Partizan.net - Forum navijača Partizana

Dobrodošli na najveći i najstariji Forum Navijača Partizana!

Nekoliko desetina hiljada ljudi prati i podržava naš rad. Zaprati nas na socijalnim mrežama za najnovije informacije o Partizanu ili se pridruži hiljadama članova u diskusijama na našem Forumu

Važno: Registracije za nove članove su trenutno zatvorene. Ukoliko svejedno želite da nam se pridružite, pošaljite E-mail Uredništvu koje će Vas uputiti u proceduru. Kontak informacije možete pronaći na partizan.net

Napred Partizan!

KK Partizan - uprava, marketing, transferi

Статус
Затворена за писање одговора.

bonaventura

Grobarčina
Учлањен(а)
10.03.2016
Порука
2.579
Reaction score
4.000
Gagic je tu out po meni, jedini igrac bez ikakve mogucnosti da bude bolji sledece sezone. Za Stefana sam siguran da ostaje, bolje domace 4 na trzistu nema. Nikola mi je pod upitnikom zbog sto se ranije pominjao dolazak Dejana Kravica. E sad dal planiramo 3 centra hmm nebi me iznenadilo.
 

Silvija Mizdrak

Grobarčina
Учлањен(а)
18.06.2008
Порука
3.301
Reaction score
10.816
Локација
Beograd

Kanda90

Grobar
Учлањен(а)
16.07.2010
Порука
721
Reaction score
876
Volio bih da neko strucan, s poznavanjem evropske kosarke, napise nesto o Mozliju ovdje. Kapiram da na forumu vlada euforija zbog ovih potpisa (koje sam ocekivao i vjerovao u Ostoju (pljujte me sad)), ali sam po pitanju Mozlija skeptican. Za Rašona Tomasa sam zaista cuo od ranije i znam da je igracina, ovaj Holins na klipovima djeluje da je ubica, dok mi Vilijam Mozli nimalo ne uliva povjerenje obzirom da sa svojih 30 godina ima vrlo skromnu profesionalnu karijeru koju je gotovo citavu proveo u italijanskoj DRUGOJ ligi (gdje mu je prosjek poena po mecu takodje skroman) pa ne kapiram slavlje povodom njegovog izvjesnog dolaska.

p.s. Samo mi nemojte reci da se u italijanskoj drugoj igra mnogo jaka odbrana
 

Spalding

Grobarčina
Учлањен(а)
30.06.2019
Порука
2.402
Reaction score
9.408
Локација
Novi Sad
Drugari, nemojte da se naljutite ali jako puno je imena "prelistano" kako među onima koji "odlaze" ili mi mislimo da treba da odu, tako i među onima koji dolaze, "potencijalno dolaze", koji su već došli i onima koje bismo voleli da dođu a "sigurno" neće doći.

Da li neko može da malo pomogne? Hajde jedan suma sumarum: 1. Ko sigurno ostaje? 2. Ko potencijalno može da ode? 3. Ko još potencijalno može da dođe ("priča se", "šuška se" sa visokim stepenom verovatnoće 4. Ko sigurno neće doći a da je puštena patka za njega?

Al onako, pošteno i sa maksimalnom autocenzurom lepih želja. Ja sam pobenavio načisto. Rifrešujem forum, Tegija i +5 različitih portala. Ako neko od iskusnijih forumaša može i nije mu teško da napravi jedan vez sve onako pregledno sa "kategorijama". Na sve to do sada, očekujem i da će Lončar nekog da dovede iz USA, sigurno nije išao samo da se prošeta... Ajd plz ako neko ima strpljenja :) Hvala unapred. :napred-partizan:
 

Petar PFC

Grobarčina
Учлањен(а)
01.06.2011
Порука
1.482
Reaction score
4.967
Локација
Boka
Ne slavi se Mozli koliko se slavi Tomas i potencijalno ovaj Holins, koji ako dodje, donosi ozbiljan kvalitet. Slavi se i zbog toga sto se konacno nazire svjetlo na kraju tunela i sto se ispostavlja da nije Trinkijeri dolazio onako bzv da bi vodio Gagica, Bandzu, Nikolica, Renfroa(bez potcenjivanja bilo koga od njih), vec da je tu da bi vodio ipak nesto ozbiljnije igrace i sa njima pravio uspjehe, a nas Grobare vratio u delirijum.
 

Sony PFC

Grobarčina
Учлањен(а)
02.07.2008
Порука
4.497
Reaction score
1.219
Локација
Tamo visoko, za brda ona...

Goran Tomić

Kralj fanzina
Учлањен(а)
07.12.2011
Порука
11.737
Reaction score
29.552
Локација
Beograd
Samo je pitanje, kakav je to Partizan sa 8 stranaca i stranim trenerom?
2019.-a godina, 21.vek, otvoreno tržište, gomila američkih košarkaša u Evropi, a najbolji igrači sa prostora bivše Jugoslavije su u NBA ili u nekim jakim evropskim klubovima...nisu više ovde ili nam nisu (finansijski) dostupni...
I to je to.

Ne može se više biti uspešan na nekim osnovama koje više ne postoje, niko ne brani najboljim mladim igračima sa prostora bivše YU da dođu baš u Partizan ili da ostanu u njemu, ali oni ipak radije biraju neki Real ili NBA...
Niko ne brani i ovima što su ovde da budu jači, bolji, brži, skočniji, precizniji od Amera, ali, oni to jednostavno nisu...

A na parketu treba da bude najboljih 5 koje možeš da imaš, naravno u skladu sa pravilima određenog takmičenja o broju stranaca...
Ja uostalom i ne vidim baš ove iz ,,regiona,, kao neke naročite strance, a ni Trinkijeri mi ne dođe baš kao stranac, čovek priča Srpski (ili ono što smo nekad zvali Srpskohrvatski), ima mešovito poreklo, apsolutno kapira šta je Partizan a šta je ovo neprijateljsko okruženje oko Partizana, jednom rečju, naš čovek...

Može da mi/nam nedostaje da više slušamo Srpski nego Engleski na tajm-autima, pa i da češće čujemo za vreme utakmice i ono naše - tako je bre, ali...mnogo više mi/nam nešto nedostaje kad neko promašuje koš ili nije u stanju da zaustavi rivala nego to kako priča...

Gazi, recikliraj, ruši zidove! :D
 

milance032

Grobarčina
Учлањен(а)
05.12.2010
Порука
5.267
Reaction score
18.297
Локација
Kej Republika
Cudi me da zvanični tviter nalog i sajt KK-a nisu ništa izbacili za poslednju dvojicu.
Nadam se da se Tegi ne bi blamirao 2 puta u samo par dana.

Inače Austin Hollins igra Letnji Ligu za Jutu čini mi se. Možda je Loncar zbog toga tamo. :)

kako da objave, kad nije potpisao, aman ljudi manite se tviter i instagram insajderima.
Spejs
 
Последња измена од уредника:

Kanda90

Grobar
Учлањен(а)
16.07.2010
Порука
721
Reaction score
876
Ne znam cemu jadikovanje oko broja stranaca. Ja iskreno nemam problem sa tim. Partizan ce uvijek imati dusu, a igraci dolaze i odlaze. Moderna evropska kosarka se danas ne moze kvalitetno igrati bez Afro-Amerikanaca, takvo je vrijeme, trend, a i fakat.
Po mom misljenju neka ideala što se rostera tice bi bilo, pola naši - pola crni, (kvalitetni naravno) :šal
 

Spalding

Grobarčina
Учлањен(а)
30.06.2019
Порука
2.402
Reaction score
9.408
Локација
Novi Sad
Hm, problem o domaćim ili stranim nastaje SAMO onda kada se neko zaklinje u srBsku košarku a dovede 10 stranaca. Partizan svakako ne spada u tu i takvu kategoriju. Iskreno, ne bih ja tovario ni pantere da se ne zaklinju u interes srBske košarke. To licemerje zapravo pokreće sve one negativne konotacije na koje se nekada i mi primamo kada je reč o temi domaći/strani.
Interes srpske košarke jeste očuvanje PARTIZANA jer je to "čista košarka". Sećam se Radničkog KG, Hemofarma, Spartaka iz Subotice, OKK itd. Bprac Čačak... Sve uništeno, porušeno a onda se javi moralna gromada ćorava da sere o interesima srBske košarke dok istovremeno dovodi polu penzionisane strance.
Ovi naši "stranci" su od samog starta postajali domaći. Lovernj, Bertrans, Veseli... Ljudi postali deo kuće (moje kuće), Partizana. Pa NIKO meni nije stranac istog sekunda kad uđe u mašinu i počne da melje. Onaj osećaj kad znaš da se neko u srcu slomio i prelomio, kad posle prve tekme u PREPUNOM Pioniru ili Areni odigra prvu tekmu!!!
Na poslednjoj tekmi je tek cepanje duše, jedinstveni huk sa tribine ali isti takav huk i sa parketa odlazećeg nam igrača i celog tima koji žali ali koji oseća i sreću tog koji će otići negde da zaradi za ceo život i postane bog košarke. Svaki (skoro svaki) dobije priliku i da se vrati kada mu zapne ili se povredi. Mi smo rehabilitovali prosečne igrače i pravili njihovu novu mladost. Transformisali ih i ponovo ih rađali! To je naša suština, to je naš razlog postojanja.
Ova čisa košarka i iskonska ljubav su nastale možda i upravo zato što nikada nismo imali para. Moralo se ZNATI i RADITI jako da bismo stali u ravan sa svim velikanima Evropske košarke. Mene od svih u Evropi, najviše Žalgiris podseća na Partizan (iako su finansijski iznad nas, ipak su košarkaška sirotinja i finansijskom smislu u odnosu na najbogatije). Ali iskreno, koliko god ličili, miljama smo daleko od njih. Partizanu NIKO u EVROPI ne može ni da PRISMRDI. Ovo govori odnos, rezultat i sve drugo u poređenju sa parama kojih nema!
Nama je više od svakog evra porebno ono STARO jedinstveno, koordinisano, pametno i košarkaški školovano navijanje. Imam utisak da su neki igrači dolazili u KKP iz čiste radoznalosti da eto, dožive nešto što nigde više i nikada neće doživeti. Mislim da su mnogi svr....li u gaće BUKVALNO!
 

La Zic

Grobarčina
Учлањен(а)
08.12.2011
Порука
1.662
Reaction score
2.826
Локација
Humska ulica
Ovo za Berona je izrazito tacno. I dalje u timu nemamo igraca koji moze da sacuva Bilija Berona.
Dobrodoslica Rasonu.

Naravno da ne moze niko da ga sacuva kad u svakom prodoru napravi 3+ koraka.Klasican basketas koji samo zna da prangija,od kosarke ni K.Pregazice ga u EL ,a i sudije ce ga usrati,one koje znaju sta su koraci. Ja placem za bekom nekim kao sto je bio Haris (2-3) a ne raspali Beron

P.S. A braco grobari kakav dan...idemo dalje gazi pudlu :napred-partizan:
 

ProvencanoPFK

Grobarčina
Учлањен(а)
04.12.2012
Порука
3.178
Reaction score
6.062
Локација
100 кураца
Tacno sam znao da ce par likova da se presalta na tu pricu koraka, da ce par "cuvara grobarstva" da skoci. Evo, bili su koraci i kerina je namerno otrcala u svlacionicu da ne bi sudije mozda promenile odluku, jel sad ok?
To ne menja cinjenicu koju sam izneo u tom postu koji si citirao.
 

Spalding

Grobarčina
Учлањен(а)
30.06.2019
Порука
2.402
Reaction score
9.408
Локација
Novi Sad
Nisam vidovit i ne umem da čitam misli ali mislim da sam te razumeo dobro. Međutim, mnogi se hvataju za reč a ne za njeno značenje. Mislim da te samo nisu razumeli dobro i to je sve. Niti si rekao da je Beron igračina, niti si ga želeo u Partizanu (daleko bilo). Tvoje "KAO" nije značilo ništa u personalnom smislu već čisto tehničkom "KAO" - Tvoje "kao" = šut a NIJE = Beron. Da si rekao "kao šut" umesto "šut kao.." ne bi bilo zabune. Ti čak nisi ni pisao o Partizanu u praznom prostoru, već o Partizanu u prostoru ABA lige, u okruženju limenih govnara. Berona si pomenuo "kao šut" koji treba naći, kao "čoveka protivtežu" koji bi u prostoru u kome se i Partizan nalazi (zajedno sa govnarima = ABA) pomogao da se kreten zaustavi.
Činjenica je međutim da on JESTE bio zaustavljen na samoj granici, taman kada treba i pored svih naših limita. U tom trenutku su nam oteli ono što smo na parketu ostvarili, baš u deliću sekunde i baš nekoliko puta i baš ON - Beron lično. Na stranu koliko je on dobar, činjenica jeste da je tehnički gledani BOLJI ali matematički je ZAUSTAVLJEN (uz dosta SREĆE).
I naravno, DA treba nam neko da zaustavi berona, hteo si reći - BOLJI od njega ili barem takav da mu može PARIRATI. To si ŽELEO DA KAŽEŠ. Druga je stvar što se ona čudna reč "KAO" pogrešno protumačila.
Ja sam jedan od onih koji je među prvima dao komentar, mada bez zle namere, čak ne ni sa ciljem da bude upućen tebi lično. U startu sam razumeo cilj i smisao tvog posta. Hteo sam samo da budem duhovit i nisam imao nameru da izazovem ovakvu polemiku. Kao što rekoh, razumeo sam tvoj post u samom startu ali mislim da drugi nisu. Nadam se da sam pomogao tumačenjem i izvinjavam se na eventualnom povodu da se otvori ovakva polemika i nesporazum među forumašima.
 
Статус
Затворена за писање одговора.
Top