Partizan.net - Forum navijača Partizana

Dobrodošli na najveći i najstariji Forum Navijača Partizana!

Nekoliko desetina hiljada ljudi prati i podržava naš rad. Zaprati nas na socijalnim mrežama za najnovije informacije o Partizanu ili se pridruži hiljadama članova u diskusijama na našem Forumu

Važno: Registracije za nove članove su trenutno zatvorene. Ukoliko svejedno želite da nam se pridružite, pošaljite E-mail Uredništvu koje će Vas uputiti u proceduru. Kontak informacije možete pronaći na partizan.net

Napred Partizan!

KK Partizan - uprava i marketing

Goran Tomić

Kralj fanzina
Учлањен(а)
07.12.2011
Порука
11.749
Reaction score
29.603
Локација
Beograd
Najbolja stvar koja moze da se desi Partizanu jeste da ga ugase. Kompletnom Partizanu. Onda osnovati novi klub od nule sa onim za sta ima interesovanja i ljudstva i polako za deset godina bez vlasnistva drzave doci na stari nivo. Nakon toga stvari nikad ne bi bile iste.
Diplomirao sam na Filozofskom i nije mi strano da filozofiram (ili teoretišem) na (za)date teme do ujutru, da tako nečim sebi ispunim vreme...kad ga imam...ili kad jednostavno ne mogu da zaspim...
Ipak, iako je filozofiranje i teoretisanje vrlo zabavno, ja sam surovi praktičar, ako bismo hteli da se ozbiljno bavimo bilo čime...

Svašta sam radio u životu, ali samo praksa mi je pokazivala da li nešto radim kako treba ili ne, ili - da li nešto može ili ne može da uspe, iako je teorijski to zvučalo sasvim drugačije...
Svakako da nisam lično vodio bilo koji od klubova Partizana, ali sam gledao šta biva sa onima koji počinju od nule, ili od minusa: Vaterpolo, Ženski Košarkaški, Hokejaški, a ovih dana sam se raspitivao i o Bokserskom...

Nema ljudstva, interesovanja ni novca da se oni vrate na stari nivo...

Gledam Žocovu kaznenu KK ekspediciju - ima li interesovanja, ljudstva i NOVCA, pa da se KK podigne na još viši nivo? Vučić traži porez, ali gde su ti neki privatnici da nađu način da ulože u KK i da od toga imaju neku korist? Moralnu satisfakciju? Neki interes?

KO je taj koji bi uložio u neki ,,nulti,, iliti ,,od nule krećemo,, FK Novi Partizan 2023? I ZAŠTO bi to neko radio? I koji još dobar fudbaler igra u klubu bez novca, kad može da ide tamo gde će da ga plaćaju?
Kako se od nule vratiti na stari nivo bez novca i kvalitetnog tima?
 

ZliGli

Grobarčina
Учлањен(а)
11.03.2016
Порука
1.361
Reaction score
6.476
Локација
Novi Sad
Momak koji je "izbačen" sa svog mesta je momčina i grobarčina. Poznajem ga lično već sada će 20 godina a bar toliko ima i staža na utakmicama KKP. Grobarčina, bratina i svetski čovek, kulturan pre svega. To što ga je govno sudijsko isprovociralo da usput dobaci nešto što bi svako od nas dobacio, verovatno nije uredu jer nanosi štetu klubu itd, čega je i sam svestan više nego pola dušebrižnika ovde. Zato je i "zamoljen" da napusti stolicu.
Nije bio u dresu fmpea crvene boje, nego je bio u bordo džemperu jer je došao direkt sa aviona u Arenu.
Rado bih pojedincima otkrio i da li je (i odakle) nastavio da gleda utakmicu, ali ne bih da nekom ili klubu napravim problem.
Živeli :partizan-fan:
 

Grave

Grobarčina
Учлањен(а)
05.12.2011
Порука
2.058
Reaction score
7.936
Stvar je sasvim jednostavna...Plasiraš se na F4,Uzmeš Evroligu.
Zakažeš meč protiv aktivnih igrača Partizana,Na jednoj strani Vujošević i njegove ruže .: Vesely,Bertans,Bogdanović,Lovernj,Milutinov,,Lučić,Milosavljević...Dodaj tu i Mozlija i Gosa šta ga košta
odradiš 10000 replike dresova ,oduzmeš igračima slobodan dan ,daš im marker u ruke i udri.
Cena karte 200 evra + dres sa potpisima.

Eto nečega bez da se plače i moli.
 

Zalosna Sova

Grobarčina
Учлањен(а)
29.06.2019
Порука
2.285
Reaction score
10.749
Локација
underground
Ako ovo znaci da nam nece otpisati kamate i omoguciti reprogram, to onda znaci da je resio da okonca nase igranje evrolige i nikakve donacije to ne mogu spreciti.
Nadam se da gresim , ali ovo konstantno preseravanje o porezu bas ove godine kad pravimo dobre rezultate i njegovi izlivi besa posle svake nase velike pobede mi govori da je to u pitanju.
 

grtalica

Grobar
Учлањен(а)
25.06.2022
Порука
237
Reaction score
1.632
Локација
Canada
Stvar je sasvim jednostavna...Plasiraš se na F4,Uzmeš Evroligu.
Zakažeš meč protiv aktivnih igrača Partizana,Na jednoj strani Vujošević i njegove ruže .: Vesely,Bertans,Bogdanović,Lovernj,Milutinov,,Lučić,Milosavljević...Dodaj tu i Mozlija i Gosa šta ga košta
odradiš 10000 replike dresova ,oduzmeš igračima slobodan dan ,daš im marker u ruke i udri.
Cena karte 200 evra + dres sa potpisima.

Eto nečega bez da se plače i moli.
Slazem se
Ponudi i dijaspori nesto.Daj mi dres Partizana sa potpisom nekog od igraca i platim.Milion načina da se uzme neka kinta.Pitao sam pocetkom sezone da kupim godisnju koju ne bih koristio čisto da imam.
Jos u novcaniku drzim sezonsku za dijasporu 2016/2017 broj 4
 

Прилози

  • 20230402_200440.jpg
    20230402_200440.jpg
    3,2 MB · Прегледа: 42

Grave

Grobarčina
Учлањен(а)
05.12.2011
Порука
2.058
Reaction score
7.936
Pa to je to .Uz ulaznicu za meč DV Partizana , i aktuelnih Evropskih šampiona :D tj sadašnjeg Partizana dobiješ dres sa potpisom svih njih.
Ne da bih platio 200evra za takav dres već bih sigurno i obogaljen došao da gledam tu utakmicu.
Raspišeš tender za još 500 evra dodatnih da umesto Partizan Mozzart bude KK Partizan Vučiću Pederu
Platiš porez i svi srečni

Ili jednostavno usloviš KK već kad traži pare za porez od navijača ...da platimo ali da stoji Vučiću Pederu uz ime kluba.
Evroligaški HIT
 

vratonja

Grobarčina
Учлањен(а)
03.08.2007
Порука
2.801
Reaction score
1.116
Локација
Ivanjica
Kurir objavio da je nas Kk prihodovao od ulaznica 5 mil evra plus ovi drugi prihodi od pobeda i plasmana navodno pokrivaju sve ukupno pola budžeta . A licenca košta 500k
 

Kayak

Grobar
Учлањен(а)
29.03.2010
Порука
840
Reaction score
3.754
Локација
#вчћпдр
Naravno da gospodar prijeti porezom u ovoj fazi sezone i sa ovim stanjem na tabelama. Na Ostoji je sad da pokaze koliko je predsjednik Partizana a koliko sektaš.

A što se tiče pomaganja klubu, ja sam uvijek za i učestvujem koliko mogu. Kupujem stvari iz šopa, sezonsku, popijem vodu u areni. Ako se organizuje donacija učestvovaću isto koliko mogu. Da li će se od toga plaćati porez ili nečija plata me ne interesuje. Imaju moje povjerenje dok ga ne prokockaju.
 

Залад

Grobarčina
Учлањен(а)
30.06.2019
Порука
3.151
Reaction score
27.980
Локација
Из Чикага (моји...)
Видјећемо како је све то уопште замишљено и какви ће модалитети бити, али моји другари и ја смо свакако спремни да Клуб помогнемо финансијски. Разумем и оне који из разчитих разлога то не желе, свако је властан да са својим новцем управља и располаже како жели.
 

Goran Tomić

Kralj fanzina
Учлањен(а)
07.12.2011
Порука
11.749
Reaction score
29.603
Локација
Beograd
@Goran Tomić


Pa evo ja sad npr kao privatnik odlucim da sponzorisem kk, zamisli nakon toga svaki jebeni dan pocne inspekcija da mi dolazi, pa roba ostaje blokirana na carini, kazne za svasta nesto.

Jesam li ti dobro izfiosisfolisirao?
Itekako da jesi.

Moj post je bio upućen kolegi koji je razmišljao da FK krene od nule pa da ga ,,privatni sektor,, oporavi...
Pa sam to uporedio sa KK-om, koji je daleko iznad te nule, pa...vidimo kako to ide...
 

zaro

Grobarčina
Учлањен(а)
19.06.2007
Порука
2.880
Reaction score
7.937
Видјећемо како је све то уопште замишљено и какви ће модалитети бити, али моји другари и ја смо свакако спремни да Клуб помогнемо финансијски. Разумем и оне који из разчитих разлога то не желе, свако је властан да са својим новцем управља и располаже како жели.
Odprilike sam i ja ovog stanovista…

Zasto?

15 godina radnog staza kod privatnika, 5 godina privatnik… i sta je karakteristika? Svi pricaju kako bi trebalo ovo ili ono, svi imaju masu ideja a ideje ostaju samo ideje i niko to ne uradi. Ja imam sad 50 ideja sta bi trebalo sve, ali ne mogu to da uradim, sto zbog manja vremena, sto zbog toga sto nemam znanje za tako nesto..

I iz tog razloga postujem svakog ko bilo koju ideju pretoci u delo, i ja cu biti spreman da pomognem u skladu sa mogucnostima… i imaju moje poverenje dok ga ne prokockaju…

I da uvezem ovu pricu sa necim… prvom meni se desava da pametujem i filozofiram kako treba ovo, kako treba ono, na ovom forumu sam procitao x upisa kako zeljko treba ovo ili ono, kako gresi sa postavom,kakve sve nebuloze…

E sad napravite pauzu i razmislite sta je taj covek uradio u svom zivotu. Izasao iz svoje zone komfora gde je Bog gde god ode, sem u Srbiji, i uveo sebe u to da radi sa manjin budzetom, u Srbiji gde ti sve oprastaju samo ne uspeh, da ga prozivaju razni covici…

Niko nikad (sem DUleta jos) nije ugrozio sebe zarad Partizana.. i zato je njegov potez velik i pravi jasnu granicu izmedju njega i ostalih…

Pedji Mijatovicu je zivot vezan za Spaniju, postujem, nece rekao je, al onda pogledajte sta je Zeljko uradio, a recimo niko od tzv legendi FK nece ni da razmisli…

I zeljko je sve ono sto mnogi od nas nisu… covrk koji je izasao iz svoje zone komfora i delima pokrio sve reci koje ikad izgovorio i koje nije…
 

crna ovca bela vrana

Grobarčina
Учлањен(а)
28.05.2018
Порука
1.066
Reaction score
4.241
Локација
Humska 1
Nekako svi strepimo sta ce biti sledece sezone i ako se ova jos nije zavrsila a nestvarna je. I to je meni licno jedino sto mi kvari celokupan utisak.

Misljenja sam da koliko god on ovo oko poreze forsirao u ovom trenutku ne moze i nesme bas tako lako da udari na klub, odnosno da nam zavrne slavinu do te mere da nam preti scenario kao posle odlaska Trinkijerija. Verujem s druge strane da ce da pojaca sumu za pudlicu i kompaniju.

Mnogo faktora je na nasoj strani. Prvo i osnovno je sto je po meni sigurno da cemo i mi i ovi prekoputa igrati EL opet sledece sezone, ma sta bilo u plej ofu Aba Lige. Takodje je ovaj i ovakav Partizan napravio takvu pricu, da cela Evropa prica o nama. Pored nas koji istinski volimo Partizan i dali bi zadnji dinar da ga gledamo, halu pune (opet) i oni koji su prestali tamo negde pre desetak godina da budu redovni na kosarci ili su se naprasno setili da im neko u familiji navija za Partizan - sto bi se reklo: "Partizan je opet u modi!"

Uzimajuci u obzir sve gore navedeno u kombinaciji sa njegovim umom i kako funkcionise, paradoks je da bi njemu ovakva situacija morala mnogo vise da odgovara nego da nas preko noci saplete. On voli da bude zasluzan za uspesne price. Egocentriku kakav je on bi trebalo mnogo vise da znaci kada izgovori da nam je doveo celu prvu petorku i trenera koji su pokorili evropu i da zasluge idu njemu koliko i Zeljku nego da bude targetiran u nekim sledecim godinama zato sto je Partizan iz 2022/23 on licno ukanalio.

Mozda zelim tako da razmisljam, mozda nisam u pravu, vrlo brzo cemo i videti na cemu smo. Zabrinjava ova iznenadna akcija oko poreze, jer ako to potice iz redova uprave onda nam se ne pise dobro i znaju vec sada nesto sto mi ne znamo.

Kako god bilo, ako sa dolaskom velikog Zeljka Obradovica nismo trasirali za sva vremena liniju izmedju NAS i njih, sezonom 22/23 smo je izbetonirali i na tu razliku izmedju nas i njih udarili za sva vremena pecat. I dok nas oni budu mozda opet gasili ostace zapisano da se cak i u zemljama u kojima je kosarka na amaterskom nivou pricalo o nama.

 

Zalosna Sova

Grobarčina
Учлањен(а)
29.06.2019
Порука
2.285
Reaction score
10.749
Локација
underground
Ne zeli on nas da ugasi ,on zeli da budemo kao fk. Fk duguje po njegovim recima 18 miliona za porez a daje im pare za licencu i ne verujem da ce ih pritiskati jos uvek za porez.
Zasto ? Pa zato sto smo u fudbalu tamo gde treba da budemo a u kosarci smo iskocili i ugrozili cigane.
Mozda nam cak nece ni ugroziti evroligu, ali cilj je da se skrese budzet dovoljno da ne mozemo ugroziti cigane, da splasne euforija , ne zadrze ovi igraci i ako moze time otera Zeljko .
Sto se tice akcije i ja cu pomoci u granicama moje mogucnosti kao sto sam i 2015 ili 16 kad je bila slicna (bezuspjesna )akcija.
Nisam optimista da se moze tako skupiti ne znam koliko para uprkos euforiji, a cak iako se skupi ima on i druge mehanizme da nas maltretira.
Ali to je jedino nazalost sto mogu da uradim i necu propasti zbog toga, cak i ako se ne uradi nista.
 

Rebellion

Grobarčina
Учлањен(а)
02.04.2010
Порука
1.424
Reaction score
4.144
Локација
127.0.0.1
Diplomirao sam na Filozofskom i nije mi strano da filozofiram (ili teoretišem) na (za)date teme do ujutru, da tako nečim sebi ispunim vreme...kad ga imam...ili kad jednostavno ne mogu da zaspim...
Ipak, iako je filozofiranje i teoretisanje vrlo zabavno, ja sam surovi praktičar, ako bismo hteli da se ozbiljno bavimo bilo čime...

Svašta sam radio u životu, ali samo praksa mi je pokazivala da li nešto radim kako treba ili ne, ili - da li nešto može ili ne može da uspe, iako je teorijski to zvučalo sasvim drugačije...
Svakako da nisam lično vodio bilo koji od klubova Partizana, ali sam gledao šta biva sa onima koji počinju od nule, ili od minusa: Vaterpolo, Ženski Košarkaški, Hokejaški, a ovih dana sam se raspitivao i o Bokserskom...

Nema ljudstva, interesovanja ni novca da se oni vrate na stari nivo...

Gledam Žocovu kaznenu KK ekspediciju - ima li interesovanja, ljudstva i NOVCA, pa da se KK podigne na još viši nivo? Vučić traži porez, ali gde su ti neki privatnici da nađu način da ulože u KK i da od toga imaju neku korist? Moralnu satisfakciju? Neki interes?

KO je taj koji bi uložio u neki ,,nulti,, iliti ,,od nule krećemo,, FK Novi Partizan 2023? I ZAŠTO bi to neko radio? I koji još dobar fudbaler igra u klubu bez novca, kad može da ide tamo gde će da ga plaćaju?
Kako se od nule vratiti na stari nivo bez novca i kvalitetnog tima?
Ukratko, ti mislis da to ne moze da se desi. I verujem da si u pravu. Ali mislim da je i to bolja varijanta od ovog trenutnog bolesnog stanja u kom se nalazimo. Mi smo u vlasnistvu naroda koji zeli da propadnemo. Bolesniji koncept od ovog, za sportsku pricu, ja prosto ne mogu da zamislim. Vlasnik klubova jeste drzava, jeste vecinska rulja koja podrzava druge boje i koja u svemu mogucem u drustvu smatra da je ispravno da se intervenise politickim putem pa tako i u sportu. Mi u takvim uslovima bukvalno nista ne mozemo napraviti ozbiljnim radom i na duzi rok. Nikad. Uvek neko na drzavnom nivou moze odrediti da to i to drzavno preduzece (klub) treba da promeni obim poslovanja, da dobit prosledi nazad u budzet (a iz drzavnog budzeta u klub drugih boja) i u sustini sve je uzaludno. Taj neko ce opet pokupiti poene kod vecine jer ce bez konkurencije opet da se bude sampion 10ak godina i tako u krug. Sizifov kamen.

Sto se tice klubova koje si nabrojao, nekako mi je logicno da se nista nije desilo. To su neatraktivni i neprofitabilni sportovi. Kad izadjes iz sigurnih ruku drzave ulazis u surove ruke kapitalizma. U toj prici samo FK ima sta da trazi jer neko u ovakvoj Srbiji i sa ovakvom kilavom narodnom Zvezdom moze jako brzo da dobije privatni klub sa armijom Grobara koji ce mu lepo vracati ulozeno kroz nekoliko godina kontinuiteta. Suveniri, transferi, nagrade od Evrope... Kosarka je marginalna, i vise je stvar emocije, tesko da se moze napraviti odrziv model za ovaj obim basketanja koji praktikujemo u EL ove godine. Ostali sportovi su obicne rupe bez dna na grbaci drustva. Surovo ali tako je. Malo koga uopste zanimaju ti mecevi.

Ponovo, ja se slazem da si ti u pravu, pogotovo za te marginalne sportove, ali takodje ne vidim ni ostanak u ovakvom vlasnistvu (drzavnom) kao resenje. Privatizacija kluba se nikad nece dozvoliti, jer drzava nece pustiti tog duha iz boce. Plus, kad bi neko i kupio SD tesko da bi zadrzao ista osim FK i KK... realnost.

Ovo trenutno stanje je neprihvatljivo, ali koje je alternativno resenje? Status quo nam ne igra u korist.
 

Goran Tomić

Kralj fanzina
Учлањен(а)
07.12.2011
Порука
11.749
Reaction score
29.603
Локација
Beograd
Možemo smisliti nekoliko alternativnih rešenja...
Problem je u tome koje je ODRŽIVO (uspešno) alternativno rešenje...ono koje funkcioniše u stvarnosti i realnosti (ovovekovne Srbije)...

Ako ga budem smislio, javiću vam...
 

MMM2909

Grobarčina
Учлањен(а)
07.07.2010
Порука
1.813
Reaction score
6.269
Iskreno dok god je Zeljko u klubu ja cu pomagati koliko mogu, on mi je garant da se stvarno radi u interesu Partizana i ako treba mi kao navijaci da platimo porez ili deo poreza (ovi Ostojini pominju reprogram) ja sam spreman na tu opciju.
 
Top