Partizan.net - Forum navijača Partizana

Dobrodošli na najveći i najstariji Forum Navijača Partizana!

Nekoliko desetina hiljada ljudi prati i podržava naš rad. Zaprati nas na socijalnim mrežama za najnovije informacije o Partizanu ili se pridruži hiljadama članova u diskusijama na našem Forumu

Važno: Registracije za nove članove su trenutno zatvorene. Ukoliko svejedno želite da nam se pridružite, pošaljite E-mail Uredništvu koje će Vas uputiti u proceduru. Kontak informacije možete pronaći na partizan.net

Napred Partizan!

KK Partizan 2012/13

Статус
Затворена за писање одговора.

Maestro

Super Moderator
Учлањен(а)
25.09.2007
Порука
8.070
Reaction score
8.373
Локација
Crno bela Srbija nesloga je ubija
Ma ravnopravan djavola...mozes ti da se kljukas hemijom ili da po specijalnom rezimu ishrane se gojis i jacas ali da rastes vise ne mozes...mozes samo da se tovis ali jednostavno telo ti je takvo da ne moze da istrpi toliku kilazu jer se neravnomerno rasporedjuje. Mozda bi se on malo napunio masom ali bi to verovatno znacilo jos vece smanjenje brzine i generalno vecu tromost u kretnji.

Neko napisa gore, ne znam ko, da je sad vec za to mozda malo kasno, trebalo je nesto ozbiljno da se o tome misli mnogo ranije..zna on mnogo o kosarci i stvarno kad ga vidis kao kad gledas Markovica ili Ninkovica u FK ali dzaba sve, kad stane pored ostalih igraca ili kad ima cuvara ispred sebe deluje kao da je neko pustio nekog klinca da se malo zeza protiv profesionalaca
 

kecman

Grobarčina
Учлањен(а)
23.01.2008
Порука
3.702
Reaction score
356
Koncepcija ekipe je takva da Miljenović ne može među 12.
Maksimalan broj igrača na pozicijama 1 i 2 je pet. Trebaju nam dva ozbiljna pleja - Tomas i Leo. Trebaju nam dva ozbiljna beka, koji mogu da čuvaju evroligaške bekove, da pomognu na ofanzivnom skoku i ubace između 5 i 10 poena - Dragan i Bogdan. Dakle, ostalo je jedno mesto. Dule je imao mogućnost izbora između Anđušića i Miljenovića- jedan mora van 12. Anđušić je u ovom trenutku bolji - to je presudilo. Poznajući Duletovu filozofiju, da je izbor bio između Miljenovića i nekog iskusnog igrača u zenitu ili silaznoj putanji, izbor bi pao na Miljenovića. Ali, Anđušič se još smatra talentovanim i mladim igračem, i koliko god igrao očajnu odbranu, Dule želi da mu pruži još jednu sezonu, još jednu šansu.
 

lukaimasa

Grobarčina
Учлањен(а)
29.01.2010
Порука
1.387
Reaction score
2.402
Локација
Novi Beograd
A ranije nije mogao na tome da radi, jer ga je Ćoki-u bulju me cmoki, držao kao roba u konzervi.
 

Arsen_Wenger

Grobarčina
Учлањен(а)
27.01.2010
Порука
1.866
Reaction score
60
Ma ravnopravan djavola...mozes ti da se kljukas hemijom ili da po specijalnom rezimu ishrane se gojis i jacas ali da rastes vise ne mozes...mozes samo da se tovis ali jednostavno telo ti je takvo da ne moze da istrpi toliku kilazu jer se neravnomerno rasporedjuje. Mozda bi se on malo napunio masom ali bi to verovatno znacilo jos vece smanjenje brzine i generalno vecu tromost u kretnji.

Neko napisa gore, ne znam ko, da je sad vec za to mozda malo kasno, trebalo je nesto ozbiljno da se o tome misli mnogo ranije..zna on mnogo o kosarci i stvarno kad ga vidis kao kad gledas Markovica ili Ninkovica u FK ali dzaba sve, kad stane pored ostalih igraca ili kad ima cuvara ispred sebe deluje kao da je neko pustio nekog klinca da se malo zeza protiv profesionalaca

nije kasno sa 19 godina, a on je dosao u partizan sa 18, nego kod nas se vise paznje obraca na druge stvari nego na fizikalije, gde moze pored dva jaka treninga dnevno da se ugoji, i moze njegova konstitucija da izdrzi jos kilograma, ne treba njemu ne znam koliko, decko igra pleja, i treba da igra ako je dobar takav kakav jeste, pitanje je da li je samo to preblem, ali po onom sto sam ja gledao, definitivno ima talenat, i najbolje bi bilo da ode na pozajmicu da igra negde
 

ARMY

Grobarčina
Учлањен(а)
25.06.2008
Порука
3.084
Reaction score
405
Локација
Sa Covicevim panterima u Stjepana Supanca
Miljenovic nije dobio sansu uospte,mi uopste ne znamo koliko on to moze.

Zasto mu Vujosevic ne da par utakmica da pokaze sta zna?Ako tako zgoljav ne moze nista lako ga mozemo skartirati....ali daj prvo da vidimo!

Ne ni stotu godinu za redom udarni plej nije Srbin,ajde Leo talenat ali ko ce da me ubedi da je Tori Tomas bolji od Miljena?Nije sigruno glavu dajem,ovako na slepo!
 

alex92

Grobar
Учлањен(а)
05.12.2011
Порука
895
Reaction score
23
Wenger gresis , da je to tako ne bi mi imali u strucnom stabu profesora ili Radonjica....Miljenovic nije samo zbog fizikalija nego loseg rada nogu..Mora da radi mnogo na sebi, da bi uspeo da dodje do prvih 12..
 

kecman

Grobarčina
Учлањен(а)
23.01.2008
Порука
3.702
Reaction score
356
ali ko ce da me ubedi da je Tori Tomas bolji od Miljena?Nije sigruno glavu dajem,ovako na slepo!
Pa šta tu ima da se ubeđuje, jednostavno, bolje da Tori ubaci 6 poena a igrač koga on čuva npr. 8, nego da Miljen ubaci 14 poena a igrač koga on čuva npr. 26 .
Loša odbrana povlači mnoge detalje. Onda ostatak ekipe mora da radi za pojedinca, a tako se gubi energija, nedostaje posle svima snage za skok, trčanje...
Košarka, sport uopšte, užasno brzo napreduje. Igrači od pre 20 godina koji su bili reprezentativci, danas bi igrali 2. ili 3. ligu. Sportska nauka je napredovala, sve se proračunava, snaga i brzina su jako bitne, nema više prostora za jeftine improvizacije na terenu.
Npr. da je Dragan Kićanović Kićan, koji je valjda, najbolji srpski igrač svih vremena, rođen 30 godina kasnije, i da igra kako je nekad igrao, teško da bi bio na nivou npr. Pešakovića ili Tresača...
 
Последња измена:

el comandante

Grobar
Учлањен(а)
22.12.2010
Порука
319
Reaction score
73
Локација
Sierra Maestra
vidim pocela dobra diskusija na kosarci,lepo... da se kratko prikljucim,pravim neke jebene tabele prodaje vec 10i sat,jos malo pa cu skroz da skrenem... da postanem lucidan,sto bi rekao army,mozda pocnem posle da sutiram kao kralj teo,pa na basket opalim i koju sa 10metara posto je to nasa Srpska skola kosarke,umesto da se bijem ispod kosa i radim ono sto jedino znam,zicere i skok...
tacno ako poludi nesto nas strucni stab i promeni kurs da pravimo nekog novog lucidnog igraca k'o teodosica,ima sa ih spalim sve pa ondah i sebe...

sto se tica miljenovica,samo polako i bez tencije,smirice se to... ima vremena za njega,pogotovo sto vujosevic za sada nije zadovoljan sa tomasom,zamera mu sto je kao muva bez glave kad probije prvu liniju i niti ide do kraja niti proigra nekog,jedino sto je par puta uspeo da spusti loptu na centra,ali je vise puta pozvao pik i ostao zakucan u protivnickom centru na sest metara umesto da probije... dato mu je mesec dana fore da se vidi da li moze da ispravi ove stvari i pokaze da zna vise... tako da je sve moguce u narednom periodu,i novi plej i mozda miljenu sansa,mislim da to ne zna ni dusko vujosevic trenutno...
 

publicenemy

Grobarčina
Учлањен(а)
05.12.2011
Порука
2.329
Reaction score
2.766
Pa sigurno ne toliko dobre da Miljenovic cak i bez krvavog rada ne moze da ih postigne. A Miljenovic je igrac koji ima kosarku u malom prstu i ima imaginaciju pri igri (bas to sto i odlikuje igrace poput Spanulisa, Dijamantidisa ili pre recimo Pepe Sanceza, koji nisu uopste fizicki ni blizu dominantnih). A danas je takvih igraca sve manje, a sve vise botova sa fizikalijama. Kakve je fizikalije imao Acie Law pa mu nista nije smetalo to da bude ogroman promasaj. Nije ovo NFL pa da je sve u fizikalijama, a da se kefalo nista ne pita :roll: A recimo ni Djordjevic nije imao fizikalije neke impresivne (cak ni za svoje vreme) pa mu nije smetalo da bude najbolji plej Evrope...

Jeste off, ali si lupio glupost za medalju. Olimpijsku, zlatnu.

Mnogi su to već rekli, ponoviću. To je moderan sport, koji pored glave i srca zahteva i ozbiljan rad u teretani, koji ne mora za krajnji cilj da ima napucavanje nego i brži rad nogu, agilnost... "Vijača je iz raja izašla." :D
 

Arsen_Wenger

Grobarčina
Учлањен(а)
27.01.2010
Порука
1.866
Reaction score
60
da ima UZASNU motoriku ne bi bio u partizanu... na kraju ce da ispadne da nema nista...
ispao je iz kontinuiteta jos kod cokija, i to je to, malo je stagnirao, treba da ode negde na pozajmicu da igra, pa da se vrati
 

MikiPFC

Grobar
Учлањен(а)
01.06.2011
Порука
293
Reaction score
1
Локација
-MoJ Beograde-
Ostao trudan kolko sam uspeo da saznam, isto ko miljkovica ako su te dobro informisali za njega :D

@Arsen_Wenger

A prijatelju jel ti znas sta je motorika uopste kad se upustas u diskusije ?
 

Simke87

Grobarčina
Учлањен(а)
05.04.2008
Порука
1.611
Reaction score
54
Миљеновићу је таква генетика, он никада неће моћи битније да ојача
:pop
Koliku gomilu gluposti oko Miljenovica su ljudi sveukupno napisali da je to strasno. Genetika ti sluzi da ako imas te genetske predispozicje da ces uz manji trud i radi dostici tu neku zeljenu gradju. Svako, ali svako (sem onih koje sam vec spominjao a to su ljudi sa nekom bolesti) moze da se nagruva, da bude zver. Miljenovicu ne treba biceps od od 50cm i ledja kao Cavic i ramena kao Hauard. Znaci malo da se rasiri, a da pritom ne izgubi na brzini. Ruka mu nesto i ne treba, ako je vec zilav i jak, a zilav jeste. Njemu treba jako malo, nije on centar da mu treba tolika masa. E sad to sto on za godinu dana nije nista mogao da napreduje, to je pitanje i za njega i za nas strucni tim. Zato kazem da nutricionista u modernom sportu MORA da postoji. Posto ovaj rezim ishrane i nacin vezbanja ne daju rezultate. A sto se suplementacije tice ubedjen sam da ne koristi nista ili koristi nesto minimalno. Zato uz pravilnu i adekvatnu ishranu prilagodjenu pojedincu i trening koji je takodje pravljen individualno, mora da se napreduje posle toliko vezbanja, bez obzira na genetiku, horoskop, natalnu kartu i zvezde.
 

Woodchuck

Grobarčina
Учлањен(а)
25.06.2009
Порука
2.477
Reaction score
647
@publicenemy
A motorika se igranjem popravlja. Decko ima sve osim toga, a nama igraju neki koji osim motorike ne poseduju nista (Milosavljevic, Cakarevic, pa i Tomas kako je krenuo, ali dobro, o njemu je rano da se sudi. Kao sto sam vec rekao, na tome se da raditi, a ako nemas kliker za kosarku dzaba ti svaki moguci trening. A Miljen ima kosarkaski mozak i taj smek, moze itekako da postane vrsan igrac, a ako bude grijao klupu strancima sumnjivog kvaliteta sigurno to nece postati. Ne mozes imati 12 fizikalaca u ekipi. Mora neko da bude i "arhitekta" na terenu. A za to je potrebno kefalo, a ne motorika. Lepo su gore jos dali ljudi primere ljudi sa ocajnim fizikalijama koji su do 35-e igrali, a Saras igra i dalje...
 

MikiPFC

Grobar
Учлањен(а)
01.06.2011
Порука
293
Reaction score
1
Локација
-MoJ Beograde-
A kosarka je : dzordan ! Sto bi neko rekao :D

@Arsen_Wenger

Motorika nogu mu je uzas ! Gledao sam ga vise puta i kad god ga vidim da igra to prvo primetim kod njega, bukvalno upada u oci ! U mladjim kategorijama ? Pa ne znam tamo ga nisam gledao mozda inteligencija ?
 

JasminaT

Grobarčina
Учлањен(а)
05.12.2010
Порука
21.462
Reaction score
41.129
Локација
Žrnov
Od novog Dražena, stigosmo do toga da dečko u stvari gitaru treba da svira.... E, svašta...
 

LAMPAŠ

Grobarčina
Учлањен(а)
08.12.2011
Порука
1.255
Reaction score
3.271
Локација
Beograd
Unististe ovaj forum zbog polemike oko Miljenovica :banghead
 
Статус
Затворена за писање одговора.
Top