Partizan.net - Forum navijača Partizana

Dobrodošli na najveći i najstariji Forum Navijača Partizana!

Nekoliko desetina hiljada ljudi prati i podržava naš rad. Zaprati nas na socijalnim mrežama za najnovije informacije o Partizanu ili se pridruži hiljadama članova u diskusijama na našem Forumu

Važno: Registracije za nove članove su trenutno zatvorene. Ukoliko svejedno želite da nam se pridružite, pošaljite E-mail Uredništvu koje će Vas uputiti u proceduru. Kontak informacije možete pronaći na partizan.net

Napred Partizan!

KK Partizan 2022/23. Povratak kralja! 2. sezona

Статус
Затворена за писање одговора.

Spalding

Grobarčina
Учлањен(а)
30.06.2019
Порука
2.402
Reaction score
9.408
Локација
Novi Sad
Da sad kažem da nemamo odbranu? Pa nije baš... Ubacili su nam "svega 90 poena" to je ipak napredak u odnosu na Real. Ups! Nismo igrali protiv Reala?! jbg.. zbunih se! A daaaaa... Sad se setih - jebale nas povrede, prekid i sudije... Naravno, šta bi drugo....

Opraštam lošu igru, opraštam poraz, ali nemanje muda boli isto koliko i traženje alibija u povredama igrača. Trebao si brate tražiti više para i veći roster pa ne bi imao problem sa povredama. Ili lepo izađeš javno i kažeš "Ne daju mi pare!" Ne da sviraš kurcu na KZN... Lesor povređen? Pa bilo bi čudo da nije kada si prinuđen da ga arčiš 40 min/po tekmi! Crta filozofije sa 6 igrača u rosteru umesto da pusti da prangijaju /jer to jedino može da se igra sa ovakvim rosterom/.

Isterao Pantera i Nanelija iz ritma. Anđušu bez muda pustio da vadi kestenje a ovaj se usro pa dotukao stvar... Sve pogrešno od početka do kraja.

Papapetru može da zaliči na košarkaša. Ovaj mali Vladimir bi mogao da ima neki doprinos ali je daleko od potrebnog nivoa. Da je sreće nama je Lesor trebao da bude drugi centar, isto kao i Exum drugi plej. Ali jbg... Nema se para. Pa kada se nema, onda se ćuti i puši!

Za mene je Zeljko covek koji ima blanko poverenje pa makar ispao iz lige…

Potpisujem, al je usro ovaj derbi i tražio alibi a to ide na živce jer nije prvi put - Da praštam, praštam svakako al umro bi da ne kažem!

Puna podrska Zeljku, dabome. Sto se tice sezone, jos je rano i sve i dalje kontrolisemo.

Ako je neko zaboravio: ABA je prioritet svih prioriteta, i nece biti lako je osvojiti. Zvezda jeste trenutni sampion, ima legitimne NBA igrace u rosteru, i nece se lako predati. EL je za uzivanje i nije realno ocekivati Top 8.

Ok, ima losih deonica, ima lose igre. Pustimo da vidimo sta ce biti na kraju sezone. Ako ne osvojimo ABA sve smo zajebali. Ako osvojimo, sve je ok i ovo je nebitno. Sad je bitno sacuvati taj domaci teren u ABA. Utakmice u ABA moraju biti prioritet svih prioriteta. Jebes EL.

Ako mene pitate, osvajamo ABA. Ali nece biti lako i nece biti stress-free.

Sto se EL tice, bolje i da ne idemo u Top 8 i trosimo se.

Isto sam pisao prošle godine do POSLEDNJE TEKME... Šta smo osvojili znaš i sam, bolje da ne pišem.
 

hari_merdo

Grobar
Учлањен(а)
03.07.2007
Порука
439
Reaction score
513

StrikeFront

Statističar
Учлањен(а)
19.06.2008
Порука
5.034
Reaction score
14.652
Niko ne treba da se vređa i ekipa treba da ima i dalje podršku ali... i mi smo se malo ovde otkačili i već unapred osvojili sve pa neki čak i Evroligu a u realnosti... nismo još ništa osvojili. Prošla godina je bila užasna što se tiče trofeja. Na terenu treba sve da se pokaže a mi smo još daleko od toga. Svaka čast za evroligaćke pobede i tamo jeste svaka utakmica važna ali ova nam je bila još bitnija. Ne da se nismo pokazali nego smo se potpuno obrukali. U reketu smo retko šta mogli, spolja pogađali dok je išao šut posebno kad je Madar imao one tri trojke i kada smo bili na +6, odbranu da ne pominjem jer skoro i da ne postoji, jesmo na kraju imali ukupno dva skoka više ali smo opet bili loši na defanzivnom skoku gde su nam davali koševe nakon promašaja ili imali novi posed (jebeni Dobrić im uhvati loptu i da nam koš jbt itd.)... Izgubljene lopte imali smo duplo više, asistencije oni dosta bolji... Oni bili mnogo bolji za dva a mi tek za nijansu bolji za tri i u bacanjima. Nedović i Vildoza se sprdali i probijali nas kao malu decu... nedopustivo. Lesor potpuno odsečen a Brodzijanski očajan u odbrani. Skoro ništa nije bilo dobro u našoj igri pa čak i kad smo imali dva puta po +6 a čak i jednom napad za +8 ili +9 koji smo naravno sjebali i tada nisam bio siguran da možemo da iskontrolišemo utakmicu. Čim su oni otišli na +10 znao sam da će biti teško da se vratimo, iako jesmo došli na -2, opet su lagano pobegli a posle nas na kraju rutinirali i potpuno razbili. Kaže Željko igrali smo dobru košarku 35 minuta... ne znam baš ali ja nisam stručnjak. Po meni retko da je bilo nešto dobro, baš baš užasan poraz i to poraz koji ostavlja puno briga za dalje a idu sve teške utakmice. Tri vezana poraza...
 

urosb00

Grobar
Учлањен(а)
05.07.2019
Порука
230
Reaction score
1.116
Локација
Beograd
Voleo bih da pitam Zeljka uzivo zasto toliko forsira odbranu sa toliko preuzimanja. Jednostavno je danas bilo, slovak preuzme vildozu i nedovica, ovaj ga probije, naravno usledi prevelika pomoc od drugog igraca i njih dvojica izbacuju pas najcesce na bentila, dobrica, i jedan na drugog. Da li je to ono sto je radio dok je uzimao evropske titule, jer je i tad imao dosta stranaca u timu, i mislim da uopste nije problem to sto njih boli kurac, jer verujem da nije tako. Neverovatno mi je i da nema druge odbrane sem preuzimanja koje 2 godine igramo i vidi se da nam ne ide previse. Ove godine sam mislio da ce to dobro da funkcionise, jer imas jako puno igraca koji mogu da preuzimaju sve od 1-5. Ali negde skripi izgleda, i ne mogu da ukapiram gde je problem. Bukvalno nista nije izgubljeno, izgubili smo prvi mec u aba ligi, a cisto sumnjam da nas iko moze sem njih dobiti u ovoj ligi. Cvrsto verujem da ostajemo na prvom mestu do kraja sezone, i nadam se nekom iznenadjenju u EL
 

Dr.Inker

Grobar
Учлањен(а)
30.07.2022
Порука
447
Reaction score
3.736
Žoc je jedan od najboljih trenera u poslu - koji ima problem da motiviše tim, još od prošle sezone. Ako košarku ne znam, ovo drugo znam.

Žao mi je ovih igrača, profesionalaca, koji su očekivali normalne uslove za igru i košarku na visokom nivou pod jednim Željkom Obradovićem. Ali država u koju su sleteli, ta strast koju vole da hvale i fanatična vernost navijača koja im titra ego ima i razloge zašto je takva.

Naspram sebe imaju jedan veštački projekat koji 10 godina postoji pod lažnim imenom faktički samo zbog utakmica protiv Partizana. Jedna ekonomsko-mafijaško-medijsko-politička mašinerija koja je uspela da za 10 godina monopola nad srpskim sportom/košarkom uradi ništa u Evropi ali da potpuno popravi skor protiv svog dželata.

Žao mi je da priznam, ali sekta ima izuzetno uigranu ideološku mašineriju koja je pronašla način da motiviše bagru da se konstantno osećaju kao žrtve, kao Davidi protiv golijata, čak i kad smo pred bankrotom bili, i koji će grizti svaki mogući meč protiv nas uz obavezan prekid, incident, haos - već oproban recept u kome samo oni mogu da se snađu a ovi naši (pa i ostali) izgube glavu. Nisu toliko nekvalitetniji da im to ne bude dovoljno za +15. Svesni svi igrači/stranci toga ili ne, njihov čitav sistem je usmeren u to. I ljudska priroda je takva, od ratova do Svetskog prvenstva u fudbalu i derbija. Mržnja pobeđuje.

Pošto se u kriminalnoj državi ništa neće promeniti u skorije vreme, pobedonosni metod se ne menja jelte, ostaje nada da će Panter i drugari ostati ovde dovoljno dugo da oguglaju na to i počnu da liče na Duletov Partizan, pesticid za nesportske podmetačine ili da će Žoc nešto već izvesti pa se sem lepih reči na konferenciji, nekad navijačima zahvale i preskakanjem prilike da nas ponize u nekim od najbitnijih, a za mnoge i najbitnijim utakmicama u sezoni...

Večeras me je ova ekipa najviše razočarala do sada.

Nadam se da će taj rekord dugo ostati neoboren...
 

Rebellion

Grobarčina
Учлањен(а)
02.04.2010
Порука
1.432
Reaction score
4.172
Локација
127.0.0.1
Isto sam pisao prošle godine do POSLEDNJE TEKME... Šta smo osvojili znaš i sam, bolje da ne pišem.

U pogresnoj si godini to pisao. Svako ti je prosle sezone mogao reci da nismo imali tim koji moze da skine FMP, osim na neko iznenadjenje. I zamalo, na jedan posed smo bili od iznenadjenja. Ove godine imamo tim (po stazu i dopunama) koji sa Zeljkom mora moci dobiti ovaj FMP. Osim ako cergari ne dovedu jos par NBA igraca. Ako ostanu ovakve ekipe i Zeljko ne osvoji ABA, onda cu prvi reci da smo podbacili.
 

urosb00

Grobar
Учлањен(а)
05.07.2019
Порука
230
Reaction score
1.116
Локација
Beograd
Psovanje i provociranje članova

Spalding

Grobarčina
Учлањен(а)
30.06.2019
Порука
2.402
Reaction score
9.408
Локација
Novi Sad
Delimično se slažem. Samo što smo primali manje koševa nego ove sezone i igrali sa malo više od 6 čitavih igrača.
U pogresnoj si godini to pisao. Svako ti je prosle sezone mogao reci da nismo imali tim koji moze da skine FMP, osim na neko iznenadjenje. I zamalo, na jedan posed smo bili od iznenadjenja. Ove godine imamo tim (po stazu i dopunama) koji sa Zeljkom mora moci dobiti ovaj FMP. Osim ako cergari ne dovedu jos par NBA igraca. Ako ostanu ovakve ekipe i Zeljko ne osvoji ABA, onda cu prvi reci da smo podbacili.
 

Paja Čutura

Grobarčina
Учлањен(а)
27.05.2007
Порука
1.659
Reaction score
5.526
Prelomni momenat druga cetvrtina gde su nam na onakav sut gde su nam na onakav sut svaki put odgovorili ili gde nismo mogli da odbranimo nista. I umesto da odemo za 6-8 plus razlike na poluvremenu otisli smo sa minusom. Nego ako neko moze da mi kaze da li je ono presedan da sudija svira faul u napadu pa posle promeni odluku i svira faul kos. Nikad nisam cuo da kad se svira bilo kakav faul da odluka moze da se promeni???
 

Spalding

Grobarčina
Учлањен(а)
30.06.2019
Порука
2.402
Reaction score
9.408
Локација
Novi Sad
@zaro

Nije zaboravio košarku ali ima poljsku bolnicu umesto ekipe a delimično je sam kriv. Baš zato što je kriv nije lepo da se na bolnicu vadi!
 

TaraNdrel

Grobar
Учлањен(а)
05.12.2012
Порука
402
Reaction score
2.746
Локација
Novi Beograd
Da, jesmo odigrali sramotno utakmicu sa čovićevcima, ali mi i dalje sa svim pobedama do kraja aba lige držimo ključeve domaćeg terena u finalnoj seriji. Izgubljena utakmica ne znači izgubljena sezona, pobogu ljudi.
Brate moj, sad vec preterujete. Puca mi k za kalkulacije ala reprezentacija na SP, samo da igramo x sa Brazilom i prolazimo, samo da dobijemo Kamerun i prolazimo, samo da dobijemo Svakcarsku i prolazimo.

Ako si pravi pokazaces muda i karakter u toku sezone. Mi smo skoro dve godine na okupu, ovi smrsljivci par meseci, trener mesec dana. Trinkijerijeva sezona je ono sto zelim. Cim je dosao posibao se u finalu. Sledece sezone trpao muda u usta, nema tih splacina ovo je maraton nije sprint i ostala govna. Osvojio Superkup- nebitan, dobije derbi- nebitan, dobije drugi derbi i osvoji Kup-nebitan, prvi u EK-nebitno, zgazi Virtus-nebitno. Sve je nebitno bilo jer se racuni svode na kraju. Ko moze da garantuje da bi on osvojio Aba ili EK, mozda bi ispusili. Ali ides u toku sezone i trpas muda u usta pa cemo svoditi racunw na kraju.

Od ovog mi se proserava vise, dobicemo na kraju sezone, dobicemo Abu, dobicemo ovo ono sve jebena nagadjanja a u stvari imamo kurac osvojen i trpaju nam muda u duelima.

Da li cemo osvojiti? Ne znam ali me zajebite proseravanja, gaizmo ih u Aba, gazimo ih ovde jer trenutne rezultate nemamo.

Previse sam spamovao veceras, poludeo sam jbg. Odoh na hladjenje.
 

njacke

Grobarčina
Учлањен(а)
21.10.2009
Порука
2.173
Reaction score
2.375
Ovo je jedna velika sramota, rutiniraju nas kamenjari, poluinvalidi. Postojali su svi uslovi da se utakmica dobije, ne postoji ni pritisak sa tribina ništa nula. Nas nema na terenu, dno dna, šta treba da se uradi, koji igrači da se dovedu da bi se odigralo protiv ovih govana. Ovo je bilo najvažnija utakmica ovog dela sezone, a mi je nismo ni igrali i svakako mnogo važnija od one koja će se igrati u EL.

Ja i dalje verujem da mi možemo da osvojimo tu jebenu EL sa Željkom na klupi, ali većina utakmica protiv gamadi i ova sad i prošle sezone su velika sramota Željka Obradovića. Niti su imali bolje igrače niti trenere od nas. Bruka i sramota. Sezona je duga pa neka se nešto promeni samo ne vidim da se uopšte bilo šta menja.
Niti su oni kamenjari, niti poluinvalidi. Ne znam sto je tesko da se prizna, da u odnosu na nas igraju svemirsku odbranu, a da su po tom segmentu, sa ovako dobrim trenerom kao sto je Ivanovic, sigurno u 5-6 ekipa u Evroligi. Njhov problem jeste nekonstantnost u napadu, ali protiv nas se jos nije pojavila ekipa koja taj problem nece resiti.

Ja nisam neki strucnjak, ali ako Pablo Laso kaze da se utakmice dobijaju odbranom, ja se slazem sa njim. Kombinacija odlicnog napada i osrednje odbrane moze protiv vecine ekipa da donese rezultat. Kombinacija odlicnog napada i odlicne odbrane protiv gotovo svih. Kombinacija osrednjeg napada i osrednje odbrane donosi egal protiv dobrog dela ekipa. Ali, ako se iskombinuju losa odbrana i osrednji napad, mozemo uglavnom da ocekujemo poraze. Narocito u EL. A cigani jesu EL ekipa, ma sta ko mislio o njima i ma koliko ih ja mrzeo. Zivi bili, ako ovako nastavimo, za 5-6 kola ce nam pobeci za 2-3 pobede.

Sto se ABA lige tice, sad imamo pravo na kiks, iskljucivo ako oni kiksiraju. Inace, mozemo da se pozdravimo sa trofejom, kao i prosle godine. Coravi nece dozvoliti da ga dobijemo sa prednoscu domaceg terena, pa crk`o makar.
 

PARTIZAN INSTITUCIJA

Grobarčina
Учлањен(а)
29.06.2019
Порука
2.009
Reaction score
11.847
Локација
JNA
"Nije sramota" izgubiti od ekipe koja ima 17 igrača, koja je spucala u tim koliko i mi, najmanje, koja igra kao domaćin pred svojim zergovima... Sramota je ovolika razlika.
Što neko reče dobra stvar je što se vidi da smo sami sebe dobili i da od nas zavisi na kraju. Svako će odbraniti domaćinstvo u reg. delu. Ko manje izgubi od ostalih, imaće prednost.

Anđušić je za Mornar zreo odavno.
Aleksa će onemogućiti ova laka zabadanja i polaganja.

Nedović im je više štete naneo nego pola naših, al džaba...

"Biće dobro na kraju, ako ne bude dobro-znači da nije kraj"
Bez da te provociram ili bilo sta, najnormalnije te pitam, kako nije sramota da jedna ekipa u kojoj su Zek Ledej, Kevin Panter, Janis Papapetru, Dzejms Naneli, Dante Exum, Matijas Lesor, Jam Madar izgubi od Vildoze, Nedovica, Bentila, Markovica, Mitrovica i Le Branka?
 

Spalding

Grobarčina
Учлањен(а)
30.06.2019
Порука
2.402
Reaction score
9.408
Локација
Novi Sad
sigurno u 5-6 ekipa u Evroligi.
Jel to misliš samo zato što su dobili Partizan? Ne zavaravaj se... Oni će da idu u TOP 28 čak i da vrede za 5 najboljih kao što kažeš - a nisu ni blizu. Mi ćemo sa ovakvom odbranom završiti odmah iza njih.

Preokret je moguć samo kad počnemo odbranu igrati - al tamo krajem sezone kad kompletiramo roster i vrate se svi povređeni /pod uslovom da se ne povredi još neko/.
 
Статус
Затворена за писање одговора.
Top