Partizan.net - Forum navijača Partizana

Dobrodošli na najveći i najstariji Forum Navijača Partizana!

Nekoliko desetina hiljada ljudi prati i podržava naš rad. Zaprati nas na socijalnim mrežama za najnovije informacije o Partizanu ili se pridruži hiljadama članova u diskusijama na našem Forumu

Važno: Registracije za nove članove su trenutno zatvorene. Ukoliko svejedno želite da nam se pridružite, pošaljite E-mail Uredništvu koje će Vas uputiti u proceduru. Kontak informacije možete pronaći na partizan.net

Napred Partizan!

KK Partizan - transferi

Статус
Затворена за писање одговора.

Cooler

Grobarčina
Учлањен(а)
13.06.2008
Порука
1.149
Reaction score
2.076
Локација
u srcu šesnaesterca
Pa sad, ne bih bas rekao... Ako gledas regularni deo sezone, svakako, da, ali u plejofu grizu u odbrani ozbiljno svi. Sad, ima u NBA i otezavajucih okolnosti za odbranu, tipa defanzivne tri sekunde u reketu, i takve stvari treba uzeti u obzir.
Kolko sam ja pratio, uglavnom se igra brza kosarka na mnogo poena, jer je bitno zabaviti publiku i nabiti statistiku. Verovatno zavisi od tima do tima, tesko je genralizovati. Ima i do vaznosti utakmice sigurno, sto ti kazes. Usotalom Jokic i Doncic rekli da je lakse doci do poena u NBA nego u reprezentaciji. Mada sta ja ili oni znaju ako forumski Bogovi kazu drugacije
 
Учлањен(а)
04.07.2022
Порука
211
Reaction score
801
Локација
Beograd
Kolko sam ja pratio, uglavnom se igra brza kosarka na mnogo poena, jer je bitno zabaviti publiku i nabiti statistiku. Verovatno zavisi od tima do tima, tesko je genralizovati. Ima i do vaznosti utakmice sigurno, sto ti kazes. Usotalom Jokic i Doncic rekli da je lakse doci do poena u NBA nego u reprezentaciji. Mada sta ja ili oni znaju ako forumski Bogovi kazu drugacije
E pa upravo to sto je Doncic rekao, mislim da se on bas u tom intervjuu pozvao na defanzivne tri sekunde, da na konto samo tog pravila mozes jedno 5-10 poena postici vise u NBA. I onda lako moze delovati u nekim situacijama da se recimo centar ne cima dovoljno da zastiti svoj obruc, a da to uopste nije slucaj.
 
Учлањен(а)
29.06.2008
Порука
14.763
Reaction score
55.360
Локација
Ja sam ceo život s tobom...
Samo što broj poena nije u direktnoj korelaciji s kvalitetom odbrane već i kvalitetom napada.
I Panter ovde kad se zapali nema ko da ga brani i da 30 poena, a nba je pun mnogo kvalitetnijih igrača od Pantera. Dok u el igraju restlovi nba.
Ali da se ne ponavljam.
 

Cooler

Grobarčina
Учлањен(а)
13.06.2008
Порука
1.149
Reaction score
2.076
Локација
u srcu šesnaesterca
Ne pricamo o broju poena, vec nacinu i intezitetu odbrane. Da se i ja ne ponavljam, nije ni ovo tema za to. Svakako sam misljenja da Lendejl ne bi odgovarao ovoj ekipi
 

trivunelli

Grobarčina
Учлањен(а)
02.06.2017
Порука
1.796
Reaction score
7.592
Локација
25-i maj
Ove godine smo doveli nijednog igraca kojeg su nam mediji najavili. Realno je da mozzartsport ima prvi info kao glavni sponzor a oni ne pisu nista. Kad smo kod ovog centra iz Sasarija mislim da je i Petar Vilfan izvodio bacanja odozdo.
 

Goran Tomić

Kralj fanzina
Учлањен(а)
07.12.2011
Порука
11.743
Reaction score
29.580
Локација
Beograd
Nije doš'o niko, al' pričamo o tehnici šuta...
Ma nek bacaju i sa muda, sve je dobro dok ulazi u koš :)
Mada čudno izgleda, i tehnika šuta odozdo pri slobodnim bacanjima može da se navežba pa da procenat pogođenih bude možda i bolji nego kad se šutira odozgo...uostalom probajte...koš je malo viši od tri metra i svakako da nije isto kada ga (makar i sa linije ,,penala,,) gađa čovek koji je visine ispod ili iznad dva metra - kod nižih lopta kreće više odozdo, kod viših više odozgo...

Ako ste nekada gledali žensku košarku, valjda ste primetili da mnoge devojke kad šutiraju iz daljine često imaju drugačiju tehniku izbačaja od muškaraca (da bi taj izbačaj bio dovoljno snažan da lopta dođe do koša), ali to im ne smeta da pogađaju...

Kao što i ,,jednoruki,, Zek Ledej nekako čudno i sa zemlja šutira trojke, pa ih opet pogađa isto toliko kao i neki koji za to koriste i skok-šut i obe ruke...

Bitno je da funkcioniše! A kako izgleda...nek izgleda kako hoće! :D
 

Rebellion

Grobarčina
Учлањен(а)
02.04.2010
Порука
1.424
Reaction score
4.144
Локација
127.0.0.1
Covek kad bi gledao sahovske zavrsnice velemajstora mislio bi da se ne bore do kraja nego predaju partije, ne trude se. A oni zapravo predaju kad su matematicki izgubili partiju i nema smisla odugovlaciti.

Slicno je sa NBA. Dosta brzo i dobro se igra. Kvalitet to dozvoljava. Cim odbrana pukne vec svi vide da su ispali, ili zakasnili na prvom koraku, znaju u kakvoj su situaciji, i samo stanu jer mogu imati samo and1 situaciju ili napraviti jos bolju poziciju za nekog drugog egzekutora ako trenutnog igraca sa loptom probaju ipak nekako zaustaviti.

Igra se u NBA odlicna odbrana. Ali odbrana nije uvek samo krljanje, nego je postavljanje. Postavljanje je fizicki dosta izazovnije od krljanja ako se igra kako treba. Naravno, u sve gore navedeno ne ulaze ekipe koje su u sezonu usle bez takmicarskih ambicija ili tenkuju sezonu zbog drafta sledece godine (slucaj sa masom ekipa ove godine zbog Wembanyame na draftu sledece godine).

Za ovog crnju sto baca loptu kao kamen dizem obe ruke. Bilo bi neopisivo zadovoljstvo imati u ekipi nekoga ko ovako izvodi slobodna bacanja. :D
 

ZliGli

Grobarčina
Учлањен(а)
11.03.2016
Порука
1.361
Reaction score
6.476
Локација
Novi Sad
Dodajte evroligi još jednu "četvrtinu" tj. 8minuta koliko se duže igra u NBA pa ćete videti da se ne postiže više poena u NBA, ili ne bar toliko koliko se na prvi pomisao na rezultat čini. To može biti argument i za i protiv, ali pričati kako neko nema odbranu za evroligu al pliva u NBA na pravila i na vic il na prevaru, isto ne štima.
 

PFCT

Grobar
Учлањен(а)
02.06.2017
Порука
204
Reaction score
663
Volio bih da upoznam lika koji je prije 20ak i kusur godina ubijedio ljude na ex-yu prostorima kako se u NBA ne igra odbrana..

Ali jos je zanimljvije da je tu pricu popusilo mnogo i previse ljudi i da je i dalje pricaju..
Vecina tih odgleda recimo 1-5 Nba utakmica GODISNJE i to max..
 

Rade

Služba bezbednosti
Уредник
Учлањен(а)
29.03.2010
Порука
3.863
Reaction score
9.913
Nije pravi primer, ali si u pravu :D

Iz aviona se videlo da kapira igru, da gadja u visokim procentima, solidan ulaz, sa Jokicem odlicno izgledao. Zeza ga nerast samo. I NBA filozofija i trener, pa su mesta zacementirana kao fotelja u komunizmu. Tako da, iako je imao neke odlicne partije, nema sanse da dobije minut vise na ustrb crnca kom su minuti obecani. Tamo minute dobijas samo nenormalnim partijama dok je neko povredjen, onda se razmotri.

U NBA se igra odbrana i u regularnom delu, prilicno dobra. U plej ofu je kidanje. Na vecem terenu, uz pravila koja otezavaju.
 
  • Like
Reactions: Zex

zmajski

Grobarčina
Учлањен(а)
08.12.2011
Порука
1.158
Reaction score
3.675
Meni je zanimljivo kako nemamo bar nekog juniora da upotpuni roster.
Valjda je i ta sekcija rastjerana istovremeno kad i General.
 

MS22

Grobar
Учлањен(а)
06.12.2012
Порука
505
Reaction score
665
Локација
Beograd
Juče gledam Armani i Virtus, da se dodalo još 88 minuta ne bi došli do 88 poena a ne do 120...
 
Статус
Затворена за писање одговора.
Top