Partizan.net - Forum navijača Partizana

Dobrodošli na najveći i najstariji Forum Navijača Partizana!

Nekoliko desetina hiljada ljudi prati i podržava naš rad. Zaprati nas na socijalnim mrežama za najnovije informacije o Partizanu ili se pridruži hiljadama članova u diskusijama na našem Forumu

Važno: Registracije za nove članove su trenutno zatvorene. Ukoliko svejedno želite da nam se pridružite, pošaljite E-mail Uredništvu koje će Vas uputiti u proceduru. Kontak informacije možete pronaći na partizan.net

Napred Partizan!

KK Partizan - uprava, marketing, transferi

Статус
Затворена за писање одговора.

Jo23

Početnik
Учлањен(а)
20.07.2021
Порука
11
Reaction score
26
Локација
Novi Sad
Ovaj novi mi deluje kao odličan šuter ali mislim da ne može nigde drugo osim na pleja. Može u teoriji i na dvojku ali ne znam kolko bi to bilo dobro u odbrani. Dakle Avramović i on na 1?
 

Dino

Grobarčina
Учлањен(а)
09.04.2010
Порука
1.557
Reaction score
11.054
Mur je cudan igrac. Na prvi pogled je jedan od milion Amera koji za cilj imaju da divljaju po Evropi, ali je zapravo dosta ozbiljan igrac. Ja sam ga gledao nekoliko puta u Nanteru, jedan od onih koji su stalno imali visoku granicu na kladionici, koji su redovno igrali promenjljivo, ali se nikad nije brinulo za minutazu i uzimanje suteva.
Mrzim kad ljudi cene nesto na osnovu visine i gradje. Ok, to ima neku ulogu i svakako moze da bude prednost ili mana, ali tom Pejdzu otkad je dosao je zalepljena etiketa loseg defanzivca iako brat pegla odlicnu odbranu redovno. To sto je klasicna dvojka zarobljena u telu keca, jebiga. Mur sad druge strane nije ni undersize, jebote ne mora ni da ima preko 1.9 za poziciju jedan, covek je normala skroz, plus je iznenadjujuce skocan. Takodje ne igra losu odbranu, ne znam odakle ta predrasuda. Nije ni eltini defanzivac, ali to sto divlja u napadu i sto ima metarosamdesetikusur ne znaci da je los u odbrani, nije. Igrom slucaja gledao sam jednu protiv Cedevite dok je CMM bio tamo, covek je sposoban da ga isprati nogama, a realno jako malo igraca u Evropi moze da se pohvali time jer je CMM bolesno brz i eksplozivan.

Dalas Mur je pre svega skorer i stalno gleda na kos. Ima debela muda i ne plasi se da se zaleti i pod kos. Solidan ulaz, sasvim dobar dribling, malo je sporiji kad je ubrzanje (nemojte da ga uporedjujete sa Bo-om, eksplozivan jeste na isti nacin kao Bo, ali daleko od toga da moze da radi ono sto radi Mekejleb kad pricamo o prodoru bas zbog ovoga) u pitanju ali nakonadjuje time sto je izuzetno eksplozivan i skocan, cudan flouter koji ne bi smeo toliko da koristi...
Najveci kvalitet mu je naravno sut. Osim suta ima i domet i ne plasi se da bezi nazad od linije za 3 sto je ujedno i prednost i mana.
Generalno njegov sut moze da radi samo kad ne komplikuje. Selekcija suta bi trebala i morala da bude malo bolja. On ce njegove suteve da uzme svakako, tako da sve zavisi od toga moze li sta da kreira i ima li prostora. Nemojte da se zavaravate tim snimcima u kojima cepa mrezicu. brat moze da lupi po obrucu u stilu Radeta Zagorca, tako ponekad odvratno ubije po lopti iz sulude pozicije. To sa asistencijama se pricalo i za Voldena, ponovo generalizovanje nekih stvari. Lik nije taj tip igraca, nije asistent i to sigurno zna onaj ko ga je doveo. Ne mora svaki plej na svetu da ima 5+ asistencija svaku utakmicu i ne mora da je svakom primarna uloga da razigrava saigrace.
U sustini lik je neverovatno oruzje u napadu i to se mora iskorisiti. Neko je vec pomenuo Diksona i mislim da je to tacno ono sto Zeljko trazi u Muru. Dikson je, istini za volju, dosta razumniji igrac...

U odbrani je cist prosek. Bitno da sluzi timu i da nije raspevano prolece ala CMM i Perkins. Ima aktivne ruke, brze noge, te lateralne kretnje su mu manje-vise ok. To je to. Ponekad zna da se zalepi za blok, ponekad da se preceni, ali Boze moj. Nista posebno ni "za" ni "protiv", u pravom smislu te reci - solidan.

Meni se svidja kao pojacanje. Mnogo ce zavisiti od toga kako cemo uspeti da ga iskontrolisemo, ali u ovako kreiranoj ekipi mislim da tu trener i nece morati da ima pune ruke posla, jer tim sam po sebi uspostavi ravnotezu, a kad igras sa igracima kao sto su Panter i Lidej, moras malo u drugi red. Bukvalno kao Bobi Dikson, to je ta uloga i namena.
 

Aleksa

Grobar
Учлањен(а)
28.03.2010
Порука
761
Reaction score
687
Локација
Nis
Objasnio Grncarija, ili ako ga ne sanjamo, moze da nam bude prva opcija u timu, mi doveli Ledaya i Pantera ovaj lik ce da bude 3 4 opcija ui zvaisnosti kakva jos pojacanja dovedemo,poenta je da igra za mnogo manje od ostalih i da ne moze da bude promasaj ovakav igrac, cak i ako isporuci jednom u 5 meceva. Vise sam skepticanu vezi igraca koji su projektovani da budu prva druga opcija, generalno, oni mogu da omanu (parakovski)

Problem je sto su ljudi navikli da imamo po 2 3 stranca u ekipi i od svih se ocekuje da prave razliku, trenutno nije takva situacija i po projekcijama cemo da imamo koliko 6 7 8 stranaca, ne ocekuje se od svakog da pravi prevagu a oni od kojih se ocekuje na svakoj utakmici da budu ti igraci su vec dovedeni. Ovom momku samo puna podrska, meni se BAS BAS svidja pojacanje
 
  • Like
Reactions: Zex

Шамаи

Početnik
Учлањен(а)
10.07.2021
Порука
1
Reaction score
0
Локација
Бањалука
Kad pocinje aba liga? Nesto se oduzilo.
Чини ми се крај септембра да почиње АБА, нешто послије 20-ог, има времена за уигравање екипе што је најважније када дође оволико играча припреме требају да буду одрађене по могућности са цијелим ростером...
 

Zalosna Sova

Grobarčina
Учлањен(а)
29.06.2019
Порука
2.279
Reaction score
10.719
Локација
underground
Mur ce ocito biti starni plej , i nemam nijedan razlog da sumnjam u Zeljkov izbor koji ga je sigurno gledao stotinu puta , i razgovarao s njim vise puta. Za centarske pozicije izgleda da cekamo draft . Momku u svakom slucaju sve najbolje i nadajmo se da ce svoju najbolju kosarku pokazati u svetom dresu i u timu sa najvisim ambicijama.
 

Dario89

Početnik
Учлањен(а)
04.07.2021
Порука
3
Reaction score
5
Локација
Novi Sad
Oduvek sam voleo više jaču odbranu pa u napadu šta uradimo....al me prošla sezona razuverila,bilo je mučno za gledanje što se napada tiče.Tako da glasam za šutere
 

Matke22

Grobarčina
Учлањен(а)
31.08.2018
Порука
3.217
Reaction score
8.995
Локација
JNA
Dobrodošlica Muru.

1 ?, Mur
2 Panter, Avramović, Trifunović
3 Kuruks, Dangubić/Zagorac
4 Lidej, ?
5 ?, Mozli, Miletić

Očekujem floor generala kao prvog pleja.
Pored prvog pleja fale još i rezervna četvorka i prva petica. Tu očekujem da ćemo pojuriti domaće igrače koji su se već povezivali sa nama, a to su Smailagić i Petrušev.
 

Kruna

Grobar
Учлањен(а)
01.06.2011
Порука
292
Reaction score
414
Nemojte da se zavaravate tim snimcima u kojima cepa mrezicu. brat moze da lupi po obrucu u stilu Radeta Zagorca, tako ponekad odvratno ubije po lopti iz sulude pozicije.
Neka on "kamenuje" obruče i table koliko mu volja, samo neka nastavi da šutira trojke 40+% kao što je to radio u dosadašnjem delu karijere.

Elem, što se ostatka rostera tiče, mi ćemo dovesti još jednu jedinicu, nešto tradicionalniju, zasigurno. Žoc kroz celu trenersku karijeru ima jednog komandanta pleja i jednog koji "divlja".

Na petici za sada imamo samo Mozlija, koliko sam ispratio Miletić je čak skinut i sa spiska igrača (sa našeg sajta), tako da ne verujem da je u bilo kakvim planovima, a realno bi bilo i neozbiljno da nam on bude igrač koji bi neretko uletao na parket. Nije ovo košarka od pre 30 godina, pa da ti je dovoljno da imaš 2 centra i miran si za celu sezonu, naročito ako uzmemo u obzir i ove kovid protokole sa kojima uvek postoji šansa da neki igrač bude u autu 3-4 nedelje.

Što se četvorke tiče, Kuruks bez problema može da uskoči na istu 5-10 minuta po meču. On je telom veoma sličan Lučiću, tako da ne vidim nikakav problem da ga gledam na toj poziciji protiv nekih laganijih, streč četvorki.
 
  • Like
Reactions: Zex
Учлањен(а)
04.12.2012
Порука
3.233
Reaction score
1.930
Локација
Подгорица
Oduvek sam voleo više jaču odbranu pa u napadu šta uradimo....al me prošla sezona razuverila,bilo je mučno za gledanje što se napada tiče.Tako da glasam za šutere
Па нисмо баш тако танки назад да неће бити одбране, поготово под Жељком.
 

Владан

ex Vlad
Учлањен(а)
07.06.2012
Порука
13.974
Reaction score
25.969
Локација
ante portas
Dobrodošlica Muru.

1 ?, Mur
2 Panter, Avramović, Trifunović
3 Kuruks, Dangubić/Zagorac
4 Lidej, ?
5 ?, Mozli, Miletić

Očekujem floor generala kao prvog pleja.
Pored prvog pleja fale još i rezervna četvorka i prva petica. Tu očekujem da ćemo pojuriti domaće igrače koji su se već povezivali sa nama, a to su Smailagić i Petrušev.
Pejdža si zaboravio :)
 

mvp

Grobarčina
Учлањен(а)
30.09.2006
Порука
2.426
Reaction score
11.728
Локација
Beograd
Vidim potencirate pricu da se dovode domaci igraci...A koga bi vi doveli na poziciji pleja od domacih da je igrac za euroligu?Koga uopste na bilo kojoj poziciji od domacih da valjaju osim mozda Petruseva?ilI ovako imamo dovoljno domacih igraca i za kls i krk.Avramovic,Dangubic,Zagorac,Trifa,Miletic,Pejdz,Panter sve srpski igraci,a i brat "albanac" je mali sengen.Uz nekoliko stranaca svi dostupni i za domace utakmice i odlicna rotacija.Za euroligu i aba ce malo vise stranaca morati zvog nedostatka kvaliteta.Jbg kada je pudlica unistila srpsku kosarku...
 

Maks778

Dežurni spam majstor
Учлањен(а)
30.08.2019
Порука
332
Reaction score
1.351
Локација
Vasiona
Kao što već neko napisa. Deluje mi kao da je Pejdž završio sa igranjem kod nas. Isuviše su mi ovo igrači sličnih karakteristika.
Pejdž je prošlu sezonu, neretko puta oscilirao. Jednu odigra dobru, pa dve-tri ga nema.
Bilo je reči da Džikić želi Pejdža u Budućnosti.
Novi igrač (Ni ime mu ne zapamtih), deluje mi kao ugrade na poziciji na kojoj Pejdž igra.
Po snimcima koje odgledaj, ne deluje mi kao playmaker.
Ukoliko je moja pretpostavka ispravna. Odlaskom. Pejdža, otvorio bi se prostor za dovodjenjem prvog playmekera.
U svakom slučaju, kako god, želim dobrodošlicu novopridošlom igraču.
 

ElJefe

Početnik
Учлањен(а)
20.07.2010
Порука
120
Reaction score
301
Nema kvalitetnih srpskih igraca, pogledajte na sta lici reprezentacija bez Bogdana, Lucica i Jokica...mozda Dalibor Ilic na backup 4 :D
 

Sascha

Grobarčina
Учлањен(а)
19.07.2010
Порука
1.063
Reaction score
699
Локација
na pocetku kraja

Nije. Prebacuje ga u Fk, jer je bek, a Miljković se povredio....

Ne znam čemu ovolika "napetost". Ljudi, Želimir Obradović je trener KK Partizan.

Pa on bi i sa petorkom sa foruma, gde bi ja od metar i žilet igrao centra, uzeo ligu (našu), a ABA ligu bi nam trebao i neki "igrač zadatka". Neko ko može da skoči...

Opustite se.
Za brige je zadužen drugi deo grada...takoreći predgrađa...
 
Статус
Затворена за писање одговора.
Top