Partizan.net - Forum navijača Partizana

Dobrodošli na najveći i najstariji Forum Navijača Partizana!

Nekoliko desetina hiljada ljudi prati i podržava naš rad. Zaprati nas na socijalnim mrežama za najnovije informacije o Partizanu ili se pridruži hiljadama članova u diskusijama na našem Forumu

Važno: Registracije za nove članove su trenutno zatvorene. Ukoliko svejedno želite da nam se pridružite, pošaljite E-mail Uredništvu koje će Vas uputiti u proceduru. Kontak informacije možete pronaći na partizan.net

Napred Partizan!

KK Partizan - sezona 2013/14

Статус
Затворена за писање одговора.

Ilyasova

Grobarčina
Учлањен(а)
02.06.2011
Порука
3.934
Reaction score
7.906
Ovo ce biti sezona, "imali smo, nismo znali sta smo imali".

Pogotovo kao navijci nismo znali da cenimo ono sto imamo, arenu nismo punili u EL, sad cemo svi gasiti TV da ne bi gledali kako drzavni projekat pobedjuje u Evroligi pred punom arenom, a pobedjivace, jer su velika tumbanja i trenerska i igracka u timovima koji igraju EL, a njima lezu jos vece pare.

Pozdrav do MENADZMENT kluba koji nije uspeo da prati kvalitete sportskog dela...da se potesetimo, nije FMP obezbedio EL, nego dobio wildcard!
 

grobar032

Grobarčina
Учлањен(а)
27.02.2007
Порука
5.110
Reaction score
554
Локација
Humska 1
Мало и претерујемо у кукању!
Као прво, пре свега морате да сагледате и позитивне и негативне стране. Без осуђивања, али појединци гледају само негативне... Ако човек лепо напише да отплата дуга иде по плану, значи иде по плану. Морамо то враћати. Зна се да ће Пионир бити пун када игра Партизан! Па ваљда смо препознали моменат. Био је против Широког, може и против неке друге европске екипе, може и у АБА лиги, јер ће нам свака утакмица значити можда ЕЛ за наредну сезону. Ако се опет каже да ће се довести какав-такав тим, и скоцкати, и покушати обезбедити оно што се мора, онда ће то тако и бити! Немојмо од тешке ситуације правити још тежу! Најлакше је закукати и дићи руке од свега! Не могу да се нервирам, бла бла бла...

Ако настави свако да ради свој посао, показаћемо онда ко је шампион! Нек Дуле и Тоша доводе појачања и продају кога мисле да треба, Даниловић и маркетинг донесу одређену своту новца, део за финансије можда обезбеди спонзора и настави са отплатама, а ми као навијачи да покажемо и ми ко смо и шта смо! Па свако своје, и онда, на крају да се пресаберемо. подвучемо црту и видимо ко је заказао!

Можда то будемо и ми!
 

PFCBGD011

Grobarčina
Учлањен(а)
30.03.2010
Порука
1.971
Reaction score
121
Apsolutno se slazem sa kritikom svih struktura KKP osim sportskog dela, Sonje i ovoga dela KKPa sto visi na ovom forumu i analizira, postavlja snimke, prenosi konferencije itd. Ostali, hvala lepo sto kurcem niste mrdnuli, nece vam tesko pasti da to ne mrdanje kurcem ozvanicite odlaskom iz kluba.
 

PFC.TOMCAT

Upravnik Kinoteke
Учлањен(а)
01.06.2011
Порука
7.434
Reaction score
735
Локација
Niš
ovo im je zicer da nas svedu na "ikebanu" ,,,s obzirom da je maljkovic trener mogu misliti kakav je budzet obecan.taj ne radi ispod 10-ak miliona.sanse da igramo narednu sezonu EL je samo teorijska i pre nego sto je pocetla sezona.
Videćemo kako će proći na žrebu... Objektivno, biće jači od svih ekipa iz petog i šestog šešira izuzev kvalifikanta (pošto je upitno ko to može da bude), a koliko ih tera sreća u poslednje vreme verovatno će ih ukenjati da dobiju Ciganijakos iz prvog šešira.

Mada ja se iskreno nadam da će biti u grupi gde će im dopasti dva Španca i kvalifikant (Uniks ili Himki po mogućstvu).

Ali na stranu sve... Biće to neviđeni budžet na ovim prostorima... Megalomanija iz Železnika.
 

igor-1

Grobarčina
Учлањен(а)
31.08.2007
Порука
2.133
Reaction score
494
Локација
STADION JNA
Odakle vam te pretpostavke o nevidjenom ciganskom budzetu ove sezone ???

Zašto bi taj budžet bio veći nego ove sezone ???
 

haubica675

Grobar
Учлањен(а)
03.12.2012
Порука
462
Reaction score
80
Локација
ganfers paradise
1. reformisati sve sem struke

2. napraviti najbolji moguci skauting za nove igrace

3. animirati publiku i pokrenuti marketing

postaviti klub na zdrave osnove. mutirani isprdak iz zeleznika nece imati problem sa finansijama do kraja reorganizacije plius par sezona nakon toga. mi taj luksuz nemamo. samo cistog obraza i racuna mozemo ici dalje.

:napred Partizan
 

Паки

Еx to sam ja
Учлањен(а)
23.06.2009
Порука
4.631
Reaction score
372
Локација
Beograd,hala Pionir sektor A2
Situacija u klubu je katastrofalna i toga su svi svesni. Ovako ne da više ne možed a funkcioniše nego nije ni moglo. Dovoljno govori podatak na koliko mečeva je predsednik bio, koliko puta se oglasio u medijima i kako je to izgledalo. Možda bolje da nije... Dule i Danilović imaju dijametralno suprotna shvatanja po pitanju budućnosti kluba i to ne može da se sakrije...a po Sašinim nastupima i nije se preterano krilo.
Danilović je zagovornik nekog novog početka, početka bez previše zameranja i vođenja kluba linijom manjeg otpra= ulazak političara u klub, mahom iz vladajuće stranke. Njemu više ne odgovara da bude na udaru zbog Duletovih istupa i sve manje mu čuva leđa.Postojale su određene kombinacije da se nadamo EL,ali je Saša prvi protivnik te ideje, a to je najviše zavisilo od njega jer Dule i nema toliko veza po Evropi. S druge strane ni Dule nije protiv nekih promena ali i dalje želi da bude alfa i omega kluba, ali pristaje na ulazak nekih ljudi(ne bilo kojih, a može se pretpostaviti i kojih da ih ne imenujem...). Takođe za Duleta nije izvesno koliko će još moći da vodi ekipu, moe biti sposoban još 2 meseca,2 godine ili 10 godina. Možda će morati na transplantaciju pa će nakon toga biti sposoban da se u potpunosti vrati trenrskom poslu... KLUB JE U NAJGOREM STANJU JER SE BUKVALNO NIŠTA NE ZNA.

Informacija koju sam saznao pre 3 nedelje, iz pouzdanog izvora, je bila da Dule najverovatnije više neće biti trener Partizana i da će na njegovo mesto doći Dejan Milojević, ali da će Dule ostati u klubu sa nekom funkcijom sličnoj onoj koju je obavljao profesor Nikolić. Ono što je "sigurno" jeste da će Milojević biti trener Partizana i da se za to planski priprema, jedino je neizvesno da li će to biti od ove sezone... To bi predstavljalo neko kompromisno rešenje, mada je pitanje da li između ljudi poput Duleta i Saše može doći do kompromisa.

Koji god scenario da bude, koja god struja da pobedi, ja ne vidim ništa dobro.

Takođe, Saša Pavlović neće igrati u Partizanu, verovatno ni u Evropi i Americi. Interesantna mu je Kina pa ćemo videti šta će tu biti.
 

markoni

Grobarčina
Учлањен(а)
23.10.2009
Порука
3.287
Reaction score
1.083
Локација
Istok M
Da se ja pitam vise tu Evroligu ne bih ni igrao. Napuse mi se kurca hostapleri smrdljivi.
Ista poruka i za Bodirogu i ostale "legende" i "velike partizanovce".
Sad ste imali priliku da pokazete koliko vam je stvarno stalo do kluba i hvala vam na tome.
O FK nemam sta da pricam, da su prodali samo onog malog Pantica sad bi lepo KKP imao placen WC i ovaj tim na okupu. Dule je malo kasno skontao s kim se druzio, sad cuti i trpi.
 

Marin

Grobarčina
Учлањен(а)
14.09.2008
Порука
2.464
Reaction score
2.240
Nije propast sveta za nas ako jedne godine ne igramo tu evroligu. To je kako mogu videti privatno takmicenje gde nekoliko ljudi diktiraju uslove, gde nema mesta za klubove koji kubure za pare. Mozda pare nemamo ali zato imamo sve sta puno druge ekipe nemaju.Jebem mu mater u te 4 sekunde protiv cedevite nece valjda to da nam odluci dalje funkcionisanje kluba.Idemo dalje imace KKP i dalje mocan tim.:napred Partizan
 
Учлањен(а)
04.12.2012
Порука
3.235
Reaction score
1.943
Локација
Подгорица
Ђорди је.ем ти све по списку, али вратићемо се врло скоро и поново газити по евролиги. Идемо даље ова одлука може бити итекако корисна да се потпуно посветимо АБА лиги и да вратимо тај трофеј гдје припада. Можемо прбати нешто и у ЕК.
 

Lothar Matthäus

Grobarčina
Учлањен(а)
29.03.2010
Порука
3.245
Reaction score
186
Локација
U drzavi ometenoj u razvoju
grobar032

Kako moze otplata duga da ide normalno ako ti je napisao da sve i da smo osvojili ABA ligu, odustali bi od EL. Nema logike, ajde razmisli malo.
Postoji poreski dug prema drzavi koji je ogroman, bez obzira sto ga otplacuje generalni sponzor, postoje i dugovi prema bivsim igracima i samom Vujosevicu.

Nisu iste cene ulaznica za EL, za ABA i za ovo nase prvenstvo i kup. Mozemo mi milijardu puta prepoznavati momenat, ne mozes da zaradis od punog Pionira, mozes jedino od Arene i to pod uslovom da karta nije ispod 1000 din.
 

Sarma

Grobarčina
Учлањен(а)
06.12.2010
Порука
2.021
Reaction score
170
Локација
Vienna
Mene je vise od ove danasnje mizerije zabolelo kad sam na snimku sa proslave u "Vatrenki" video ko seda pored Vujosevica... :puke
 

rus

Grobarčina
Учлањен(а)
22.11.2007
Порука
1.409
Reaction score
4.458
Ajde bre ne kukajte...
Ako Dule ostane, on ce nam biti najvece pojacanje. Realno poznavajuci srpske prilike bez podrske drzave klub ne moze da ima budzet, marketinski potencijal nam je nula. Pa pobogu, samo iz primera kluba prijatelja se to vidi. Na forumu se dosta neosnovano proziva uprava...Po meni jedino sta mozda moze da im se zameri su dve godine Vlade Jovanovica, kada nismo napravili ni jednog igraca... Nasa jedina sansa je da svake godine pravimo i prodajemo igrace, molimo se za zdravlje Duleta, kupujemo sezonske i punimo Pionir na svakoj tekmi
 

Voyconic

Grobar
Учлањен(а)
02.06.2011
Порука
603
Reaction score
47
O katastrofalnom vodjenju kluba sam ja pricao jos 2011, a bez ikakvih direktnih veza sa upravom ili uvid u dnevno poslovanje iste. Ovo sto nam se desilo ove godine, a sto ce tek da nam se desi naredne je samo logicna posledica vodjenja kluba bez vizije i po principu od danas do sutra. Kad ti nemas para da platis kosarkase, i nadas se njihovom oprostaju duga, nesto debelo nije uredu. Jednostavno, uprava ne radi svoj posao, i treba ih vec danas sve otpustiti, ukljucujuci Danilovica. Ako ti, sa imenom KK Partizan u zemlji Srbiji, kao visestruki drzavni sampion, sampion ABA lige, redovni ucesnik EL nisi u stanju da obezbedis pisljivi budzet od 3-4 miliona evra, odmah nadji prvu banderu, strik, i presudi sam sebi. Kratko i jasno. Igras najelitnije i najpopularnije takmicenje na Evropskom kontinentu i hoces da mi kazes da nisi u stanju da nadjes nekog sponzora, ili grupu sponzora koji ce da pokriju 2/3 troska, a ostalo mozes uz prodaju karata i/ili kosarkasa. Ej tolika je Evropa, ma ceo svet, ja mogu da garantujem da za mesec dana kvalitetnog rada mozes da sklopis itekakve sponzorske ugovore. Kolika je Nemacka, Francuska, Italija, Spanija, Rusija, ej Rusija, pa za njih je 500 hiljada da ti pljunu sica. A sta je recimo sa Kinom, Juznom Korejom, Japanom i ostalim zemljama koje garant imaju neke firme koje zele da se probiju na Evropsko trziste ili ako su vec tu da se vise eksponiraju. Ovi nasi jednostavno ne shvataju koncept globalizacije. Trube mi tu po ceo dan o nekom brendu Srbije. E pa ako si brend, unovci to zemljace. Ako si brend, imas svoju vrednost, i naplati to. U suprotnom, nisi brend i tacka. Tisina. Dobro je poznata cinjenica da se KKCZBG snabdeva pretezno iz drzavnog budzeta, odnostno preko drzavnih firmi. Dakle, to je prvi i glavni dokaz da para ima i u ovoj zemlji. Ako ti, kao KK Partizan u ovoj zemlji nisi u stanju da ugrabis ne samo deo kolaca, vec najveci deo torte, onda si nesposoban. Ne interesuje me Vucic. Partizanovaca ima mnogo, neki su veoma mocni, i ti moras da imas politicko znanje i umece da se nametnes i ugrabis sebi ono sto ti pripada. Mi ni to nemamo. Totalni kolaps. Ponor. Nista nije slucajno, ovo se moglo videti iz daleka. Jedino sto u tom klubu valja je struka i kosarkasi. I to je to. Ostalo sve na otpad.
 

Shone

Grobarčina
Учлањен(а)
18.06.2007
Порука
1.229
Reaction score
536
Локација
Republika Srpska
Ok svi smo ljuti i ogorceni, jednostavno smo mi vec davno skontali da EL gleda samo novac i takve ekipe im igraju, jednostavno su sada dali propusnice timovima iz zemalja u kojima je kosarka sasvim dobro razvijena ali eto nema veze.
Mi placamo danak nase srpske krvi, ne da je neka zavjera protiv nas nego jednostavno klub ( ne racunam sportski sektor ) nije vodjen kako treba. Znam ja sve probleme i da novca nema i sve ,ali mislim da se to moglo mnogo bolje voditi. Jedno je dugovati igracima a drugo je dugovati drzavi, znate i sami da se nije rodio ko je drzavu za pare zajebao ( osim ako ona ne zeli da bude zajebana ).

Nekoliko stvari ne mogu da prezalim, to je los marketing, lose vodjene finansije i na kraju sve te nase legende, ustv one koje su mogle da vode ozbiljnu pricu. Divac, Bodiroga, Paspalj... mogli su oni dovoljno da lobiraju i ranije za A licencu a i za ostala cuda .

I na kraju, najveca stvar koja mene kao navijaca boli je u vezi sa ulaznicama, nema tu mudrovanja, nema poklanjanja grupama , vec staviti da su ulaznice skupe pa ko hoce da ide neka ide.
Meni svejedno jedan dolazak na utakmicu ne moze proci ispod 6000 din a zivim na 150 km od Bgd. Pa rodjaci ne vadi me ni ta jedna hiljada vise ... Znaci neka kosta koliko kosta ako hocemo da imamo domacinsku ekipu. A neka i oni ganjaju sponzore konacno .

A pregurali smo i gore momente pa mozemo i ovo, ovo se cekalo godinama i sta da se radi, sami smo pili, sami smo se napili , sada valja mamurati !
 

Zillgian

Grobarčina
Учлањен(а)
26.01.2010
Порука
3.954
Reaction score
4.886
Локација
Ndžamena
ŠTa sad, tu smo gdje jesmo. Nema kukanja, nema stajanja, nema gledanja unazad, nego guramo naprijed, učimo na greškama i gledamo da sutra budemo jači, bolji i da se iskobeljamo iz ovog mulja.

Da smo pametni, ko što nismo, poreski dug ne bi ni napravili na samom početku, a tako ne bi ni dali osnova ciganskoj državi da nam zvekne kamatu kao najgori zelenaš.
Morali bi da aktiviramo marketing, koji gotovo da je nepostojeći. Kod gurbeta je isti već godinama možda i najjača karika. Nek unajme ljude koji znaju svoj posao. Stvarno mi nije jasno koju funkciju u klubu vrši Šilobad i šta je isti uradio u poslednjih X godina, otkada je
na poziciji gdje jeste? Pa barem od marketinga možemo da namaknemo barem 500 000 evra godišnje, ili u krajnjem slučaju - polovinu te sume.

Čisto da napomenem da je prikupljena suma u klubu prijatelja upravo prešla 2,5 miliona.

Šta čekamo?
http://www.kkpartizan.rs/sr/klub-prijatelja.php
 

amansio

Grobarčina
Учлањен(а)
03.02.2007
Порука
2.144
Reaction score
4.603
Локација
tamo daleko......uz grupu JNA
Sva je ova priča teško sranje. Sad mi možemo da se tješimo kako jedna sezona u Evrokupu može fino da se iskoristi i kako to nije sranje od takmičenja, a do prije tri mjeseca smo srali kako je to nižerazredno takmičenje i kako ne služi ničemu, pravili sprdnju od uspjeha FMP-a u istom

Pa sezona u EK može fino da se iskoristi s obzirom da ćemo fino promeniti i podmladiti tim jedino što nas može poremetiti duga putovanja i trškovi istih,što se tiče fmp-a koji je uložio velike pare i očekivanja u tim to i jeste sprdnja a možda i nije zavisi ko gleda na to
 

Centurion

Grobar
Учлањен(а)
10.01.2012
Порука
855
Reaction score
675
Локација
Београд
Мрзим кукање, нарикање, предвиђања катаклизме и остала срања којима су наши људи врло склони.
Ситуација јесте врло сложена, али не нешто из чега се не можемо извући, нисмо ми у ситуацији као фк курва из комшилука којој сигурно нема спаса.
Годинама су лађена јаја, то сада долази на наплату.
Места зајебавању, импровизацији, лелемуђењу више нема, клуб мора у свим његовим сегментима да стане на здраве ноге.
Најпре се да се очисти од оних који су својим "преданим радом" (читај курцобољом) поприлично допринели садашњем стању, а онда да се лепо засуку рукави и да крене озбиљно и одговорно да се ради.
НЕМА ПРЕДАЈЕ. КАДИЊАЧА НИ САДА НЕЋЕ ПАСТИ.



Odakle vam te pretpostavke o nevidjenom ciganskom budzetu ove sezone ???
Zašto bi taj budžet bio veći nego ove sezone ???

У страху су велике очи. Некима се свуда привиђају цигани, а цигана у кошарци одавно нема, већ је у питању мутирани смрдљиви клуб који тренутно носи име у спомен на покојну кк курву.
Ни у то предузеће не цвета цвеће, колико у петак врло лако могу да се покољу на скупштини тог накарадног клуба.
Баш да видим да ли ће имати пара као до сада кад млађи пичкоусти оде из Железника а старији заврне славину Ћокију, но, да не идем даље ван теме.
 

dovla

Grobarčina
Учлањен(а)
22.06.2008
Порука
2.409
Reaction score
142
Локација
...
Koja smo mi gospoda za onu stoku. Čitam vas kolege moje i ne verujem. Realno nama je ovo stvarno šansa da se vratimo u kakvu takvu normalu, nemamo "moranje" igranja EL u smislu daj da izginemo tamo da nas ne kantaju, igraćemo EK bez nekog opterećenja i gomilati iskustvo. Jeste teška vest da nas nema u društvu najboljih ali očigledno je kakve se tamo vrednosti poštuju, mi očigledno nismo za to društvo trenutno. Mada kad pogledate i realno zamislite da smo mi bili prvi na kraju ABA lige i pozvinicu dobije Igokea npr. Znači ako se već računa ta ABA, realno je da bilo da oni dobiju poziv kao prvoplasirani, a naravno uz to dodajemo i finansijski deo. Zašto sam počeo post tako kako sam počeo? Možda malo skretanje sa teme, ali uporedite njihov FK i naš KK. Oni su bukvalno sve radili da osvoje titulu i igraju LŠ, i samim tim se sve više zaduživali. Nama je ovo prilika da krenemo bukvalno ispočetka da vratimo dugove i da budemo konačno malo mirniji sa finansijske strane, odnosno da ne puknemo kao njihov FK.

Sad je jako bitno dovesti momke koji bi onda naredne sezone bili sposobni za EL ili u najgoru ruku još jednu sezonu istrpeti EK i onda posle i te sezone osvojiti ABA ligu i pišati sa tim već uigranim i sjajnim timom sve živo.

Nije sve tako crno, moramo dići glavu i verovati u bolje sutra. Možda nam i FK ozdravi pa nam se KK digne i pre nego što smo i očekivali. Videćemo se još, ovo nije naš kraj nikako!
 

nikola70

Grobarčina
Учлањен(а)
24.01.2010
Порука
2.781
Reaction score
276
Nista ovo nece biti strasno ako se bude pravilno resavao problem. To podrazumeva sposobne ljude koji ce u organizacionom smislu podici klub na visi nivo.
Ja sam jos posle Cedevite napisao da je kazna (ona trojka) dosla u poslednjem trenutku (necu reci najboljem). Ja sam taj kos shvatio kao neki alarm, kao nesto sto treba da nas probudi i da spasi klub. Jedino sto treba u narednoj godini da se uradi je da se KK PARTIZAN ne ugasi (ne dozivi sudbinu kurve) i da stane na noge. Evo sad je i JeNeA potvrdio da je pitanje da li bi igrali Evroligu i da smo je zasluzili na terenu.
Nasa trenutna situacija je katastrofalna kada se pogleda samo dug (vec sam pisao, on nije ni 2 ni 3, vec preko 4 miliona, sto dobavljacima, sto igracima). Ali mi imamo startnu poziciju mnogo bolju od trenutne jer je nas kapital u igracima.
Ja se slazem sa tim da se potpuno ceo tim rasproda za maksimalne pare, znaci i Gagic ako moze da ode u neki Ostende za 100K, daj ga...Vratiti sve moguce obavezne i neobavezne dugove do pocetka avgusta ili bar ih pokriti parama koje ce stici u narednom periodu od obestecenja.
Ali to je kurceva prasina ako u narednih mesec dana ne dodju sposobni i pravi ljudi koji pre svega mogu da obezbede neki pristojan novac i koji poseduju organizaciona i upravljacka znanja. Cilj je krenuti sa nule novu sezonu, pa nek budzet u toj prvoj sezoni bude i milion evra, al obezbedjen.
Cak ne mislim ni da je Evroliga sledece godine obaveza, jer ovaj tranzicioni period se mora proci, a ja mislim da je svakako najvaznije proci ga sa dostojanstvom, sa imenom i prezimenom, grbom, bojama crno-belim i sa sopstvenim, a ne pozajmljenim navijacima.
Godinu, dve dana, naspram magicne istorije nije nista.
 
Статус
Затворена за писање одговора.
Top