Partizan.net - Forum navijača Partizana

Dobrodošli na najveći i najstariji Forum Navijača Partizana!

Nekoliko desetina hiljada ljudi prati i podržava naš rad. Zaprati nas na socijalnim mrežama za najnovije informacije o Partizanu ili se pridruži hiljadama članova u diskusijama na našem Forumu

Važno: Registracije za nove članove su trenutno zatvorene. Ukoliko svejedno želite da nam se pridružite, pošaljite E-mail Uredništvu koje će Vas uputiti u proceduru. Kontak informacije možete pronaći na partizan.net

Napred Partizan!

KK Partizan 2021/22. Povratak kralja!

Статус
Затворена за писање одговора.

LAMPAŠ

Grobarčina
Учлањен(а)
08.12.2011
Порука
1.255
Reaction score
3.271
Локација
Beograd
Ovde po upisima kao da smo igrali protiv Splita i ocekuju svi da ih izgazimo i to se nije desilo…

Ajde ljudi malo realnost, iz aviona se vidi da je zvezda bolji tim, igraju odbranu odlicno, imaju iskusne igrace, imaju bazu domacih igraca, dobre strance, dobrog trenera, igrali pred svojim navijacima i sad ovde pametovanje i prica kao da smo sad ne znam sta uradili… poraz 100% ocekivan…

Mi smo 19 minuta igrali odlicnu kosarku, imali priliku da se odlepimo ali Panter dva put, i Mur jedanput mase otvorene trojke, a mi primamo trojku u zadnjim sekundama poluvremena i to je to…

Mislim ne znam sta ste ocekivali, ali ako je suditi po upisima, mi smo ovo trebali da dobijemo 20 razlike… a igramo prvo finale posle 9 godina
Pa taj isti mutant je imao bolji tim kad smo osvojili poslednju titulu sa Duletom…ne radi se o tome. Sa tim stavom ni šah ne bih izasao da igram…luzerski mentalitet

Mene iritira, a vidim i Zeljka sudeci po zakucavanjem na klupu to sto nasi igraci odustaju od koncepta igre, pa primljenu trojku hoce da vrate trojkom u iducem napadu iz driblinga sa 9 metara, tipa Avramovic ili otvaranja iz shorta Smajlija pa umjesto protok lopte u korneru, ono faul u napadu…jbg neiskusno…

Tokom 1/4 igrali smo tacno onako kako i treba…fokus, fokus i fokus…Zastita obruca, skok u odbrani, u napadu probij prvu liniju, podijeli esktra pas u korneru…

Ja i daljem vjerujem da mozemo da odigramo kvalitetnu drugu utakmicu…
 
Учлањен(а)
02.06.2011
Порука
3.067
Reaction score
18.310
I kada te nece sut, odbrana moze da okrene sve. Mi ne mozemo kontru da otvorimo, jer nista ne mozemo da odbranimo.
Ovo je suština svega. Ne samo ove utakmice već cele sezone. Trpa nas ko stigne. Nije do Burse, Lietbasketsa, Tauersa, Davidovca ili Ivanovića, do nas je. Svako sa dve ruke i dve noge ostaje sam na 3 protiv nas bar 20x po utakmici cele sezone...
 

Rade

Služba bezbednosti
Уредник
Учлањен(а)
29.03.2010
Порука
3.865
Reaction score
9.921
Ništa, ajde da pauziramo svaku sezonu dok ne dovedemo Slukasa i Datomea pa tek onda krenemo da se ložimo.
Fak ju Djidji Datome.

Dovoljno miniraju sadasnji (ne kazem da je namerno), ne treba nam i Djidji da minira :D

Ocajno drugo poluvreme.

Upali smo u kontra ritam nakon nekoliko Aleksinih gluposti.

Kolektivna nezainteresovanost u odbrani, a finale.

Trening u pola 5 ujutru
 

zaro

Grobarčina
Учлањен(а)
19.06.2007
Порука
2.884
Reaction score
7.980
Pa taj isti mutant je imao bolji tim kad smo osvojili poslednju titulu sa Duletom…ne radi se o tome. Sa tim stavom ni šah ne bih izasao da igram…luzerski mentalitet

Mene iritira, a vidim i Zeljka sudeci po zakucavanjem na klupu to sto nasi igraci odustaju od koncepta igre, pa primljenu trojku hoce da vrate trojkom u iducem napadu iz driblinga sa 9 metara, tipa Avramovic.

Tokom 1/4 igrali smo tacno onako kako i treba…fokus, fokus i fokus…Zastita obruca, skok u odbrani, u napadu probij prvu liniju, podijeli esktra pas u korneru…

Ja i daljem vjerujem da mozemo da odigramo kvalitetnu drugu utakmicu…

Kojim stavom?
Da su bili bolji? Ili da vec 10tu utakmicu pricAko kako su Dobric, Davidovac kurac od igraca a svaku nas utakmicu zatrpaju..

Mi da njih dobijemo pred ciganima, moramp da odigramo na110% a oni da imaju slabije vece…
 

Goran Tomić

Kralj fanzina
Учлањен(а)
07.12.2011
Порука
11.766
Reaction score
29.654
Локација
Beograd
Промукао сам јуче на финалу фудбалског купа, вичући...највише на Лазара Марковића, али и на Станојевића...итд...
Али сам наставио да вичем и вечерас, додуше само ,,преко ТВ-а,, који је био испред моје фаце, највише на Пантера, али и на Алексу, Смајлија, па и на Обрадовића...

Често смо (с правом) љути на оно ,,грозно дете,, нашег ЈСД-а, ФК Партизан, али и овај ,,миљник,, односно КК итекако заслужује одређену дозу (васпитне) критике!

Станојевић је ваљда дошао не да буде други, него да буде први, али исто то можемо да кажемо и за Жељка Обрадовића!
Разлика је у томе што у кошарци (АБИ) има тај плеј-оф, па Жељко онда још увек може да се ,,вади,, у неким следећим утакмицама против ,,цигана,,...а и није потрошио онолико прелазних рокова колико Станојевић...

Писао сам синоћ да су млади (фудбалски) играчи Партизана потпуно погубљени на терену, али то исто може да се каже и за младе кошаркаше Партизана: Тристан није играо, Глас скоро да није, Смајли очајан, Трифа скрмно, Коприва, ајде де...Мадар тако и тако...

Ајде млади, али шта је са старијим и странцима?
Док водимо, свима муда расту, а кад почнемо да губимо, муда ко у паука...
Пантер ме нарочито нервира, он је као неки шутер а увек маши те отворене шутеве и онда кад се коначно ,,укључи,, у утакмицу, сви други се искључе...
Најгоре је што нема ,,тате,, или ,,газде,, на терену...Алекса није тај калибар, Мадар нема ту слободу...

Јебеш га, губила је Шибенка са Драженом и Партизан са Салетом неке утакмице, али си пуштао те младе плејеве да воде, додају, шутирају и решавају, све док не постану звери...
Због тога си губио нешто у почетку, али после добијао неке сезоне и трофеје...

Наравно, друга су времена, друга ситуација, сад ћете опет да ,,оплетете,, по Остоји и Вучићу како нас успешно ,,држе,, на месту бр.2 у Србији (и у фудбалу и у кошарци), али то ипак не правда Алексу да даје лопте ,,циганима,, или Загора да не може да да кош на утакмици...и тако редом...

И опет кажем, Жељко Обрадовић сигурно није дошао овде са циљем да буде други, није он такав калибар, није он такав човек!
Али колико му времена треба да дођемо до тог првог места?
Још неколико ових дана финалне серије, или...нека следећа сезона?
Један дерби смо добили ове сезоне, чекамо да их добијемо још!

Иначе, ривалка нам је вечерас изгледала као бољи, јачи и квалитетнији тим што и није неко изненађење - државни су пројекат у кога се улаже већ годинама, али то је почело да даје и неке резултате...
Ја њих не пратим, али читајући о овим неким нашим талентима и појачањима, ја видим да пола од тих наших није у стању да погоди кош, нарочито кад је ,,густо,, - а немам појма ко је код њих таленат ко не, али видим да нас пуне тројкама и да им је увек неко слободан на шуту.
Код нас кад имамо отворен шут, малтене теже погодимо трицу него из дриблинга...
Јебеш га!

Терај даље, напред Партизан!
Али не можемо баш да будемо задовољни...
 

Enslaved

Grobar
Учлањен(а)
30.11.2006
Порука
10.244
Reaction score
33.830
Локација
vaginamandibularia
Razlog poraza trazi u odnosu asistencija, a on je ako sam dobro video 24-8. Nisu oni top igraci ali su igraci koji imaju gomilu finala iza sebe i trofeja iz tih finala. Vec sam ti pomenuo Dobriceve partije iz proslog finala ABA lige. Ti njega ne smes ostaviti na sutu za 3. Davidovca isto. Mi imamo Pantera, Ledeja i ima da gatas dal ce Mur i Aleksa da budu u ritmu. S druge strane imas 6-7 igraca koji mogu da te zatrpaju, Kalinic, Volters, Holins, Dobric, Davidovac, Ivanovic.
razlog asistencija je sto su oni pravili faulove na vreme (doduse non stop, al ajde) a mi smo operisani od odbrane.
 

Bobrock

Grobarčina
Учлањен(а)
07.07.2021
Порука
2.758
Reaction score
14.154
Локација
Madagascar

LAMPAŠ

Grobarčina
Учлањен(а)
08.12.2011
Порука
1.255
Reaction score
3.271
Локација
Beograd
Manite se vise tih prica i konstatacija Zeljko odgovoran, Zeljko krivac…ima i onoga da je trener onoliko dobar koliko su mu i igraci dobri…ima tu gresaka, slazem se, pogotovo u selekciji na poziciji na 3.

Imamo starosjedioce u ekipi koji kako vrijeme odmice sve vise odnose, nego sto donose…

Zagorac za ove partije sto pruza neka zahvali Misku Raznatovicu i onim floroscentim dresovima i Miloju na budzenju statistike iz mladjih dana…
 
Последња измена:

Cane77

Početnik
Учлањен(а)
11.09.2021
Порука
108
Reaction score
266
Локација
Bileca
razlog asistencija je sto su oni pravili faulove na vreme (doduse non stop, al ajde) a mi smo operisani od odbrane.
Pored asistencija tu su i izgubljene lopte kojih smo imali 15 a 1 ukradenu. Ej bre, za cijeli mec 1 ukradena lopta, dok su oni inali 7 ukradenih i 6 izgubljenih. Tome dodaj njihov dobar sut i to je to. Kakvo crno sudjenje, pa Zeljko se bukvalno dva puta nije bunio na cijelom mecu.
 

milance032

Grobarčina
Учлањен(а)
05.12.2010
Порука
5.277
Reaction score
18.360
Локација
Kej Republika
Zagorac < Davidovac
Trifa < Dobric
Smajli < dodaj po volji
Panter < timska odbrana
Balsa, Madar < iskustvo
Mur < samopouzdanje, minutaza

On su trentuno bolji tim, imaju sirinu. Njima onaj White ulazi kao 12ti igrac.
 

Tano

wadepartizan
Учлањен(а)
22.06.2008
Порука
575
Reaction score
2.928
Локација
Universe
Kosarka je igra koja zahteva razmisljanje u realnom vremenu, sto zahteva veoma dobro psihofizicko stanje koje je prirodno praceno i mentalnom stabilnoscu i povecanim fokusom. To je ta "koncentracija" o kojoj Zeljko prica od pocetka. Zagorac to sto je potrebno nema uopste, Avramovic takodje, Smailagic takodje... Njihovo razmisljanje u realnom vremenu je bas limitirano i to se ne popravlja treninzima. Imaju sablonske, deterministicke odluke, a to jedna iole iskusnija ekipa lako cita i zna da koristi. Nije Zeljko kriv sto je navikao da radi sa kvalitetnim igracima, ovde treba ili ozbiljna nadogradnja ili neko ko ume da koristi bolje ove limitirane igrace. Nisam optimista ali nadam se da gresim.
 

Laky

Grobarčina
Учлањен(а)
30.09.2006
Порука
1.155
Reaction score
157
Локација
..
Drugo poluvrijeme pakao loše odigrali, posebno sami početak treće četvrtine.
Boli posebno kad aut ne znaš da izvedeš.
Podrška ali ne sluti na dobro.
 

peptidde

Početnik
Учлањен(а)
04.07.2021
Порука
92
Reaction score
941
Локација
Beograd
И опет кажем, Жељко Обрадовић сигурно није дошао овде са циљем да буде други, није он такав калибар, није он такав човек!
Али колико му времена треба да дођемо до тог првог места?
Још неколико ових дана финалне серије, или...нека следећа сезона?
Један дерби смо добили ове сезоне, чекамо да их добијемо још!

Иначе, ривалка нам је вечерас изгледала као бољи, јачи и квалитетнији тим што и није неко изненађење - државни су пројекат у кога се улаже већ годинама, али то је почело да даје и неке резултате...
Ја њих не пратим, али читајући о овим неким нашим талентима и појачањима, ја видим да пола од тих наших није у стању да погоди кош, нарочито кад је ,,густо,, - а немам појма ко је код њих таленат ко не, али видим да нас пуне тројкама и да им је увек неко слободан на шуту.
Код нас кад имамо отворен шут, малтене теже погодимо трицу него из дриблинга...
Јебеш га!

Терај даље, напред Партизан!
Али не можемо баш да будемо задовољни...

"И опет кажем, Жељко Обрадовић сигурно није дошао овде са циљем да буде други, није он такав калибар, није он такав човек!
Али колико му времена треба да дођемо до тог првог места?"

Govoriš to kao da je čovek 10 godina klubu a ne kao da mu je ovo prva sezona sa drugom najmlađom ekipom u ligi.

Mislim da je svima jasno da su cigani mnogo kompaktnija, i u ovom trenutku bolja ekipa od nas. Mi smo nažalost u ovom trenutku "divlja" ekipa, koja ako krene šut može da dobije bilo koga, ali ako stane, nije dovoljno organizovana da dobije manje kvalitetne timove (čiraj: Bursa, Mega, Lietkabelis, Andora...)

Ono što je meni zapalo za oko je sledeće:

1) Naša centarska linija je skupila 20 poena protiv ekipe kojoj je najbolji centar Kuzmić?! Ako hoćemo da imamo i najmanju šansu da ih dobijemo, moramo ih razvaliti u reketu, danas se to nije desilo.. razvalili su oni nas.

2) Broj promašenih otvorenih trojki. Oko 10 potpuno otvorenih trojki smo promašili, u ovakvoj utakmici, protiv vrlo čvrste ciganske ekipe nismo imali šta da tražimo. Da smo pogodili polovinu tih šuteva, tekma bi se lomila u poslednjim sekundama. Ovo ide direktno na dušu igrača. Ne bih rekao da je do psihe ili koncentracije, jer smo odlično šutirali bacanja danas, ali očigleno nije išlo iz nekog razloga.

3) Da li je moguće da mi ni nakon jedne cele sezone nismo sposobni da ubacimo loptu u teren?!? Ovo postaje kriminal. Kao da nisu dovoljne sve utakmice ove sezone gde smo na najmanji pritisak izgubili bar jednu loptu na ubacivanju iste. Kao da nije dovoljno što smo upravo zbog naše nesposobnosti da ubacimo loptu izgubili najbintiji meč u sezoni od Burse. Nego mi i dalje ne umemo da ubacimo loptu?! Ne može me niko ubedeiti da naši igrači ne znaju da postave ukršteni blok. Ovo ide na Željkovu dušu..

4) Bolno je koliko je očigledno da mi nemamo 3 akcije koje naši igrači znaju da odigraju. Svaki napad nam se svodi na soliranje i neki divlji šut. Ali svaki. Cigani traže tajmaut, i iz njega obavezno daju polaganje ili imaju otvoreni šut. A mi? Obavezno Aleksa raspali neku stepbek trojku..

I konačno, odmah nakon poraza od Burse, prva misao koja mi je prošla kroz glavu je da se ovako mlad tim može teško oporaviti od tako teškog poraza u najbitnijoj utakmici u sezoni. Jer me niko ne može ubediti da ne bismo dobili kod kuće Cedevitu, pa Andoru, pa pred milion ljudi u Areni i skupi Virtus. Mislim da su toga i igrači svesni. lakše je bilo plasirati u EL preko evrokupa, nego dobiti cigane 3 puta u 5 tekmi, i to jednom u gostima, gde nisu izgubili ove sezone u ABA ligi. Šta je tu je, možemo i dalje da se nadamo. Da se nadamo da ćemo u nedelju imati jedno od "onih" večeri kada ćemo i bojler ubaciti u koš, i ukrasti nekako pobedu u moru prljavih i bednih cigana. Ja sam uveren da bi pobeda u gostima u nedelju značila i titulu za nas, jer mislim da bismo ih progutali kod kuće. Sa druge strane, poraz znači kraj sezone, naravno da ću bodriti naš tim iz petnih žila u 3. i 4. tekmi, ali lagao bih kad bih rekao da bih imao i najmanju nadu da bismo mogli da okrenemo seriju.

I da, nemojte pljuvati momke i Željka u toku finalne serije. Njima je podrška potrebna sada više nego ikad. Sudite im na kraju serije. Napred crno-beli!
 
Статус
Затворена за писање одговора.
Top