Partizan.net - Forum navijača Partizana

Dobrodošli na najveći i najstariji Forum Navijača Partizana!

Nekoliko desetina hiljada ljudi prati i podržava naš rad. Zaprati nas na socijalnim mrežama za najnovije informacije o Partizanu ili se pridruži hiljadama članova u diskusijama na našem Forumu

Važno: Registracije za nove članove su trenutno zatvorene. Ukoliko svejedno želite da nam se pridružite, pošaljite E-mail Uredništvu koje će Vas uputiti u proceduru. Kontak informacije možete pronaći na partizan.net

Napred Partizan!

KK Partizan 2022/23. Povratak kralja! 2. sezona

Статус
Затворена за писање одговора.

Mandragor

Grobar
Учлањен(а)
07.12.2006
Порука
634
Reaction score
3.899
Razocaran jesam, ali ovoliko smo mogli. Dal je karma ili sta li vec, jbm li ga. Ja i dalje sanjam dan kada ce general da se vrati da radi sa decom kod nas. Gagi da ne bude kod nas jeste ogromna sramota. Nesto fali, jbg. Kao da nam je neko ukrao onaj duh... Talenta ima. Ne mogu da se pravim da je sve ok, ali smatram da ovaj tim, kad bude kompletan, apsolutno nema limite. Cemu god to vodilo na kraju. Ne znam da li i igraci shvataju da je njihov korak nase ime i ko je sve i kako isao ovim putem. Nije ovo jos jedan klub... nek je i Panter, Naneli i Dante ili ko god. Samo je jedno merilo na kraju... A oni da znaju, da ako ne nauce da igraju odbranu i da jebeno ginu na terenu sa ovolikim sredstvima, nece postojati ni u istoriji kluba, ni u srcima navijaca... Jebe mi se mnogo za trojke sa 10 metara ako se ne igra odbrana kako treba...
 

lavex

Grobarčina
Учлањен(а)
23.10.2008
Порука
1.631
Reaction score
8.800
Локација
"preko bare"

Rade

Služba bezbednosti
Уредник
Учлањен(а)
29.03.2010
Порука
3.863
Reaction score
9.914
Bez da te provociram ili bilo sta, najnormalnije te pitam, kako nije sramota da jedna ekipa u kojoj su Zek Ledej, Kevin Panter, Janis Papapetru, Dzejms Naneli, Dante Exum, Matijas Lesor, Jam Madar izgubi od Vildoze, Nedovica, Bentila, Markovica, Mitrovica i Le Branka?
Evo, ja cu da probam da odgovorim, kad si vec sve nabrojao, onako kako ja vidim situaciju i kako ja vidim kosarku. Ne mora da znaci da sam u pravu.

Pre svega, kao sto je to uvek bio slucaj u proteklih 10 godina, ciganija (bez obzira na stalnu kuknjavu i predstavu da su manguparija, sirotinja i da se bore protiv bogatijeg Partizana iza kog je drzava) uvek na pocetku sezone ima skuplji i pojedinacno kvalitetniji tim od naseg, gledano 12 na 12. Tako je bilo i ove godine.

Ovogodisnja razlika je bila u tome sto je Zeljko stvarno poboljsavao igru iz utakmice u utakmicu i neki igraci su i napredovali. Cak se povremeno, kada su svi fizicki fit, igrala i odbrana, a ne ovo smece sa iskakanjima, koje sluzi za razigravanje protivnika, a posledica je fizicke inferiornosti, pa mora da pokusa da kamuflira. Nije uspeo nijednom. Cigani ove godine, do pre nekoliko nedelja, bili su vodjeni od strane trenera, koji, prema mom misljenju, nije los, ali nije imao sansu da ga bilo ko shvati za ozbiljno u onoj zabokrecini. Treba jos negde da se razvija. Posledica toga je da su oni kontinuirano izgledali daleko losije, nego sto im je realan kvalitet. Ivanovic je to resio u nedelju-dve.

Na tim koji je vec pojedinacno bio bolji, doveli su Vildozu, koji je sigurno najskuplji u 2 tima. Ne mogu da kazem najkvalitetniji, jer je Danteov maksimum nesto sto niko u ova dva tima ne moze ni pogledom da isprati. Ali, trenutno Vildoza jeste najbolji.

Poenta i jeste da smo uzimali potencijalne bombe koje su ili izlazile iz povrede ili imale malu minutazu ili je motivacija da saradjuju sa Zeljkom. Sto znaci samo jedno, da imamo minimalan budzet zahtevan od strane EL i da cigani imaju sigurno visi. Cisto jos jednom to da napomenem u vezi ,,cigana invalida''. Zagrizli ste njihovu mantru.

Sada, pojedinacno, na osnovu tvog posta, onako kako ja vidim.

Pozicija jedan - Vildoza bolji od svih nasih na toj poziciji, a Dante potencijalno bolji igrac.
Pozicija 2, ili kombinovano sa 1 - Nedovic i Panter ista divljina i tarzanija (ne bih imao nijednog u timu), s tim sto je Nedovic verziran za ovaj mulj. Ta pozicija je egal.
pozicija 3 - Na poziciji tri smo nesumnjivo jaci, samo sto ni protiv koga tu jos uvek ne pravimo znacajnu prednost. Uigrace se, valjda.
pozicija 4 - cigani jaci. Njihova rezervna cetvorka Mitrovic je u mom vidjenju kosarke bolji za tu poziciju od Ledeja. Takodje i 5 da krpi. Oba ona njihova crnca takodje, krkani da krljaju. a mogu i da ubodu neku. To se trazi od te pozicije, kako ja vidim. Zek Ledej je rezervna cetvorka u bilo kom ozbiljnom timu. Kratke ruke, undersize. Od bilo kog undersize-a igde, a pogotovu na 4 i 5 imam osip. On je najskolovaniji od nasih tamnoputih, ima iskusna resenja i improvizacije nekad, zna da se postavi, da iznudi faul u napadu, da odradi neku prljavstinu, da bocne 3, da zakuca kontru, nalozi. Idealan za rezervu. Kada je jaci kontakt u pozicionom napadu - nema ga nigde. Kad je rukomet, tek ga nema nigde.
pozicija 5 - mali smrad Petrusev, onakav nikakav, pokazao je veceras da je bar egal, a verovatno i bolji od nasih na 5. Sto i nije neko veliki problem. Lesor na energiju i srce nekad moze dosta, ali je kvalitet tanak.
O rezervama gde na klupi sede matori rep'stativci i drugi EL igraci, da ne govorim.
Pojedinacno su jaci.

Razlika je sto smo mi jos uvek jaci timski, kada igramo kao ljudi, a ne boranija.
Razlika u odnosu na proslu sezonu je sto ove godine i mi imamo sasvim korektne izmene, sto znaci da ce ritam moci da se drzi kada bude najpotrebnije, a napredovacemo jos. Mislim da ih dobijamo na kraju.

To sto mislim da ih dobijamo na kraju, ne znaci da su oni invalidi. Pojedinacno su bolji cak i od ovakvih nasih 12.

U EL, nasih 12 verovatno moze vise nego ciganskih. Ali, za rukomet tipa Barselone ili cigana, fale nam fizikalije na 4 i 5, a u odsustvu Alekse i na 1 i 2, jer ne moze Dante vecno.

Aleksa je kljucni nedostatak ovde i zbog fizikalija i zbog lozenja. Pored toga, nedostatak je pozicija 4, a i 5. Tu nas kidaju 2 godine.

Bice tesno, osvajamo.

Cetvrta cetvrtina je jedna od vecih sramota i za oduzimanje od plate je, ako ih limar placa redovno, a trebalo bi da ih placa redovno, s obzirom na to da se zahvaljuje svom sefu svvakih minut i po.

Za utakmice sa ciganima treba Suput na 4 i Kenan Kamenjas na 5 :D suvi kvalitet nije bitan toliko :D
 
Последња измена:

zaro

Grobarčina
Учлањен(а)
19.06.2007
Порука
2.883
Reaction score
7.966
Voleo bih samo da znam, da li Zeljka ovaj poraz tj ne poraz nego ovakav poraz boli kao nas…

Nemoguce da on ne vidi da nam se odbrana raspada…
 

Wolf

Grobar
Учлањен(а)
11.03.2016
Порука
231
Reaction score
355
Pored lose igrane odbrane, nekako ne postavljene posebno me brinu u zadnjih mjesec,dva nase nestajanje sa terena u smislu produktivnosti i davanje koseva. Nekad se to desava da po par minuta ne sutiramo na kos uopste i to rezultira da druga ekipa ima ,prikljucak' ako je egal ili ode na +10 sto mi naravno nema sansi da preokrenemo. A takodje nam se desavaju ,lose' cetvrtine da ne dajemo ni 10p za 10min, ono sta smo mi nekad radili drugim ekipama u tvrdim utakmicama i na taj nacin ih dobijali. Nema sta da se izmislja sve je izmisljeno. Greske se ponavljaju koliko je do tima, toliko je i do trenera. Najbolje funkcionisemo sa 7,8 u rotaciji, najbolje se bore. Ostali ubacuju cesto u kontra ritam.
 

kuki

Grobarčina
Учлањен(а)
06.12.2010
Порука
3.490
Reaction score
13.456
Локација
tamo daleko...
Gde je bre dostojanstvo? Gde je moral kada je tesko? Pa 70% postova kao zene da pisu. Ovde se pise o igracima posle pobede kao da smo nba tim, a posle poraza ih ljudi lincuju. Sta sve nisam procitao, nece crnci da se bore je bilo skoro najjace. Sramota.

Za postove tipa "jebali su nas, silovali su nas" i slicno odmah pod anti cigan radar i mrs. A za ono gde je par ljudi napisalo "jebali su nam majku" e to je za ban, u realnom zivotu za grkljan. Rodjace, jebali smo mi ciganima i oca i majku i sve mrtvo, jer je kurva mrtva i pokojna odavno. Ovo je bio samo jedan los dan i poraz Partizana. Cuj "jebali su nam majku", pa meni od toga nista gore u zivotu ne moze da se kaze. To moze samo smrdljivi cigan da napise tako, ili neko ko nema trunke samopostovanja.
 

maxa14

Početnik
Учлањен(а)
03.12.2012
Порука
121
Reaction score
254
Meni je samo problem sto defanzivno nema napretka u odnosu na proslu sezonu…nadam se da ce na kraju biti rezultata.
 

Marin

Grobarčina
Учлањен(а)
14.09.2008
Порука
2.452
Reaction score
2.222
Tako je bilo do 2015 godine jebali smo ih uzduz i popreko trazili su jos ali taka je proteran glavni kreator uspeha kluba i nas klub je bio ucenjen. Sada smo 2022 godina dve godine nas vodi druga legenda kluba sigurno ne sa namerom da gubi od kurvetine nego da nastavi niz od 1992 godine kada smo dominirali i kao veliki autsajderi osvoili titulu sampiona Evrope. Mene Zeljko asocira na uspeh kluba jebuga ne moze sve da se pobedi ali imamo 3 poraza u nizu ne kazem da se sve trebalo dobiti ali ekipa nema konstantna igra skripi u odbrani duva promaja to se mora dovesti u red inace i ova sezona ide u aut. Kako uprava moze da apelira da se arena puni i da igraju pred punim tribinama u atmosferu koja moze ostali aba i evroligasi da sanjaju tako i mi ovde moze da trazimo da tim igra sampionski i da se bori do zadnjeg minuta jer smo to zasluzili.
 

StrikeFront

Statističar
Учлањен(а)
19.06.2008
Порука
5.034
Reaction score
14.652
Pa nama se konstantno tokom utakmica dešavaju ta pomračenja... imamo period kada par minuta ne možemo do koša, ne da ne možemo da postignemo koš nego često budemo u situaciji da i ne šutiramo jer nemamo nikakva rešenja... a onamo smo potentna ekipa u napadu a čak i tu nekad imamo problema posebno protiv ovakvih ekipa koje igraju jaku odbranu. Znači da nikako nemamo neki plan b. Sinoć se isto to desilo. Mnogo mi imamo problema a da nije samo odbrana ali ona svakako jeste najveći problem jer - ne postoji. Imam utisak da bukvalno ništa ne možemo da odbranimo jbt. Potpuno razočarenje ono od sinoć...
 

aleksandar011

Grobar
Учлањен(а)
11.03.2016
Порука
209
Reaction score
1.317
Stvar je jednostavna, Ili cemo poceti da igramo odbranu ili nista osvojiti necemo.
Ne mogu da shvatim da ekipa najboljeg evropskog trenera, vec drugu sezonu za redom, konstantno ne igra odbranu.
Zasto je to tako, jebem li ga....
 

Nikola_G

Grobarčina
Учлањен(а)
17.03.2007
Порука
5.441
Reaction score
7.738
Локација
E-WEST
Ok, prava zvezda je ugašena, više je nema. Sad ima ovaj mutant i oni su nam neprijatelj broj 1 ko god da su i kako god da se zovu.
Navijači su im isti, do jednog. Neophodna je šok terapija, ne znam u kom obliku, ne bih ispaljivao šta mi je u glavi.
 

rkeu

Grobarčina
Учлањен(а)
15.10.2006
Порука
1.558
Reaction score
919
Svasta bi napisao,pogotovo sinoc ali...
Cigani su se izivljavali na kraju nad nama.Sve mogu da progutam,i lose vece,i povrede ali bezmudost,i kurcobolju ne mogu.
A sinoc je bilo bas to i jebena bezmudost i kurcobolja,sratmotno izdanje!!! Koliko mi je zao sto nemamo generala u ovakvim situacijama.
Aleksa i Smajli se keze i ljube kao rod rodjeni sa musavcima,ne mogu da razumem.Nemam nista protiv da su najbolji prijatelji,ali sinoc pognes glavu,pokrijes se usima i odes u tunel,a ne ono.
-16 ejjjj,pa izlazili mi nebi iz hale do slesece utakmice protiv njih,pa bi valjda skontali do tad ko su oni,a ko trebamo da budemo mi.
 

Velo

Grobar
Учлањен(а)
09.04.2010
Порука
849
Reaction score
642
Meni samo nije jasno, zašto toliko nipodaštavate gurbete kao ekipu, imaju kompletan tim, nismo mi 3 koplja ispred njih pa da ovo doživljavamo kao neko iznenadjenje. Pogledaj rezultate ove sezone, pa skor nam je identičan, tu smo mi negdje, biće to i u plej pfu na nož. Idemo dalje, sinoć je moralo bolje i pametnije, vreme pred nama će pokazati od čega smo, sada moramo da verujemo da možemo da vežemo 5-6 pobeda u oba takmičenja, za početak iz sve snage i grla da progutamo Valensiju.....
 

rkeu

Grobarčina
Учлањен(а)
15.10.2006
Порука
1.558
Reaction score
919
Meni samo nije jasno, zašto toliko nipodaštavate gurbete kao ekipu, imaju kompletan tim, nismo mi 3 koplja ispred njih pa da ovo doživljavamo kao neko iznenadjenje. Pogledaj rezultate ove sezone, pa skor nam je identičan, tu smo mi negdje, biće to i u plej pfu na nož. Idemo dalje, sinoć je moralo bolje i pametnije, vreme pred nama će pokazati od čega smo, sada moramo da verujemo da možemo da vežemo 5-6 pobeda u oba takmičenja, za početak iz sve snage i grla da progutamo Valensiju.....
Ja ih licno nisam nipodastavao ,znao sam da je Nedovic zajeban igrac za cuvanje,a i argentinac. Ali jednostavno ne mozes da dozvollis da te ponizavaju,jer jednostavno i prosto nisu za toliko bolji.
 

Mandragor

Grobar
Учлањен(а)
07.12.2006
Порука
634
Reaction score
3.899
@Mandragor

Šta znači "stigla nas karma" ? Za šta karma? Nekog smo podkradali ranije, uživali neke nezaslužene privilegije, bili favorizovani?!

To znaci da smo cutali ko picke kada su Duska terali zato sto "nema para i niko nece da nas sponzorise", a danas imamo igraca koji kosta kao ceo Duskov tim. I navijamo, kidamo, sezonske, Zoc, ludilo... Misljenja sam da cemo osvojiti nista dok se general ne vrati u nekom obliku, zbog karme. Daj boze da gresim.
 
Учлањен(а)
04.12.2012
Порука
3.233
Reaction score
1.930
Локација
Подгорица
Нисам писао дуго али ето да се јавим.
ПРВО
Криво ми је што су опет сјебали на исто, праве хаос судије им дозволе тучу, оно што њима свирају нама не. То је очекивано мени је криво што за то нисмо наши решење. Прошле сезоне у ПО смо били близу али нисмо успјели.
ДРУГО
Помиње се наш тим бољи, можда ако ставимо наших најјачих 5 и њихових 5 да је однос 51-49 за нас, али њихов остатак тима је је јачи и скупљи.
ТРЕЋЕ
Имали смо јуче једног виског играча малтене Ледеја, Смајли и Лесор играли повријеђени, Бродзјански тек стигао.
ЧЕТВРТО
Жељко је врло често почињао килаво сезоне па се освоје трофеји на крају, прошле сезоне нисмо могли били близу, али надам се ове да ћемо моћи.
Наредне двије утакмице у ЕЛ одлучују нашу судбину у њој, у АБА лиги немамо прво на кикс.
ПЕТО
Треба сви да знамо да нема Жељка не би ни причали о могућности освајања титула. Треба времена да се изгради систем, тако је било и са Дулетом тако и сада. Чак и мутантима је требало времена да изграде овај њихов болесни систем, па нас срушили.
ШЕСТО
За систем који смо имали код Дулета, никада више јер немамо више играче за то.
 
Статус
Затворена за писање одговора.
Top