Partizan.net - Forum navijača Partizana

Dobrodošli na najveći i najstariji Forum Navijača Partizana!

Nekoliko desetina hiljada ljudi prati i podržava naš rad. Zaprati nas na socijalnim mrežama za najnovije informacije o Partizanu ili se pridruži hiljadama članova u diskusijama na našem Forumu

Važno: Registracije za nove članove su trenutno zatvorene. Ukoliko svejedno želite da nam se pridružite, pošaljite E-mail Uredništvu koje će Vas uputiti u proceduru. Kontak informacije možete pronaći na partizan.net

Napred Partizan!

KK Partizan 2010/11

Статус
Затворена за писање одговора.

Dr.Hofmann

Guest
Svaka čast za ovaj potez kk Partizan, mislim na to što su otišli u Kosovsku Mitrovicu, i omogućili tim ljudima dole bar jedan dan sreće i zabave, njima to mnogo znači!
 

TALICNI TOM

Dva vrana gavrana
Учлањен(а)
16.12.2008
Порука
2.576
Reaction score
95
prosla je jos jedna sezona,rezultatski veoma uspesna,nastavljen je niz,koji vec 10 godina traje,bilo je puno lepih,atraktivnih poteza,rekordnih pobeda ...

ipak,bice upamcena,po novom treneru,nasledniku legendarnog Duska Vujosevica,Vladi Jovanovicu i oprostaju ljubimca Partizanovih navijaca,momka koji je uvek davao 100% sebe,igrao sa neverovatnom energijom,nadam se buducim NBA superstarom - Jan Veseli :respect:respect:respect
on odlazi,a siguran sam,da ce vec sledece godine,biti neko novo lice koje ce odusevljavati navijace Partizana ...

pored njega,klub ce napustiti i sva 3 tamnoputa igraca ...

Jawai-momak koji je dosao kao veliko pojacanje,karakteristicno za KKP igru,snazan i dominantan igrac u reketu,ali je to pokazivao samo na trenutke ... u odbrami ne postoji,skok takodje,izuzetno slabo kapiranje igre,a pritom i ne bas zdravog sportskog zivota ... ne zalim nimalo sto ide,preskup je za ono sto pruza ...
Gist- u prvom delu sezone,drzao igru tima,napadacki veoma dobar,kasnije pao u formi,sto je bilo normalno s obzirom na minutazu,ali ipak zavrsio sezonu na zadovoljavajucem nivou ... ni za njim necu posebno zaliti,jer mi se cini kao da bira utakmice koje ce da igra(karakteristika za svu trojicu) a pritom je odbrambeno veoma tanak ... ipak,imao je solidan doprinos u ovogodisnjim trofejima ... sve najbolje u nastavku karijere !
Jerels - kad je dosao,najavio sam ga kao ZVER,aludirajuci na njegove kosarkaske vrline i odlicne fizikalije za pleja ... neki su se podrugljivo smejali tome,dok se niije snasao,i dok nije shvatio gde je dosao i sta se od njega trazi ... nazalost,kasno po nas ... bar sto se tice EL ... na najbitnijim utakmicama u sezoni (finale kupa,finale NLB lige i plej ofu) je pokazao koliko moze,i to mu je najveca mana ... bira utakmice koje ce da igra i iako nesumnjivo velikog kosarkaskog potencijala ima periode kad jednostavno - nece da igra ... ukoliko to izbaci iz sebe,verujem da ce igrati znacajnu ulogu u evropskoj kosarci,ukoliko bude zeleo,ili neke epizodne uloge u NBA ...

veliki dobitak ove sezone je Lucic koji je ukazanu priliku iskoristio i svojim radom dosao do toga da sledece sezone bude ozbiljna opcija u sistemu ...
doveli smo i jednog od najvecih bisera nase kosarke u zadnjih par godina,Miljenovica,koji ce uz profesora Koprivicu raditi na jacanju i verovatno tek od naredne godine dobiti ulogu u timu ... naredne kalendarske,ili od nase lige dogodine ...

ipak,za mene najveci pozitivan utisak je Rasko Katic :respect
secam se kako je odjeknula bomba u vidu njegovog potpisa proslo leto,sa koliko negodovanja i nepoverenja je docekan (i sa moje strane) ali je svakom utakmicom ublazavao tu ljutnju kod vecine navijaca,da bi u drugoj polovini sezone postao glavni unutrasnji igrac i covek bez koga,siguran sam,ne bi sve ovo osvojili ... uz to je imao i privatne probleme koje je potisnuo i na svakoj utakmici davao sve od sebe na oba kraja terena ..HVALA TI !!!

sto se tice tima za narednu sezonu,dosta je imena u opticaju,ali ce sigurno biti uradjeno sve da se napravi jak tim,dostojan imena KKP-a :napred Partizan
 
Учлањен(а)
01.06.2011
Порука
524
Reaction score
18
Локација
Толошка Шума
Браво Талични... Још бих само додао Милосављевића, играч који ми је највише живаца покидао током сезоне да би кроз нашу лигу коначно дошао до форме због које га је, између осталог, Дуда звао за репрезентацију... Само се надам да се неће погубити кад опет почне Евролига... Па да следеће године опет славимо триплу круну уз бољи пласман у Евролиги! :)
 

Dramis

Grobar
Учлањен(а)
24.06.2009
Порука
619
Reaction score
7
Evo i ja da cestitam svima u klubu na svim trofejima koje smo osvojili ove sezone,rekao bih ocekivano,pre svega imajuci u vidu da smo angazovali 5 stranaca.Janu zelim takodje sve najbolje u nastavku karijere i veliko hvala za davanje maksimuma u nasem klubu.Sto se uspeha kluba u ovoj sezoni tice njegovu potvrdu ocekujem naredne sezone kada budemo videli koji kapital prenosimo iz ove sezone,sto se igraca koji su zalog za buducnost kluba tice.Ja vidim dobijene Lucica i to vise na trojci i Milosavljevica,ako ostane Rasko koje ne ubrajam u perspektivu,vec veliku pomoc mladom timu koji se najavljuje,kao i grupu mladjih bez iskustva koje sam ocekivao da ce stece u ovoj sezoni i to je sve.Mitrovica smo cini mi se izgubili a mozda i Djekica i to stavljam na teret treneru koji jeste imao teskoca kao novajlija na mestu prvog trenera ali i nedovoljno hrabrosti.Treneru Jovanovicu ne zameram lose vodjenje tima tokom meca,jer se nadam da je to vec delimicno savladao,a posebno ocekujem po tom pitanju napredak ubuduce i smatram da je to odlika mladih i neiskusnih trenera.Najvece zamerke tokom sezone licno sam imao na rad sa mladjim kategorijama i ponavljam po ko zna koji put da se tu pod hitno mora uraditi nesto radikalno.Sto se tima tice za narednu sezonu,raduju me najave da ce se tim podmladiti,nadam se da ne kasnimo celu godinu,a pred Vladom i pomocnicima je dugo leto i rudarski posao,neki kvalitetni igraci su vec tu i sto se mene tice imace bezrezervnu podrsku,a nadam se da ce tako biti i sa ostalim navijacima,bez da se delimo na dobronamerne i one druge,na poltrone i navijace sa vlastitim stavom itd.
 

Shadow

Grobar
Учлањен(а)
08.02.2007
Порука
911
Reaction score
497
Dramis, da su oni mogli bolje u Partizanu, ovamo bi trebalo da pokidaju, sto nisu uradili. Ne smatram da smo Mitrovica i Djekica izgubili...
 
Учлањен(а)
16.12.2008
Порука
853
Reaction score
12
Veseli u MONDU: Iz Amerike - pravac Beograd!


10. jun 2011. 21:35 > 21:59
"Leteći Čeh" poručio da su mu Partizan, Beograd i Srbija prirasli za srce i da će im se uvek vraćati. Ako mu se pruži prilika, izazvaće Blejka Grifina!
v208749p0.jpg

Stotine pitanja, poruka i želja, koje su čitaoci MONDA uputili trofejnom košarkašu Partizana mt:s, jasno pokazuju koliki je trag ostavio Jan Veseli za samo tri godine u crno-belom dresu.

Mnogi su prethodnih dana primetili da toliko emocija nisu izazvali ni najbolji srpski igrači, kada su napuštali tabor desetostrukog uzastopnog šampiona.

Ni Veselom nije svejedno, ali karijera vrhunskog sportiste podrazumeva hvatanje u koštac sa novim, većim izazovima. Posle devet trofeja i Fajnal fora Evrolige, jasno je da je ovde ostvario (skoro) sve što je mogao.

Priznaje da mu je Partizan mnogo dao, a on će, zauzvrat, nastaviti da ga reprezentuje u najjačoj ligi na svetu.

Netačna, ali simpatična teorija - da je "Partizan dao najviše NBA igrača posle univerziteta Severna Karolina" - nastaviće da živi njegovim odlaskom "preko bare"! A, crno-beli će pokušati da pronađu i lansiraju nekog novog Veselog, kao što su uradili mnogo puta u poslednjih 20-30 godina...
O PARTIZANU...

v208749p1.jpg

Koji igrač ti je najviše značio i od koga si najviše naučio? (PFC, Wolf37)

"Kecman i Pera Božić! Sa Perom sam proveo sve tri godine, sa Kecmanom dve. Mnogo sam naučio od njih i srećan sam što smo zajedno bili deo priče u Partizanu".

Najbolji košarkaš sa kojim si igrao zajedno u Partizanu? (PFC)

"Novica Veličković!"

Kako si se osećao u trenutku kada je kapiten Božić podizanje pehara prepustio tebi? (Aleksandra)

"I dalje ne verujem da je Pera to uradio. Nisam znao da postoji neki plan. Kada su izneli pobedničko postolje, samo mi je rekao da budem tu i da priđem kada me bude pozvao. Pitao sam ga zašto, on je odgovorio 'Samo ti dođi...' Mnogo mi je bilo drago kada smo dobili drugu utakmicu u Vršcu. Mogli smo da overimo titulu pred punim Pionirom, a ja sam presrećan što je onoliko ljudi došlo i zbog mog oproštaja".

Kakve su ti uspomene na Fajnal for Evrolige u Parizu?

"Nismo imali šta da izgubimo. Izgubili smo obe utakmice, ali mislim da smo imali dobar nastup, jer smo odigrali produžetak sa vrhunskim ekipama. Sreća nas je pratila cele sezone i onda je bilo normalno da nas u jednoj utakmici napusti. Tu je bila na strani Olimpijakosa".

Ima li šansi da u slučaju NBA "lokauta" ostaneš "na kaljenju" u Partizanu? (Dejan, #24, Tara)

"Ako bude 'lokauta', o daljim potezima ću se dogovoriti sa mojim menadžerom. To pitanje je više za njega".

Hoćeš li dolaziti da gledaš Partizan ako ranije završiš NBA sezonu? (Mare Republika Srpska, Simke)

"Moja prva destinacija u Evropi će uvek biti Beograd. Trudiću se da svake godine dođem bar nakratko".

Kakve su ti uspomene na prvi susret sa Grobarima, na predstavljanju ekipe, koje je 2008. organizovano na otvorenim terenima na Kalemegdanu?

"Bilo je neverovatno. Sezona još nije počela, a hiljade ljudi je došlo da pruži podršku ekipi. Preko interneta sam se upoznao sa atmosferom na utakmicama, znao sam u kakav klub dolazim, ali tada sam prvi put lično osetio kako je biti igrač Partizana".

Jednom, ko zna kada, za 13 ili 15 godina, da li postoji mogućnost da opet obučeš crno-beli dres? (Berserk)

"Voleo bih da završim karijeru u Partizanu!"
O SRBIJI I ČEŠKOJ...

v208749p2.jpg

Kako sada doživljavaš Srbiju u odnosu na Češku? (OćuKusurNećuŽvaku)

"Partizan, Beograd i Srbija su mi dali jednu veliku životnu priliku, koju sada mogu da nastavim na drugom mestu. Mnogo mi prijaju i grad i ljudi ovde. Srbija mi je postala druga kuća".

Da ti se pruži prilika da zaigraš za Srbiju, da li bi prihvatio? (Lolzinjo)

"To je kao kad biste nekog Srbina koji dobro igra hokej u češkom klubu pitali da li bi prešao da igra za Češku. Ne verujem da bi Srbin to prihvatio! Ja volim da igram u Srbiji i u Partizanu, ali volim i svoju zemlju. A, ako bih uzeo srpsko državljanstvo, izgubio bih češko".

Da li si bio uzbuđeniji kada si prvi put otišao od kuće, ili sada, kada ti predstoji put u SAD?

"Najveća promena je bila kada sam sa 16 godina otišao iz Češke u Sloveniju. Tamo sam godinu i po živeo sam, navikao se na to i selidba u Beograd mi je došla kao normalna stvar. Amerika je nešto sasvim drugačije, ali nadam se da ni tamo neću imati problema da se prilagodim".

Koliko javnost u Češkoj prati tvoje igre i tvoju karijeru?

"Sportski sajtovi me prate, ali nisam davao intervjue novinama. Baš danas su me zvali, ali morao sam da odbijem jer su mi ovo poslednji dani u Beogradu i baš sam u gužvi".

Da li se uzdaju u tebe kao igrača koji bi mogao malo da podigne i reprezentaciju?

"Ja se nadam da ću moći to da uradim. Imamo dobru generaciju igrača '90-91. godište i mislim da ćemo se naći na nekom od sledećih prvenstava Evrope. Izdvojio bih Satoranskog, koji igra u Kahasolu i Jelineka iz Huventuda".
O DRAFTU I NBA LIGI...

v208749p3.jpg

Kada si prvi put shvatio da bi mogao da zaigraš u NBA?

"Partizan je velika košarkaška škola. Napravio je mnogo vrhunskih igrača i za NBA i za evropske klubove, tako da sam dolaskom u Partizan shvatio da se i meni pružila prilika da uradim nešto ozbiljno".

Kako vladaš engleskim jezikom? Na draftu te verovatno čeka intervju sa komesarom NBA lige Dejvidom Šternom!

"Pa, ne mogu baš da pišem romane na engleskom, ali znam da popričam. Što se tiče drafta, gledam da se ne opterećujem detaljima. Hoću da otputujem tamo što opuštenije i da se ponašam normalno".

Jesi li nabavio odelo za tu priliku?

"Nisam, ali imam u planu. Uradiću to pre nego što odem iz Beograda".

Da li si imao priliku da čuješ iskustva Jiržija Velša i Jiržija Zideka, do sada jedinih Čeha u NBA ligi?

"Sa mojim zemljacima nisam pričao o tome, ali jesam sa Lazmeom i Robertsom. Nismo nešto išli u detalje, ali su mi rekli da je to drugi svet u odnosu na Evropu. Otprilike znam šta me čeka".

Imaš li idola među NBA igračima?

"To je Dirk Novicki. Sada igra fenomenalno i gledam njegove utakmice kad god mi se pruži prilika".

Da li pratiš finale Majami - Dalas? (Optimus Prime)

"Gledao sam dva meča koja su igrana u Dalasu. Stalno igraju neizvesne završnice i zato mislim da je to finale svih finala. Navijam za Mavse i nadam se da će postati šampioni".
O SVOJOJ IGRI...

v208749p4.jpg

Koji je najslabiji aspekt tvoje igre i koji su ti aduti za NBA košarku? (Srđan)

"Mislim da mogu da prođem skokom, brzinom, eksplozivnošću... Uvek ima prostora da se unapredi šut, a trebaće mi i bolji dribling za igru 'jedan na jedan'".

Koliko si u Partizanu imao vremena da radiš na individualnom razvoju, s obzirom na česte utakmice i putovanja?

"Pa, imao sam tri godine hahaha... Trudio sam se da ostajem što više posle treninga, ne samo ja, nego i drugi mladi igrači Partizana. Vežbali smo šut, tehniku, zagrađivanje koša, svašta..."

U Evropi si igrao nisko krilo i pravio "mismečeve" mnogim protivnicima. Na kojoj poziciji vidiš sebe u NBA košarci?

"Voleo bih da i tamo budem 'trojka' i da moja brzina dođe do punog izražaja. 'Četvorka' bi bila nova stvar, posebno protiv snažnih igrača kakvi tamo igraju, ali ako me gurnu tamo, trudiću se da radim na svim elementima koje budem morao da popravim. Verovatno ću morati da ojačam... Posle utakmica sa Denverom i Finiksom nisam mogao da verujem koliko su jaki i brzi".

Da li pamtiš utakmicu na kojoj te je trema sprečila da pružiš onoliko koliko možeš?

"Bilo je toga kada sam tek došao u Partizan. Kasnije sam naučio da u svaki meč uđem sa pobedničkim mentalitetom, da nervozu i opterećenje bacim negde iza sebe i da igram svoju igru".
O ZAKUCAVANJIMA...

v208749p5.jpg

Najlepše, najposebnije zakucavanje u crno-belom dresu? (Kimi, Vladimir, Matija86KG, Miša Milojević)

"Uh, bilo ih je mnogo samo na poslednjih par utakmica... Dva puta sam zakucao '360' i to su mi najlepša zakucavanja, a najdraže je bilo na poslednjem finalu Kupa u Železniku. Kecman je šutnuo trojku iz ćoška, ja sam krenuo sa '45 stepeni' sa leve strane, uhvatio loptu u vazduhu i zakucao. To je bilo možda prelomno da dobijemo utakmicu i osvojimo Kup".

Da li si pokušao da zakucaš sa linije slobodnih bacanja i da li si uspeo? (Bojan Kv)

"Pokušao sam i uspeo, naravno na treningu. Na utakmici mi se nije baš pružila prilika... Za takav potez je potrebno dosta snage".

Koje vežbe za odraz upražnjavaš? (Aleksandar, Lolzinjo)

"Ne radim ništa posebno. To mi je u genima, pošto mi je majka bila odbojkašica, a otac košarkaš. Mlađa sestra mi isto igra košarku".

Da li češ se prijaviti za takmičenje na Ol star vikendu? (Miša Milojević)

"Zašto da ne? Ljudi su navikli da gledaju crnopute košarkaše. Ako mi se ukaže prilika da kao belac pružim nešto novo, ja ću prihvatiti".

Gledao si Blejka Grifina, koji je ove godine pobedio zakucavanjem preko automobila?

"Nije to ništa specijalno. Mogu i ja da preskočim haubu!"

(priredio: I. B. - MONDO)

www.mondo.rs
 

Злаја

Grobar
Учлањен(а)
19.12.2008
Порука
712
Reaction score
11
Da li si pokušao da zakucaš sa linije slobodnih bacanja i da li si uspeo? (Bojan Kv)

"Pokušao sam i uspeo, naravno na treningu. Na utakmici mi se nije baš pružila prilika... Za takav potez je potrebno dosta snage".
e steta sto ne postoji neki klip, ovo bih bas voleo da vidim...
 

Laki

Grobarčina
Учлањен(а)
09.07.2007
Порука
2.246
Reaction score
49
Partizan MTS proslavio titulu
Izvor: Novosti.rs
M. PAUNIĆ | 10. jun 2011. 23:15 | Komentara: 0
U hotelu “Prestiž”, na proslavi triple krune, okupili se igrači Partizana, stručni štab, predsednik kluba Predrag Danilović, ali i Vlade Divac, Duško Vujošević, Milenko Tepić...




Sledeća



10. jun 2011. 23:15
Proslava titule


Srodne vesti


[SIZE=-0]STRUČNI štab, igrači, navijači, prijatelji kluba... Svi na jednom mestu. Hotel “Prestiž” je bio u petak veče sav u crno-belom. Partizan MTS je na pravi način proslavio 10. uzastopnu titulu, 18 ukupno u svojoj istoriji. Pevalo se i igralo, i družilo, pokazali su crno-beli da nisu samo kraljevi parketa, već da imaju dosta talenta i pored košarke. [/SIZE]
[SIZE=-0]Praktično svi oni koji nešto znače u košarkaškim krugovima, a da imaju veze sa ekipom iz Humske, su došli na proslavu triple krune. Naravno, pored onih koji su bili obavezni, igrača Partizana, stručnog štaba i predsednika kluba Predraga Danilovića, pojavili su se i jedan od najzaslužnijih ljudi što je Sportsko društvo Partizan napravilo ovakve uspehe, Žarko Zečević. Pored njega, svečanosti su prisustvovali Vlade Divac, proslavljeni as i nekada veliki igrač ekipe iz Humske, Ivica Dačić, ali i mnogi bivši košarkaši šampiona Srbije, kao što su Milenko Tepić, Uroš Tripković, Aleks Marić i mnogi drugi. Naravno, svečanost nije mogla da protekne ni bez tvorca crno-belih uspeha, Duška Vujoševića koji je stigao da pozdravi svoj voljeni klub. Uz njega je bio i sportski direktor iz Humske Dragan Todorić. [/SIZE]

[SIZE=-0]Prisutnima se prvi obratio predsednik Partizana, Predrag Danilović:[/SIZE]
[SIZE=-0]-Pošteno smo zaradili triplu krunu. Specifična godina, Dule otišao, tim se promenio, nije bilo ni malo lako. Ne bih sada da preuveličavam sve, ali istakao bih veliku hrabrost trenera Vlada Jovanovića i stručnog štaba koji su pokazali da su zasluženo dobili priliku. Zahvalio bih se i mnogobrojnim sponzorima, kao i navijačima, bez kojih ne bismo postigli ovo što jesmo.[/SIZE]
[SIZE=-0]Predsednik šampiona Srbije zahvalio se nekim sponzorima šampiona među kojima su MTS, Naftna industrija Srbije, Komercijalna banka, Dunav osiguranje, JAT ervejs, Lasta, Aerodrom “Nikola Tesla”, Marfi bank, Jazak... [/SIZE]
[SIZE=-0]Posle izlaganja predsednika Danilovića reč su uzeli i kapiten Petar Božić, odnosno trener Vlade Jovanović.[/SIZE]
[SIZE=-0]-Ljudi koji su mi pružili podršku su praktično uložili svoja imena, koja su dugo sticali. Tu pre svega mislim na Danilovića, Todorovića, Vujoševića. Drago mi je da ih nisam izneverio, da sam nastavio niz koji su oni otpočeli – rekao je trener Vlade Jovanović i zahvalio se svima koji su verovali u njegov klub. [/SIZE]
[SIZE=-0]To je bilo sve od reči, a kasnije se nastavilo sa pesmom, igrom i veseljem duboko u zoru. [/SIZE]
Ima li ko jači?
 

Marija

Grobar
Учлањен(а)
09.04.2010
Порука
687
Reaction score
5
Локација
Tamo gde si ti
Tako je...
Cula sam da je bila prelepa atmosfera,samo mi je zao sto nije bio Novica iako je u Beogradu.
 

Marija

Grobar
Учлањен(а)
09.04.2010
Порука
687
Reaction score
5
Локација
Tamo gde si ti
Majica 'Ovo je naša decenija' u prodaji!
848.jpg
Košarkaši Partizana od 2007. godine osvajali su trofeje u svim domaćim i regionalnim takmičenjima u kojima su učestvovali (titule nacionalnog i regionalnog šampiona i osvajači Kupova) U sezoni 2010/2011 su među 16 najboljih ekipa Evrope, osvojili su Kup "Radivoja Koraca", Jadransku ligu, osamnaestu titulu prvaka države, 10-tu zaredom…

Posle majica VENI, VIDI, VICI i KINGS OF THE RINGS, nova majica je u modi!

"Ovo je naša decenija!" možete poručiti i platiti pouzećem u online prodavnici već sada, a u svim Crno-belim buticima u Srbiji po ceni od 1400 dinara. Po prvi put, navijači iz celog sveta mogu kupiti šampionsku majicu KK Partizan na novoj adresi www.partizanshop.rs .
 

Zagor

Guest
zna li neko kad nam istice ugovor sa kappom?

Иако овогодишњи дресови нису лоши, ја се надам што пре...

Naravno, pored onih koji su bili obavezni, igrača Partizana, stručnog štaba i predsednika kluba Predraga Danilovića, pojavili su se i jedan od najzaslužnijih ljudi što je Sportsko društvo Partizan napravilo ovakve uspehe, Žarko Zečević.

Овај човек има моћ да се овакав текст појави, и да нико на форуму не реагује. Стога :respect!
 
Статус
Затворена за писање одговора.
Top