Partizan.net - Forum navijača Partizana

Dobrodošli na najveći i najstariji Forum Navijača Partizana!

Nekoliko desetina hiljada ljudi prati i podržava naš rad. Zaprati nas na socijalnim mrežama za najnovije informacije o Partizanu ili se pridruži hiljadama članova u diskusijama na našem Forumu

Važno: Registracije za nove članove su trenutno zatvorene. Ukoliko svejedno želite da nam se pridružite, pošaljite E-mail Uredništvu koje će Vas uputiti u proceduru. Kontak informacije možete pronaći na partizan.net

Napred Partizan!

KK Partizan - uprava i marketing

Учлањен(а)
23.07.2018
Порука
376
Reaction score
2.332
Локација
Kraljevo
Ne vidim zašto nekog vređa pomisao da običan čovek treba da pomogne finansijski. Pa mi ovaj tim ne bi skockali sa ovim igračima da navijači nisu pomogli klub kupovinom sezonskih karata (koje uopšte nisu bile jeftine za naše uslove). Svi razumemo da postoje ljudi u Upravi i oko kluba koji bi mogli to da reše i koji su trebali žešće da se bore kad je u pitanju poreski dug, ali valjda smo do sad više puta videli da ustvari jedina grupa ljudi koja radi bez interesa i podržava ovaj klub konstantno su - navijači. Samim tim mislim da mi i treba da pomognemo koliko je ko u mogućnosti bez prevelikog palamuđenja. Isto mi je bila i ok ideja sa članskim kartama, neće ruka da se osuši ako se donira 3k dinara. Svi znamo da se Željko odrekao mnogo većih stvari dolaskom u ovo blato (zdravstveno i finansijski).
P.S. Mnogo me više brine rasipanje državnih para na bagljavu ekipu koja se bori za top 15 uz pomoć ciganina koji je sve đuture plaćen EUR 4.8 M za ovu (polu)sezonu.
 

JasminaT

Grobarčina
Учлањен(а)
05.12.2010
Порука
21.475
Reaction score
41.272
Локација
Žrnov
Ja sam apsolutno protiv da se KK pomogne finansijski za plaćanje poreza. Zašto, pokušaću ukratko da pojasnim.

Da je sada 2014. godina, i da je DV tu i da bilo ko kao predsednik kluba kaže da se pomogne KKP-u, jer nas država uništava, zato što ne želimo da se sagnemo i da se odreknemo čoveka kao što je DV - ja bih prva bila ZA.

U situaciji kada imamo Ostoju, finansijskog i marketinškog maga, i kada smo ubeđivani da će sve biti ok samo da zli Dukljanin ode, ne vidim razlog da navijači pomažu klub na bilo koji drugi način osim kupovinom godišnjih ili dnevnih karata.

Jesmo pristali da pojedemo govno i zažmurimo na teranje DV-a? Jesmo. E, pa kad smo ga mi pojeli sa Ostojom, sad će i finansijski mag da ga glođe do kraja.

Moja lična poruka za Ostoju bi bila:

Mačko, ako nisi sposoban da se naguziš gospodaru da za dobrobit Partizna, kao što smo se mi naguzili kad smo te prihvatili, takođe zarad dobrobiti Partizana, koja je onda tvoja funkcija?! Čemu ti, služiš, ako će navijači da plaćaju porez, za koji ti nisi uspeo da napraviš aranžman sa svojim gospodarem?!
 

aleksandar011

Grobar
Учлањен(а)
11.03.2016
Порука
211
Reaction score
1.321
Ja sam apsolutno protiv da se KK pomogne finansijski za plaćanje poreza. Zašto, pokušaću ukratko da pojasnim.

Da je sada 2014. godina, i da je DV tu i da bilo ko kao predsednik kluba kaže da se pomogne KKP-u, jer nas država uništava, zato što ne želimo da se sagnemo i da se odreknemo čoveka kao što je DV - ja bih prva bila ZA.

U situaciji kada imamo Ostoju, finansijskog i marketinškog maga, i kada smo ubeđivani da će sve biti ok samo da zli Dukljanin ode, ne vidim razlog da navijači pomažu klub na bilo koji drugi način osim kupovinom godišnjih ili dnevnih karata.

Jesmo pristali da pojedemo govno i zažmurimo na teranje DV-a? Jesmo. E, pa kad smo ga mi pojeli sa Ostojom, sad će i finansijski mag da ga glođe do kraja.

Moja lična poruka za Ostoju bi bila:

Mačko, ako nisi sposoban da se naguziš gospodaru da za dobrobit Partizna, kao što smo se mi naguzili kad smo te prihvatili, takođe zarad dobrobiti Partizana, koja je onda tvoja funkcija?! Čemu ti, služiš, ako će navijači da plaćaju porez, za koji ti nisi uspeo da napraviš aranžman sa svojim gospodarem?!
Ovo je toliko tacno i ispravno da zasluzuje da se citira, bez bilo kakvog komentara.
 

Jokic

ex jokics
Учлањен(а)
24.08.2007
Порука
7.101
Reaction score
15.874
Локација
Храм фудбала
Први пут могу рећи браво Остоја.
Одличан потез да се покрене акција за помоћ КК Партизан за плаћање пореза држави којој је управо КК Партизан највећи клубски репрезент у свијету.
Па нек се сви они странци што свршавају на атмосферу у Арени питају каква је то држава.
У овом случају нас нема чега бити срамота, срамота је само онога који годинама уназад прогања ЈСД Партизан и ради на његовом гашењу.
 

JasminaT

Grobarčina
Учлањен(а)
05.12.2010
Порука
21.475
Reaction score
41.272
Локација
Žrnov
@Jokic , bravo za "logiku".
I sad ako se ta Evroliga da zapita "aha, pa kako sad dugujete porez, a mi od vaše države dobili papir da ne dugujete? ", može samo da kaže "Ma da mi vas počistimo, pošto ste isti kao cigani i samo muljate sa papirima"
 

BiP

Grobarčina
Учлањен(а)
11.05.2018
Порука
1.189
Reaction score
7.024
Локација
NbG
Da budemo iskreni do kraja, najveci deo ovog dugovanja za porez je nastao pre Ostojinog dolaska u klub, u zlatnoj eri Danilovica i Duleta Vujosevica. Kao i vecina ostalih dugova.
Ja pozdravljam ovu inicijativu jer mislim da je, kao i vecina stvari kod Ostoje, marketinskog karaktera. Da se na kulturan nacin razoruza ova retorika o klubovima koji su platili i onima koji zanemaruju i nece da plate porez.
Dal cu finansijski ucestvovati videcu kad se cela prica razmota al ne mogu da pljujem jer neko, pa makar to bio i Ostoja, pokusava da nadje resenje da resi dugovanja koja su nam omca oko vrata. Pa makar to bio i nacin da se dodvori svom vodji.
 

JasminaT

Grobarčina
Учлањен(а)
05.12.2010
Порука
21.475
Reaction score
41.272
Локација
Žrnov
Da budemo iskreni do kraja, najveci deo ovog dugovanja za porez je nastao pre Ostojinog dolaska u klub, u zlatnoj eri Danilovica i Duleta Vujosevica.
Da budemo iskreni do kraja, ovaj dug je za 80 godina postojanja... koliki je bio u kojoj eri, diskutabilno je...
Ali to je skroz nebitno.
Niko od nas ga nije lupao po ušima da se hvata u kolo, ako nije imao način da reši te stvari.
 

El_Grande_Jokan

Grobarčina
Учлањен(а)
29.06.2019
Порука
3.718
Reaction score
23.246
Локација
Академија
Управо то. Нигде се не спомиње да је ово оно што се дугује од када постоји ККП. Ако се "држава" (да не кажем жваљо жваљави) курчи да помаже једнако, прво нека нам обезбеди репрограм дуга по истим условима по којима га је добио Човић. Е онда нека се подвуче црта, уложеног, опроштеног и остварених резултата!
Остоја је човек кога је поставио психо, исто као и Вучелу. Ако не плаћају порез, нека од њих то тражи а не да прозива навијаче, нисмо ми дугове направили!
 

Zalosna Sova

Grobarčina
Учлањен(а)
29.06.2019
Порука
2.342
Reaction score
11.101
Локација
underground
Porez je vecinom nastao od devedesetih kad niko nije od sportskih kubova placao porez a nastavilo se i za vreme dosa jer drzava nije imala para da daje klubovima i to je bio jedan vid pomoci da se zazmuri na to.
Po dolasku bolesnika receno je da svi moraju da plate porez i ponudio reprogram i otpis kamata, jer je znao da Partizan ne moze ni to da plati posto su slavine vec pocele da se zavrcu i to je bio nacin da nas unisti i da otera Duleta.
Cigani su mogli to da prihvate jer je njihov porez bio porez Fmp-a , neuporedivo manji a porez od ranije su ponistili cuvenim uppr-om.
E sad sto se Ostoje tice nije da je bila neka jagma za tim mestom, mesecima smo bili bez uprave posle odlaska Pekovica.
A ako ima i sad neko da hoce da se "uhvati u to kolo" i da to resi na nacin na koji Ostoja ne moze, ja dizem obe ruke da takav dodje.
Naravno uz uslov da se i Obradovic slozi s tim.
Samo bojim se da takvog nema.
 
Учлањен(а)
29.06.2008
Порука
14.786
Reaction score
55.626
Локација
Ja sam ceo život s tobom...
Da budemo iskreni do kraja, najveci deo ovog dugovanja za porez je nastao pre Ostojinog dolaska u klub, u zlatnoj eri Danilovica i Duleta Vujosevica. Kao i vecina ostalih dugova.
Ja pozdravljam ovu inicijativu jer mislim da je, kao i vecina stvari kod Ostoje, marketinskog karaktera. Da se na kulturan nacin razoruza ova retorika o klubovima koji su platili i onima koji zanemaruju i nece da plate porez.
Dal cu finansijski ucestvovati videcu kad se cela prica razmota al ne mogu da pljujem jer neko, pa makar to bio i Ostoja, pokusava da nadje resenje da resi dugovanja koja su nam omca oko vrata. Pa makar to bio i nacin da se dodvori svom vodji.
Pa ovo nije tačno DV i PSD su ostavili poreski dug 1.5 koji je navodno bio u reprogramu posle, bar su nas tako lagali. Gde su Peković i Ostoja napravili ostatak je pitanje za njih, pogotovo što smo stalno slušali izjave kako nemamo dovoljno za budžet jer odvajamo novac za poreski dug.
Peković je svojevremno izjavio da je taj dugo 500h jer smo mi s ugovorom nisa otplaćivali taj dug. E onda su nam igrali Frenk Robinson i Vrabac zbog duga a dug se povećao 15 puta.
Aj prvo da vidimo kako je taj dug nastao iz godinu u godinu pa onda da pričamo o tome da ga budale od navijača plaćaju.
Ili da vidimo da li će kkp da plaća pojedincima stambene kredite ako je veza dvosmerna.
 
Последња измена:

El_Grande_Jokan

Grobarčina
Учлањен(а)
29.06.2019
Порука
3.718
Reaction score
23.246
Локација
Академија
Остоја у сваком "обраћању нацији" причао како тече мед и млеко, купује се бус на нивоу покретног апартмана на Златибору. После сваке победе појави се психо, честита и каже "платите дуг". Остоја је ту већ пет-шест година а понаша се као да је највећи део дуга настао кад исплаћена отпремнина Тоши и кафе куварицама.
 

Rebellion

Grobarčina
Учлањен(а)
02.04.2010
Порука
1.433
Reaction score
4.175
Локација
127.0.0.1
To skupljanje para za porez mi je odvratno i uopste mi nije problem ako se ispune neki uslovi.

Prvo, odvratno mi je jer me podseca na musavce i SMS kampanju. Odvratno mi je jer dug nema veze sa onim sto su nam pricali godinama. Dok smo mi igrali sa amaterima jer se vraca dug, taj dug je porastao. I zato mi je jos vise odvratno jer da sakupimo 10 miliona mi bi ostali sa dugom od 2 miliona, jer bi kao i u svakom drzavnom preduzecu dobar deo kolaca neko sebi uzeo. E zato mi je problem da dajem pare nekim lopovima koji vec imaju milione. Zato, ok mi je da dam pare pod sledecim uslovima:
- da se objasni kako je ovoliki dug nastao (detaljno, ne jednom recenicom),
- da se obezbedi tacno pracenje sredstava i dokumentuje uplata kompletnog iznosa na ime duga a nakon toga dostavi i nova poreska kartica,
- da se odjebe drzava i psihu javno kaze da prestane da nas pominje kako nam pomaze i da se slihta uz nase uspehe (on nije sve u srbiji i vreme mu je da ga neko odjebe na taj trip boga koji ima),
- da se objasni kako se u sledecim godinama moze obezbediti budzet za isto ili slicno poslovanje (ocigledno bez drzave) tako da se porez opet ne gomila,
- uvesti redovno mesecno pracenje poreza i dostavljanje javno mesecno poreske kartice.

E sad, ono sto je cinjenica jeste da ovo skupljanje nema veze sa nama. Najveci deo novca ce da daju razni glumci, pevaci i vlasnici firmi. Unosenje novca u klub je postalo izuzetno zeznuto, svako sad sve gleda, a onda moraju i porezi na novac na poreze da se plate. Zato se i organizuje donatorsko vece, da moze veca suma novca lepo i transpatentno da se proknjizi. Zato da se opustimo, niko ne cilja na nasih 2 EUR.

Ja se samo nadam da ce najvise da daju oni sto su najvise i uzeli od ovog kolaca od 7 miliona koji fali.
 

Tuljo

Administrator
Уредник
Учлањен(а)
30.09.2006
Порука
8.356
Reaction score
6.643
Локација
Tamo gde si ti!
Pruži ruku spasa Partizanu!

Kako nezvanično saznajemo, u naredih desetak dana KK Partizan će izaći sa predlogom da navijači pomognu košarkaškom klubu koji trpi velike pritiske poslednjih sedmica zbog velikog poreskog duga.

Svaka dva dana, navijači crno-belih šalju zadivljujuću sliku u svet, koji sa ushićenjem prati nestvarne scene iz Beogradske Arene. Očigledno da ta ljubav žulja određene faktore u ovoj zemlji koja je očigledno za to bila nespremna (čitaj potcenili su navijače Partizana i najvećeg trenera svih vremena).

S tim u vezi, KK Partizan je odlučio da uz pomoć svojih navijača sakupi određena sredstva i da uđe u reprogram poreskog duga (koji bi zatim servisirao na mesečnom nivou). To bi omogućilo da se sledeća sezona započne bez ikakvih pritisaka na tim, da se nastavi sa jakim timom i sveobuhvatno bi se omogućilo klubu da se reši balasta zavidnih i pakosnih i da samostalno funkcioniše.

U toj akciji, kako smo saznali, učestvovaće kompanije, sponzori, svi članovi UO, zaposleni u klubu, ali i navijači. Plan je da se oroči na 20-tak dana tokom kojih bi na transparentan način svakodnevno praćeno koliko je uplaćeno.

Partizan nema nikoga osim nas, a Uprava kluba nema mogućnosti da preokrene trenutnu situaciju, pa vas pozivamo da svi zajedno udahnemo dodatni vazduh i napunimo pluća našem klubu da se izbori i sa ovom novonastalom situacijom. Obzirom na to da se traži karta više, da je interesovanje na istorijskom maksimumu, očekivanja i od ove akcije su velika!

Ko koliko može, ali da se pruži ruka Partizanu!
 

Mandragor

Grobar
Учлањен(а)
07.12.2006
Порука
634
Reaction score
3.899
Aaaa bogami ne, njima kampaco od para koje ja dajem za porez sto ovako sto kroz firmu, a za porez KKP preko toga da skupljamo sami pare. I sve to dok su nam realni prihodi 3 puta veci od njhovih, a tim jeftiniji. Ni dinar, ni cent, ni paru. Da dam mogu samo nekom detetu za lecenje posto deca nisu mogla da biraju gde ce da se rode. Ovo je sramota i skandal. I da se razumemo, cena karata je za nas standard, kao cena za GSW za standard u San Francisku... Mater im svima bolesnu i bezobraznu. Neka i nema sledece sezone. Neka ugase i fudbal i ovo i neka mi popuse za borbu kroz insititucije, a i same institucije ovog obora a ne drzave...
 
Top