Partizan.net - Forum navijača Partizana

Dobrodošli na najveći i najstariji Forum Navijača Partizana!

Nekoliko desetina hiljada ljudi prati i podržava naš rad. Zaprati nas na socijalnim mrežama za najnovije informacije o Partizanu ili se pridruži hiljadama članova u diskusijama na našem Forumu

Važno: Registracije za nove članove su trenutno zatvorene. Ukoliko svejedno želite da nam se pridružite, pošaljite E-mail Uredništvu koje će Vas uputiti u proceduru. Kontak informacije možete pronaći na partizan.net

Napred Partizan!

KK Partizan 2021/22. Povratak kralja!

Статус
Затворена за писање одговора.

StrikeFront

Statističar
Учлањен(а)
19.06.2008
Порука
5.038
Reaction score
14.707
Ajmo dalje... na redu dolazi sledece kolo ABA lige i gostovanje Borcu u Cacku.

Svi znamo da je to grad gde je rodjen veliki Zelimir Obradovic. Sigurno ce biti puno emocija a cacanska publika ce ga docekati ogromnim aplauzom. Cacak jeste grad kosarke a Borac klub koji je iznedrio neka velika imena i uvek je bio izazov igrati tamo. Svakako najveca imena su Obradovic i Kicanovic a ima ih jos. Ali da se okrenemo utakmici...

Borac nam je ostao duznik zbog prosle sezone. Oba puta su nas dobili u ABA ligi (u Beogradu 78:87, u Cacku 75:71) i to su do sad jedini dueli u okviru nje. Trenutno su 9-ti na tabeli sa skorom od 2 pobede i 3 poraza. Dobili su Mornar i to u gostima (85:90) i Megu na svom terenu (80:68) a porazeni su na strani od Igokee gustih (91:89) i Zadra u poslednjem kolu (70:56) kao i kuci od Cedevite Olimpije (76:85). Sto se do sada tice njihove timske igre odnosno suta mora se reci da su sasvim solidno suterski raspolozeni... sut za dva je 41,3 % (78/189) a sut za tri 41,4 % (58/140) dok su bacanja 70,9 % (61/86). Primera radi, sto se tice trojki na mecu protiv Mornara imali su (12/25), protiv Mege (14/30), pa protiv Igokee (13/31) i protiv Cedevite Olimpje (11/27). Jedino su podbacili malo u poslednjem mecu u Zadru (8/27). Primetno je da mnogo sutiraju za tri i da im za sad dobro ide. A kada su njihovi igraci u pitanju... treba obratiti posebnu paznju na Hejla (Hale) koji je solidan suter, za sad ima 48,6 % za tri (17/35). Tu je i Lopez koji pre svega dobro asistira, pa Lesic koji je dobar i sutu za dva 47,2 % (17/36) i za tri 60% (6/10) i na kraju Pecarski koji se "solidno" uklopio tamo, za sad u sutu za dva 38,7 % (12/31) i za tri 41,7 % (5/12) ali najbolji u skoku tamo.

Nasa trenutna timska statistika u ABA ligi:

Sut za dva 54,9 % (96/175), sut za tri 42,9 % (51/119), bacanja 71,2 % (52/73)

Nasih top 3 igraca u ABA ligi po ucinku:

1. Ledej (indeks 106) *sut iz igre 50 % - ukupno 63 poena, za dva 41,9 % (13/31), za tri 72,7 % (8/11), bacanja 68,4 % (13/19)
+ najbolji u skoku kod nas (35) + prvi "kradljivac" lopti kod nas (6) + treci najbolji asistent (12)

2. Panter (indeks 63) *sut iz igre 48,9 % - ukupno 60 poena, za dva 54,2 % (13/24), za tri 42,9 % (9/21), bacanja 58,3 % (7/12) + prvi asistent kod nas (17)

3. Smailagic (indeks 60) *sut iz igre 65,2 %- ukupno 36 poena, za dva 81,3 % (13/16), za tri 28,6 % (2/7), bacanja 100% (4/4) + drugi u skoku kod nas (28)

Kod nas se sve zna. Da nastavimo pobedonosni niz. Dizemo formu iz meca u mec, samo jos da se razigraju svi i bice sve lakse. Svi su spremni za danasnju utakmicu. Idemo jako, idemo po novu pobedu.

Ajmo crno-beli !!!
 

Kiza Srbija

Grobarčina
Учлањен(а)
04.04.2010
Порука
1.918
Reaction score
4.265
Coveka treba isplatiti
Cim on nesto trazi a i sud to potvrdi znaci da ima pravo na to, daj mu sta je njegovo

Danas sutra kad se sastanemo sa timom koji vodi trinki docekati coveka aplauzom kao i svakog drugog naseg bivseg trenera ili igraca, vodio je nas klub sa klupe i to poprilicno uspesno, jedno vreme bio je deo nas...
Tacno je da imamo samo ostojinu verziju price ali za to je i sam trinki kriv, mogao je da se oglasi i kaze sta i kako lepo i kulturno bas onako kako on zna ali mu vrv vise nismo bili bitni, preuzeo je stabilnog evroligasa i imao je nov izazov i o cemu da se misli sa nama je znao sve sto ne bude jasno resice sud
U svakom slucaju srecno mu u nastavku karijere pa da budemo redovne musterije jedni drugima u evroligi

Ps ne sumnjam da bi sutra preuzo cigane no ruku na srce i mnogo veci grobari su znali da se prodaju a kamoli jedan roso nero
 
Учлањен(а)
04.07.2021
Порука
324
Reaction score
709
Локација
Jugoslavije
Šta je arena sport premium? Ja imam na rokkr aplikaciji arene ali nisu premium. Jel to nešto novo?
 

Maks778

Dežurni spam majstor
Учлањен(а)
30.08.2019
Порука
333
Reaction score
1.353
Локација
Vasiona
Hrvatska Arena sport 1 prenosi utakmicu
 

ђедВук

Grobarčina
Учлањен(а)
01.07.2014
Порука
3.670
Reaction score
13.994
Локација
Yaoundé

ZatucaniZapadnjak

Grobarčina
Учлањен(а)
29.06.2019
Порука
1.121
Reaction score
5.504
Локација
Beograd
Prošle sezone, s ovakvim procentom šuta spolja i problemima u prodoru smo gubili i naravno da pomaže kad imaš daleko kvalitetniji tim po pitanju poena u rukama, ali način na koji svaki igrač u ovom timu grize i krv daje u odbrani je apsolutno sve što ja želim da vidim. Ovo nije nikakva skupocena evroligaška košarka - ovo je borba, skok, trčanje, bacanje, želja, muda, PARTIZAN

to se vidi i po broju kucanja i lakih pozicija koje smo izgradili timskom igrom

kad bude legao na mesto sav ofanzivni potencijal ovog tima, uz ovakav pristup i defanzivnu komunikaciju, volju i agresivnost, ja zaista ne mogu ni da zamislim s kojom razlikom ćemo razvaljivati i ekipe mnogo bolje od ove

Svaka čast Čačanima na ovacijama za najvećeg i celoj ekipi na sjajnoj pobedi koja nikad nije dolazila u pitanje, sad je vreme da karamo mrske španske cigane kojima još nisam oprostio onu pljačku prošle godine tamo u EK i vreme je da se tradicija našeg redovnog karanja njih ne naruši.
 

Luka-70-

Puni kučku
Учлањен(а)
04.08.2011
Порука
2.001
Reaction score
7.643
Локација
Od bloka mog do hrama tog..
Ako nesto volim da vidim, to je kidanje u odbrani, a ovde toga ima na pretek. I zbog toga, svaka cast igracima, a pogotovu legendi koji obavlja funkciju naseg trenera. Protivnicki igraci su se toliko pogubili, da cesto nisu uspevali ni loptu preko pola da prevedu. Sto rece jedan od komentatora, da je procenat naseg suta za 3 poena bio veci, dobili bi ih 40 poena razlike. Glas stvarno kida u odbrani, nadam se da ce njegov napadacki ucinak povecati, jer se stvarno trudi. Koprivica ima neverovatan odraz, rekao bih i da mu se polako povecava samoupouzdanje, i da ce biti ozbiljna prepreka u odbrani za protivnicke igrace. Kuruc ocigledno ima veliku prepreku u glavi, jer preispituje svaki svoj potez. Cak i kada je sam u kontri, razmislja da li ce da zakuca ili da polozi loptu. Ogroman je potencijal, samo tu barijeru da savlada. Imam utisak da kada je sam na trojci, prebrzo uzima sut, umesto da stane i da smireno izbaci loptu.

Takodje, mislim da je ovo dobra prilika za igrace da igraju u atmosferi koja nije prijateljska, a i da iskuse Belosevicevo sudjenje (ne mogu da smislim doticnu personu).

Zeljku beskrajno hvala sto je jebeno uzivanje gledati svaki sekund Partizanovih utakmica. Vidi se da postoji ogromno zajednistvo u ekipi, da se svi trude maksimalno i nerviraju pri svakoj gresci. Meni je to najvaznije. Zeljko je upravo to i vratio - Partizanstinu.

Partizane, ti si najbolji....
 
Статус
Затворена за писање одговора.
Top