Partizan.net - Forum navijača Partizana

Dobrodošli na najveći i najstariji Forum Navijača Partizana!

Nekoliko desetina hiljada ljudi prati i podržava naš rad. Zaprati nas na socijalnim mrežama za najnovije informacije o Partizanu ili se pridruži hiljadama članova u diskusijama na našem Forumu

Važno: Registracije za nove članove su trenutno zatvorene. Ukoliko svejedno želite da nam se pridružite, pošaljite E-mail Uredništvu koje će Vas uputiti u proceduru. Kontak informacije možete pronaći na partizan.net

Napred Partizan!

KK Partizan - transferi

Статус
Затворена за писање одговора.

Spalding

Grobarčina
Учлањен(а)
30.06.2019
Порука
2.402
Reaction score
9.408
Локација
Novi Sad
Imao bih amandman na pravila ovog našeg foruma, ako je to u redu.

Predlažem da se otvori tegla (ili po savremenom račun) gde će se ubacivati po jedna črvena za svaku od navedenih izjava, a novci iz tog fonda da idu u humanitarne svrhe ili za pivo, kako se odluči. Ako se meni omakne, plaćam duplo. Lista izjava (otvoren sam i za susgestije) bi bila:

1. Trebaju nam još - startna petica, plej koji ume da razigrava/plej za pik, neko sa poenima u rukama, neko da pegla odbranu...
2. Treba nam dubok roster...
3. Mnogo je to tanko...
4. Još samo ____ i to je to...

Iako su ovakve sugestije svakako korisne mnogima koji misle da je bolje nemati stratnu peticu, pleja koji razigrava, ljude koji umeju da daju koševe, dobre odbrambene igrače ili imati što plići roster, kao i Želimiru da bolje vide šta je tanko a šta debelo, u kom trenutku ne sme više da menja tim jer to je to i da već jednom prestane da škrtari i dovede Bogdana i Durenta, ostajem pri svom predlogu.
Mada, u tom slučaju bi nam i dalje falila startna petica koja zna da igra pik, ume da zida leđima, jaka kao mrcina, da pegla odbranu i ima poene u rukama...

Odma priloži jedno 10 crvenih, za ovaj post /sve za čega si predložio crvenu, u njemu piše... :D Pare na sunce :buhaha :buhaha :buhaha
 

vojo.kecman

Početnik
Учлањен(а)
02.08.2018
Порука
29
Reaction score
77
Локација
Topolska 18
pa dobro, tu je forum da se diskutuje, mozda se ove sezone ne bude osetilo ako se ne dovede pravi plej, ali prosle sezone je bila drama kad neko treba da probije i podeli pravi pas, samo bace loptu Panteru pa on pripaljuje preko ruke sa 8 metara na kraju... ali sto je neko vec gore naveo bitan je protok lopte...
zadovoljan sam dovodjenjem Papapetrua, ali sto je rekao Mica Beric, Lucic je morao prosle sezone da bude doveden ma koliko para kostao... ostane tu do kraja karijere i cao, nama takav igrac treba, koji oseca Partizan a i domaci je igrac... ali to je zavrsena prica nazalost...
sto se tice cetvorke i petice, mislim da smo tu tanki za Evroligu trenutno sa ovim igracima...
 

urosb00

Grobar
Учлањен(а)
05.07.2019
Порука
230
Reaction score
1.116
Локација
Beograd
Ljudi hoćete li prestati sa pričama da nam treba plej? Imamo startnog pleja, imamo dva rezervna pleja i još minimum dva igrača koji mogu da pokriju tu poziciju.
Upravo to. Madar ce imati vecu minutazu i on ce biti taj first pass plej, sto on i jeste, taj segment je popravio krajem prosle sezone kada je belezio veci broj asistencija, a tu je naravno i Exam. Imamo veliki broj raznovrsnih igraca i kontam da cemo se prilagodjavati protivniku, ali dzaba kad oni nama nece moci da se prilagode. :šal:napred-partizan:
 

Goran Tomić

Kralj fanzina
Учлањен(а)
07.12.2011
Порука
11.748
Reaction score
29.594
Локација
Beograd
Citajuci komentare u poslednje vreme vezano za nase potencijalno pojacanje na poziciji "klasicnog" pravog pleja ili kako vec , smatram da je dobrim delom zabluda da ce taj jedan igrac da bude u stanju da napravi ozbiljniju prevagu upravo na osnovu ranije pomenutog. Iz tog razloga cenim da je mnogo bitnije da "protok lopte" bude kako treba, sto podrazumeva da vise igraca bude u stanju da prepozna i na vreme napravi optimalno dodavanje. Ne vidim razlog zasto bi bilo spoljna bilo unutrasnja linija bila nesto posebno pogodjena izostankom pravog pleja organizatora igre.
Zato što ,,nepravi,, plej ne ume da napravi taj ,,protok lopte,, onako kako treba, brzo i tačno, pa se onda naš napad ,,zaglavi,, još kod njega, a kamoli kod onih koji su još sporiji i trapaviji nego ,,nepravi,, plej,,,
Zato što ,,nepravi,, loše izvodi aut pa mi stoga izgubimo loptu, posed, napad, zato što gubi lopte još na prevođenju, ili se često ,,zakuca,, u protivničku odbranu pa ne zna šta će ni sa samim sobom, a kamoli sa loptom, zato što sa pola terena baci loptu u aut dva metra iznad glave našeg igrača, zato što šutira sa 10 metara a ima dobre izglede za asistenciju, i zato što ne šutira trojku kad je potpuno sam nego se misli kako bi mogao da udeli asistenciju, a nema kome da je udeli...
Treba li još nešto, ili je dovoljno ovo što sam naveo?

Jesmo mi gledali ovako neke greške Madara ili Alekse prošle godine, ili sam ja to sve samo sanjao?

Da se razumemo, Madar je sad godinu iskusniji, Aleksa, nadam se, godinu razumniji, a Egzumu verujem ,,na reč,, da zna da bude plej, ako već to tako silno želi...
Verujem i našem novom timu i našem starom treneru, i jedva čekam da se sve ,,kockice,, ,,poslože,, ali se ipak sećam da prošle godine ništa nismo osvojili uprkos našoj ogromnoj euforiji u prelaznom roku...

Tako i sa zapažanjima o ,,modernoj,, košarci gde ja ne bih rekao da kao ,,nema pleja,, nego se teži da svi što više igraju sve (pa i pleja!!!), isto kao i o fudbalu gde ,,nema desetke,, a ustvari se isto ide ka tome da ,,svi igraju sve,, - pa tako i ,,desetku,, - kad se nađu u odgovarajućem vremenu i prostoru!!!

Samo što za ,,MODERNIZAM,, gde ,,svi igraju sve,, - trebaju i ,,MODERNI,, igrači koji su u stanju da ,,igraju sve,,!
Papir i tastatura trpe sve, ali nisu svi igrači u stanju da igraju sve!!!

E, zato, dok ne budemo KK NBA Partizan (gde svi MOGU da igraju sve), nije zgoreg imati kakvog odličnog pleja i ostale odlične ,,pozicije,, u timu (sa svestranošću, što su momci više u stanju da takvi budu, naravno!), isto kao što i dok FK Partizan ne postane LŠ FK Partizan, nije zgoreg imati tamo odličnog golmana, beka, štopera, desetku i tako dalje na što više pozicija, jer se vidi kako ,,pucamo,, po svim šavovima kad prave ,,pozicije,, - nemamo - kao što ih u Nišu nismo imali...

Ali, o tome ću na odgovarajućoj temi...
 

StrikeFront

Statističar
Учлањен(а)
19.06.2008
Порука
5.034
Reaction score
14.652
Šta crno – bele očekuje do početka sezone? Milutinov, bek…

095c320c-25ab-48ed-af82-c4187b306f36-750x465.jpg


Svedoci smo možda i najuzbudljivijeg leta kada je košarkaški klub Partizan u pitanju.

Crno-beli su se nakon osam godina vratili u Evroligu, i shodno tome krenuli u sklapanje jednog od najkvalitetnijih timova u istoriji kluba. U redove Partizana najpre je stigao Danilo Anđušić, a zatim Dante Eksum, Džejms Naneli i Joanis Papapetru. Takođe je ozvaničen produžetak saradnje sa francuskim centrom Matijas Lesorom.

Prema saznanjima TeleSporta, Partizan još uvek nije završio sa sklapanjem tima za narednu sezonu, ali je glavni deo posla završen. Eventualni dolasci zavisiće od situacije na tržištu, a ono što navijači Partizana mogu očekivati su pojačanje u vidu plejmejkera/kombo beka, kao i jedno pojačanje pod košem ukoliko se bude pronašla adekvatna opcija. Brojni mediji su preneli informaciju da će crno-beli dres ponovo obući Nikola Milutinov, ali ono što naš portal može da potvrdi je da on nije opcija Partizana, kao i da nije bilo nikakvih kontakata između dve strane. Milutinov ima važeći, višemilionski ugovor sa ekipom CSKA, i sve osim ostanka u Rusiji bi bilo iznenađenje. Partizan ima ideju da se dodatno pojača u reketu, ali ako do toga dođe, to će biti drugačiji tip igrača od Milutinova.

(Telesport)
 

Magma84

Grobar
Учлањен(а)
30.08.2021
Порука
204
Reaction score
1.476
Локација
Beograd

vojo.kecman

Početnik
Учлањен(а)
02.08.2018
Порука
29
Reaction score
77
Локација
Topolska 18
Dza Morant da potpise za nas javljali bi se ovde da pričaju kako nam treba plej tipa Miljan Pavković koji može da razigra.

ovde se prica o karakteristikama plejmejkera a ne o imenima, znaci igrac koji je razigravac plej, koji ima dobar pregled igre i pas, posto nam to fali u igri a to se videlo ko iole prati i razume se u kosarku, a mi smo valjda kosarkaski pismeni navijaci :D
 

Vidic13

Početnik
Учлањен(а)
24.06.2022
Порука
83
Reaction score
495
Локација
RS
Strašan igrač Papapetrou. Poludistanca, kucanje, trica, otvaranje, kreiranje prostora za šut, blokada, ukradena lopta, kontakt u duelu. Poštovanje svima, ali za mene bi bio najjače pojačanje u ovom prelaznom roku, do sad naravno..
 

Goran Tomić

Kralj fanzina
Учлањен(а)
07.12.2011
Порука
11.748
Reaction score
29.594
Локација
Beograd
Vidite sad kako je meni kad ljudi na fudbalskim temama pišu da moramo da imamo klasičnu 10ku u timu :D
Vidim i kako igramo i šta osvajamo u fudbalu kad je nemamo.
A vidim i šta smo u košarci osvojili dok su Aleksi i Madaru lopte ispadale iz ruku.
E sad možete da isključite Forum i da mi se javite kad ga ,,popravite,, pa da nastavimo to o ,,desetki,, i ,,pleju,,. :D
 

milance032

Grobarčina
Учлањен(а)
05.12.2010
Порука
5.271
Reaction score
18.336
Локација
Kej Republika
Za sada imamo ovo nam je roster.

Na kecu Madar, Exum i Aleksa
Bekovi pogađači Panter i Danilo
Na trojci Nunnlly, Grk, Trifa
Na četvorci Zek Smajli i Tristan
Petice Balša I Lesor

Ovo je 13 igrača koji mi deluju sigurni. Tu su još Glas, Miletić i možda neki junior.
 
Статус
Затворена за писање одговора.
Top