Partizan.net - Forum navijača Partizana

Dobrodošli na najveći i najstariji Forum Navijača Partizana!

Nekoliko desetina hiljada ljudi prati i podržava naš rad. Zaprati nas na socijalnim mrežama za najnovije informacije o Partizanu ili se pridruži hiljadama članova u diskusijama na našem Forumu

Važno: Registracije za nove članove su trenutno zatvorene. Ukoliko svejedno želite da nam se pridružite, pošaljite E-mail Uredništvu koje će Vas uputiti u proceduru. Kontak informacije možete pronaći na partizan.net

Napred Partizan!

FK Partizan - sezona 2013/14

Статус
Затворена за писање одговора.
Учлањен(а)
13.12.2010
Порука
462
Reaction score
12
Локација
Tu iza ugla
На фудбалској естради све дозвољено

Неке, у најмању руку лакомислене изјаве неколицине суперлигашких тренера могле би да изазову сумњу, бар код дела фудбалске јавности, да ће победника овогодишњег првенства решавати и нефудбалски моменти. Најсвежији пример су речи тренера Рада Стевана Мојсиловића,
изговорене после утакмице овог клуба против Црвене звезде, пуне горчине па и нескривене мржње према стратегу Партизана Марку Николићу, који је не тако давно тренирао и клуб са Бањице.

Назвавши Николића ћелавим препотенком и великом тренерском преваром, Мојсиловић је рекао и следеће: „Откада је преузео Партизан прети, бави се свим и свачим, само не својим послом. Желим Звезди да освоји титулу.”

Први део ове изјаве може само да увесељава део читалачке публике. Коначно, навикли смо да се и много прљавијим епитетима међусобно чашћавају и људи који раде неупоредиво значајније и одговорније послове у овој држави. Није обавезно да се фудбалски тренери међусобно уважавају па и да скривају међусобне анимозитете. Мало ко очекује и да један о другом говоре у рукавицама. Мада би нас пријатно изненадили када би макар јавно испољавали мало више такта, међусобног уважавања и поштовања туђе личности. Држимо да је све ово још увек прихватљиви део фудбалске естраде.

Последња Мојсиловића реченица ипак не припада том естрадном фудбалском миљеу. Шта би заправо могло да значи тих седам-осам речи које Мојсиловић тако олако изговори: „Желим Звезди да освоји титулу.” То није изрекао гледалац са трибина, нити докони шетач. То је изговорио тренер клуба који игра против оба претендента на титулу, и Црвене Звезде и Партизана. И кад једном од та два клуба јавно пожели да освоји титулу, неће ли то код оног другог изазвати сумњу да тим дотичног тренера са истим жаром неће играти против оба претендента? Односно, да није са истим жаром играо против оба претендента?

Није незанимљиво позабавити се и предисторијом ове Мојсиловићеве изјаве. Уочи утакмице против Црвене звезде тренер Рада је најавио да неке играче неће извести на терен, већ да ће их чувати за утакмицу против Доњег Срема. На то је тренер Партизана прокоментарисао да такав однос није у традицији Рада, да су победе и порази саставни део игре и да жеља за тријумфом мора увек да постоји.

Овде се намеће неколико питања: Најпре, није ли Мојсиловић не изводећи најјачи тим против Црвене звезде и пре утакмице истакао белу заставу? Друго, да ли је то фер однос према другом претенденту на титулу, Партизану? И, неће ли то испровоцирати неког у Партизану да макар између редова провуче некакву своју сумњу?

У ситуацији кад се наша два највећа клуба жестоко боре за титулу свако навијаштво фудбалских људи с правом изазива сумњу. Пред недавну утакмицу с Партизаном из Јагодине су стизале и изјаве да долазе у Београд да пресуде ко ће бити првак. Поједностављено, долазе да Партизану узму два или три бода, а то могу, наравно, једино изгарањем на терену. И то је у реду. Смета, међутим, што такве изјаве нису стизале и пред Јагодинину утакмицу против Црвене звезде. Или, после скорашње утакмице између Напретка и Партизана, и победе Крушевљана, њихов тренер, по завршетку меча , пред хиљадама ТВ гледалаца јасно и гласно је честитао Звезди освојену титулу. И то пет кола пре завршетка првенства, кад је питање првака још било отворено. Није ли се и он оваквом преурањеном честитком, између два претендента за титулу, навијачки сврстао иза једног?

Оваква и слична тренерска иступања, у ситуацији каква је тренутно у нашем суперлигашком фудбалском каравану, тешко да могу проћи а да бар код дела фудбалске јавности не изазову подозрење и сумњу у потпуну регуларност првенства.

Иван Лазаревић
http://www.dnevnik.rs/sport/na-fudbalskoj-estradi-sve-dozvoljeno
 

PFChampion

Grobarčina
Учлањен(а)
11.04.2010
Порука
8.871
Reaction score
13.631
Jos nisam poptuno pomiren sa gubitkom titule. Ko zna mozda Sloboda i Vojvodina odigraju maksimalno pa bude opet cudo kao dva odbranjena penala i gol u 90...samo da mi pobedimo to je sada nabitnije, a ostalo kako bude. Tu je Uefa tu je karanje u derbiju....najesce se toliko govana cigani da im nece biti sladak pehar...ako ga osvoje. Rekao sam ranije, a kazem i sada da onaj pehar sto je kod nas ne bi im NIKAD dao !! Neka im Kurcic napravi novi !! Moze na njega da ugravira svoja usta pa da ga svi izljube kad slave.....
 

dovla

Grobarčina
Учлањен(а)
22.06.2008
Порука
2.409
Reaction score
142
Локација
...
Mislim da je Sloboda napravila odličan pritisak na govna iz sudijske organizacije. Ako ovo sve nije prazna priča, odnosno kao nešto se kuropecaju(u šta ne želim da verujem) cigani će kiksnuti tamo. Da li da izgube sva tri ili da uzmu bod nebitno je, samo da im se još približimo i da im se pičketine odvratne smrznu. Onda preko svih mogućih kanala pritisnuti Vojvodinu, nikako ne mogu do bodova tamo ako bude pošteno, a vidim da su i cigani iz NS digli glas. Bitno je da mi ne useremo nešto. Posebno u Subotici, a ne treba zaboraviti ni ova dva meča mada se više plašim Čuke jer ima dosta garagana koji će da izginu za svoju voljenu. Samo polako, nije još gotovo!
 

Cooler

Grobarčina
Учлањен(а)
13.06.2008
Порука
1.148
Reaction score
2.076
Локација
u srcu šesnaesterca
Jos nisam poptuno pomiren sa gubitkom titule. Ko zna mozda Sloboda i Vojvodina odigraju maksimalno pa bude opet cudo kao dva odbranjena penala i gol u 90...samo da mi pobedimo to je sada nabitnije, a ostalo kako bude. Tu je Uefa tu je karanje u derbiju....najesce se toliko govana cigani da im nece biti sladak pehar...ako ga osvoje. Rekao sam ranije, a kazem i sada da onaj pehar sto je kod nas ne bi im NIKAD dao !! Neka im Kurcic napravi novi !! Moze na njega da ugravira svoja usta pa da ga svi izljube kad slave.....

Zar ne vazi ono pravilo da ko ga osvoji pet puta zaredom, pehar ostaje u trajnom vlasnistvu?
 

PFChampion

Grobarčina
Учлањен(а)
11.04.2010
Порука
8.871
Reaction score
13.631
Za to pravilo prvi put cujem ali bi voleo da ga primenimo :D
I da...finale kupa ce nam dati dosta odgovora. Bilo bi dobro da Vosa kiksne i da Sloboda ne prica prazne price ali videcemo. Sumnjam da ce Palmini curani delovati mimo volje pickoustog...a da se on pita (ajde kobajagi se kao ne pita) Vosi kup ciganima pobeda u zadnjem kolu i to je to.
 

maidros

Grobarčina
Учлањен(а)
22.12.2008
Порука
2.144
Reaction score
3.018
Jos nisam poptuno pomiren sa gubitkom titule. Ko zna mozda Sloboda i Vojvodina odigraju maksimalno pa bude opet cudo kao dva odbranjena penala i gol u 90..

Vojvodina igra 3 za 3 sa kurvom, vec nekoliko sezona.
Dali su im bodove jesenas, a dobil su prolaz u kupu.
Svake godine im u poslednjem kolu kurva daje bodove za evropu.

Znaci NIKAD!
 

Nikola_G

Grobarčina
Учлањен(а)
17.03.2007
Порука
5.441
Reaction score
7.738
Локација
E-WEST
Ne znam kakve odnose ima nova uprava Voše sa ciganima, ali dobiće Vojvodina u NS, jer će titula već biti odlučena. A cigani će nama da uteraju da osvoje titulu sa istim brojem bodova kao mi...


S druge strane, u istom terminu na našem stadionu "Test grobarstva", da vidimo ko će doći da pozdravi ekipu.

Zbog naše klime i nakaradnog sistema, prelaznih rokova, smene trenera, jesenji deo i prolećni nemaju skoro nikakve dodirne tačke osim zbira na tabeli.

Od jesenjeg dela do prolećnog, promenjena gomila igrača (Lukač, Vulićević, Trajković, Drinčić, Lazović, Škuletić), 6 novih u prvih 11 i promenjen trener, da ne pominjemo kako to sve izgleda na terenu, a i na tribinama gde smo postali vatrena publika i vruć teren...


Pamtiću ovaj prolećni Partizan po velikoj želji, borbi, inatu, pobedama u poslednjim minutima, gde smo divljali posle golova kao da ulazimo u LŠ i naravno nezaboravni derbi.
Dolazim na poslednje kolo da pozdravim te momke, verovatno poslednji put na okupu u tom sastavu, jer se može očekivati raskurcavanje svega dobrog što je sad napravljeno... Pa neka nas bude i 200 na stadionu.
 

zive

Grobarčina
Учлањен(а)
20.06.2007
Порука
7.969
Reaction score
10.262
ako tabela na sajtu superlige ne laze, mi smo prosle godine do ovog kola imali 3 neresena i 2 poraza!
Znaci da smo u isto ovo vreme prosle godine "prosuli" 12 bodova..
Nikolic je ove sezone za isto vreme "prosuo" "samo" 4 boda..

pametnom dosta!

Da, ali uporedi tim iz prvog dela sezone i ovaj sadasnji.
Lepo si rekao: pametnom dosta!

Ipak mislim da je Nikolic dobro odradio svoj posao.
Ko je ocekivao ovakav smesni niz pobeda kod cigana - sa istim timom kao na pocetku sezone, gde su ih guzili svi redom!
 

Nikola_G

Grobarčina
Учлањен(а)
17.03.2007
Порука
5.441
Reaction score
7.738
Локација
E-WEST
Čovek pravi paralelu sa prošlom sezonom, a ne sa jesenjim delom.
 

1910

Grobarčina
Учлањен(а)
26.01.2010
Порука
1.000
Reaction score
57
S druge strane, u istom terminu na našem stadionu "Test grobarstva", da vidimo ko će doći da pozdravi ekipu.

Da ima malo pameti kod nas, napraviti kao prosle godine koncert grupe JNA i proslavu titule, a cigani nek slave njihovu opljackanu, jer obraza nemaju.
Ovakva pljacka se u istoriji evropskog fudbala dogodila samo 80-ih u istocnoj Nemackoj, gde je isto fudbalska sekcija tajne policije Dinamo iz Berlina, osvajao titule na ovakav nacin. Posto je pehar kod nas ni njega im ne bi dao, nek im stanovnik CZ-a na sluzbenom odsustvu Zvezdan Terzic, kupi novi od para sto je opljackao.
Ali, s obzirom da nemamo upravu, ne samo da nece biti nista od ovog, vec ce precutati i pljacku Srbije koja se sprema kako bi cigani bili licencirani. Kad su precutali to sto im je policija pred derbi zbog lazne dojave pretresala sopstvene igrace, cutace i za ovo. Poslace Vucic kilo bureka na JNA i mirna Backa.
 

dovla

Grobarčina
Учлањен(а)
22.06.2008
Порука
2.409
Reaction score
142
Локација
...
Jel nije trebala danas da bude donešena odluka o bakljadi na derbiju i tim kurcima palcima? Mi smo kažnjeni prošle godine. Kontam da će nam suspendovati stadion protiv Čuke, a oni dobijaju novčanu kaznu koju neće platiti naravno. I vidim kao neke konsultacije oko smene Terzića kod nas, dal je moguće da nisu odmah rekli marš u pičku materinu podržavamo Slobodu, šta koji kurac ima da se konsultujete!?

Cigani su sigurni da slave titulu protiv plave drolje, eto nek im suspenduju stadion, ostaće im takvo govno zbog ove titule, počev od derbija pa na dalje...
 

Outsider

Grobar
Учлањен(а)
02.12.2012
Порука
548
Reaction score
90
Nikolić je IZGUBIO sa 2 ponižavajuća gola razlike od tima koji se bori za opstanak i tu nema šta vise da se priča. To je esencija svih dešavanja u ovoj fudbalskoj godini.
Izveo je tim u Kruševcu koji u najmanju ruku treba da počne neku utakmicu u razigravanju na pripremama da bi možda video kako funkcionišu neke linije u timu.
A zaboravio je, namerno ili slučajno, on to zna, da je to UTAKMICA VEKA i za klub "Partizan", i za igrače i za navijače " Partizana", a svi znamo zašto

Blagoje Paunovic je to lepo opservirao u par rečenica.

Ono što je uradio Obradovic je situacija koja se dešava u deliću sekunde, dešava se svakome od nas u situacijama kad se nema vremena za razmišljanje i reaguje se refleksno, prema situaciji ili kako već, i za to se može naći opravdanje, mada je svima bilo teško i preteško da tako shvatimo u tom trenutku.
Ono što je uradio Nikolić je situacija koja se planira danima, pa se analizira danima. Pa se traže najbolja rešenja, pa konsultacije sa onima koji to znaju bolje iz bilo kojeg razloga. Iskustvo, ovo ono. Konsultacije sa stručnim štabom...
Pa se analizira svaki igrač i njegovre psihofizicke mogućnosti u datom trenutku. Pa onda konsultacije o protivniku, pa teren, pa meteorološke prilike, pa organizacija same utakmice, pa se uzima u obzir trenutna situacija i medjuodnosi dva kluba, pa uticaj trećeg kluba na situaciju, jer hudfaji to rade nenormalno bezobrazno i otvoreno, da se vidi iz aviona sta se sprema.
Pa onda treba da zna gospodin Nikolić koliko će poraz uticati na situaciju u klubu i sve ostalo posle toga. Koliko će pobeda uticati i znaciti za klub i za nas navijace, i šta ona donosi.
Znaci jedan ozbiljan pristup, i jedna ozbiljna studija svega sto je vezano za taj meč.
Eto šta je sve bilo potrebno da se uradi da bi se kvalitetno izašlo na teren timu koji se bori za opstanak. I ko zna šta je još trebalo. A imalo se vremena.
Ovo je pogled iz mog ugla, običnog navijača kome je stalo do "Partizana". a zamislite da ja "znam" koliko i Nikolic i da sam "strucan trener sa licencom" kao on, šta bi sve ovde još naveo...Ma čudo.
A šta je uradio trener tako ozbiljnog kluba kao što je "Partizan". da bi ovo sve predupredio i napravio najbolje za svoj klub? NIŠTA!!!
Zna se kako je počeo, kako je tekla utakmica, ko je sve ulazio i izlazio i kako je izgubio od pretendenta za selidbu u niži rang takmičenja, koji mu se posle otvoreno pokenjao na njegovo znanje i na njegovu strulnost i pripadnost, ako i pripada "nama", meni sigurno ne.
Sve si lepo završio da izgubimo gospodine Nikolicu, a sada ćeš da se boriš do kraja. Kojeg kraja? Kraja prvenstva ili kraja "Partizana"?

Sad može i tri centarfora je li? sad kad smo izgubili prednost, a protiv napretka ( malo slovo za govnarskii klub) nije moglo, pa kako to?
Sad pantić ( malo slovo za malo govno) ne mora da igra jel' tako? a u najvažnijoj utakmici veka morao je da igra i da se zajebava i da nam kida živce.
Tada nije bilo potrebe za tri centarfora je li? Nije nam bila preko potrebna pobeda, mogli smo da kalkulišemo zar ne?
Sad moze pet komada, a tad nije bilo potrebe? Pa ovakvi kakvi smo bolji smo od svih za najmanje duplo.

Nemoj samo da se vadiš na sudije molim te. Videlo se na "JNA" da ako se mi spremimo kako treba ni sudije ni penali ni Bog otac nam ne može ništa.
Zar nije moglo tako i par dana ranije? Moglo je , a zašto nije ti znaš.
E moj Nikoliću ( veliko slovo samo iz razloga sto si još trener " Partizana" nista više), pa ti misliš da se to tako "odradi" i nikom' ništa?

Hoceš sad da budeš gospodin izjavama da nikad ne komentarišeš rad svojih kolega? Da ostaneš upamćen po tome kako demagoski utičeš na svest navijača. Imaš razlog zašto si izgubio? Ti si kriv zar ne? " Prihvataš odgovornost " sta li već? I Šta? Ništa?
Dragiiišaaa te naguzio eeeeeej!!! I još čestita titulu trecem klubu kod tebe živog, kao da i ne postojiš.
Za onou podguznu muvu cigansku što im se uvlaci da bi postao trener u rupi neću ni da pričam, to bi ti mogao malo da objasniš šta se izdešavalo na terenu i kako te je počistio, ako te nije sramota.
Sramota, za tebe manje više, ali koju si sramotu i bruku bacio na Partizan ti nisi ni svestan. Smeju nam se u lice bre i jebu nas u zdrav mozak. Ti to ne možeš da osetiš, ti nisi deo toga, ti nemaš pojma šta je bre to.

Mi smo trebali da im budemo UEFA bre i da ih urnišemo jos najmanje pet bodova, samo da si ti to "osetio" i da si ti to "iskreno zeleo" kao jedan "Grobar" što oseća i želi. MI smo trebali da ih kaznimo i da ih ponizimo. Nikad mi nismo čekali nikoga da nam završava posao , mi smo to radili uvek sami i svojim snagama, jer u suprotnom bi se dešavalo isto kao i sad što nam se dešava.

Tesko domaćinu koji čeka da mu komšija ili neko treći "uređuje kuću i oko kuće".
Tekšu muku si nam natovario sa svim onima koji su te dovel u "Partizan", tešku. Tek nas čeka težak period.
Oni onakvi kilavi i raspali da uzmu titulu?!
Ti uzimas lovu iz ugovora i pisaće ti u biografiji da si pobedio hudfaje, bar nešto za tebe.
Misliš još par dana će da se priča, pa onda pripreme, novi igrači, idemo dalje i "ciao Arturo".
Tačno, tako bi bilo da je neki drugi tim u pitanju, i neki navijaci koji nisu navijaci "Partizana", ovako...
Tvoje srce u našim grudima... TO, NE BIVA!!!
 

nikola70

Grobarčina
Учлањен(а)
24.01.2010
Порука
2.781
Reaction score
276
Ja prvi smatram da Nikolic nije doneo nista novo u odnosu na prolecni deo, ali samo u Srbiji je poraz od nekog tima iz donjeg doma bruka i sramota i to samo zato jer imamo pored sebe kurvu koja ne sme da izgubi ni jednu utakmicu u ovoj polusezoni.
A onda pogledamo druge lige i vidimo da jedan Sandrlend sa poslednjeg mesta uzme 7 bodova protiv dva Mancestera i Celzija i bukvalno oni sa poslednje pozivije resavaju titulu. Igrao je i Liverpul utakmicu veka pa je odigrao 3 3 sa Palasom. Pa Real, Barselona, Atletiko poslednje kolo....samo kurvu niko ziv ne moze da opegla. I onda zbog prevelike zelje svih nas da budemo prvi,da i pored vec unapred iscrtanog scenarija zajebemo vlast i uteramo ga celoj Srbiji i produzimo ovu agoniju loseg zivota, onda naravno trener i igraci izbijaju u prvi plan kad izgube negde bodove. Odmah se trazi krivac, a glavni krivac je ustvari ciganska zemlja u kojoj sve sto nije normalno postaje najnormalnije i obrnuto. Upravo zbog toga, ovaj tim je za mene uzeo sampionsku titulu 26. maja. Sve polako isplivava na povrsinu, od cigana iz Nisa, do golmana Novog Pazara, preko Mazica, Mojsilovica....
 

dovla

Grobarčina
Учлањен(а)
22.06.2008
Порука
2.409
Reaction score
142
Локација
...
Eto kriv je Nikolić što je izgubio jednu utakmicu u sezoni protiv prenapaljenog protivnika u gostima, uz to je kolega zaboravio da je Lazović bio povređen, a ne nameštaljke, vrh države, lopovi iz sudijske organizacije koji nas kradu cele sezone. Svašta. Aj da je izgubio 5 utakmica pa da mu jebemo mater, al čovek izgubio JEDNU utakmicu do sada i on je kriv što smo iza cigana...

Kad smo imali ovako napaljene igrače BAREM 45 minuta? Kad smo kršili i borili se za svaku loptu? Kad smo imali lošiji tim? Ko je bolji trener za nas u ovom trenutku?

Marku treba naša apsolutna podrška. Ja verujem da uz par pojačanja njegov Partizan bi mogao na leto da bude pravo iznenađenje u kvalifikacijama za LŠ/LE.
 

NikolaPartizan

Grobarčina
Учлањен(а)
01.06.2011
Порука
2.125
Reaction score
4.617
Локација
hiperboreja
Nisu mi jasni ovi stariji forumaši koji posle tolikog praćenja fudbala i Partizana, jednostavno ne kapiraju da ne možeš dobiti svaku utakmicu. Videte li vi šta se dešava trenutno u Engleskoj i Španiji, pa niko ne pljuje po trenerima. Jer, sport je takav da ne možeš stalno pobeđivati. Činjenica je da igramo mnogo bolje nego jesenas, da su igrači mnogo više motivisaniji, da igraju sa većim žarem, i jednostavno igramo bolje. Ja stvarno ne kapiram kako nego može pljuvati po Nikoliću u ovako delikantnom trenutku...Titula nam je bukvalno ukradena, a neki kao po nekom starom običaju označavaju trenera kao glavnog krivca...
 
Статус
Затворена за писање одговора.
Top