Partizan.net - Forum navijača Partizana

Dobrodošli na najveći i najstariji Forum Navijača Partizana!

Nekoliko desetina hiljada ljudi prati i podržava naš rad. Zaprati nas na socijalnim mrežama za najnovije informacije o Partizanu ili se pridruži hiljadama članova u diskusijama na našem Forumu

Važno: Registracije za nove članove su trenutno zatvorene. Ukoliko svejedno želite da nam se pridružite, pošaljite E-mail Uredništvu koje će Vas uputiti u proceduru. Kontak informacije možete pronaći na partizan.net

Napred Partizan!

KK Partizan 2012/13

Статус
Затворена за писање одговора.

Владан

ex Vlad
Учлањен(а)
07.06.2012
Порука
14.013
Reaction score
26.079
Локација
ante portas
Како год , обрни - окрени поштујем Дулетову истрајност у неким стварима и принципима . Ако сви гинемо од почетка заједно у истом блату и једнако , дај да изгинемо сви заједно у истом блату и једнако . Једнакост другари једнакост . Тренер мора да буде једнак , поштен и исти према свима , тј . клуб мора да буде такав . Мислим на однос према играчима . Ко није спреман да крвари у овом блату , хвала , довиђења и пријатно ма како се он звао Дру , Мика , Пера , Жика. Стојанче и Бокса капирам шта сте хтели рећи , али схватам и Дулета .
 

dusan80

Grobarčina
Учлањен(а)
13.10.2009
Порука
1.447
Reaction score
70
Meni je neverovatno da neko moze da optuzi Gordona sto trazi ono sto je posteno zaradio...
Da li je moguce da niko ne pokrene pitanje nesposobnisti ljudi da nadju novac za isplatu plata.Uostalom da li je moguce da nema ni dinara ..Ruzno je sve ovo oko Gordona, ako je Vujosevic mislio od njega da zna gde dolazi, da pristanu na neredovna placanja onda nemoj da ih ni dovodis..Ako si vec resio da ga napljujes mogao je i da ga pohvali da je svaki mec davao sve od sebe,pa Kragujevac i povreda ...Mislim da je opet jedna vrsta demagogije .Sto Vujosevic nije pristao na raskid ugovora kada je oteran iz Rusije,nego je uzimao masan kes za sedenje.Sta li oni misle o njemu kakav je covek.
 

Владан

ex Vlad
Учлањен(а)
07.06.2012
Порука
14.013
Reaction score
26.079
Локација
ante portas
Одслушај КЗШ и биће ти јасно .
Нико овде не спори његово право на зараду и плату .
Ради се о томе да ... Зашто би он добио више плата у односу на остале мученике у тиму који су добили 4 плате ? А они нити траже , кад добију добију , и још се труде и крваре .
Зашто би био привилегован у односу на остале тиме што би добио 2-3 плате више ?

Како остали играчи могу да ћуте , раде и гледају свој посао и да се притом не буне ? Како осталима тако и њему .
Није Гордон Партизану старији син , или првенац па да буде у нечему привилегован , нису остали играчи сирочад па да се према њима руководство понаша као маћеха према сирочади . Свима једнако .
 

Sasha Bely

Grobarčina
Учлањен(а)
04.12.2012
Порука
3.754
Reaction score
6.287
Da kažem par reči vezano za ovu temu pošto vidim da dosta ljudi ne zna kako funkcioniše jedan TIM...

Prvo želim da istaknem da 100% podržavam odluku Duleta o ,,puštanju'' Goradona i na to da se ne pristaje na nikakve ucene od strane menadžera ili samog igrača (iako to ovde nije slučaj). Znam ja dobro da su nam stranci uvek bili redovnije plaćani i ti je ok ali se i tu ne mogu praviti neke prevelike razlike. Ko se nekada bavio (ili se još uvek bavi) profesionalnim sportom zna koliko su ovakve podele opasne za jedan kolektiv.
Znam ja da niko od naših košarkaša nije gladan i da bi ,,preživeli'' i da je Gordon dobio i te dve plate ali to jednostavno nije u redu. I u svakom igraču se makar podsvesno javlja misao zašto je ,,taj i taj'' bolji od mene. A do za jednu PORODICU kakvu pokušavamo da napravimo od našeg KK nikako nije dobro. Jer šta sprečava da sutra (pred F4 npr.) Leov ili Bertin menadžer kaže dajte pare ili raskidamo ugovor jer oni svakako nisu manje zaslužni od Gordona. Takve stvari moramo seći u korenu!

I još jednom da ponovim. Privilegija je igrati u KK PARTIZAN. Postoje neke stvari koje novac ne može da kupi. Za neke je to ljubav prema klubu i navijačima a za neke (uglavnom strance) je to prilika da kroz kvalitetan rad postanu još bolji igrači. A ko ne zna da ga u Partizanu očekuje paklen rad i časovi ljubavi a ne redovne i velike pare taj je zalutao kod nas.:napred Partizan
 

ARMY

Grobarčina
Учлањен(а)
25.06.2008
Порука
3.084
Reaction score
405
Локација
Sa Covicevim panterima u Stjepana Supanca
@Vlad

Gordon ima pravo da trazi svoje pare,to sto se ostali ne bune upravo ne daje za pravo nasem KK da trazi od Gordona da se isto tako ponasa!On je profesionalac,zaradio je te pare i Vujosevic nema sta tu da mudruje i da prica price.

Situacija je takva kakva je ali daj da budemo ozbiljni,ovo je profi klub,nije ovo seoski klub!
 
Последња измена:

Woodchuck

Grobarčina
Учлањен(а)
25.06.2009
Порука
2.477
Reaction score
647
Stranac koji je sa jednom rukom igrao finale kupa je problem... pa dobro, samo da bude slucajno da su za nesto krivi licno oni iz uprave... Ova izjava ne da nije trebala nego, pogotovo koristiti rec poput ucena za trazenje zaradjenog... Army i Stojance su pojasnili fino...
 

PARTIZAN

Partizan
Учлањен(а)
04.05.2009
Порука
11.900
Reaction score
315
Mislim da je bezveze više diskutovati o Gordonu. On je naš bivši igrač, bio je sve u svemu solidan (niti manje, ali i niti više od toga), neka mu je sa srećom u daljnjoj karijeri i to je to.

Neka Lovernj sad iskoristi šansu i minute koji će mu se sigurno dati i za 15-20 dana niko se više neće sećati Gordona.

Potrebna je sad naravno "prekompozicija" u timu i u nastupu tima na terenu jer Lovernj nije Gordon (ali ni Gordon nije Lovernj)...
Ovo je moj post od juče...

Znači preključe je bilo 1.897 poruka (pri čemu ja mislim da ni 100 poruka nije dodato u prethodnih ko zna koliko meseci, niko pojma nije imao da ovo uopšte postoji! :banghead), u toku te noći se do juče ujutro nakupilo 1.923, a danas smo već na 2.056 poruka...:clap...
Danas smo na 2.174 poruke...ajmo ljudi...

Što se tiče eventualnog otvaranja računa (dinarskog + deviznog) za pomoć klubu:

Onaj ko se razume u knjigovodstvo i u poreze neka mi se javi na "PP". Hvala.
 

PARTIZAN

Partizan
Учлањен(а)
04.05.2009
Порука
11.900
Reaction score
315
VAŽNA INFORMACIJA

Za ovaj post ne važi "dupliranje posta", suviše je važan info kojeg hoću da podelim sa ljudima i hoću da ovaj post bude što uočljiviji:

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Ovde su vam utakmice u arhivi:

http://www.kkpartizan.rs/online/online.php


Ima ukupno 23 utakmice u ponudi, pa nije problem ko hoće i sve 23 utakmice da uplati i da gleda (23 utakmice = 46 EUR).

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Za sve naše prijatelje u inostranstvu koji žele da postanu članovi kluba, to mogu učiniti putem stranice:

http://www.kkpartizan.rs/online/postanite_prijatelj.htm

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Naravno, da sad iskoristim priliku i ponovim link za slanje sms-poruka odavde, iz Srbije:

http://www.kkpartizan.rs/sr/sms-klub-prijatelja.php
 

SpejsNigrutin

Makedonče
Уредник
Учлањен(а)
19.04.2007
Порука
7.741
Reaction score
12.816
Локација
Nedodjija
Retki su oni klubovi koji isplacuju svojim igracima redovno plate. Ko sto je reko Dule do sad su isplaceni 4 plate, dok Gordonu su isplacene 5 plate. Znaci njemu kasne 2 plate sto nije velik zaostatak, doduse vecina klubova u Evropi ima takodje daj zaostatak, mesec-dva.. Njegovo ponasanje i nedolazenje na trening pred najvazniju utakmicu sezone je nedopustivo, doduse za sve ovo su krivi menadzeri koje su ovo sjajno iscenirali. Videcemo dali je izabrao pravu odluku...
 

IzrazitiFavorit

Grobarčina
Учлањен(а)
12.03.2007
Порука
1.569
Reaction score
3.388
Sustina! Znao je menadzer da za koji dan igramo najbitniju utakmicu u Superligi sa mutiranim ciganima, da uskoro ide f4 ABA lige, da borba za trofeje pocinje, a da je njegov igrac kod nas jos koji mesec, pa pokusao je da iskoristi trenutak.

Taj trenutak je sigurno bio potpomognut dobrom ponudom od drugog kluba, a tu je sad i drugi klub kod nas koji bi mogao da kupuje njegove igrace, pa digla se sad kita i doslo vreme kad menadzeri mozda mogu malo da ucenjuju Partizan, sto nije moglo ranije jer je bilo izvesno da samo on igra Evroligu i zbog toga uvek ima pol- poziciju kod stranih igraca.

Zato mrs u picku materinu (ne Gordonu, jer je bio nas stub igre, mora se priznati) takvim menadzerima i da Bog da igrali finale sa Radnickim u ABA ligi, pa da se opet ovi isti menadzeri naguze dogodine.
 

PARTIZAN

Partizan
Учлањен(а)
04.05.2009
Порука
11.900
Reaction score
315
Da vam još jednom na konkretnom primeru objasnim koliko mogu biti bitne te poruke koje se šalju, koliko to nije nešto totalno zanemarljivo:

Institucija naplaćuje ulaz na utakmice ABA ili sad naše srpske lige 100 dinara (tribine), odnosno 200 dinara (parter). Šta mislite, koliko od tih cena pojedinačnih karata ostane klubu kao čista zarada (onda kad se plati "Tašmajdanu" korišćenje termina, kad se plati osvetljenje, grejanje, topla voda, čišćenje hale, redari...)? Ja cenim da od 200 dinara karte za parter ne ostane više od 120 dinara čiste zarade, a od 100 dinara za tribinu po tom principu ne više od 20-30 dinara...

A pritom karata za parter ima jedno 5 puta manje nego karata za tribine, jel tako? Ma i veća je razlika, lupam i ja, u oba partera regularno ne može da stane ukupno ni 1.000 ljudi, jel tako? Znači kad uzmeš sve zajedno (parter + tribine), oformiš neku prosečnu cenu karte (koja je mnogo bliže iznosu od 100 dinara nego onom od 200 dinara, baš zato što je puno više onih karata koje koštaju 100 dinara), a ta karta košta prosečno recimo 120 dinara - klub tu zaradi možda 40-45 dinara po karti...ako nisam previše omanuo u matematici "na otprilike"...

E, a sad da se okrenemo sms-porukama ili kupovini utakmica iz arhive:

- od sms-poruke klubu odtane zarade oko 60 dinara
- od kupljene utakmice u arhivi klubu ostane zarade oko 200 dinara

Eto, pa vi vidite...

Može i ovako da se opiše:

300 poslatih sms-poruka = otprilike 500 kupljenih karata za srpsku ligu (ili za ABA ligu, ista je bila cena)
300 kupljenih utakmica iz arhive = otprilike 1.500 kupljenih karata za srpsku ligu
 
Последња измена:

batakpudla

Grobarčina
Учлањен(а)
19.05.2007
Порука
3.880
Reaction score
11.013
Мени је невероватно да људи на овом форуму и даље прате исечена, скраћена, осакаћена издања конференција за штампу или изјава челника клуба, поред живог и лудог колеге MVP-а који овде качи комплетне и нецензурисане КЗШ које се неретко разликују суштински од горепоменутих издања у медијима. Лудог зато што се труди да нам да изворне информације, а многи поред тога и даље цитирају и воле ,,пречишћена'' издања.

Као што се могло чути, Дуле је пре свега осуо паљбу по менаџеру и менаџерској агенцији, а сам Гордон је ту секундардан. Тако да је нека имагинарна осута паљба Дулета по Гордону ипак имагинарна када се послуша све и када се не извлаче ствари из контекста.

Генерално мислим да је играчки, одлазак Гордона губитак који ћемо надам се некако да надоместимо.
 

Boris-NK

Grobarčina
Учлањен(а)
30.09.2006
Порука
1.986
Reaction score
8
Локација
Niksic
I treba ga isprozivati ovako. Ne mogu da vjerujem da je trazio svoju platu. Bravo Dule! A ja Gordonu nikada necu zaboraviti niti oprostiti ovo sto nije znao ko je Zvezda. Nadam se da je Lovernj dobro prostudirao naseg rivala i istoriju vecitih derbija.

I još jednom da ponovim. Privilegija je igrati u KK PARTIZAN. Postoje neke stvari koje novac ne može da kupi. Za neke je to ljubav prema klubu i navijačima a za neke (uglavnom strance) je to prilika da kroz kvalitetan rad postanu još bolji igrači. A ko ne zna da ga u Partizanu očekuje paklen rad i časovi ljubavi a ne redovne i velike pare taj je zalutao kod nas.:napred Partizan

Recimo da je ovo tacno. A zasto onda obmanjujemo igrace? Zasto potpisujemo takve ugovore sa igracima, za koje znamo da ih necemo ispuniti u potpunosti? Zasto kada dovodimo nekog igraca mu fino ne saopstimo da kod nas ce igrati za slavu, za casove ljubavi, za napredak u karijeri i sta li vec, a da ce on igrati za dzabe ili da ce mu pare biti isplacene kroz par godina? I sve to naravno ubaciti u ugovor i onda necemo imati problema da nas neko ucjenjuje, blokira i slicno.
 

IzrazitiFavorit

Grobarčina
Учлањен(а)
12.03.2007
Порука
1.569
Reaction score
3.388
@Boris- NK
Jel' si ikad prisustvovao pregovorima oko potpisivanja ugovora ili ih vodio?
Ako jesi, sigurno znas koliko se puno stvari koji su sastavni deo ugovora ostavljaju na principu 'nadanja'.
Uzmi jedan najobicniji ugovor koji potpisuju ozbiljne firme koje uzimaju prostor za prodavnicu pod najam. Jel mislis da svi imaju unapred obezbedjen godisnji budzet za recimo 10.000 evra x 12 meseci? Naravno da ne. Nadaju se dobroj prodaji svoje robe koja ce pokriti, izmedju ostalog i taj iznos podeljen na 12 meseci. Ako ne, onda kukaju kod gazde da ih saceka kad im dodje bolja sezona za prodaju, da im spusti taj iznos ili ako nista ne ide, tek se onda rastaju. Ne idu odmah na principu ucene iako sve jasno pise u ugovoru.

Ili evo, nek bude primer kad najjace svetske firme uzimaju kredit. Da imaju unapred mogucnost da ga otplate, ne bi ga ni uzimali. Otplata ce zavisiti od njihovih prihoda, a niko unapred ne zna dali ce dovoljno zaraditi, vec se tome nada.

Partizan je samo jedan od mnogo klubova u Evropi koji nema unapred obezbedjen budzet. To imaju samo 10 njih: CSKA, Real, Barsa, Makabi, poneki ludi turcin i grk i to je to.

Nemojte ovde koristiti te teske reci tipa 'obmanjujemo'. KK Partizan je zasluzio bar malo vise postovanja od nas. Niko ne potpisuje te ugovore sa saznanjem da ih nece ispuniti, naprotiv, svi se nadaju da ce moci sve da ispune.

Na kraju krajeva, taj novac ce svako od njih dobiti, mozda tek posle prodaje najboljeg igraca ove sezone, ali dobice ga.
 

Boris-NK

Grobarčina
Учлањен(а)
30.09.2006
Порука
1.986
Reaction score
8
Локација
Niksic
Nadanje... A sta se desava sa tim firmama koje uzmu kredit, nadaju se da ce moci nekako da ga vrate, a onda ne zarade dovoljno? Ako se sve svede (skoro) iskljucivo na nadu, ja mislim da se to zove rizik, sto naravno moze da ispadne dobro, ali moze da ispadne i jako gadno. Moje neko misljenje je da mi ne bi smjeli da ulazimo u neke vece rizike. Treba se pruziti koliko se moze. I naravno da niko sa preciznoscu ne moze da izracuna koliko ce tacno moci da potrosi, ali nesto okvirno svakako da. I uvijek moze nesto neocekivano da se desi, ali se nama to precesto desava, sto znaci da nije slucajno, nego da je nase poslovanje takvo, sto i pokazuje nasa trenutna finansijska situacija. Imamo tu i primjer Olimpije kojoj se skoro svake sezone cudimo zbog raspada oko Nove godine ili mozda jos izrazeniji primjer, cigani u svim sportovima.

Da ne sirimo pricu, meni je jako ruzno kad mi ne ispunjavamo svoje obaveze, a zatim to predstavljamo kao normalnu stvar. Ja licno apsolutno podrzavam to `prezivljavanje`, tj. finansijsku konsolidaciju. Ako je bilo potrebno, trebali smo imati i jeftiniji tim nego sto imamo! Ali ne na ovaj nacin, da nas jedan od vaznijih igraca napusta u sred sezone.

Na stranu sve to, ali po meni je nedopustivo da na bilo koji nacin prozivamo npr. Gordona, jer on je sve svoje obaveze ispunjavao, a mi prema njemu nismo. A na kraju on ispade kriv. Isto tako mi je bilo npr. krivo kad su ljudi prozivali Raduljicu, koga uopste ne simpatisem, ali su po meni potpuno nepotrebne price kako je zbog nas igrao EL, kako smo ga vratili u zivot, casovi ljubavi, afirmacija itd. Pricam uopsteno razloge kad se pljuje igrac koji trazi svoje pare. Dijelom se i ja slazem sa tim pricama, ali sto neko rece mi smo profesionalni klub i to ne bi trebalo tako da bude. A ako bi trebalo, onda neka se sve to unaprijed kaze igracima i nek se stavi u ugovor. Ovakve stvari negativno uticu na reputaciju kluba i mi moramo voditi racuna i o tome.
 

Grob

Grobarčina
Учлањен(а)
01.10.2006
Порука
1.530
Reaction score
4.136
Локација
Ljubljana

Xornet

Početnik
Учлањен(а)
04.12.2012
Порука
167
Reaction score
4
izjava Gordonovog menadzera :

Menadžer Dru Gordona, iz agencije BDA Sports Management- Bili Dafi, obratio se javnosti jer je želeo da odgovori i replicira treneru Partizana Dušku Vujoševiću na izjavu da je doskorašnji igrač crno-belih “ucenjivao klub iz Humske”.

- Svaki napad na gospodina Gordona je i nepravedan i neprofesionalan.
Jednostavna činjenica da je Gordonov ugovor prekršen od strane kluba u januaru zbog neplaćanja honorara igraču. Uprkos kršenju ugovora, Dru Gordon je nastavio da trenira i igra sa potpunim poverenjem.
Uz naše puno razumevanje ova specificna situacija je postala nepodnošljiva,pa smo podneli zahtev za oslobađanje Gordona koje je klub odobrio. Klub se u sporazumu složio da se očuva profesionalno i lično dostojanstvo Gordona što je sada takođe prekršeno. Ponosni smo na način na koji se Gordon ponašao u ime Partizana i on ne zaslužuje nikakve negativne komentare iz kluba.
 

Grob

Grobarčina
Учлањен(а)
01.10.2006
Порука
1.530
Reaction score
4.136
Локација
Ljubljana
Moje mišljenje na temu Gordona je, da ako smo profesionalan klub moramo tako i da se ponašamo. Ugovori moraju da se poštuju kako se zna i ume. U protivnom ugovori ne treba ni da se potpisuju.

Volim Partizan
 

Nightwolf

Grobarčina
Учлањен(а)
09.04.2010
Порука
2.582
Reaction score
21
Локација
Tamo negde...
Jednostavno Vujosevic nije trebao da dovodi igraca iz SAD ukoliko klub nema para da ga plati. Kratko i jasno. Pitanje je sta je pisalo u ugovoru oko dinamike placanja? Elem vise nije ni vazno posto je Gordon bivsi igrac. Steta, izgubili smo dobrog skakaca. Sta je tu je, neka se bore ovi momci pa sta urade.
 
Статус
Затворена за писање одговора.
Top