Partizan.net - Forum navijača Partizana

Dobrodošli na najveći i najstariji Forum Navijača Partizana!

Nekoliko desetina hiljada ljudi prati i podržava naš rad. Zaprati nas na socijalnim mrežama za najnovije informacije o Partizanu ili se pridruži hiljadama članova u diskusijama na našem Forumu

Važno: Registracije za nove članove su trenutno zatvorene. Ukoliko svejedno želite da nam se pridružite, pošaljite E-mail Uredništvu koje će Vas uputiti u proceduru. Kontak informacije možete pronaći na partizan.net

Napred Partizan!

FK Partizan 2021/22.

Статус
Затворена за писање одговора.

Partiz

Grobar
Учлањен(а)
25.12.2007
Порука
373
Reaction score
1.535
Stanojević snosi deo krivice za poraz ali fascinantno mi je kako odmah iskoče ovi pljuvači, koji kao da jedva čekaju neki kiks. OVO NAM JE PRVI PORAZ U PRVENSTVU!!! ALO!!!
Ako nekim čudom izbacimo Fejnord, opet će se ućutati, do prve prilike.
Ima li u vama trunke objektivnosti jer smo igrali protiv tima gde njihov bek i štoper koštaju više nego ceo naš roster. I to u jebenoj rupi, uz znalačko prefigano sudjenje gde naša dva zadnja vezna dobijaju kartone na početku, a VAR ne postoji.
Da je onaj zec Menig dao gol iz mrtve šanse gde mu je golman klekao i ostavio prazan gol, vrv bi sve bilo drugačije.
Primili smo golove iz grešaka, a pre svega jer taj toliko pljuvani Miljko nije igrao i bila je promaja na toj strani.
Još znalci navode da je trebao da igra Jevtović umesto Tatka??!!
Pljujete po detetu koji je rezerva cele sezone?
Šta su igrali Menig i Riki?
Fuj
Sta sad trebamo da mu cestitamo na porazu, sta kao nismo zadovoljni zbog evrope niko ga nije hvalio. Derbi je nesto za nas Partizanove bolesnike najvaznije, i bas zato sto bi moglo postati pravilo i bas zato sto eto postajemo ravnodusni, nema kritike kao teraj dalje,treba voleti vise ...izgubili smo najvazniju utakmicu juce i zato sta ce biti u buducnosti irelevatno je u ovom trenutku , nema ulepsavanja kraj price.
 

Sony PFC

Grobarčina
Учлањен(а)
02.07.2008
Порука
4.524
Reaction score
1.322
Локација
Tamo visoko, za brda ona...
Da se i ja osvrnem na ono od juce. Pokusacu taj dio da iznesem ukratko zbog narednog dijela koji zelim da istaknem.

Neshvatljivo los pristup mecu, kiksnuli su svi: i trener i igraci. Bez zara, energije, uplaseni cigana, sa pogresnom postavom, ocajnom i taktikom za samounistenje..
Miletic i Jovic na desnoj strani, Jojic u paru zadnjih veznih ( ocigledno mora da igra), bez lopti u tranziciji..
U situaciji u kojoj oni moraju rizikovati i ici na pobjedu, mi smo bili ti koji smo pristupom reprizirali izdanje kosarkasa iz finala Kupa u Nisu.


Ono sto sam htio posebno ovdje da iznesem, to je osvrt na Saleta Stanojevica.
Stanoje je suva partizanstina, dijete kluba, trener koji je u prvom mandatu uradio toliko toga dobrog, titule, pobjede u derbijima, Liga Sampiona, kup.. tada sam kao srednjoskolac istinski slavio sve te uspjehe ali i tugovao kada su ga otjerali u zimu 2012. Tada sam takodje pisao ovdje, zajedno sa nekima odavde bio tada svjedok svih nasih slavlja na forumu i jednog divnog vremena koje ce se nazalost tesko u skorijem vremenu ponoviti.

Elem, Zbog svega toga me posebno cudi Saletov izbor odredjenih taktika, izbor odredjenih igraca. Naravno, niko nije bezgresan, ali neke stvari ponavljati mi je iluzorno.
Da li je doslo kod njega do odredjene stagnacije sto se trenerskog poziva i posla tice, ili je jednostavno tvrdoglav, ne znam, ali neke stvari je radio drugacije i bolje u prvom mandatu, a tu mislim iskljucivo na derbije.
Nadam se da nikakvi nesportski aspekti nisu uticali, a tu mislim na neke ne daj Boze sugestije, naredbe i sl o "spustanju gasa"..

Skidam kapu za to sto je odmah nakon derbija priznao svoje greske.

Jos jedna opaska: Rotacija i promjena taktike: Sale mora koristiti sve sto ima, naci mjesta.
Urosevic igra jedini lijevog beka, sta ako se povrijedi? Imamo li bar jednog polivalentnog igraca koji moze da ga odmijeni? Zasto Brezancic jos trenira sa timom ako se ne racuna na njega? Kada se Ivan Obradovic vraca na teren? Zasto Lutovac ne dobija priliku?
Jos jedna stvar: mi do plej ofa imamo 6 utakmica, iliti 6 malih finala.
Mislim da moramo igrati i pocinjati sa Rikardom i Milovanovicem u prvoj postavi.
Jevtovic mora poceti takodje.
Zasto Fejsa jos ne igra? Niko ne pita nikoga u klubu zasto smo izgleda doveli povrijedjenog ili nespremnog igraca.

Pored publike, tj navijaca koji moraju da podrze trenera i momke u svakoj narednoj utakmici u sto vecem broju, i kod kuce i na strani, moraju da se dese i konkretne reakcije i na klupi ali i u pristupu svih fudbalera.

Idemo jednu po jednu: Prvo Mladost kuci, gostovanje tesko u Subotici ( ciganska atmosfera), kuci Napredak koji ce biti napaljen kao i uvijek, ( + igra se par dana posle Fejnorda kuci), gostovanje u Surdulici ( + igra se par dana nakon gostovanja u Roterdamu) ( jos jedno tesko gostovanje), pa nakon pauze Tsc kuci i Cuka tamo-oba meca jako teska u najavi.

Atmosfera je trenutno takva da nazalost nije realno da dobijemo sve, toga se pribojavam sa razlogom, ali nam niko ne moze oduzeti pravo na nadu i vjeru, a na nasim momcima je da se skupe, odigraju kao nikada prije i jednu po jednu prepreku savladaju do plej ofa, a onda derbi na nasem stadionu koji bi nam itekako znacio da se tamo i odigra.

Napred Partizan! Do titule!
 

Brka

Grobarčina
Учлањен(а)
04.08.2007
Порука
1.227
Reaction score
4.040
Локација
Uvek uz Partizan
Da se ja pitam iz ovog sastava u prvih jedanaest bi bili Popović, Zdjelar i Rikardo. Ako spustimo kriterijum još uvek nam fali 5 igrača za prvu postavu.

Stanoje je to sve jbg aminovao, popunjeni smo itd.

Druga stvar mene muči. Igraš derbi i ideš na nerešeno, kalkulišeš nešto. Na svakoj utakmici protiv njih mora da se ide na pobedu i tačka. Zbog takvog našeg često ziheraškog i pogrešnog stava i imamo skoro 20 pobeda manje.

I na kraju, za ovih 76 godina, nikad nismo imali upravu, imali smo Bobeka, Milutinovića, Mocu, Mijatovića, Savu, Saleta, Mitra, Vlahovića.... Imali smo i to finale 66 ali nikad nismo imali upravu. Jebem te upravo.
 

Maks778

Dežurni spam majstor
Учлањен(а)
30.08.2019
Порука
332
Reaction score
1.351
Локација
Vasiona
Stanojević snosi deo krivice za poraz ali fascinantno mi je kako odmah iskoče ovi pljuvači, koji kao da jedva čekaju neki kiks. OVO NAM JE PRVI PORAZ U PRVENSTVU!!! ALO!!!
Ako nekim čudom izbacimo Fejnord, opet će se ućutati, do prve prilike.
Ima li u vama trunke objektivnosti jer smo igrali protiv tima gde njihov bek i štoper koštaju više nego ceo naš roster. I to u jebenoj rupi, uz znalačko prefigano sudjenje gde naša dva zadnja vezna dobijaju kartone na početku, a VAR ne postoji.
Da je onaj zec Menig dao gol iz mrtve šanse gde mu je golman klekao i ostavio prazan gol, vrv bi sve bilo drugačije.
Primili smo golove iz grešaka, a pre svega jer taj toliko pljuvani Miljko nije igrao i bila je promaja na toj strani.
Još znalci navode da je trebao da igra Jevtović umesto Tatka??!!
Pljujete po detetu koji je rezerva cele sezone?
Šta su igrali Menig i Riki?
Fuj

"ALO", nakon prethodnog upisa, ti spominješ "objektivnost"?!
Kažeš "Ali, prvi poraz u prvenstvu"?!
Pa, šta ćemo, ako na kraju budemo drugi, sa "svega" dva poraza u prvenstvu?!
Šta znači prethodno, kakvo je to poredjenje, isticanje, pozivanje na objektivnost?!
Ti nekome da sputavaš objektivnost?!

Kažeš, "izgubili zbog Miljkovića"
Što bi se reklo. Ako u prethodnom ima i trunke istine (a nije da nema). Tek to je pokazatelj na kom nivou su srozali naš Partizan.

"Zec Menig"?
Šta i da je dao gol?
Ja u svom prethodnom komentaru, upravo i jesam potencirao prethodno.
Naša igra se upravo i svela na to.."šta da ga je dao".
Da ga je dao, kao što nije. Onda bi ta filozofija fudbala ( koja se meni lično ne svidja ), imala prodju i opravdanje.
Al ne možemo se uzdati u to.."Šta da ga je dao".
Celokupna igra nam se svela na to, "šta da ga je dao".
Zato smo i igrali kako smo igrali.
Dobacivali se , iz našeg šesnaesterca do njihovog. Što dalje od našeg gola. Pa, možda ga neko i da .

Tvoje je pravo, da se tebi nešto svidja, da opravdavaš, slepo nalaziš opravdanja, za sve odluke trenera.
Al, čekaj bre. Pa valjda je normalno čestitati, ako se pobedi, Il izneti kritike, ako se izgubi?!
Šta sada, ispade bogohuljenje, ako se napiše da nešto ne valja?!
Svi su sada po tebi krivi, sem trenera. Koji gle čuda, čak i on sam te demantuje, time što je čovek bio , za toliko pošten prema sebi i drugima. Da je i sam preuzeo odgovornost za što je juče Partizan bio, malo je reći, očajan .
Opet, nije problem jedan poraz, kao poraz. Već to što kao tim, sve jače utakmice igramo po istom šablonu.
Jednostavno, nemoguće da je reč o jednoj utakmici, slučajnosti.
Možda i grešim. Ali , smatram da su nam i pred nastupajuće utakmice sa njima , šanse nimalo veće , no što smo ih imali juče.
Nikada Stanojević neće odstupiti od svoje fudbalske filozofije i shvatanja igre.
Voleo bi da ja grešim. Da na kraju takvo poimanje fudbala da rezultat i budemo prvi. Al, dozvoli da iznesem svoje mišljenje, da se meni lično fudbal od sinoć, ni najmanje ne svidja.
Pa makar to bio prvi, il sto prvi poraz.
 

Pato9

Grobar
Учлањен(а)
10.12.2007
Порука
403
Reaction score
1.527
Budi Bog s' nami.
Teško je priznati ali su individualno bolji.
Dajte ljudi, pa navedite mi kod njih nekog metiljavog igraca, da trčkara bezidejno i nezainteresovano kao sto su to kod nas Jojic, Markovic, Miljkovic, Sanicanin...
Čvršći su u duelima i na lopti.
Ne znam koliko to veze ima sa trenerom i teško mi je da poverujem u to da je ono govedo moglo ovako da ih utegne.
Ne tako laku grupu u LE su prošli kao prvi.
Ne dajem im legitimitet time ali to je realnost + jučerašnji poraz zbog kojeg mi izleću na svakom koraku i site se.

Nemojmo se zajebavati, vraški teško ćemo ih dobiti bez barem 3-4 pojačanja.
 

crna ovca bela vrana

Grobarčina
Учлањен(а)
28.05.2018
Порука
1.070
Reaction score
4.273
Локација
Humska 1
@Nemanja-950 @BiP

Danas je 28.02.2022 i mi smo jos uvek prvi. Da li cemo to ostati ili necemo, to cemo videti. Juce smo svi ispizdeli i slozicemo se ovde po mnogo cemu.

Ovde sam danas procitao da je nekima za razliku od aktuelno prvog mesta i samim tim aktivne borbe za titulu bolje da budemo Partizan iz proslih sezona, gde cemo da proizvedemo kojeg igraca, da "meljemo" u Evropi i da im se useremo u titule sa ponekom pobedom u derbiju, zaboravljujuci pritom brukanje po srpskim livadama. Ja sam jos uvek neko, ko ce pre da bira prvo mesto i titulu. Evo potresli se cigani svih ovih godina, sto smo u derbijima izgledali bolje od njih a oni osvajali titule i igrali redovno Evropu.

Ikebana mozemo biti i ovako i onako ako bih ulazili u detalje ali ne mogu da prihvatim ovakve razmisljanje na forumu Partizana.
 

Goginhosa

Grobarčina
Учлањен(а)
03.01.2015
Порука
1.272
Reaction score
7.016
Iskreno svaki poraz u derbiju je gorak, @Стојанче Ристевски je savrseno opisao stanje na ”terenu”. Nas vode tri retardirana magarca, koji ne bi mogli pogrebno preduzece da ucine profitabilnim. Sveli su nas Partizan na nivo polu-profesionalnog kluba, sa svim stvarima sto (ne)rade. Ne znam da li je rijesenje privatizacija, mogla bi biti. Nama na celu kluba treba neko sa jakim vezama i statusom, poput Pedje Mijatovica npr. koji ce se okruziti pametnim i mudrim ljudima, profesionalcima. Sve dok neko takav ne bude, umjesto ovih metuzalema zaostalih u 62’ , nama nekog pomaka nema i ovakvi rezultati koje pravimo su ravni cudu. Zato i ne mogu da kenjam po igracima, jer oni nista nisu krivi.
 

BiP

Grobarčina
Учлањен(а)
11.05.2018
Порука
1.186
Reaction score
7.000
Локација
NbG
Samo konstatovah kolega @crna ovca bela vrana da je meni grdje da u postavci naseg trenera budemo ikebana protiv musavih u svakom odigranom derbiju. To sto cemo mi da "prdimo" po internetu znatno manje boli, vazda je toga bilo i bice. I naravno da ne navijam da izgubimo titulu i sl al da ne mirisem "sefa" to je moje pravo jer laz i demagogiju tesko varim.
 

Čik

Grobarčina
Учлањен(а)
03.09.2021
Порука
4.763
Reaction score
22.891
Локација
Beograd
Juče i danas sve najgore o Stanoju i ekipi jer su zaslužili, nisam verovao da ću u skorijoj budućnosti to napisati, ali jedini plus za Jug i Istok, svaka čast.
Ali od sada i do kraja, apsolutno sva podrška istima, jer im to treba i duboko verujem zadužuju. Ima još jedan derbi, apsolutno nebitno gde se igra za mene, imate šansu da im jebete nanu naninu i to je na vama...
 

El Patron

Grobar
Учлањен(а)
05.09.2021
Порука
988
Reaction score
4.471
Локација
Nis
Nije lako, ali je uvek lepo navijati za Partizan.
Ovo je meni ucrtano u mozak. Ne trazim nikakva opravdanja posle one ruzne utakmice, vec gledam samo napred. Sad je najbitnije da se podrzi ekipa jos jace, a upravu da rusimo kako znamo i umemo.
 

ZatucaniZapadnjak

Grobarčina
Учлањен(а)
29.06.2019
Порука
1.117
Reaction score
5.472
Локација
Beograd
Ovako, malo hladnije glave, da dam neko moje viđenje svega.

Od pet derbija u njegovom drugom mandatu, Stanojević je barem tri odigrao sramno po pristupu.
Posle Fićinog gola na startu tog prvog, imali smo realne uslove da ih ugazimo dodatno jer su se preplašili. Mi smo stali i čuvali 1-0 sve vreme. Najduži post koji sam imao ovde je bio upravo zbog kritike nakaradne taktike i promašenih izmena, pa nam se vratilo s penalom i rukom Jojića. Da, Suma se povredio i to je uticalo na igru, ali nam niko nije kriv zbog one promašene šanse Markovića i generalnog vođenja utakmice.

1-0 u rupi (Ivanić) je utakmica koja je solidno odigrana fajterski ali bezveze postavljena taktički, uz jasan kiks stavljanja potrošenog Obradovića umesto Uroševića i toga što nijednog momenta nismo stavili dva špica kad nam je pobeda bila neophodna da ostanemo u borbi za titulu. Sve šanse su pale po toj strani, kao i korner, pa i sam gol jer Sloba nije bio tu da izbaci glavom, segment gde je on jako bitan. Naravno, da je Holenderov šut išao santimetar niže, poveli bismo - ali po svemu prikazanom na tom meču, a i pre, uveren sam da bismo opet našli način da primimo gol. Ponovo direktna krivica trenera. Znali smo da je Ivanić najopasniji njihov igrač, čovek bio među najboljima.

Finale kupa neću ni da komentarišem, išli smo na 0-0 i penale od starta. Davati Jojiću da puca na kraju dovoljno govori.

Ovo sad na 1-1 je posle uvodnog grča dobro odigran meč, promašili smo neke šanse (Rikardo koji ne dodaje Uroševiću, Terzićev šut koji je liznuo stativu) i verovatno nam je bezveze poništen gol pa mogu to uzeti kao olakšavajuću okolnost, ali opet smo posle toga krenuli nazad i nekako dozvolili jednom od najnižih igrača da ostane sam na drugoj stativi i da postigne gol glavom. Mehanizam koji se ponovio i juče, a i utakmicama protiv Santa Klare i Genta (2x) o kojima ću nešto više kasnije.

Juče smo pročitani i lako skautirani, jer smo imali tačno tri opcije da pripretimo:
- Prekid
- Rikardo napada dubinu i kao sidro se pozicionira, uvek uz želju da juri iza odbrane
- Duga lopta na Meniga ili Jovića u kontri
Dakle nikakva kombinatorika u sredini, niti pokušaj za istom, panična ispucavanja (nešto što je verovatno usađeno onom izjavom da nam je +5 i +2 gotovo isto), uz fizičku nespremnost gde smo istrčali JEDNU dobru kontru (Menigova šansa). Sve lopte su lako skidali, svaku kontru lako zaustavili, mnogo brže stvarali tranziciju. To je inače direktna posledica insistiranja na tome da Jojić igra DMF, nešto što je davno apsolvirano da on ne može, em zbog toga što je sporać, em što to NIKAD nije igrao (ni u Dortmundu ni Kelnu ni Volfsbergeru, a svakako ne kod nas). Ali je bitno da je dao gol u 90. minutu za titulu pa je nezamenjiv za Stanojevića (njegova izjava na tribini u septembru pred Floru).
Svi smo videli da Jevtović MORA da krene od starta, i znali smo da će se ovo desiti, a on je opet insistirao na svojoj nekoj viziji. Retko smo sekli kontre, nadskočili su nas igrači iz drugog plana i kad Zdjelar ne drži tempo igre, za 30% smo slabiji. Kad tebi najstabilniji igrač u timu ima onakva pomračenja i dobije crveni, to je dokaz kolektivne nespremnosti za utakmicu. Ne mora biti strah, jednostavno nemoć. Pritom da ne izađeš i da ih prebiješ od batina ako ništa drugo je skandalozno. Treći put u drugom mandatu se to treneru dešava.

Prelaz na selekciju: ekipi možda ne fali talenta ali je jezivo sklopljena. Vidim ovde ide drvlje i kamenje na Jovića a juče se jasno videlo da, kao i Menig, s loptom u nogama, malo može. Međutim sposobnost njihova da prepoznaju prostor i utrče u isti je sjajna ne samo za naše uslove nego i za veće od toga. Osim one šanse Kvinsija, niko ni jednog ni drugog nije ispoštovao. Jasno je da će Jović imati jaču karijeru od Terzića jer je i mlađi i perspektivniji i talentovaniji, ali u ovom sistemu gde je krilima bitno da budu dobri dribleri i igraju licem i napadaju 1v1 je besmisleno vršiti takvu selekciju gde ima prednost u odnosu na Terzića (koji pritom spada u bonus opcije).
Miletić je faktički Sava koštao glave igranjem na beku i vidljivo je da je Živković uz višak kila i nedostatak dobrog pozicioniranja daleko efikasnija opcija, Sparta je po toj strani stvorila sve šanse. Koga bira da igra tu? Miletića. Niko mu nije kriv za to.

Pričalo se o opcijama za 3 pozadi i tu je Menig najbolje izgledao uz još neke igrače (utakmica protiv Metalca posle Anortozisa nam je najbolja utakmica u ligi ove sezone), nismo ni minut te formacije odigrali tokom priprema. Svakako jeste teško birati puno dok svinjoglavi trio VVV vodi klub, ali čak i od ponuđenih opcija je po pravilu birao najdiskutabilnije. Birati Miljkovića pre Boranijaševića ili Aranđela Stojkovića je potpuni nonsens, insistirati na Obradoviću koji je već bivši, ne prodavati Vujačića za milion (a ponuda je bilo), i mnoge druge bizarne odluke. Koji kurac smo dovodili Fejsu kad čovek ne može trening da odradi pošteno?

Izgovor da nema dobrih igrača u ligi i okruženju je besmislica, našao si Šćekića i Uroševića i druge koji su spremni za Partizan za male pare, samo treba da ulažeš vreme u to a ne na amsterdamske kurve i Rajove pulene. Onaj prvi ciganski prelazni rok kod Kenta lažnog je dokaz da takvih igrača ima, jer koja je lova uložena da Stojković i Savić i Rodić i borjan i Jovičić dođu? A bili su im jako bitni te sezone. Da ne pominjem da je razlika između sezone pre te i tog nastupa u LE bila jasna u roku od par meseci i jednog prelaznog roka. Kako to da Stanojević i dalje po nekima nema skockan tim i nema s čim da radi? Od toga da ne možemo gol u ligi dati pod Ješićem smo kod Jokana gazili decu u roku od odmah, od kikseva u ligi smo krenuli jako u Evropi kod Sava i Vermezovića, da ne dužim dalje.

O razlici u trčanju i fizikalijama kod sadašnjeg trenera i nekih prethodnih ne moram da govorim, ekipa je islužena i istrošena. Kako to da Zdjelar od dominacije protiv veznog reda MUFC pada u stanje da gubi posed protiv Flore? Kako je moguće da protiv Anortozisa ti ne možeš valjanu kontru da istrčiš a ekipe sličnog kvaliteta u ligi rutiniraš? Nerealno je i nemoguće očekivati da će s boljim igračima doći i novi stil fudbala. Čovek se jedva taktički razvio od prvog mandata, utoliko što više ne gura centralne vezne na krilo nego brže igrače, i to je to. Ekipa neće igrati bolje od ovoga jer je gro iste dostigao zenit. Rikardo ima 30, Marković 27, Jojić 29, Natho 34, Fejsa 33, Zdjelar ide ako se uzme titula, Miljković skoro 31, eventualno je trećina ekipe spremna za ozbiljan fudbal.
Došli smo da se sprdamo s ciganima (koji istini za volju nisu ama baš ništa specijalno odigrali juče) i Stankovićem, a čovek je u obe grupe LE uzeo više bodova nego mi u Konferenciji. A svi se slažemo da smo imali grupu po meri. Nije bitno to da samo budeš ispred cigana, jer evo, mi ćemo to sad biti.

Bez para od marketinga i TV prava kao u svim ostalim ligama, jedini metod da finansijski funkcionišeš ti je da razvijaš klince ili uzimaš pare od UEFA takmičenja. Apropo UEFA - zamislite ovaj tim u LŠ protiv nekog Rapida, Seltika, Brage, Šahtjora, Salcburga, da ne nabrajam kakvi timovi mogu da zapadnu, bili prvi ili drugi (moguće je da ćemo i ove sezone igrati LŠ kval. kroz ligaški put ako se Rusima poništi koeficijent). Da li iko realno veruje u pobedu tu? Sve su to timovi koji su za klasu iznad nas.
Znamo da u narednoj sezoni od titule nema ništa jer su cigani na +15 pravili svinjarije i maksimalni pritisak, jok neće za 15 miliona i direktno učešće u LŠ (ovo nije kritika tima i kadra, jednostavna tužna činjenica blata u kom se igra ova cirkus liga).
Imaš Duljaja, Saleta, Lazetića - ljude koji bi u tim okolnostima mogli da rade mirno i spreme stvari kako treba ako bi Stanojević otišao, kao što je rekao kad je došao da želi u top 5 ligu i pošto je potpuno istrošen od svega ovde.
Imao bi onda mirnu sezonu 22-23 da spremaš tim za ubuduće, u najmanju ruku Konferens zagarantovan (možda i LE ako se kockice poklope), bazu klinaca (Samed, Jović, Terza, Milovanović, Pop), nekih iskusnih igrača (Marković, Jevtović, Miljković ako mora da ostane), možeš Meniga da dodatno razvijaš, igraš sezonu bez pritiska, spremaš se za sezonu posle, dižeš cenu igračima, funkcionišeš normalno, napreduješ u Evropi, možda i ubodeš po koju LŠ i spreman si kad ovo zlo siđe sa vlasti da ih zajašeš tako jako da se nikad ne povrate.
Umesto toga, čoveku je produžen ugovor, a vrlo realno možemo da ga izduvamo za titulu. I šta ćemo onda? Da se oslanjamo opet na povratnike u momentu kad preko deset igrača nema ugovor u julu jer im tad ističe? Klub je toliko puta pokazao da ne može elementarne stvari da prepozna u funkcionisanju i radnim procesima, bez obzira na to ko je trener, i vidi se da će opet ići pogrešnim putem jer možemo da se jebemo što navijamo za Partizan kad ne znamo kao oni.

Čestitam Stanojeviću na tome što je male utakmice rutinirao i na tome što jesmo zasluženo prvi.
Čestitam na tome što je upisao prvu duplu pobedu Partizana u nokaut fazi nekog evrotakmičenja, što je pobedio na Kipru prvi put posle 50 godina, što smo prvi put izbacili Ruse.
Želim mu sve najbolje i navijam da mi pokaže da je pogrešio. Trener je Partizana i svi želimo da dobije svaku utakmicu i činjenica je da je hajka na njega neosnovana i bespotrebna. Daleko od toga da je najgori trener Partizana i niko drugi ne bi imao +2 u ovom momentu u ligi i hvala mu na tome.
Isto tako je u redu reći da nema ono da bude veliki trener niti može da se razvije u istog, kao što klub neće ići van lokalnog svinjca dok je on tu uz bizgove u upravi. Sve ono na šta smo upozoravali se juče obistinilo, i niko nije hteo ili umeo da to predvidi. Ako nisu mogli sad, ne znam tačno kad će i pod kojim uslovima. Pa nek mi oni kažu kad i kako. A nama ostaje da samo još jače volimo Partizan...
 

Braindead

Grobarčina
Учлањен(а)
03.10.2020
Порука
3.269
Reaction score
15.995
Локација
Beograd
Još uvek sam kao izduvani balon nakon jučerašnjeg poraza, mada najgore od svega je što će govna tek sada početi da kradu kada su došla na -2, VAR neće postojati na njihovim utakmicama, penali uz svaki povetarac a mogu i van 16m ako zatreba.
 

Maks778

Dežurni spam majstor
Учлањен(а)
30.08.2019
Порука
332
Reaction score
1.351
Локација
Vasiona
Ovako, malo hladnije glave, da dam neko moje viđenje svega.

Od pet derbija u njegovom drugom mandatu, Stanojević je barem tri odigrao sramno po pristupu.
Posle Fićinog gola na startu tog prvog, imali smo realne uslove da ih ugazimo dodatno jer su se preplašili. Mi smo stali i čuvali 1-0 sve vreme. Najduži post koji sam imao ovde je bio upravo zbog kritike nakaradne taktike i promašenih izmena, pa nam se vratilo s penalom i rukom Jojića. Da, Suma se povredio i to je uticalo na igru, ali nam niko nije kriv zbog one promašene šanse Markovića i generalnog vođenja utakmice.

1-0 u rupi (Ivanić) je utakmica koja je solidno odigrana fajterski ali bezveze postavljena taktički, uz jasan kiks stavljanja potrošenog Obradovića umesto Uroševića i toga što nijednog momenta nismo stavili dva špica kad nam je pobeda bila neophodna da ostanemo u borbi za titulu. Sve šanse su pale po toj strani, kao i korner, pa i sam gol jer Sloba nije bio tu da izbaci glavom, segment gde je on jako bitan. Naravno, da je Holenderov šut išao santimetar niže, poveli bismo - ali po svemu prikazanom na tom meču, a i pre, uveren sam da bismo opet našli način da primimo gol. Ponovo direktna krivica trenera. Znali smo da je Ivanić najopasniji njihov igrač, čovek bio među najboljima.

Finale kupa neću ni da komentarišem, išli smo na 0-0 i penale od starta. Davati Jojiću da puca na kraju dovoljno govori.

Ovo sad na 1-1 je posle uvodnog grča dobro odigran meč, promašili smo neke šanse (Rikardo koji ne dodaje Uroševiću, Terzićev šut koji je liznuo stativu) i verovatno nam je bezveze poništen gol pa mogu to uzeti kao olakšavajuću okolnost, ali opet smo posle toga krenuli nazad i nekako dozvolili jednom od najnižih igrača da ostane sam na drugoj stativi i da postigne gol glavom. Mehanizam koji se ponovio i juče, a i utakmicama protiv Santa Klare i Genta (2x) o kojima ću nešto više kasnije.

Juče smo pročitani i lako skautirani, jer smo imali tačno tri opcije da pripretimo:
- Prekid
- Rikardo napada dubinu i kao sidro se pozicionira, uvek uz želju da juri iza odbrane
- Duga lopta na Meniga ili Jovića u kontri
Dakle nikakva kombinatorika u sredini, niti pokušaj za istom, panična ispucavanja (nešto što je verovatno usađeno onom izjavom da nam je +5 i +2 gotovo isto), uz fizičku nespremnost gde smo istrčali JEDNU dobru kontru (Menigova šansa). Sve lopte su lako skidali, svaku kontru lako zaustavili, mnogo brže stvarali tranziciju. To je inače direktna posledica insistiranja na tome da Jojić igra DMF, nešto što je davno apsolvirano da on ne može, em zbog toga što je sporać, em što to NIKAD nije igrao (ni u Dortmundu ni Kelnu ni Volfsbergeru, a svakako ne kod nas). Ali je bitno da je dao gol u 90. minutu za titulu pa je nezamenjiv za Stanojevića (njegova izjava na tribini u septembru pred Floru).
Svi smo videli da Jevtović MORA da krene od starta, i znali smo da će se ovo desiti, a on je opet insistirao na svojoj nekoj viziji. Retko smo sekli kontre, nadskočili su nas igrači iz drugog plana i kad Zdjelar ne drži tempo igre, za 30% smo slabiji. Kad tebi najstabilniji igrač u timu ima onakva pomračenja i dobije crveni, to je dokaz kolektivne nespremnosti za utakmicu. Ne mora biti strah, jednostavno nemoć. Pritom da ne izađeš i da ih prebiješ od batina ako ništa drugo je skandalozno. Treći put u drugom mandatu se to treneru dešava.

Prelaz na selekciju: ekipi možda ne fali talenta ali je jezivo sklopljena. Vidim ovde ide drvlje i kamenje na Jovića a juče se jasno videlo da, kao i Menig, s loptom u nogama, malo može. Međutim sposobnost njihova da prepoznaju prostor i utrče u isti je sjajna ne samo za naše uslove nego i za veće od toga. Osim one šanse Kvinsija, niko ni jednog ni drugog nije ispoštovao. Jasno je da će Jović imati jaču karijeru od Terzića jer je i mlađi i perspektivniji i talentovaniji, ali u ovom sistemu gde je krilima bitno da budu dobri dribleri i igraju licem i napadaju 1v1 je besmisleno vršiti takvu selekciju gde ima prednost u odnosu na Terzića (koji pritom spada u bonus opcije).
Miletić je faktički Sava koštao glave igranjem na beku i vidljivo je da je Živković uz višak kila i nedostatak dobrog pozicioniranja daleko efikasnija opcija, Sparta je po toj strani stvorila sve šanse. Koga bira da igra tu? Miletića. Niko mu nije kriv za to.

Pričalo se o opcijama za 3 pozadi i tu je Menig najbolje izgledao uz još neke igrače (utakmica protiv Metalca posle Anortozisa nam je najbolja utakmica u ligi ove sezone), nismo ni minut te formacije odigrali tokom priprema. Svakako jeste teško birati puno dok svinjoglavi trio VVV vodi klub, ali čak i od ponuđenih opcija je po pravilu birao najdiskutabilnije. Birati Miljkovića pre Boranijaševića ili Aranđela Stojkovića je potpuni nonsens, insistirati na Obradoviću koji je već bivši, ne prodavati Vujačića za milion (a ponuda je bilo), i mnoge druge bizarne odluke. Koji kurac smo dovodili Fejsu kad čovek ne može trening da odradi pošteno?

Izgovor da nema dobrih igrača u ligi i okruženju je besmislica, našao si Šćekića i Uroševića i druge koji su spremni za Partizan za male pare, samo treba da ulažeš vreme u to a ne na amsterdamske kurve i Rajove pulene. Onaj prvi ciganski prelazni rok kod Kenta lažnog je dokaz da takvih igrača ima, jer koja je lova uložena da Stojković i Savić i Rodić i borjan i Jovičić dođu? A bili su im jako bitni te sezone. Da ne pominjem da je razlika između sezone pre te i tog nastupa u LE bila jasna u roku od par meseci i jednog prelaznog roka. Kako to da Stanojević i dalje po nekima nema skockan tim i nema s čim da radi? Od toga da ne možemo gol u ligi dati pod Ješićem smo kod Jokana gazili decu u roku od odmah, od kikseva u ligi smo krenuli jako u Evropi kod Sava i Vermezovića, da ne dužim dalje.

O razlici u trčanju i fizikalijama kod sadašnjeg trenera i nekih prethodnih ne moram da govorim, ekipa je islužena i istrošena. Kako to da Zdjelar od dominacije protiv veznog reda MUFC pada u stanje da gubi posed protiv Flore? Kako je moguće da protiv Anortozisa ti ne možeš valjanu kontru da istrčiš a ekipe sličnog kvaliteta u ligi rutiniraš? Nerealno je i nemoguće očekivati da će s boljim igračima doći i novi stil fudbala. Čovek se jedva taktički razvio od prvog mandata, utoliko što više ne gura centralne vezne na krilo nego brže igrače, i to je to. Ekipa neće igrati bolje od ovoga jer je gro iste dostigao zenit. Rikardo ima 30, Marković 27, Jojić 29, Natho 34, Fejsa 33, Zdjelar ide ako se uzme titula, Miljković skoro 31, eventualno je trećina ekipe spremna za ozbiljan fudbal.
Došli smo da se sprdamo s ciganima (koji istini za volju nisu ama baš ništa specijalno odigrali juče) i Stankovićem, a čovek je u obe grupe LE uzeo više bodova nego mi u Konferenciji. A svi se slažemo da smo imali grupu po meri. Nije bitno to da samo budeš ispred cigana, jer evo, mi ćemo to sad biti.

Bez para od marketinga i TV prava kao u svim ostalim ligama, jedini metod da finansijski funkcionišeš ti je da razvijaš klince ili uzimaš pare od UEFA takmičenja. Apropo UEFA - zamislite ovaj tim u LŠ protiv nekog Rapida, Seltika, Brage, Šahtjora, Salcburga, da ne nabrajam kakvi timovi mogu da zapadnu, bili prvi ili drugi (moguće je da ćemo i ove sezone igrati LŠ kval. kroz ligaški put ako se Rusima poništi koeficijent). Da li iko realno veruje u pobedu tu? Sve su to timovi koji su za klasu iznad nas.
Znamo da u narednoj sezoni od titule nema ništa jer su cigani na +15 pravili svinjarije i maksimalni pritisak, jok neće za 15 miliona i direktno učešće u LŠ (ovo nije kritika tima i kadra, jednostavna tužna činjenica blata u kom se igra ova cirkus liga).
Imaš Duljaja, Saleta, Lazetića - ljude koji bi u tim okolnostima mogli da rade mirno i spreme stvari kako treba ako bi Stanojević otišao, kao što je rekao kad je došao da želi u top 5 ligu i pošto je potpuno istrošen od svega ovde.
Imao bi onda mirnu sezonu 22-23 da spremaš tim za ubuduće, u najmanju ruku Konferens zagarantovan (možda i LE ako se kockice poklope), bazu klinaca (Samed, Jović, Terza, Milovanović, Pop), nekih iskusnih igrača (Marković, Jevtović, Miljković ako mora da ostane), možeš Meniga da dodatno razvijaš, igraš sezonu bez pritiska, spremaš se za sezonu posle, dižeš cenu igračima, funkcionišeš normalno, napreduješ u Evropi, možda i ubodeš po koju LŠ i spreman si kad ovo zlo siđe sa vlasti da ih zajašeš tako jako da se nikad ne povrate.
Umesto toga, čoveku je produžen ugovor, a vrlo realno možemo da ga izduvamo za titulu. I šta ćemo onda? Da se oslanjamo opet na povratnike u momentu kad preko deset igrača nema ugovor u julu jer im tad ističe? Klub je toliko puta pokazao da ne može elementarne stvari da prepozna u funkcionisanju i radnim procesima, bez obzira na to ko je trener, i vidi se da će opet ići pogrešnim putem jer možemo da se jebemo što navijamo za Partizan kad ne znamo kao oni.

Čestitam Stanojeviću na tome što je male utakmice rutinirao i na tome što jesmo zasluženo prvi.
Čestitam na tome što je upisao prvu duplu pobedu Partizana u nokaut fazi nekog evrotakmičenja, što je pobedio na Kipru prvi put posle 50 godina, što smo prvi put izbacili Ruse.
Želim mu sve najbolje i navijam da mi pokaže da je pogrešio. Trener je Partizana i svi želimo da dobije svaku utakmicu i činjenica je da je hajka na njega neosnovana i bespotrebna. Daleko od toga da je najgori trener Partizana i niko drugi ne bi imao +2 u ovom momentu u ligi i hvala mu na tome.
Isto tako je u redu reći da nema ono da bude veliki trener niti može da se razvije u istog, kao što klub neće ići van lokalnog svinjca dok je on tu uz bizgove u upravi. Sve ono na šta smo upozoravali se juče obistinilo, i niko nije hteo ili umeo da to predvidi. Ako nisu mogli sad, ne znam tačno kad će i pod kojim uslovima. Pa nek mi oni kažu kad i kako. A nama ostaje da samo još jače volimo Partizan...

Nije da nema kvalitetnih upisa.
Ali tebi, na prethodnom upisu, zaista skidam kapu.
Slažem se, al bukvalno sa svakim slovom i svime napisanim u prethodnom postu.
 

urosb00

Grobar
Учлањен(а)
05.07.2019
Порука
230
Reaction score
1.116
Локација
Beograd
Da li neko zna gde mogu da nadjem snimak cele sinocne utakmice? Bio sam na jugu, ali nista nisam video od crno-belih barjaka u prvom poluvremenu :confused:
 
Статус
Затворена за писање одговора.
Top