Partizan.net - Forum navijača Partizana

Dobrodošli na najveći i najstariji Forum Navijača Partizana!

Nekoliko desetina hiljada ljudi prati i podržava naš rad. Zaprati nas na socijalnim mrežama za najnovije informacije o Partizanu ili se pridruži hiljadama članova u diskusijama na našem Forumu

Važno: Registracije za nove članove su trenutno zatvorene. Ukoliko svejedno želite da nam se pridružite, pošaljite E-mail Uredništvu koje će Vas uputiti u proceduru. Kontak informacije možete pronaći na partizan.net

Napred Partizan!

KK Partizan 2012/13

Статус
Затворена за писање одговора.

nesa15

Grobar
Учлањен(а)
07.01.2007
Порука
804
Reaction score
2
Darius Dzonson je indijanac samo takav, jeste da ima 20+ poena u rukama ali se ne uklapa u nasu koncepciju. A i gde cemo beka sutera koji ce traziti 25-30 minuta pored Bogdana, Draganceta i Lea... Njemu i najvise zameraju preko sto ne moze da igra pleja... Cekamo cetvorku :šal

Iako od njegovog dolaska nema nista moram da odgovorim. (izvinjavam se za off i ovo je moja tacka na toj temi)
Ne slazem se sa tobom. Tesko da ce uzeti minute, jer nama treba sto vise dobrih igraca u rotaciji. Leo i Bogdan nema sanse da izdrze ovakav tempo kroz celu godinu. ( A Dragancetu smanjiti minutazu i nije neka steta :D ) A i ako moram da biram izmedju Torija i Darijusa, definitivno biram igraca sa +10 u rukama nego Torija. A to sto je divljak nije problem, smirio bi njega Dule :wink:
 

Crni Djordje

Početnik
Учлањен(а)
05.12.2011
Порука
165
Reaction score
5
Nesto sam razmisljao oko ugovora igraca. Za neke znam, za neke nisam siguran pa me ispravite (ovu sezonu ne racunam).
Musli 2+1, Bertans 2, Gagic 3, Vesterman 2, kapiten 2, Bogdan ? (znam da je visegodisnji).
Sto znaci da ekipu mozemo zadrzati jos sledece sezone da bi uzeli neki novac na kraju iste, a to sve pod uslovom da obezbedimo budzet a da nikog ne prodamo?

Чакаревић има уговор до краја ове сезоне.
Милосављевић има уговор до лета 2014.
Вестерман и Бертанс имају уговор до лета 2015.
Гагић има уговор до лета 2016.


Састав нашег тима у будућности ће прво зависити од наших финансија, да ли ће нам неко дати непристоју понуду за неког играча и понуде на тржишту(може опет да искочи неки Вестерман, или неки искуснији играч).
 

born2shine

Fin neki dečko
Учлањен(а)
04.04.2010
Порука
2.875
Reaction score
211
Локација
:-)
Mislio sam da i Čakarević ima ugovor do 2014.


Jesam li ja to jedini primjetio da na
zadnja 3 meča primamo tačno po
62 poena (za 40 minuta igre)? :)

Bravo za odbranu. :clap
 

markovic

Grobarčina
Учлањен(а)
08.07.2010
Порука
1.780
Reaction score
22
Iako od njegovog dolaska nema nista moram da odgovorim. (izvinjavam se za off i ovo je moja tacka na toj temi)
Ne slazem se sa tobom. Tesko da ce uzeti minute, jer nama treba sto vise dobrih igraca u rotaciji. Leo i Bogdan nema sanse da izdrze ovakav tempo kroz celu godinu. ( A Dragancetu smanjiti minutazu i nije neka steta :D ) A i ako moram da biram izmedju Torija i Darijusa, definitivno biram igraca sa +10 u rukama nego Torija. A to sto je divljak nije problem, smirio bi njega Dule :wink:

Nama, generalno, treba bek-ap igrac, ili, domacim recnikom, rezerva. Leo sigurno nece biti bek-ap, Bogdan ne moze da bude, on mora biti i bice isforsiran ove sezone. Dragan je druga opcija na beku, Tori je druga opcija na pleju.
Da li mislis da bi Amer iz NBA pristao da bude rezerva dvojici 20godisnjaka i da njima prepusti loptu da resavaju u vaznim trenucima (kao protiv CSKA gde je i Lucic mogao da dobije loptu ali nije, s razlogom)?
Drugo, da li smo u stanju da takvog igraca koji ce ispomagati Leu platimo 150-200k?

Nama je problem pozicija 4, tu nam treba igrac koji pravi razliku, Tori nije toliki problem.
 

natam navam

Banned
Учлањен(а)
21.12.2008
Порука
1.078
Reaction score
66
Nama bi sad lego Pavkovic na kecu samo tako, da odradi 10-15 min kvalitetno i iskusno, eventualno ako zagusti da krene da sipa trojke, odlican je i u PNR igri mislim da bi se uklopio sa nasim teskasima. Jedino znam da ga Dule ne voli zbog visine i atleticizma, ali mislim da bi bio daleko korisniji od amera.
edit: mada postoji jedan igrac koji je slobodan, grk i vrlo iskusan. bio bi pravi lider ovoj decurliji.
 
Последња измена:

Владан

ex Vlad
Учлањен(а)
07.06.2012
Порука
13.983
Reaction score
25.990
Локација
ante portas
Ma kakav Pavkovic ljudi . On je ispricana prica . Taj ne bi mogao u Evroligi ni jednog pleja da cuva . Nije on za nesto ozbiljnije , a narocito za klub kakav je Partizan .
Tu misicnu masu koju ima Tori , Pavkovic moze da sanja . Tori je i dosta brzi i mnogo jaci u odbrani ima bolji pritisak na loptu i konstantna je opasnost za protivnika . Dobar je kradljivac lopti .
 
Учлањен(а)
29.06.2008
Порука
14.763
Reaction score
55.371
Локација
Ja sam ceo život s tobom...
Слажем се са Марковићем и Владом. Поента је што је Пулен рецимо био решење које би доста играло али тако што би добар период играо заједно са Вестерманом и при томе ђускао на двојци. Пошто он уопште није плеј, само је те висине. Е сад, он би у том случају озбиљну минутажу узимао Богдану, сада ово звучи као кисело грожђе, али мислим да је боље што је овако испало. Тори на двојку не може и неће узимати минуте Богдану. Јебо сигурне кошеве ако имамо прилику да пред нама расте врхунски бек, а после оне две године, сваки минут неиграња га може уназадити, поред тога, знатно је јача одбрамбена комбинација ББ Брат Милосав него било која коју смо могли покупити.
Четворка нам с друге стране треба баш квалитетна, а слабо је тржиште, видећемо на шта ће то личити.
Рецимо да смо раније добили неки кеш и покупили играча типа Дион Томпсон, сада би били још бољи него што јесмо, јебига ризиковали смо због буџета и то је то.
Павковић је прежвакана прича, да можемо да трпимо физички инфериорног плеја, пустили би талентованог Миљена да игра а не Павковића.
 

PFCBGD011

Grobarčina
Учлањен(а)
30.03.2010
Порука
1.971
Reaction score
121
Mi bez "opasnog" Torija ispadosmo opasniji za protivnika nego sa njim (nadjosmo se u poslednje dve utakmice). Misicna masa na pleju sa visinom 180? Sta ce on sa tom misicnom masom? Pod kos ne moze, a ne znam kako mu to pomaze kada se vrti oko trojke? Mozda sto moze da prevodi loptu preko pola dupetom okrenutim ka kosu protivnika?

P.S. Jel to nama na forumu pozitivna karakteristika igraca postaje to sto ne moze da "uzima minute" nekom drugom?!
 

Владан

ex Vlad
Учлањен(а)
07.06.2012
Порука
13.983
Reaction score
25.990
Локација
ante portas
Govorim ti o karakteristikama Torija kao igraca/uporedivsi ga sa Pavkovicem/ . On taj nedostatak visine nadoknadjuje brzinom i eksplozivnoscu koju ima . Misicna masa mu omogucava da odgovori fizicki zahtevnoj kosarci koju Dule forsira . Sa tom misicnom masom u odbrani ne mogu da prelaze pored njega tako lako kao pored turskog groblja .
Evroliga je fizicki zahtevno takmicenje i kosarka danas zahteva mnogo od igraca .
 

Maestro

Super Moderator
Учлањен(а)
25.09.2007
Порука
8.068
Reaction score
8.369
Локација
Crno bela Srbija nesloga je ubija
Mi bez "opasnog" Torija ispadosmo opasniji za protivnika nego sa njim (nadjosmo se u poslednje dve utakmice). Misicna masa na pleju sa visinom 180? Sta ce on sa tom misicnom masom? Pod kos ne moze, a ne znam kako mu to pomaze kada se vrti oko trojke? Mozda sto moze da prevodi loptu preko pola dupetom okrenutim ka kosu protivnika?

P.S. Jel to nama na forumu pozitivna karakteristika igraca postaje to sto ne moze da "uzima minute" nekom drugom?!

Iskreno ni meni se nije dopao ono sto je do sada igrao ali je ipak malo zlonamerno napisati ovako nesto. Naravno da ekipa igra sve bolje kako prolazi vreme i kako sezona sve vise tece dalje...razlog je naravno sve bolja uigranost, upoznavanje pojedinacnih mogucnosti a naravno najvise i uticaj sve veci Duleta. Nikako razlog za zadnje 3 dobre partije nije taj sto Tomas nije igrao!
POnavljam, nije da ga branim ni meni se ne svidja kako igra i kako organizuje napade kada je u igri!

Drugi bold. Naravno da postaje ne pozitivna karakteristika ali svakako bitna stavka prilkom odabira pojacanja, ukoliko se ti minuti uzimaju nekom biseru poput Bogdana. On je buducnost nase kosarke i Partizana barem jos naredne 2 godine i itekako moramo da pazimo da ga neko ne gusi, narocito ako se uzme u obzir da je kod strucnjaka prosle dve sezone jeo semenke sa tegeltijom
 

PFCBGD011

Grobarčina
Учлањен(а)
30.03.2010
Порука
1.971
Reaction score
121
Naravno da pozitivna karakteristika nekoga igraca NE MOZE da bude to sto ne zna nesto da uradi. To sto bi neko mogao da igra keca i dvojku ne znaci da bi to igrao...ali znaci da ako dodjemo u situaciju da tako nesto mora da se igra, onda imamo igraca i za to.

Elem, nije mi bio cilj da budem zlonameran...Ja se i dalje nadam da se Tori biti dobar igrac za nas, ali stvarno ne vidim kako je njegova misicna masa neka prednost. U kom segmentu igre? U odbrani donekle i sto je verovatno izdrzljiv, ali 10-15 minuta odbrane mogu da odigraju i manje spremni igraci. Ja njegovu eksplozivnost stvarno ne vidim, a mnogi o njoj pricaju. Loptu davi onako kako bih je davio i ja, ne znam sta je tu eksplozivno.
 

nikola70

Grobarčina
Учлањен(а)
24.01.2010
Порука
2.781
Reaction score
276
Tomasovo izdanje protiv Besiktasa i Cibone je bilo sramno. Za tih, cini mi se 5 utakmica koliko je odigrao ja ne vidim njegovu ulogu u nasoj ekipi. Sta on to kao plejmejker donosi bilo u napadu bilo u odbrani.

Kos protiv ozbiljnijih ekipa moze samo da sanja. Pik igra ne postoji jer je bezopasan po kos, cega je i on svestan pa ni ne pokusava da probije. Organizacija napada protiv cibone i Besiktasa kriminalna.

Zaboravih i pripremne utakmice na kojima takodje nije blistao. Sad jos povreda, pa ce opet biti dok se vrati.
 

Владан

ex Vlad
Учлањен(а)
07.06.2012
Порука
13.983
Reaction score
25.990
Локација
ante portas
Ti ne umes da citas ? Lepo sam rekao . Tori moze da odgovori zahtevima kosarke koju Dule trazi . U sve te pozitivne karakteristike spada i misicna masa , eksplozivnost , brzina . Sve to doprinosi segmentima fizicki zahtevne kosarke i uopste segmentima kosarkaske igre .

Edit : Tomas se i koncepcijski uklapa u Duletovu ekipu . Tomas nije doveden ovde da trosi lopte vec da razigrava i organizuje . Cini mi se da je protiv Besiktasa igrao pod povredom .
Rano ste krenuli sa zakljuccima . Treba mu dati sansu i ispostovati ga .
Protiv Krke je pokazao i sut , i eksplozivnost i brzinu . Treba ga sacekati .
 
Последња измена:

PFCBGD011

Grobarčina
Учлањен(а)
30.03.2010
Порука
1.971
Reaction score
121
Ma nisam dobro procitao ovo sto si za odbranu rekao. Editovao sam se gore. Ekslopzivnost i brzinu NE VIDIM. Nema je. Cak sta vise, jako je spor sa loptom.

I naravno da se slazem da treba da dobije sansu i dobice je. Ako ga je povreda naterala da onako "razigrava i organizuje" ekipu kao protiv Besiktasa i Cibone, i to je onda OK.
 
Последња измена:
Учлањен(а)
29.06.2008
Порука
14.763
Reaction score
55.371
Локација
Ja sam ceo život s tobom...
Нигде ја не написах да је квалитет да не узима минуте. Али потребан нам је играч којем не смета мала минутажа а да при томе има одређен квалитет и да не узима велики кеш.
Не кажем да је бриљирао, али бар да сачекамо да изађе из те повреде па да судимо.
Не слажем се да је безопасан против добрих екипа, уосталом он је и у русији играо против цска, спартака, уникса.
Није класа, али може да да неки флоутер, контру да повуче, и да метне тројку из пика, што му је највећи квалитет, који до сада није ни користио.
Ту може да се накупи неки стандард од око 10 поена, што је за минуте и кеш сасвим ок.
И кажем и уколико њему нађемо замену надам се да неће бити неки дивљак у циганском стилу који ће да узима минуте Леу и Богдану, пошто је њихов развој битнији од статса неког амера.
Уосталом цигани ове сезоне су чист пример како не треба и како је индивидуални квалитет курац без концпеције.
Ако је вама после партија против ЦСКА и Будућности и даље главни утисак повређени играч, авај.
 

MilKol

Grobar
Учлањен(а)
13.12.2010
Порука
845
Reaction score
110
Локација
Voždovac
Ne znam na koga si mislio, ali resenje ove zagonetke moze biti i Mile Kitic , a mislim da sa njim gubimo na visinskoj prednosti u odnosu na odgovarajucu protivnicku poziciju.:pfc:

Ne znam brate, verovatno je postojao četnik Mile, ali i da je Kitić, ne sećam se da smo ga silovali, ali ne garantujem :D.

Sve u svemu, bitna je ta četvorka, toliko vapimo za njom. U igri koju mi forsiramo, gde se dosta gura pod koš, bitno je da ima ko da širi, da se ne spusta sa te 4 na pomoć ostavljajući dotičnu da sam stoji... A i da ume da da kršten lob pas.
Ne sećam se da je Gorodon od početka sezone jednom to uspeo da uradi.
 

el comandante

Grobar
Учлањен(а)
22.12.2010
Порука
319
Reaction score
73
Локација
Sierra Maestra
Danas sam pricao sa zastupnikom doticnog pulena,meni je dr ago sto ga nismo doveli,samo iz meni znanih razloga,iako ima sigurnih 15+ poena na svakom mecu u rukama. A evo da vam prenesem da smo mogli da ca dovedemo u avgustu za manje od 200k,posle je dobio tri ponude od 250 i tu se prica zavrsila...
Za ovog odoma mi je njegov menadzer pricao(tj gen.menadzer te agencije koja ga zastupa),da je ogroman potencijal u svakom smislu i da bi kod duleta verovatno eksplodirao... I da je takozvani kombo,a da bi u evropi lagano igrao samo na kecu...
Mada to nista nemora da znaci,isto mi je rekao za njegovog almonda koga zvezda tera da je sa dve akcije i bloka za njega po utakmic na 10+ svaku,dobar u odbrani i skoku,cale mu bio vojno lice i odrastao po vojnim bazama on na toj disciplini,ima vec ime u evropi,spanija,italija itd pa opet corak kod mutiranih limenih ganfera...
 

zorz

Grobarčina
Учлањен(а)
24.06.2008
Порука
2.234
Reaction score
38
Tori Tomas je igrac u skladu sa biografijom...egzoticne ne-kosarkaske zemlje u kojima je igrao govore o njegovim kvalitetima(iako to ne mora uvek da bude pokazatelj sada itekako jeste). Ok da dovedu igraca koji je rezerva Vestermanu i po svemu sudeci greh bi bio da Vesterman bilo kome bude rezerva medjutim to ne znaci ako taj plej odigra po mecu npr 12minuta da u tih 12min ne pokaze nista. Mene Tori nije ubedio da je zasluzio minut po mecu. Ovde ipak govorimo o dresu KK PARTIZAN. Ovih 12min mora da se zasluzi. Ono gde bi trebao da je najjaci: organizacija igre i sut, on to jednostavno nema. Ne mogu ja borbenoscu da nadoknadim to sto ne umem da igram kosarku, prosto. Pogledajte nam igru u napadu kada on udje i sve je jasno
 
Статус
Затворена за писање одговора.
Top