Partizan.net - Forum navijača Partizana

Dobrodošli na najveći i najstariji Forum Navijača Partizana!

Nekoliko desetina hiljada ljudi prati i podržava naš rad. Zaprati nas na socijalnim mrežama za najnovije informacije o Partizanu ili se pridruži hiljadama članova u diskusijama na našem Forumu

Važno: Registracije za nove članove su trenutno zatvorene. Ukoliko svejedno želite da nam se pridružite, pošaljite E-mail Uredništvu koje će Vas uputiti u proceduru. Kontak informacije možete pronaći na partizan.net

Napred Partizan!

KK Partizan - transferi

Статус
Затворена за писање одговора.

BaX

Grobarčina
Учлањен(а)
01.11.2019
Порука
1.211
Reaction score
7.030
Локација
i Ruma je CRNO - BELI grad!

Cooler

Grobarčina
Учлањен(а)
13.06.2008
Порука
1.149
Reaction score
2.076
Локација
u srcu šesnaesterca
Ja mislim da nama treba dobra backup cetvorka. Smajli je totalno nekonstantan, a i vise je pruzao na petici. Leday isto ima svoje periode od po par utakmica bez pravog ucinka. Tristan je dobar prospekt i dobice vise minuta ove sezone, ali verovatno u aba ligi ili garbage time u EL. Takodje ga ocekujem i na poziciji tri u nekim periodima. E sad, da li bi Petrusev mogao biti taj 4/5 ili ima u budzetu za neko jace ime, ne znam…
 

Astralis901

Početnik
Учлањен(а)
14.09.2021
Порука
63
Reaction score
218
Локација
Republika Srpska
Izgleda mi pretanak frontcourt da bi sve ovako ostalo. Ledej, Smajli, Tristan, Lesor i Balsa, bas mi pretanko izgleda. Vjerujem i nadam se da bi jos neko mogao doci.

Ako je Papapetru tu, onda smo zavrsili od 1 do 3.

Petrusev igra fantasticno u poslednje vrijeme na summer league, da se vise igralo na njega, imao bi 20+ svaku tekmu. Iskreno se nadam da mozemo napraviti neki visegodisnji ugovor sa njim, donio bi nam raznovrsnost i sigurno opciju vise u napadu.
 

allucard

Početnik
Учлањен(а)
30.06.2022
Порука
152
Reaction score
448
Локација
Nis
Vrlo moguce da ce biti doveden igrac na 4, a da ce Smajli igrati 4/5, vise 5. Bar se ja nadam tome :D
 

Silvija Mizdrak

Grobarčina
Учлањен(а)
18.06.2008
Порука
3.301
Reaction score
10.818
Локација
Beograd
Baš mi je drago što ostaje Lesor.
Ako stvarno dovodimo još boljeg centra, šta reći osim svaka čast.
Istovremeno mi je žao Balše, koji sa ovim verovatno gubi te neke značajnije minute u Evroligi.
Opet, ABA nam je mnogo važna, takođe, tako da će on sigurno tu dobiti lepu minutažu da nastavi da se razvija.
Ne sećam se da smo ikada imali 2 odlična centra + jednog mladog, perspektivnog, koji baš obećava.

Nego, kad će više te sezonske?
Spičiću pare koje čuvam za to pa ću posle morati da pozajmljujem :D
Nije problem pozajmiti, problem je vratiti :cekanje:
 
  • Like
Reactions: BaX

Astralis901

Početnik
Учлањен(а)
14.09.2021
Порука
63
Reaction score
218
Локација
Republika Srpska
Vrlo moguce da ce biti doveden igrac na 4, a da ce Smajli igrati 4/5, vise 5. Bar se ja nadam tome :D
Ne znam kako se neko moze nadati Smajliju na 5. Nemjerljivo vise stete nego koristi. Pa njega su na eurokup nivou konstantno ubacivali u pik i kada bi iznudili miss match, to je u 95% slucajeva bio kos za protivnika. Tako su nas cigani ubili prvi derbi. Lik je apsolutno neinteligentan a 1 na 1 ne moze odbraniti nikoga.
Sve sto Smajli moze je iz pik n popa zavaliti neku tricu. Zivi bili pa vidjeli u sezoni pred nama
 

Zuull_PFC

Grobarčina
Учлањен(а)
29.12.2007
Порука
1.026
Reaction score
5.832
Локација
Court seats
Papapetru je opcija koja uz Ledeja i Smajlija krpi 4-ku po potrebu, bilo da je small ball ili ne. Već smo pisali o tome, Željkovo mišljenje o Smajliju je veoma visoko i dečko ozbiljno radi posle povrede, a takođe se ni Tristan ne tretira kao Miletić pa da bude tu tek kao neki broj.

Očekujem još pojačanje na startnoj 5-ici i to je to.
 

SMK

Grobar
Учлањен(а)
02.06.2011
Порука
999
Reaction score
3.695
Локација
Istovremeno mi je žao Balše, koji sa ovim verovatno gubi te neke značajnije minute u Evroligi.

Ovo se ne odnosi samo na tebe, da ne pomisliš da je nešto lično, već danima se ustručavam da napišem nešto na ovakvu konstataciju kojih je bilo na pretek, sada sam morao.

Ne mogu verovati da vi ljudi gledate toliko plastično i jednostavno na roster jednog tima koji će odigrati skoro 100 utakmica za manje od 9 meseci (ukoliko igramo KLS i daj Bože, prođemo u 8 u EL).

Prošla su vremena kada se sa dva centra igrala cela sezona, ili sa dva krilna centra, dva plejmejkera. Nama treba dubok roster, zbog umora, povreda, zbog forme. Može Lesor da veže neke utakmice gde će ispasti u prvom planu, može i Balša, ili treći centar kojeg dovedemo. To što smo doveli Egzuma, ne znači da ima garantovane minute, ali znači da bi trebao biti jedan od protagonista. I takođe znači da ako bude u padu forme ili ne trenira dobro, dobiće klupu za restart.

Nikome ništa nije garantovano i dolazak trećeg centra ne znači da Balša gubi ikakve minute. To znači da ćemo imati paklene treninge i da će Željko imati materijala da odabere 12 najboljih za određenu utakmicu, u zavisnosti od forme igrača, nivoa untreniranosti, raspoloženja za igru, ali i problema sa povredama.

Ljudi imaćemo često po tri Evroligaške utakmice nedeljno, dve u okviru EL i za vikend u ABA komšinica, Budućnost, Cedevita. Neophodan je dubok roster i 3 kvalitetna igrača na svakoj poziciji.

I naravno da neće doći još jedan plejmejker pored Egzuma, Madara i Avramovića, plus Pantera i Anđušića koji mogu komotno biti primarni ball handleri.
 

BBC

Grobar
Учлањен(а)
02.06.2011
Порука
517
Reaction score
344
Локација
Novi Sad
Secamo se centarske linije Pekovic-Raduljica-Katic. ...zasto ne bi opet tako nesto:kokice
 

Paja Čutura

Grobarčina
Учлањен(а)
27.05.2007
Порука
1.628
Reaction score
5.406
I dalje stojim pri tome da je Papapetru to pojacanje koje je najavio Ostoja. Rekao je "na poziciji koja nam je jako bitna" tim nekim recima a to je upravo pozicija krila jer vec sezonama nemamo igraca da valja nesto na poziciji tri.
 

eki025

Početnik
Учлањен(а)
27.06.2022
Порука
8
Reaction score
16
Локација
Conoplja
I dalje stojim pri tome da je Papapetru to pojacanje koje je najavio Ostoja. Rekao je "na poziciji koja nam je jako bitna" tim nekim recima a to je upravo pozicija krila jer vec sezonama nemamo igraca da valja nesto na poziciji tri.
pbg.news, који се до сада показао као најпоузданији је на инстаграму потврдио да је Остоја говорио о Папапетруу.
 

allucard

Početnik
Учлањен(а)
30.06.2022
Порука
152
Reaction score
448
Локација
Nis
Ne znam kako se neko moze nadati Smajliju na 5. Nemjerljivo vise stete nego koristi. Pa njega su na eurokup nivou konstantno ubacivali u pik i kada bi iznudili miss match, to je u 95% slucajeva bio kos za protivnika. Tako su nas cigani ubili prvi derbi. Lik je apsolutno neinteligentan a 1 na 1 ne moze odbraniti nikoga.
Sve sto Smajli moze je iz pik n popa zavaliti neku tricu. Zivi bili pa vidjeli u sezoni pred nama
Jer moras da gledas i ofanzivni potencijal. Smajli je kao od sale ubacivao 20+ poena ozbiljnim ekipama na pripremama. Naravno, niti su oni igrali 100% ozbiljno niti je to neki pokazatelj, ali je on na tim utakmicama pokazao njegov ofanzivni repertoar, ima sve sto se trazi od moderne strec 5 u napadu.
Slazem se da je neinteligentan u odbrani, ali je neinteligentan na obe pozicije, s tim da na jednoj pravi razliku u napadu, na drugoj (bar trenutno) ne.
I verovatno da dovodimo jos jedno pojacanje na 5, dal bio bolji ili losiji od Lesora manje bitno jer ce se boriti za minute svakako, ovo je samo moja zelja jer obozavam tip igraca poput Smajlija na 5.
 
Учлањен(а)
04.07.2021
Порука
324
Reaction score
709
Локација
Jugoslavije
Papapetru je opcija koja uz Ledeja i Smajlija krpi 4-ku po potrebu, bilo da je small ball ili ne. Već smo pisali o tome, Željkovo mišljenje o Smajliju je veoma visoko i dečko ozbiljno radi posle povrede, a takođe se ni Tristan ne tretira kao Miletić pa da bude tu tek kao neki broj.

U el ne moze da se “krpi 4” vec ko udje mora da igra tu i da bude koristan. I sta ce da bude ako se ne daj Boze povredi Zek? Mora da ima svaka pozicija adekvatnu izmenu. A izmenu mogu da krpe Smajli i Papapetru. Smajli mora da postane dominantan igrac na poziciji gde ce igrati. U suprotnom kao Kuruc, nek se sprema za u Koreu. Ja se iskreno nadam da ce postati top igrac. Nesto kao E. Rendolf minimum.
 
Последња измена од уредника:
Статус
Затворена за писање одговора.
Top