Partizan.net - Forum navijača Partizana

Dobrodošli na najveći i najstariji Forum Navijača Partizana!

Nekoliko desetina hiljada ljudi prati i podržava naš rad. Zaprati nas na socijalnim mrežama za najnovije informacije o Partizanu ili se pridruži hiljadama članova u diskusijama na našem Forumu

Važno: Registracije za nove članove su trenutno zatvorene. Ukoliko svejedno želite da nam se pridružite, pošaljite E-mail Uredništvu koje će Vas uputiti u proceduru. Kontak informacije možete pronaći na partizan.net

Napred Partizan!

KK Partizan 2022/23. Povratak kralja! 2. sezona

Статус
Затворена за писање одговора.

hedonizam

Početnik
Учлањен(а)
08.07.2022
Порука
112
Reaction score
813
Локација
Krusevac
Protivnik koji nas čeka u finalu abe je poslednjih par kola evrolige igrao onako, pa turustički. Od sredine aprila je odigrao ukupno 4 utakmice, od svakog bio mnogo kvalitetniji i svakog rutinirao. Svaku utakmicu imao sasvim dovoljno vremena da spremi.
Svi znamo kakve su za nas i naše momke bile utakmice u evroligi počev od Efesa u gostima pa nadalje. Onda sledi PET utakmica protiv, ispostaviće se, osvajača Evrolige. Svaka od tih desetak utakmica je bila protiv mnogo kvalitetnijeg, iskusnijeg i skupljeg rivala (osim Panatianikosa) i na svakoj smo dali 100% sebe. Ono sto smo dobili dobili smo, ono sto nismo, bili smo tu na milimetar.
Mislim da je Zeljko savrseno svestan mogucnosti ali i limita ove ekipe. I da ovo sto radi, radi kako bi se izvukao maksimum u finalu aba lige. Da savrseno analizira rivala i priprema teren za osvajanje trofeja.
A pljuvanje igraca je prica za sebe, posto mnogima od nas dodje ortak i kaze evo ti ga Janis/Trifa, bo te on. Kao da ja ne znam da Janis nema sezonu na svom nivou, pa treba neko da mi crta. Ne necu da ga pljujem, nego cu da gledam dobre stvari kod njega. Drvlje i kamenje posle poraza, i svi slavohlepi ovog sveta posle pobede. Ma da.
Neverovatno je kako ljudi iz utakmice u utakmicu menjaju stavove o ovoj sezoni, igracima i ko zna cemu vec. Zalosno.
 

najgori

Grobarčina
Учлањен(а)
10.04.2010
Порука
1.937
Reaction score
7.347
Локација
Banja Luka
Tempirano formu za finale, ovo Željko radi planski, da igraci ostanu pod tonusom, opustite se :D
 
Учлањен(а)
29.06.2008
Порука
14.768
Reaction score
55.455
Локација
Ja sam ceo život s tobom...

Haris_Brkić

Grobarčina
Учлањен(а)
29.07.2022
Порука
1.034
Reaction score
7.728
Mislim da taj narativ oko praznjenja u seriji sa realom(namerno malim slovom) je već malo zastaro. Ipak pricamo o profesionalcima i ljudima koji su više nego dobro plaćeni za svoj posao.
Nisam primetio, takodje, da je iko pljuvao po igračima ili nešto slično, kritika je u redu ukoliko je zaslužena, jednako kao i pohvala.
Uozbiljiti se moraju,inače im je sezona propala ako makar ne doguraju do finala ABA i to je svima jasno, a poslednje utakmice su upalile dosta alarma i zabrinutost ovde svih je krajnje opravdana.
Podrška do kraja neće izostati,u to ne sumnjam..sve ostalo je na timu,jer u Želimira svako ima potpuno poverenje i sto je do njega on ce sigurno uraditi.
 

Dubaz

Grobar
Учлањен(а)
18.05.2020
Порука
381
Reaction score
3.442
Локација
Kući.
Loša tekma, loša energija a ovi napaljeni i nabrijani.

Put dugačak, odmor kratak.

Drama nepotrebna, ali korisna pred najvažniju seriju u sezoni.

7 dana da se spremi utakmica, čudno jeste ali valjaće nam.

Klasična Grobarska sezona (*Grobari i Partizan se uvek pišu velikim slovom, čak i kad pravopis nalaže suprotno).

Sledeću gazimo, nakon tekme igračima se stavlja do znanja da nema više zajebavanja ako žele ljubav a ne zvižduke.

U seriji protiv kuje ova sezona kulminira, verovatno nekom Madarovom minijaturom.

Volim Partizan!
 

MikiBL

Grobar
Учлањен(а)
09.07.2021
Порука
364
Reaction score
973
Локација
Banja Luka
Pisao sam vec o tome. To nas je kostalo f4 , apsolutni nedostatak samopouzdanja. Jedini ko veruje u sebe je Panter i Madar prvih 6 min. utakmice. Ostali pod plastom Zeljkove igre za pas vise bas kukavicki igraju da ne kazem nesto drugo.
Mislim da Janis resava cigane. Nemoguce da neko bude tolko los cele godine.
Neboldovano, istina!
Boldovano; 'ajd da i to vidimo!
 

Silvija Mizdrak

Grobarčina
Учлањен(а)
18.06.2008
Порука
3.306
Reaction score
10.856
Локација
Beograd
Loša tekma, loša energija a ovi napaljeni i nabrijani.

Put dugačak, odmor kratak.

Drama nepotrebna, ali korisna pred najvažniju seriju u sezoni.

7 dana da se spremi utakmica, čudno jeste ali valjaće nam.

Klasična Grobarska sezona (*Grobari i Partizan se uvek pišu velikim slovom, čak i kad pravopis nalaže suprotno).

Sledeću gazimo, nakon tekme igračima se stavlja do znanja da nema više zajebavanja ako žele ljubav a ne zvižduke.

U seriji protiv kuje ova sezona kulminira, verovatno nekom Madarovom minijaturom.

Volim Partizan!
Samo da dodam - grobar je zanimanje, Grobar opredeljenje, ja tu gramatiku tako rešavam.
 

Zillgian

Grobarčina
Учлањен(а)
26.01.2010
Порука
3.954
Reaction score
4.886
Локација
Ndžamena
Biće to sve OK.
Uopšte ne sumnjam u to da Željko itekako zna šta radi.
Momcima je malo zbrka u glavi, potrošili su se baš, ali nema stani dok se ne pređe cilj.
Zar će da dozvole da ih ismijavaju oni što rekreativno igraju sva takmičenja koja ne mogu da zatvore?
Sad sine ide živo meso na meni.
Vraća se ćaća da se načestita mile nove godine indijancima.
 

Zlatiborpfc

Grobarčina
Учлањен(а)
11.05.2018
Порука
3.769
Reaction score
19.392
Локација
Nickname
@Sasha Bely Bravo, polako pocinje da mi se kenja od te pesme. Vec postaje jako pateticno, nakon svakog poraza ide zalopojka. Nekad ima poentu pevati tu pesmu, ali ne nakon svakog poraza. Dovoljno je zagrmeti hocemo titulu i cao, dosta sa baladama vise.
Verujem u ove momke, neka stisnu to medju nogama i odu po taj pehar.
Napred Partizan.

Što je najgore često se u prvoj četvrtini može čuti "i kad dođu nevolje, i kad dođe tuga".
Tada se u meni pokreće sukob opsesivno-kompulzivnog poremećaja, anksioznosti i letargije za životom uz potencijalni napad panike jer mislim da sam upao u predinfarktno stanje zbog naglog kočenja vilice.
 

Nikola78

Početnik
Учлањен(а)
09.04.2010
Порука
34
Reaction score
162
Локација
down under
Pevalo se 80ih I 90ih I pre i za vreme utakmica na fudbalu kolko me secanje sluzi, Partizane jedini nije pesma narikaca nego pesma nase ljubavi prema Partizanu.
A kad treba da se peva inane, odredi minut I rezultat molim te
 

Rade

Služba bezbednosti
Уредник
Учлањен(а)
29.03.2010
Порука
3.865
Reaction score
9.920
,,I kada ne budes prvi ti'' treba da se peva iskljucivo u dve situacije:

1. Izgubljeno finale plej ofa ili kraj sezone
2. Borimo se za opstanak Pera Bozic nivo

U svim ostalim slucajevima - nije joj mesto.

Ova druga je default pesma, moze kad god, ali nije za kosarku. Nikako da shvate da ne mogu da se pevaju pesme laganog ritma na kosarci. Zustre i brze, sa kratkim porukama + zvizdanje i tako 40 minuta.
 

Zlatiborpfc

Grobarčina
Учлањен(а)
11.05.2018
Порука
3.769
Reaction score
19.392
Локација
Nickname
A kad treba da se peva inane, odredi minut I rezultat molim te

Dobijam flešbek gde 250 ljudi na južnoj tribini stadiona JNA skandira ovo dok pada sitna novembarska kiša i to sve dok smo u zaostatku od -16 na tabeli.
Niđe veze sa tokom događaja u prvoj četvrtini meča u Stožicama kada se takođe pevalo.
Za mene poenta teksta potpuno ista kao i kod druge navedene pesme.
 

Shadow

Grobar
Учлањен(а)
08.02.2007
Порука
911
Reaction score
497
Braćo,
nisam se javljao 15tak dana ili od eliminacije od Real Madrida, ali danas moram...
Elem, dete uspavljujem isključivo uz Partizanove pesme i jutros ide "Vraćaju se dani pobede" i shvatam da se prilika kakvu smo imali ove godine i nismo je iskoristili, dešava jednom u 10 godina, ako i tad.
Mislim da smo MNOGO PROPUSTILI što nismo izbacili špance nakon 2-0 u Madridu. Ono što uviđam je da je većina igrača potpuno prazna nakon toga. Nekako mi se javlja da su došli sa idejom da osvoje EL, a možemo da kažemo da smo bili BAŠ BAŠ BLIZU! I onda nakon toga, NIŠTA.
Sc Derbi nas je BAŠ NAMUČIO i tresli smo se protiv njih. Da igrači cedevite nisu promašivali u BG-u kao ludi, sa 30 ofanzivnih skokova baš moraš da budeš nesrećan da izgubiš, a sa druge strane da ti neko uhvati 30 skokova u napadu mnogo govori o želji.
Još jedna stvar koju ne mogu da shvatim, a to je da Željko Obradović u Partizanu nije pobedio NIJEDNU PLEJ OF SERIJU! Meni je to neshvatljivo kako. Kralj plej of serija, a ovde bez pobede.
Hteo bih nešto malo i o igračima, a značilo bi mi da se uključi neko i podeli mišljenje o ovome.
Na prvom mesto Lesor. Ima utisak da od kad mu je došla porodica (3. tekma protiv Reala), on je NESTAO. Nema ga. Najviše nedostaje u odbrani od pika. To je Rodrigez ogolio.
Panter toplo hladno. Svi znamo da može da ubije protivnika, ali protiv Derbija nije bio lider. Da li je već pronašao drugi klub ili je nešto drugo po sredi, to se mora srediti.
Exum je i dalje najkonstantniji igrač i na njega stvarno nemam zamerki.
Nanely je trenutno naš najsigurniji napadač. Ali mislim da je neko to već prokomentarisao ovde. Čovek ima šuterski mozak i zaboravlja sve što je bilo ranije. Što je u ovoj situaciji dobro.
Papapetru nema ulogu i ne znam šta da kažem za njega. Nije ispunio očekivanja. Ima još malo vremena da me razuveri.
Trifunović je u jednom trenutku bio najpouzdaniji igrač, ali mi nekako deluje da je odlutao u poslednjim utakmicama.
Avramović nam najviše fali jer je on pokretač ove ekipe i to je apsolutno jasno. Ta energija je nešto što ne možemo da nadomestimo, a zašto je to tako to je pitanje za ekipu.
Smajilagić je konstantan i malo je bolji nego ranije, ali nekako ni toplo ni hladno. Kao da nema uticaja na igru.
Koprivica nemam komentar zbog bolesti.
Vukčević - imam utisak da vlada određena ku*cobolja na treninzima i da ga zato Željko ne pušta da igra. Svakako je zlata vredan talenat, ali izgleda da ne radi kako treba. To je samo moj utisak.
Anđušić je tempirana bomba. Ima dobar napadački arsenal, ali ta nezainteresovanost u odbrani i nedostatak agresije i borbe mi je neviđen do sada u našem Partizanu.

I na kraju Željko Obradović. O mnogim njegovim odlukama se već ovde razgovaralo. Ja to ne želim, ali imam određeno mišljenje. Smatram da je protiv Reala on dobio prve dve utakmice i on izgubio dve utakmice kada smo imali +15 razlike. Znam da nije crno belo, ali nekako ne mogu da se otmem utisku da nije mogao "šahovski" da privede te utakmice kraju.
Još jedna stvar, trener je mnogo zadužen za motivaciju ekipe, a naši deluju skroz demotivisano.

Na kraju, najveće moguće pohvale za naše navijače! Još jednom smo pokazali zašto smo najbolji navijači na svetu. Pričam o slobodnim navijačima, ne o plaćenicima.

Završio bih ovaj dugački post na sledeći način. Nadam se da ćemo dobiti 3. utakmicu protiv Cedevita Olimpije i da će Željko pokazati da je majstor za spremanje utakmica kada ima vremena i da ćemo cigane ugaziti. ugnjetati i uzeti ABA ligu koja je svakako najvažniji trofej za nas.
 

Van Der Berg

Grobar
Учлањен(а)
03.05.2023
Порука
475
Reaction score
2.610
Shvatam da se prilika kakvu smo imali ove godine i nismo je iskoristili, dešava jednom u 10 godina, ako i tad.

Pozdrav brate, ali uz savjet da ne moramo da budemo takvi fatalisti. Kao sto sam vec prije rekao, mnogo puta u istoriji KK Partizana sam mislio da je to-to, da smo propustili priliku kakva nam se nece ukazati sljedecih X godina, samo da bi se poslije toga prijatno iznenadio. Opet se vracam na 2008 i cetvrtfinalne serije protiv Tau Keramike koju smo izgubili u majstorici, i poslije toga ostali bez Pekovica i Novice, pa sezonu poslije i bez Tepica i Tripkovica, bio sam siguran da necemo zadugo vidjeti ni TOP 16, kad ono dvije godine poslije mi igrali F4, i da nije bilo Childressa igrali bi i u finalu. Jest da je od toga proslo 13 godina, ali moje sesto culo mi kaze da nece proteci bas toliko vremena dok sljedeci put ne budemo u prilici da se opet borimo za F4. Sve i da ostanemo bez glavnih nosilaca igre. Nadam se da smo za ove dvije sezone povratili makar dobar dio nekadasnjeg ugleda, i da cemo i u slucaju da, recimo, Panter, Naneli i Lesor svi odu (a kladim se da ce makar dvojica od njih ostati), dovesti kvalitetne zamjene.

U pobjedu u trecoj utakmici protiv Olimpije ne sumnjam. A ovi iz Zeleznika su vec poceli da pripermaju teren za finale, svojim nebuloznim saopstenjima kako to finale mozda nece ni igrati jer ih ABA liga sprjecava da brane interese Srpske kosarke (citaj: da odigraju dvije utakmice u KLS sami protiv sebe, FMP 1 protiv FMP 2, jer to ce zaista donijeti toliko mnogo dobrog Srpskoj kosarci). Tim prije ce pobjeda u finalu protiv njih biti jos sladja (ako je uopste potrebno jos dodatno zasladjivati pobjedu).
 
Учлањен(а)
23.07.2018
Порука
369
Reaction score
2.292
Локација
Kraljevo
Po meni je ovo ključan trenutak kada se vidi nedostatak klupe tokom sezone. Činilo mi se to i protiv reala, ali sada vidim da to i nije bio toliki problem tad, koliko je sad.
Deluje da bismo lakše prejebali barselonu i oly u finalu sa ovakvim rosterom, nego plivanje u govnima, sa govnima, u tri dobijene. Bez Koprivice, Avramovića, Anđušića, Vukčevića i ne čudi što nas nadskaču. Mislim da nije toliko problem želja, koliko je energija. Taj Ledej, Lesor, Exum i Panter su vadili kestenje iz vatre kad god bi neko sa klupe zasrao cele sezone. Mene samo zanima da li je Anđušić stvarno toliko loš na treningu da ne može da uđe protiv cedevite na par minuta. Moje mišljenje je i da smo prošli real, ova energetska kriza bi nas kad tad stigla, i uvela u problem u potencijalnoj seriji sa mutantima.​
 
Учлањен(а)
22.10.2019
Порука
337
Reaction score
1.763
Локација
Панчево
Braćo,
nisam se javljao 15tak dana ili od eliminacije od Real Madrida, ali danas moram...
Elem, dete uspavljujem isključivo uz Partizanove pesme i jutros ide "Vraćaju se dani pobede" i shvatam da se prilika kakvu smo imali ove godine i nismo je iskoristili, dešava jednom u 10 godina, ako i tad.
Mislim da smo MNOGO PROPUSTILI što nismo izbacili špance nakon 2-0 u Madridu. Ono što uviđam je da je većina igrača potpuno prazna nakon toga. Nekako mi se javlja da su došli sa idejom da osvoje EL, a možemo da kažemo da smo bili BAŠ BAŠ BLIZU! I onda nakon toga, NIŠTA.
Sc Derbi nas je BAŠ NAMUČIO i tresli smo se protiv njih. Da igrači cedevite nisu promašivali u BG-u kao ludi, sa 30 ofanzivnih skokova baš moraš da budeš nesrećan da izgubiš, a sa druge strane da ti neko uhvati 30 skokova u napadu mnogo govori o želji.
Još jedna stvar koju ne mogu da shvatim, a to je da Željko Obradović u Partizanu nije pobedio NIJEDNU PLEJ OF SERIJU! Meni je to neshvatljivo kako. Kralj plej of serija, a ovde bez pobede.
Hteo bih nešto malo i o igračima, a značilo bi mi da se uključi neko i podeli mišljenje o ovome.
Na prvom mesto Lesor. Ima utisak da od kad mu je došla porodica (3. tekma protiv Reala), on je NESTAO. Nema ga. Najviše nedostaje u odbrani od pika. To je Rodrigez ogolio.
Panter toplo hladno. Svi znamo da može da ubije protivnika, ali protiv Derbija nije bio lider. Da li je već pronašao drugi klub ili je nešto drugo po sredi, to se mora srediti.
Exum je i dalje najkonstantniji igrač i na njega stvarno nemam zamerki.
Nanely je trenutno naš najsigurniji napadač. Ali mislim da je neko to već prokomentarisao ovde. Čovek ima šuterski mozak i zaboravlja sve što je bilo ranije. Što je u ovoj situaciji dobro.
Papapetru nema ulogu i ne znam šta da kažem za njega. Nije ispunio očekivanja. Ima još malo vremena da me razuveri.
Trifunović je u jednom trenutku bio najpouzdaniji igrač, ali mi nekako deluje da je odlutao u poslednjim utakmicama.
Avramović nam najviše fali jer je on pokretač ove ekipe i to je apsolutno jasno. Ta energija je nešto što ne možemo da nadomestimo, a zašto je to tako to je pitanje za ekipu.
Smajilagić je konstantan i malo je bolji nego ranije, ali nekako ni toplo ni hladno. Kao da nema uticaja na igru.
Koprivica nemam komentar zbog bolesti.
Vukčević - imam utisak da vlada određena ku*cobolja na treninzima i da ga zato Željko ne pušta da igra. Svakako je zlata vredan talenat, ali izgleda da ne radi kako treba. To je samo moj utisak.
Anđušić je tempirana bomba. Ima dobar napadački arsenal, ali ta nezainteresovanost u odbrani i nedostatak agresije i borbe mi je neviđen do sada u našem Partizanu.

I na kraju Željko Obradović. O mnogim njegovim odlukama se već ovde razgovaralo. Ja to ne želim, ali imam određeno mišljenje. Smatram da je protiv Reala on dobio prve dve utakmice i on izgubio dve utakmice kada smo imali +15 razlike. Znam da nije crno belo, ali nekako ne mogu da se otmem utisku da nije mogao "šahovski" da privede te utakmice kraju.
Još jedna stvar, trener je mnogo zadužen za motivaciju ekipe, a naši deluju skroz demotivisano.

Na kraju, najveće moguće pohvale za naše navijače! Još jednom smo pokazali zašto smo najbolji navijači na svetu. Pričam o slobodnim navijačima, ne o plaćenicima.

Završio bih ovaj dugački post na sledeći način. Nadam se da ćemo dobiti 3. utakmicu protiv Cedevita Olimpije i da će Željko pokazati da je majstor za spremanje utakmica kada ima vremena i da ćemo cigane ugaziti. ugnjetati i uzeti ABA ligu koja je svakako najvažniji trofej za nas.
Otprilike si sve omašio. I još jedna stvar: kad nešto izjaviš, a posle toga staviš to čuveno "ali", o o što si u prethodnom delu rečenice izjavio, bukvalno ničemu ne vredi (nisam rasista, ali..., nisam za agresiju, ali..., ne volim Vučića, ali...ovo su samo banalni primeri).
P.S.
Daj bože da se Trifa razvije do neslućenih visina, prvi to kažem. Nego, kad je on to bio naš najpouzdaniji igrač, i na osnovu čega? Nije ovo pljuvanje Trife, ima svu moju podršku, nego me zanima tvoj rezon.
 

Shadow

Grobar
Учлањен(а)
08.02.2007
Порука
911
Reaction score
497
Najpouzdaniji je bio u smislu šta se od njega očekuje to i dobiješ. Što se tiče "čuvenog ali" gde sam to stavio?
Ako kažeš da sam omašio, napiši bar šta bi bio pogodak da sam napisao.
A što se tiče decenijske prilike koju sam pomenuo, to sam rekao na osnovu mišljenja da se ovako slabe sezone Armanija, Panatinaikosa, Efesa i tih ekipa neće desiti sledeće godine.
 

Deki

Grobarčina
Учлањен(а)
16.09.2007
Порука
1.547
Reaction score
3.854
Локација
Beograd
Ali ce se zato ponoviti odlicna sezona Baskonije npr.
Zeleo bi da cujes jos neko misljenje a pljujes Zeljka Obradovica (trener je mnogo zadužen za motivaciju ekipe, a naši deluju skroz demotivisano).
Ne zelis da pljujes, ali... sto kaze kolega gore
 
Статус
Затворена за писање одговора.
Top