Partizan.net - Forum navijača Partizana

Dobrodošli na najveći i najstariji Forum Navijača Partizana!

Nekoliko desetina hiljada ljudi prati i podržava naš rad. Zaprati nas na socijalnim mrežama za najnovije informacije o Partizanu ili se pridruži hiljadama članova u diskusijama na našem Forumu

Važno: Registracije za nove članove su trenutno zatvorene. Ukoliko svejedno želite da nam se pridružite, pošaljite E-mail Uredništvu koje će Vas uputiti u proceduru. Kontak informacije možete pronaći na partizan.net

Napred Partizan!

KK Partizan 2012/13

Статус
Затворена за писање одговора.
Учлањен(а)
20.02.2007
Порука
799
Reaction score
5
Локација
Kumanovo R.Makedonija
Obicno ne pisem na kosarkaskoj temi, jer ljudi koji vode klub znaju znanje, ali neki potezi su me primorali.
Sve sto je dovedeno, dovedena je sirovina, koja tek treba da se oblikuje od strane Duleta.
Pustili Kecmana...
Razlozi su za brigu su veliki, nadajmo se da znaju sta rade...
 

kvisko

Grobarčina
Учлањен(а)
31.03.2010
Порука
2.021
Reaction score
172
Сви кукају на Миљенову метиљавост, али он ће најлакше достићи тај сениорски ниво ако се буде крљао са јачима од себе. Уосталом, вазда је било свилених, а врхунских играча, не би био ни први ни последњи...
 

gravedigger

Grobar
Учлањен(а)
30.09.2006
Порука
809
Reaction score
85
Gledao sam Lea juče protiv Slovenaca. Koja je to igračina :respect.
Sve i jedan napad za tih 35 minuta on odigrava ili sam ili ide asistencija na zicer. I tih 9 promašaja u prvom poluvremenu sve ispada lopta iz koša. Ali treba znati , da momak igra skoro celu utakmicu i to dan za danom, gde je lopta non-stop kod njega,. To znači da je odigro 7 utakmica za 9 dana. Baš puno.
Ali brate kad je krenulo drugo poluvreme, kad su Francuzi napravili 21:2 ili je dao koš ili je spojio igrača na zicer pod košem. Slovenački komentatori ga nisu mogli prehvaliti.
Miran na lopti, izuzetan prelaz, i te izgubljene lopte nisu bile one lopte koje otvaraju kontru ( loše dodavanje, da mu neko ukrade loptu), jednom su mu svirali sumnjive korake, dva puta nagazio liniju.
Stvarno igračina , a tek mu je 19 :clap
 

MilKol

Grobar
Учлањен(а)
13.12.2010
Порука
845
Reaction score
110
Локација
Voždovac
Ma Miljenović je igrač sa takvom košarkaškom inteligencijom, kakav se dugo nije pojavio na ovim prostorima. Ali te fizikalije ga ubiše.
Gledam juče pregled utakmice protiv Letonaca, gde njega bukvalno klinac na istoj poziciji unese u koš. E sad ja se nadam i verujem da će i ta fizika doći, ali ono što mene brine je da li će Dule gajiti istu takvu nadu i davati mu šansu, ili će ga opet poslati negde, što može dovesti do toga da se on smori itd...
 

brankobg

Grobarčina
Учлањен(а)
02.05.2008
Порука
1.226
Reaction score
1.540
Ja stvarno ne razumem se radi sa tom decom. Miljenovic ce propasti zbog 10-15 kg ako se u narednih godinu-dve to ne promeni. Miljenovic sa ovakvom kilazom nikada nece biti igrac za Evroligu, on mora da nabaci bar 10 kila na njegovu trenutnu konstituciju. Pa ne mora da ucestvuje na jednom velikom takmicenju, neka celo leto jede po nekom programu a formu neka odrzava nekim laganim trenizima.

Necu puno o ovome jer nisam strucnjak (sve sami strucnjaci, koliko samo doktora strucnjaka ubije pacijenta svojim neznanjem) ali onako logicki gledano sta bi falilo Miljenovicu sa 10 kila vise? Nista. Nije on Jan Veseli pa da kilaza moze da mu utice na skocnost ili sta ti ja znam. Bojim se iskreno da nam jos jedan talenat ne ostane samo talenat.

Evo na sajtu naseg kosarkaskog kluba stoji da je visok 194 a tezak samo 72 kg. Smesno.
 

Laki

Grobarčina
Учлањен(а)
09.07.2007
Порука
2.246
Reaction score
49
Bili smo zainteresovani za Estebana Batistu centra Efesa, ali verovatno nece kod nas nego u Italiju, a traze ga i neki spanski klubovi. Info druga ruka. To me dalje navodi na pomisao da kontaktiramo sve moguce centarske opcije.
 

Nightwolf

Grobarčina
Учлањен(а)
09.04.2010
Порука
2.582
Reaction score
21
Локација
Tamo negde...
Ma nece bre, za dobrog centra treba kinta. Meni je krivo sto eto Partizan nema tih 500k za Browna. Pa posle jos po toliko za pleja i cetvorku :D Milionce i po evra samo za tri igraca.
 

Nikola R

Početnik
Учлањен(а)
30.08.2008
Порука
135
Reaction score
19
Sto bi davali 500k za Browna ili tako nekog, kad mozemo da nadjemo za manje pare boljeg, e sad sto ce duze da traje potraga i sto ce nama zivci da odu to je druga stvar.
 

Владан

ex Vlad
Учлањен(а)
07.06.2012
Порука
14.017
Reaction score
26.086
Локација
ante portas
Стојанче је у потпуности у праву што се тиче мањка односно дефицитарности центара на тржишту . Па чим је Монтепаски заинтересован за Радуљицу а Барса доводи Џавајиа онда је све јасно . На тржишту мало правих играча а огромна тражња клубова па самим тим и цена већа .
 

Nikola R

Početnik
Учлањен(а)
30.08.2008
Порука
135
Reaction score
19
Dobro de smirite se, ako Mutavko iskopa Sajmona u J.korejskoj ligi, zasto ste toliki pesimisti da mi ne mozemo da nadjemo.
 
Учлањен(а)
29.06.2008
Порука
14.775
Reaction score
55.496
Локација
Ja sam ceo život s tobom...
Нема шта да се смирујемо, нисмо деца пишемо о чињеницама.
Исто тако је чињеница да Сајмон нема квалитет за нас, четворка у телу петице, пнп и пнр су његове игре,а игра леђима му је на нивоу Павковићеве, то може да прође код Муте који тражи шутерску екипу, код Дулета који захтева снажну одбрану и јаку унутрашњу игру је то шкарт роба.
 

Trile Grobar

Početnik
Учлањен(а)
31.03.2010
Порука
183
Reaction score
1
Локација
Sombor
Sad ispada da Sajmon nema pojma, a razbijao je sve redom, jeste, po ABA ligi, ali vidi se da je iznad te lige.
 
Учлањен(а)
01.06.2011
Порука
524
Reaction score
18
Локација
Толошка Шума
Ja stvarno ne razumem se radi sa tom decom. Miljenovic ce propasti zbog 10-15 kg ako se u narednih godinu-dve to ne promeni. Miljenovic sa ovakvom kilazom nikada nece biti igrac za Evroligu, on mora da nabaci bar 10 kila na njegovu trenutnu konstituciju. Pa ne mora da ucestvuje na jednom velikom takmicenju, neka celo leto jede po nekom programu a formu neka odrzava nekim laganim trenizima.

Necu puno o ovome jer nisam strucnjak (sve sami strucnjaci, koliko samo doktora strucnjaka ubije pacijenta svojim neznanjem) ali onako logicki gledano sta bi falilo Miljenovicu sa 10 kila vise? Nista. Nije on Jan Veseli pa da kilaza moze da mu utice na skocnost ili sta ti ja znam. Bojim se iskreno da nam jos jedan talenat ne ostane samo talenat.

Evo na sajtu naseg kosarkaskog kluba stoji da je visok 194 a tezak samo 72 kg. Smesno.

Стоји да је он физички инфериоран, па и смијешан како ти рече, али то се не може за једно љето регулисати, кад би он за пар мјесеци набио десетак кила он би сјебао кољена жестоко, у најгорем случају можда би му то чак и угрозило каријеру.

Наши то сигурно врло добро знају и требаће вјероватно и двије године постепеног набијања масе док не буде спреман да злоставља аждаје из ЕЛ.

Иначе, мени се неописиво много свиђа његов стил игре, поготово оно што он доста форсира а ја не памтим неког играча у скорије вријеме да је то радио, да крене на улаз па наскочи и шутне са 3-4 метра, плус то добро ради, барем оно мало што сам га гледао.

Његова оригиналност у игри, или како неки кажу виц, кад се на то надовеже очекивана снага, ето нама за коју годину вође екипе и репрезентације.
 
Учлањен(а)
29.06.2008
Порука
14.775
Reaction score
55.496
Локација
Ja sam ceo život s tobom...
Sad ispada da Sajmon nema pojma, a razbijao je sve redom, jeste, po ABA ligi, ali vidi se da je iznad te lige.

"Разбијао" у Мутиној поставци игре. У његовој поставци 6 играча се форсирају као блесави док се не повреде а од њих 4, имају индексе преко 20.
То није реално стање.
Код Муте нама Дача Мијатовић набије 20 поена.
Да су сви они толико добри они би урадили нешто у тој лиги.
Руку дајем да би рецимо Варда код Муте имао индексе по 40.
Мута воли више него леба да игра ПнР и зато му је одговарао Сајмон, али као што рекох да он малтерише и сам креира под кошем, нема теорије па да је још толики.

А такав тип играча је за резервну варијанту прескуп.
 

Trile Grobar

Početnik
Учлањен(а)
31.03.2010
Порука
183
Reaction score
1
Локација
Sombor
Dobro, nemam nista protiv tvog misljenja, naravno, ali ja nekako mislim da bi nam on bio odlicno pojacanje, jos da ''ima'' jedno, ili 2 kolena, ihhhh :)
 

Паки

Еx to sam ja
Учлањен(а)
23.06.2009
Порука
4.631
Reaction score
372
Локација
Beograd,hala Pionir sektor A2
Miljenovic sa ovakvom kilazom nikada nece biti igrac za Evroligu, on mora da nabaci bar 10 kila na njegovu trenutnu konstituciju. Pa ne mora da ucestvuje na jednom velikom takmicenju, neka celo leto jede po nekom programu a formu neka odrzava nekim laganim trenizima.

Necu puno o ovome jer nisam strucnjak (sve sami strucnjaci, koliko samo doktora strucnjaka ubije pacijenta svojim neznanjem) ali onako logicki gledano sta bi falilo Miljenovicu sa 10 kila vise? Nista.

Miljenoviću neće ništa faliti ako nabaci 10kg ali postepeno_On je već dobio na masi i sigurno nema 72 kg kao kad je došao ali ako ga preopteretimo teretanom to mu se može odraziti na eksplozivnost a to mu je glavno oružje jer odlično probija na prvom koraku pa naskače na 4-5m od koša a to je prava retkost u današnjoj košarci.Zatim,može da mu se odrazi na kolena a on je već kidao ligamente.On je tip igrača koji ne traži mnogo kontakta i njemu nije neophodna velika snaga,ali da mora da ojača mora,tu nema dileme.


Bili smo zainteresovani za Estebana Batistu centra Efesa, ali verovatno nece kod nas nego u Italiju, a traze ga i neki spanski klubovi. Info druga ruka. To me dalje navodi na pomisao da kontaktiramo sve moguce centarske opcije.

Ma nema šanse za Batistu,baja može u svakom trenutku da zabode 500+K ugovor bilo gde u Evropi.
 

nikola70

Grobarčina
Учлањен(а)
24.01.2010
Порука
2.781
Reaction score
276
Nema potrebe sad nesto siliti Miljenovica da nabacuje 10-15 kg...to bi ga kosarkaski ubilo. On ce vremenom ojacati, tj. nabaciti malo mase, ali on i ovakav kao sto kaze Paki stalno trazi kontakt i tako pokazuje da se ne boji duela...

Nije ni Pridjioni pitbul, pa je jedan od boljih plejmejkera 10 godina. Nikakva masa ne moze zameniti, dobar sut, sigurnost na lopti, dobru tehniku, asistenciju...

Druga stvar, visok je 193 i malo je plejmejera koji to mogu d akoriste na niskom postu, bez obzira kakve je gradje, a ovako u polju samo je do toga da li hoce ili nece da igra odbranu...

Iznenadjen sam kako dobro sutira i na ovom evropskom i u Megi...Ja ga od ranije znam kao igraca kojem se pusta sut i brani prodor svim sredstvima...vidi se da radi na tome, maltene sve poene postize van reketa.
 

gravedigger

Grobar
Учлањен(а)
30.09.2006
Порука
809
Reaction score
85
Pa njemu je kilaža problem zbog odbrane, ne toliko zbog napada.
 
Статус
Затворена за писање одговора.
Top