Partizan.net - Forum navijača Partizana

Dobrodošli na najveći i najstariji Forum Navijača Partizana!

Nekoliko desetina hiljada ljudi prati i podržava naš rad. Zaprati nas na socijalnim mrežama za najnovije informacije o Partizanu ili se pridruži hiljadama članova u diskusijama na našem Forumu

Važno: Registracije za nove članove su trenutno zatvorene. Ukoliko svejedno želite da nam se pridružite, pošaljite E-mail Uredništvu koje će Vas uputiti u proceduru. Kontak informacije možete pronaći na partizan.net

Napred Partizan!

KK Partizan - uprava, marketing, transferi

Статус
Затворена за писање одговора.

Nisi

Grobarčina
Учлањен(а)
29.09.2020
Порука
2.075
Reaction score
14.315
Локација
Kipar
Danas nista nije sigurno. Iskrenost u namerama se uvek dovodi u pitanje od starta, i ne bez razloga, s obzirom kroz sta smo prosli. Neki od velikih grobara, u koje smo se kleli, su verni saradnici okupatora.
Jeste Savic imao tu izjavu, secam se, ali nikad je nije ostvario. Do sada se nije kompromitovao nekim ekstremnim nacijackim istupima.
Sa druge strane, Savic ima iskustva na tom poslu iz velikih klubova. Iz igrackih dana ga pamtim kao ozbiljnog igraca i coveka. Takodje je zaradio dovoljno para da bi dolazio zbog nekih kombinacija. Zbog svega ovoga verujem da dolazi sa dobrom namerom i za mene je njegov dolazak zaista veliko iznenadjenje.
Ali vreme ce pokazati sta je istina a mi mozemo samo da se nadamo da ce biti boljih dana za nas.
 

Mandragor

Grobar
Учлањен(а)
07.12.2006
Порука
633
Reaction score
3.879

Doduse, kada se stavi prst na celo, i ne reaguje na prvu... Ne znam. Dovodjenje nekog velikog grobarskog imena (osim Duska) bi bio pokusaj mazanja navijaca svakako. Ovaj potez i jeste malo cudan, ako je istinit. Posle pocetnog besa, sada sam samo zbunjen. Vidim da ga je corava pudlica provlacila kroz govna.
 

serAlex

Grobarčina
Учлањен(а)
21.05.2007
Порука
7.316
Reaction score
37.436
Šta god da je, obiće se nama po leđima.

Sa jedne strane nije nemoguće da cigan umešan u menadžerske kombinacije radi bolje od nekog "našeg", ako ništa drugo ono zbog svojih interesa. Ali, kada znamo ko i kako vodi zemlju, ne verujem im ni da je danas petak.
 

Maks778

Dežurni spam majstor
Учлањен(а)
30.08.2019
Порука
332
Reaction score
1.351
Локација
Vasiona
Koliko je Lončar bio amaterski potez.
Toliko je sa druge strane, ukoliko se ispostavi tačnim. Dolazak Savića na mesto sportskog direktora, pun pogodak i nagoveštaj da ubuduće nikada više nećemo gledati neke Perkinse u Partizanu.
 

JasminaT

Grobarčina
Учлањен(а)
05.12.2010
Порука
21.437
Reaction score
40.889
Локација
Žrnov

Прилози

  • 20210312_190204.jpg
    20210312_190204.jpg
    67,7 KB · Прегледа: 93
Последња измена:

ZatucaniZapadnjak

Grobarčina
Учлањен(а)
29.06.2019
Порука
1.117
Reaction score
5.472
Локација
Beograd
apropo Savića i njegovog funkcionerskog rada:

pamti se to da je bio u Fortitudu tri godine pa u Barsi tri godine, pa se onda vratio u Fortitudo. taj prvi mandat u Bolonji je bio takav da se nije bavio ključnim sportskim pitanjima, već je više imao ulogu nekog savetnika.
iskočili su od večite Top 16 ekipe (kakvi su bili i u tih zadnjih par godina dok je on tu igrao). do tima koji je igrao finale EL, konstantno u vrhu italijanske košarke + uzeli su titulu i prekinuli dominaciju Virtusa i Benetona.
Onda sledi prelazak u Barsu gde on ima zadnju reč oko sportskih pitanja. to je klub koji je po meni, sve pogrešno u modernoj košarci 21. veka, od načina na koji se vodi, kako se finansira, kako on izgleda ali tamo ne rade glupi ljudi i ne bi mu dali olako funkciju.

ako se stvari analiziraju, Barsa je u tom periodu između njihove dve osvojene Evrolige (2003, 2010) imala dosta slabiji sastav nego u tim sezonama. U prvoj ekipi su igrali Bodiroga, Jasikevičius, Varežao, Fućka.. kasnije je bio onaj tim koji smo mi dobili koji je imao i Lakoviča, Lorbeka, Frana Vaskeza, Rubija, Pita Mikela, uz Navara koji je naravno bio standardan tu sve vreme.

ovi Savićevi timovi su imali poneko značajno ime, Fućka se tu malo zadržao, prošli su tu solidni igrači kao što su Ukić, Vujanić je na konto igara u Bolonji i otišao tamo nakon što je nas napustio, mladi Mark Gasol, stariji Pepe Sančez, Geri Nil i takvi.
Stabilizovali su se pa su ishodi po sezonama bili:

2005-06: nastup na F4 nakon što su stalno bili u Top 16, polufinale španske lige
2006-07: Četvrtfinale EL, finale španske lige, osvojen kup
2007-08: četvrtfinale EL, finale španske lige
Vredi napomenuti da je sve vreme tu bio trener Duško Ivanović, dakle nisu se pravili ishitreni potezi. evidentno je znao kako da zadrži osovinu ekipe i nađe prave igrače oko njih da odrade dobar posao i obavljaju ulogu koja im je namenjena.

E onda povratak u Fortitudo, koji nije bio na nekadašnjem nivou ali su ipak bili stabilno na sredini tabele. Kao ključni čovek tu, i sa igračima kakvi su bili jedan stariji Fućka, Džamont Gordon, Huertas, Slokar - oni ispadaju iz lige nakon 36 godina. od tada se nije bitnije uključivao u rad uprava a da znam.

Rezultate je imao, to je očigledno, poboljšanja su uglavnom bila tamo gde je radio ali u klubovima koji imaju velika sredstva, gde je lakše amortizovati neki potencijalni kiks. Mi smo sad u situaciji gde nemamo taj luksuz, pritom ne vidim da je bila tu neka velika promocija mladog talenta, nego pronalazak igrača koji uglavnom igraju ono što znaju i vrlo su zahvalni uz poneki veliki potencijal koji iskoči. dakle, mehanizam koji neće voditi ka korišćenju naše škole i našeg talenta, barem mi se tako čini.

o ciganisanju i tim klupskim pripadnostima, izjavama i sličnim stvarima nema poente raspravljati previše, bitno mi je kakav posao radi a ne šta je pričao i lupao. Uli Henes je idiot po svim svojim izjavama ali je zato FK Bajern najjači u Evropi. Naravno, razumem zašto su ljudi skeptični s obzirom na pošumljeno govedo koje vodi klub i kako stvari funkcionišu.

kakve su pare date Šilobadu, Lončaru i Todoriću, uz dužno poštovanje njima, ubeđen sam da jednako, ako ne i više, vredi dati Saviću. Čovek je bio u vrhu evropske košarke skoro petnaest godina, ima uspeh iza sebe kao funkcioner, ima veliko ime, kao što je Danilović mogao da privuče neke stvari, tako će moći i on verovatno.

Ostaje da vidimo, ako mu se dozvoli da radi posao i ako stvari budu transparentne i normalne očekujem dobar ishod. samo se plašim da ne bacamo pare kao pijani milioneri s obzirom da i dalje zlog žabara nismo isplatili i da to i dalje traje.
 
Последња измена:

ZatucaniZapadnjak

Grobarčina
Учлањен(а)
29.06.2019
Порука
1.117
Reaction score
5.472
Локација
Beograd
rekoh već, sve su to klubovi s velikim budžetima gde se normalno radi, a ne prćija koja je na staklenim nogama jer neko to želi. potpuno su različite okolnosti. meni samo smeta to što se prerano prave zaključci na osnovu nekih stvari koje veze nemaju s njegovim opisom posla i što se automatski otpisuje kao rešenje koje će nam pomoći
neko će mi zamerati što želim da nekome dam šansu da odradi svoj posao, njegovo je da me demantuje

sve ovo pada u vodu vez dobrog trenera
 

lukaimasa

Grobarčina
Учлањен(а)
29.01.2010
Порука
1.386
Reaction score
2.377
Локација
Novi Beograd
@ZatucaniZapadnjak

Ne znam, možda si u pravu, možda mu treba dati šansu.

Ali, po meni, onda istu šansu može da zasluži Kari Pešić, jer šta nas boli kita šta je pričao i koga je trenirao, ozbiljan je trener.

Možda je zaslužuje i krivi Kalinić, boljeg domaćeg igrača ne možemo priuštiti, ne bi bio prvi kome praštamo ružnu prošlost.

I Vesna da nam bude ekonom, kažu da najbolje pere...

Opet kažem, ne znam, možda si u pravu, možda me "Sekirica Savić" natera da popasem ovo što kenjam, jednostavno ne razumem preletače ni u jednoj oblasti života.

Najcrnje je pred zoru! Čuješ li usno prvorođena?
 

ZatucaniZapadnjak

Grobarčina
Учлањен(а)
29.06.2019
Порука
1.117
Reaction score
5.472
Локација
Beograd
dakle Stojkovića sklanjati sa gola FK, izbrisati Vujanića iz prošlosti kluba i to što je bio najbolji strelac Evrolige, ne svojatati Duleta zbog one jedne sezone preko puta. sve super. volim principijelnost. pogotovo što smo opsednuti onima kojima najviše mrzimo, time im dajući više na značaju i vrednosti nego što zaslužuju. odlično.

postaviti Novicu i Kecmana za SD iako nemaju dana iskustva jer su naši momci! sigurno će to proći 100% bez problema, trese se tron Evrolige.
 

lukaimasa

Grobarčina
Учлањен(а)
29.01.2010
Порука
1.386
Reaction score
2.377
Локација
Novi Beograd
Ne, ne, kažem da ne znam, kažem da si možda u pravu.
Samo, jednostavno, ne razumem preletače.

Pričam iz čisto gledalačke (da ne kažem navijačke, jer nisam navijač u današnjem smislu reči) perspektive.

Sve u životu možeš da promeniš, zanimanje, stranku, državu, veru, naciju, ženu, prijatelje,... Samo ne možeš da promeniš klub koji voliš.

Kako reče nesrećni Grbović, protivprirodni blud.
 

Nisi

Grobarčina
Учлањен(а)
29.09.2020
Порука
2.075
Reaction score
14.315
Локација
Kipar
Klub mozemo da volimo samo mi istinski navijaci kluba. Nama je Partizan strast, deo zivota, deo familije.
Svi ostali rade za pare, cast, sportski uspeh. Tu mislim na igrace, trenere i upravu kluba.
Od tih sto rade za pare legende Partizana su samo oni koji su delima to zasluzili da budu. Ali i pored tih sportskih zasluga cak i te legende nisu ostrasceni kao mnogi od nas, primer Divca.
Za mene je dobrodosao onaj koji ce da radi u korist kluba bio on stranac ili domaci navijac nekog drugog kluba. Ko se seca Milka Djurovskog seca se i neopisive srece grobara kada je potpisao za nas. A kakav je ciganin Milko bio znaju oni koji ga se secaju.
Ovo je osetljiva tema i moze se lako svaka rec pogresno protumaciti ali ja verujem da je Savic sa iskustvom koje poseduje resenje koje nije lose. Videcemo da li ce biti postavljen kao i da li ce raditi svoj posao u korist kluba.
 

Mandragor

Grobar
Учлањен(а)
07.12.2006
Порука
633
Reaction score
3.879
Teško je reći, al ono što definitivno jeste je da Savić nema facu za Partizan. To što je kum sa onim što je celivao zadnjicu vrhovnom pederu mu uopšte ne pomaže. U suštini kad nas puste nazad u halu čuće nas, do tad nek vode kolo. Trinki je pogurao kako treba i bolesnici ga otkačiše. Ne postoji nijedan razlog da verujem da je Savić ovde došao da nešto popravi, jer da se popravljati htelo Trinki bi sad gurao ka evroligi. Dal će Savić, Tomašević ili Lončar da statiraju nebitno je... A i da se pokaže dobro uprkos svemu ne bi dugo trajao, nije ni Trinki. Dok ne vidim generala na poziciji sportskog direktora mogu da ga puše svi zajedno u klubu. Neću kompromis, neću "nova" lica, neću da kaljaju neukaljane grobare, neću da me kupuju jednom dobrom sezonom a onda brže bolje rasturaj da se pederčina ne naljuti. Samo vraćanje generala računam kao potez u funkciji kluba. Sve ostalo je definitivno mazanje očiju. I treba zauzeti takav stav. Jebe nas karma zbog teranja generala, mora da se vrate stvari na svoje mesto.
 

djomla

Partizanovac
Учлањен(а)
20.02.2007
Порука
4.175
Reaction score
18.449
Локација
U Kinšasi
Sad kad bude derbi, pa kad sportski direktor kaže igračima "jebo mater, jes lijep dres, nekako nadilazi sve ostalo".
 

Alex B

Grobar
Учлањен(а)
05.06.2017
Порука
448
Reaction score
2.542
Локација
Novi Beograd
Ko god da dođe na bilo koje mesto, na bilo koju poziciju, u bilo kojoj strukturi SD Partizan, zar je bitno?

Bolji su i ovakvi likovi, nego "legende" koje će ubrzano da troše kredit ili legende koje će brzo da potroše sebe.

Pakao
 
Последња измена:

Nisi

Grobarčina
Учлањен(а)
29.09.2020
Порука
2.075
Reaction score
14.315
Локација
Kipar
"Uspon KK Partizan i njegovo izrastanje u veliki košsarkaški klub koji je postao jedan od najuspešnijih u Evropi, utemeljen je početkom 70-ih godina, kada su Klub počeli da vode bivši košarkaši i kada je stručni rad kao selektor i kao trener u svoje ruke preuzeo Ranko Žeravica. On je izvršio sjajnu selekciju mladih igrača na čelu sa izuzetno talentovanim Draženom Dalipagićem i Draganom Kićanovićem"

Ovo je kopirano sa sajta kk Partizan. Zeravica je sigurno veci navijac od Savica ali mu to nije smetalo da svoj posao odradi na najbolji moguci nacin za nas. Ta generacija je temelj buducih uspeha.
Danas sve zavisi od politicke volje i tu nema mnogo nade. Ja ostoji ne mogu oprostiti Trinkijerija i Voldena i nemam nikakva ocekivanja dokle god je onaj na vlasti ali mislim da je Savic ozbiljno ime za svaki klub a pogotovo za nas u ovom stanju.
 

Залад

Grobarčina
Учлањен(а)
30.06.2019
Порука
3.145
Reaction score
27.951
Локација
Из Чикага (моји...)
али ови аргументни ''кме кме он је звјездаш и реко да звијезда има љепше дресове кме кме...ђе су наше легенде..'' а ''наше легенде'' за 10 година фирерове власти НИТИ ЈЕДНОМ СЕ НИСУ ОГЛАСИЛИ...НИКО. Изузимам Вујошевића. Нико да осуди нацизам над клубом у којем су стекли популарност, славу а неки од њих и богатство. Ма не да осуди...ни да помене. Неки су као оно говно грбовић отворено стали против свога Клуба. крстић, пековић...пичкетине. ребрача? Партизан је од њега створио човјека. 50 кг са креветом није имао кад је дошао. Ћути, ни словца. Да не набрајам даље.
Партизан је 2012. предат сотони на управу. И сад можемо само да гледамо и да се молимо. Већ сам писао...како су догодине избори можемо очекивати ''уступке'' ради смањења тензија и фиреровог рејтинга, ан женерал. У том свијетлу видим и ову и сличне активности у наредном периоду. Ни мање ни више од тога.
 
Статус
Затворена за писање одговора.
Top