Partizan.net - Forum navijača Partizana

Dobrodošli na najveći i najstariji Forum Navijača Partizana!

Nekoliko desetina hiljada ljudi prati i podržava naš rad. Zaprati nas na socijalnim mrežama za najnovije informacije o Partizanu ili se pridruži hiljadama članova u diskusijama na našem Forumu

Važno: Registracije za nove članove su trenutno zatvorene. Ukoliko svejedno želite da nam se pridružite, pošaljite E-mail Uredništvu koje će Vas uputiti u proceduru. Kontak informacije možete pronaći na partizan.net

Napred Partizan!

KK Partizan 2010/11

Статус
Затворена за писање одговора.

kvisko

Grobarčina
Учлањен(а)
31.03.2010
Порука
2.021
Reaction score
172
Posle Mediteranske ce na red doci centralno-evropska liga, a posle nje "liga without ACB"(nazovite je kako hocete). Nakon toga ACB nece hteti da igra u novoformiranoj celoevropskoj ligi pa cemo imati ACB ligu, ligu ostatka Evrope i Euroligu. Do jaja...

Pitanje je koliko je to u interesu Partizana. Smatram da su utakmice u NLB ligi dovoljno jaka priprema za utakmice Eurolige, a i pod znakom pitanja je finansijska dobit kluba u takvoj ligi. Takodje mislim da bi konstantno igranje teskih utakmica (bez onih "trening" meceva kao protiv komsinice, Sirokog itd) ugusilo i premorilo ekipu. Sa druge strane, ima i brdo pozitivnih stvari koje bi ta liga donela, tako da treba zaista 3 puta premeriti, pa tek onda preseci ukoliko se stvari konkretizuju...
 

juznapruga

Početnik
Учлањен(а)
01.12.2007
Порука
7
Reaction score
0
Локација
kako kad
Kad se prosle sezone vratio Miloje bio sam presrecan a on se povredi na treningu i neopisiva tuga. Sanjao sam dan kad ce Vujke opet biti u Partizanu i opet tezak udarac. Celo vece nemogu da prestanem da zalim za njim. Bolje i da neosvojimo NLB ali da je on zdrav i da je kod nas. Zivot je teska kurva.

IZDRZI VUJKE PA OD SLEDECE SEZONE U JURIS NA FINAL FOUR SA NASIM PARTIZANOM
 

reisa

Grobar
Учлањен(а)
19.07.2010
Порука
233
Reaction score
7
Локација
Sjenica
Ljudi ja sad kontam ovo sa mediteranskom, dobra je ovo fora. Dobar pritisak za nesto vise. u NLB ili razlaz. Sad ce Lisac da odresi kesu i pojaca novcane naknade, inace ode mu liga u pm a i on sa njom.
PS. Vujke bio si i ostao jedan sa Bericem moj idol.
 

Genius

Hrabro momče
Учлањен(а)
14.11.2006
Порука
1.866
Reaction score
48
Локација
Beograd
pa naravno da ce bolje biti da igramo mediteransku ligu i euroligu .. zamislite koliko je to kvalitetne kosarke ...

vjerovatno bih samoubistvo izvrsio na sredini sezone ne bih sve to izdrzao ...

i sve utakmice u areni ...
 

PARTIZAN

Partizan
Учлањен(а)
04.05.2009
Порука
11.900
Reaction score
315
Lepo primećeno gore par postova iznad ovog mog - ovu Mediteransku ligu u početku koristiti kao veliko sredstvo pritiska da u NLB-ligi dobijemo puno bolji status. Pa da vidimo kako će se stvari razvijati...Sama ponuda i izbor koji nam se nudi je jako dobra stvar za nas. Treba sad da pokažemo diplomatske pregovaračke sposobnosti. Mi od ove situacije ne možemo, ako smo pametni, nikako da izgubimo. Možemo samo puno da dobijemo.
 

Zagor

Guest
Ако би се бирало, једино што треба да је услов је проходност у ЕЛ.

Ако нам то гарантује медитеранска лига, довиђења господо...

Капирам да би првих сезону-две биле адаптација, то би било јаче такмичење и више (тј. даље) би се путовало. На крају, мислим да би нам донело много више користи него штете.

Но све је још на дугом штапу, па да не фантазирамо превише...
 

ddpp75

Početnik
Учлањен(а)
28.05.2009
Порука
30
Reaction score
0
pozz

Mislim da od nekog boljeg statusa u NLB ligi nema nista a ne vidim ni potrebu za tim. Ako je ovo oko Mediteranske lige tacno, to treba iskoristiti za A licencu Evrolige. Ovo je udar na Evroligu, jer ovaj grk iz fibe i "ratuje" sa evroligom.Zato ovim treba izlobirati A licencu za Evroligu jer realno ako se pogleda sve do sada, partizan nece dobiti skoro A licencu, jer mozemo imati rezultate odlicne ali ako nemamo pare (a nemamo ih) ili "koncenzus", onda mogu sa nama da rade sta hoce i da pricaju i obecavaju svasta.
Izboriti A licencu evrolige i nista vise a sta cemo igrati totalno je nebitno, narocito ako cigani ispadnu iz NLB lige, pojacace se lobi za osnivanjem nase lige i bicemo u manjini sa timovima koji bi igrali neko drugo takmicenje.

pozz
 

nimante

Grobarčina
Учлањен(а)
18.05.2010
Порука
2.337
Reaction score
3.302
Локација
Istok O
Eto, posle slajmare u Zagrebu i tragedije u Grckoj, evo novog dana, evo lepsih vesti. Slazem se sa Je-Ne-A da treba dobro diplomatski pristupiti celoj situaciji. Treba gledati dugorocno. Ako nam Mediteranska liga donosi, recimo, milion evra godisnje vise nego Jadranska (koja nam donosi jedno 10.000) i ako to moze da raste iz godine u godinu, adio NLB. Da budem iskren, najvise bih voleo da igramo Mediteransku u prvom delu sezone, a u drugom NLB i da onda "nemamo vremena" za Kapicicevu ligu, pa neka Covic pravi novi savez sa po 20 evra uloga, picka mu materina. Znam da ne moze da se ne igra liga svoje zemlje, samo kazem da bi mi bilo slatko... Cigani ispadnu iz NLB lige i lepo sahranimo "veciti" kk derbi. Cigani bi mogli da navijaju za Olimpijakos, tako da niko ne bi bio na gubitku.
 

Кајафа

Grobar
Учлањен(а)
16.12.2008
Порука
674
Reaction score
4
Локација
Поносна Србија
Баш ми је жао због овога што се десило Милошу. Прво због њега јер стварно није имао среће у каријери са повредама а одличан је играч. А онда наравно и због нас јер бисмо били много јачи са њим у тиму.

Надам се успешном опоравку.
 

cvetkobre

Grobarčina
Учлањен(а)
06.09.2007
Порука
1.647
Reaction score
4.721
U vezi ove lige - strogo diplomatski. Vreme je da pocnemo da gledamo sopstveni interes.Nisu mi najjasniji odnosi izmedju Uleba, Evrolige i NlB-a, jos kad se pridoda ovaj Grk koji organizuje novu ligu, nastaje totalni haos. Sta je tu ciji interes i ko za koga i protiv koga radi - pojma nemam, ali bih voleo da vidim svoj klub u jakoj ligi gde ce nase ime, istorija i rezultati biti postovani kako dolikuje, a ne eksploatisani na prost i bezobrazan nacin, kao sada.
I najvaznija stvar - Evroliga, to jest prohodnost ili famozna A licenca, koju dok su kinta i koncenzus faktori - necemo dobiti. Manje zbog kesa, to moze nekako i da se resi, ali da ce Covic, Kapicic i ostali da potpisu papir kojim se slazu da mi odemo zanavek u Evroligu - to se desiti nece.
Izvrsiti pritisak na NLB da lobira u Evroligi za nasu licencu, a ako se ta nova liga izbori za status koji bi nam davao prohodnost u Evroligu, prihvatiti istog sekunda, pa nek se na Jadranu zajebavaju sa Kalemegdan Trotersima i Zeleznik Kantama, ionako su im oni prvi potrcali u zagrljaj, dok su jos mislili da postoji nacin da odu u Evroligu pored nas zivih.
 

Nikola_G

Grobarčina
Учлањен(а)
17.03.2007
Порука
5.441
Reaction score
7.738
Локација
E-WEST
Lepa je ta mediteranska liga, samo sto bi osvajanje trofeja za nas u toj ligi bila ravna osvajanju evrolige... Mi bi tu realno bili 4. ili 5. po kvalitetu
 

Brka

Grobarčina
Учлањен(а)
04.08.2007
Порука
1.226
Reaction score
4.038
Локација
Uvek uz Partizan
Tesko bi bilo u pocetku da osvojimo mediteransku, kasnije bi smo sigurno napredovali, kad igras protiv jaceg i sam napredujes osim ako nisi kk sledeca sezona ili fabrika metalnih proizvoda. Sto se trofeja po sezoni tice tu je uvek domaca titula i Kup Radivoja Koraca, tako da ce biti i trofeja.
 
Учлањен(а)
29.06.2008
Порука
14.772
Reaction score
55.484
Локација
Ja sam ceo život s tobom...
Играње против квалитета не носи нужно квалитет.
Та лига може да се окрене резултатски и против нас.
Како?
Прво психолошки аспект.
Много боље на тебе утичу победе и против просечних тимова типа будућност,него порази од јаких тимова.Не би се играчи сигурно лако опоравили од неког пораза у лиги од макабија од 20 плус разлике.Друга ствар,па та лига са још пар тимова
би малтене била јача од ел.Заменили би приоритете.
И овде можемо себи да приуштимо да играмо са другим тимом против одређених екипа и спремамо се за ел у медитеранској лиги не би имали времена за одмор,јер би сви мечеви били крвави,сем евентуално Кипрана,Бугара и ових из Катра.Тешко би ми финансијски издржали да имамо екипу која може да одигра толико јаких утакмица у току године.
Не значи ово све да је та лига лоша за нас,али једноставно нема она само добре стране за нас.
 

Brka

Grobarčina
Учлањен(а)
04.08.2007
Порука
1.226
Reaction score
4.038
Локација
Uvek uz Partizan
Ja se nadam da bi ovi sponzori iz Katara mogli da se otvore za neki pristojan novac, pa da samim tim i ekipa bude jaca i sa vise kvalitetnih igraca. Mozda i da uspemo da kvalitetnog stranca zadrzimo vise od jedne sezone. Ako tome dodamo da bi mogli da ove utakmice odigramo u Areni, koja sigurno ne bi bila puna na svakom mecu, ali bi opet bilo vise ljudi nego u Pioniru mogli bi da tu ostvarimo jos neki dodatni prihod. U suprotnom slazem se da bi bilo jako tesko sa recimo postojecim sastavom igrati u takvom ritmu, recimo Makabi za vikend, pa Barsa u El pa Pao naredni vikend. To bi u pravom smislu bila evropska NBA i sa ovakvim nasim sistemom moglo bi da bude pogubno. Kad nasi budu imali ponudu na stolu znace valjda da procene vredi li se upustati u to ili ne.
 

Zagor

Guest
Прво, ми кроз тренинг правимо од младих играча кошаркаше. Не би остало простора за озбиљан рад са клинцима у таквом темпу путовања и утакмица. И овако је тог времена мало. Друго, као што рече Мањифико, ми не би били у стању да испратимо финансијски учешће у таквом такмичењу.

Дакле, овај проблем постоји и од када играмо "нова љубљанска банка лигу" :)D). Времена за тренинг је све мање. Мали индикатор у форми питања - колико је сезона у ККП провео Миленко Савовић, а колико Пера Божић, а ко је одиграо више мечева? Број утакмица је у обрнутој сразмери са временом за квалитетан тренинг.

С друге стране, поклопило се да смо ми, са играњем НЛБ лиге почели да нижемо боље резултате и у ЕЛ. Сад, колико то везе има с том чињеницом, а колико са временом рада у Дулетовом систему које је тада већ било иза екипе, није лако проценити. Чињеница је и да, од кад играмо НЛБ, млади играчи све више "трпе". Опет, јача конкуренција нам је донела и нека евидента побољшања резултата, укупно узевши.

Што се финансија тиче, мислим да би лига била атрактивнија, и приходи од улазница сигурно већи. За тв права не могу да гарантујем, у Србији је правило да се за њих плаћа што мање (иако смо нација која највише времена блене у ту чудовишну кутију, макар према последњим истраживањима). Очекивано је да би та МЛ покривала трошкове путовања екипама, како то чини и НЛБ, ако се не варам...

Углавном, без довољно детаља, тешко је рећи нешто више на ову тему. У чисто спортском смислу, та лига би била посластица...
 

Marija

Grobar
Учлањен(а)
09.04.2010
Порука
687
Reaction score
5
Локација
Tamo gde si ti
@ Zorice
Pa gospodi iz NLB lige ne bi nikako odgovaralo da mi istupimo iz iste pa bi naravno sve ucinili da nas zadrze.A to je nasa ogromna sansa i prilika da im objasnimo neke stvari i da imamo mnogo veci uticaj u svemu.
Ukratko,odlicna prilika da pocnemo i mi malo sa ucenjivanjem.....Dosta su nas jahali svi redom...
 

Паки

Еx to sam ja
Учлањен(а)
23.06.2009
Порука
4.631
Reaction score
372
Локација
Beograd,hala Pionir sektor A2
Juče me je presekla vest o povredi Vujanića,bukvalno sam pomislio da sanjam koliko mi se zavrtelo u glavi.Ali šta sad da radimo.Jako je sebično sa naše strane da kukamo kako sad nemamo pravog pleja,ipak je ovo mnogo veća tragedija za Miloša nego za nas.Ima još mnogo igrača za Partizan,a i povratnika,dok je ovo za Miloša možda i kraj karijere ili bar kraj ozbiljne košarke.Jebiga tako se desilo,ali se opet nadam da će odigrati bar jednu sezonu u našem dresu.
 

Vojin91

Grobarčina
Учлањен(а)
18.10.2008
Порука
1.094
Reaction score
0
Milose izdri grobari su uz tebe .

Da li neko zna da li ce Vujke doci na utakmice u Arenu ? Bilo bi to sjajno , dobio bi podrsku od Grobara i bilo bi mu mnogo lakse da preboli povredu.

Ove sezone nam bas nista nije islo od ruke :
Otisao Vujosevic , promenjena 3 pleya u toku sezone, sad povreda Vujanica , pa Pavlovic bas sad dobije poziv od Dalasa kad smo ga mi hteli , Jedini igrac koji je mogao da zameni Vujketa sada na trzistu je bio Jaric a i on potpisa pre neki dan za Sienu , sta ce nas se jos desiti :(
 

VJ@NS

Grobarčina
Учлањен(а)
06.11.2007
Порука
4.107
Reaction score
1.486
Локација
Topèidera lepša strana
Опоравиће се Вујке,и добиће прилику у својој кући.То ће му значити сад кад је у оваквој ситуацији.
ккп ће већ некако прегурати ових пола године,чак мислим да неће никога ни тражити него да ће да задрже Џерелса,какав је такав је нек заврши сезону и путуј игумане.Таман прилика да се наметну млађи на тој позицији,кад он већ неће да игра...

Топ16,99% идемо на ф4 нлб-а,главни смо конкуренти за титулу у ншој распалој лиги,и играћемо ЕЛ и следеће године.Како је изгледало на јесен, добро је исплало,изгураће се сезона и то је то.
 
Учлањен(а)
09.04.2010
Порука
231
Reaction score
181
Marija svaka ti dala... ha ha
Upravo to je poenta mi moramo bolje da naplatimo atraktivnost koju nosimo sa sobom, pune hale gde got da igramo itd. Guma liga nebi ni postojala da nas nema sada ćete reći postojala je i pre nas da da a ono "imao pa nemao" koga bre da ljudi idu gledati gejlije i limenke ma daj.
Voleo bih da znam broj gledalaca na gostovanjima kako tu stojim u odnosu na druge ekipe iz lige to govori mnogo o atraktivnosti.
Nevezano za ovo moram nešto da napišem odnosi se na Kurtu. Jedna stvar mi nije jasna kako njega trpi DANILOVIĆ. On meni deluje kao čovek sa kratkim živcima a za Kurtu ih moraš imati kilometre. Čovek se sprda sa svima nama i opstaje pa zar nije bolje kaliti JARAMAZA i još što reče TALIČNI kupiš nekog klinca.
VUJANIĆU želim sve naj bolje i što brži oporavak, nije imao sreće ni on a bogami ni mi. Što se tiče priče oko 20.000 to je sudbina a od nje se ne beži. Jebi ga.....
NUSKNVP
 
Статус
Затворена за писање одговора.
Top