Partizan.net - Forum navijača Partizana

Dobrodošli na najveći i najstariji Forum Navijača Partizana!

Nekoliko desetina hiljada ljudi prati i podržava naš rad. Zaprati nas na socijalnim mrežama za najnovije informacije o Partizanu ili se pridruži hiljadama članova u diskusijama na našem Forumu

Važno: Registracije za nove članove su trenutno zatvorene. Ukoliko svejedno želite da nam se pridružite, pošaljite E-mail Uredništvu koje će Vas uputiti u proceduru. Kontak informacije možete pronaći na partizan.net

Napred Partizan!

KK Partizan - uprava, marketing, transferi

Статус
Затворена за писање одговора.

ZatucaniZapadnjak

Grobarčina
Учлањен(а)
29.06.2019
Порука
1.117
Reaction score
5.472
Локација
Beograd
nisam se oglašavao tokom cele ujdurme jer sam želeo da sačekam konferneciju za štampu, pa s obzirom da je dosta toga razjašnjeno, i ja da prozborim po koju:

ovaj potez je stvarno pokazna vežba za svakog čoveka koji napusti Partizan, a koji govori da voli klub i želi da mu pomogne. Ne kažem da takvih nema, daleko bilo, ali to uraditi na ovakav šmekerski način, u momentu kad je to klubu zaista potrebno, dok još može mnogo toga da vrati i to ne kao polupenzioner ili izmrcvareno ime već i dalje izuzetno vredan resurs, je neverovatna stvar i pokazuje da je Željko čovek od dela, kojem je priča prolazna i nebitna stvar.
Mnogo mi je značilo to što je rekao da nema nameru da ide preko nekih realnih finansijskih granica, da je cilj jaka domaća baza igrača i da nije poenta da se prave "all-in" projekti dovođenjem Veselog i Vestermana i ostalih, to nam ne bi ništa ni značilo jer nikom nije cilj, a verujem isto tako da ni Željku nije cilj osvojiti trofej i uterati klub u bankrot (bez obzira na zadatak gospodina s leve strane i svih ostalih propratnih činilaca) već da se napravi sistem koji će postojati i stabilno funkcionisati bez obzira na to ko je trener i ko je u upravi, postojaće jasna ideja i vizija.

To se moglo videti i na konferenciji sa onim njegovim pogledom nalik na mrguda koji nam je preko potreban jer jesmo u teškoj situaciji, jedino nam maksimalna ozbiljnost i krvavi rad služe te mi nije baš najjasnije na osnovu kog optimizma i koje vudu magije ljudi ovde predviđaju neverovatan uspeh od početka ovog mandata. Lepo je imati ambicije, ali ako jedan Virtus sa svim onim uloženim novcem i mnogo kvalitetnijim timom nije mogao da osvoji EK, kad Unikaha nije mogla, ni UNIKS (iako je dogurao do finala), po kom osnovu mi pravimo tako laku tvrdnju da ćemo sve da pokorimo? Tačno, imati trenera ovakve klase daje veliku prednost, ali ne garantuje ništa.

Još jedna stvar koja je jasna jeste da je apsurdno pričati o tome da se Željko smilovao i ušao da spasi klub i postao legenda - on je legenda od '92, a verovatno i pre toga, on je ušao u priču koja je sigurno ozbiljna i po pitanju neke podrške i logistike i verujem da su svi ovi pregovori toliko trajali u nameri da mu se dozvoli da radi svoj posao kako treba bez ikakvog mešanja bilo koga, bez dodatnih svinjarija van terena (zato je još lepše što je jasno postavio temelje da ga pritisci i spoljne stvari ne zanimaju i prebacio loptu u dvorište znamo već koga). Sada je ispit na Saviću (za kog mi je zanimljivo da je odjednom miljenik svih, a setimo se kako je dočekan) da iskoristi svoja poznanstva, znanje i dovede igrače koji će biti tu duže vreme i da odredi jasnu politiku kluba za dalji period kojom se možemo održavati bez milosti žvalave pederčine i njegovog poltrona, od kog samo želim da se skloni i da što manje smeta, pošto van terena ionako neće ništa za Partizan uraditi, s obzirom da ćoravi može na sto da mu se posere i rado bi i to govno pojeo.

Ispit će biti i na navijačima, da shvate da niko nije mašina, i da shvate da svako može da pogreši u proceni igrača, postavci igre, izmeni ili bilo čemu drugom, pa tako i Željko. Mene samo raduje što će ovde konačno biti neke odgovornosti, sistematičnosti i tranpsarentnosti u klubu koji to nema već godinama, a nije ga imao čak ni u periodu Trinkijerijevog rada, i raduje što se zna ko je glavni autoritet. Prisustvo publike na svim mečevima je apsolutna neophodnost i svakog navijača treba da savršeno boli kurac šta bilo ko kaže , dvorana mora biti puna i mora sada još jače da se izvrši pritisak na pičkicu s Andrićevog venca i da se ponovo ukaže da ne želimo da bilo ko ulazi i određuje sudbinu Partizana osim ljudi koji vole Partizan i koji će sve uraditi da Partizan bude uspešan, a ne verujem da postoji neko veći od Željka u tom pogledu. O košarkaškim i taktičkim stvarima ne želim ni da pričam, čovek je u jednoj konferenciji objasnio više košarke nego svi naši treneri prošle sezone.

Neki bolji dani slede, iako sve nas čeka jezivo težak zadatak, ali sad makar imamo mogućnost da pokušamo da ga rešimo, za razliku od prethodnog perioda gde je svaka takva opcija svesno suzbijena dok se u neku drugu veštačku tvorevinu sipalo šapom i kapom za 16. mesto.

O promenama u timu će biti vremena, ja i dalje mislim da ovaj roster ovakav kakav jeste ima potencijala da bude solidan ali bez nekoliko ozbiljnih pojačanja mi nemamo šta da tražimo. U tom smislu, ulaznice, sezonske (koje nestrpljivo čekam i za koje ću šator vaditi), sponzori i sve ostalo će drastično pomoći.

Dajte Vanju, Gagija i Anđušu za početak, nije valjda mnogo. :D
 

Grave

Grobarčina
Учлањен(а)
05.12.2011
Порука
2.058
Reaction score
7.936
Mene zanima, u čemu je razlika između te Želimirove izjave i Stanojevićeve na istu temu? Pa samo u imenu, autoritetu, kredibilitetu. Da je Mijatović rekao isto što i Stanojević - svi biste ovde aminovali.
Recimo Vujošević je dokazao da rad kvalitetnog trenera sa talentima Srbije dovodi do rezultata u košarci.
Što na reprezentativnom(zabole me) tako i Partizanovog klubskog uspeha.
Isto tako dokazano da kad nemaš trenera u Partizanu talenti idu u Megu, FMP ili nekog našeg trenera u inostranstvu.
Tako da ima velike razlike.
Jer on priča o fenomenu koji treba da se desi.
Da mladi igrači ponovo žele Partizan a Micov, Milosavljević, Lučić... pre odaberu Partizan od Mege.
Jer svakako će taj sastav više uraditi u Evropi od
Tošić, Jović, Marković, Stojković, Šaponjić, Pantić,Brežančić,Bogosavac...
 

PARTIZAN INSTITUCIJA

Grobarčina
Учлањен(а)
29.06.2019
Порука
2.003
Reaction score
11.803
Локација
JNA
Malo me brine odlazak Jaramaza, ne vidim kojeg bi domaceg igraca tu mogli dovesti...
 

IN 10

Grobarčina
Учлањен(а)
03.04.2008
Порука
2.514
Reaction score
5.145
Besmislena su vam poredjenja, nema tu nikakve razlike, domaci igraci su pozeljni i u fudbalu i u kosarci. Radi se samo o kvalitetu igraca.

Nije isto vratiti Lucica i Bezbradicu. Niti je isto vratiti Ljajica i Miljkovica.

Kad FK bude mogao vratiti Ljajica, Nastasica, Jovetica, Brasanca, Lukica... - nema problema. Ali je bezveze pitati u cemu je razlika u ovome sto Zeljko prica i onome sto FK vec decenijama radi.
 

Nemanja-950

Partizanovac
Учлањен(а)
11.05.2018
Порука
3.913
Reaction score
21.622
Naravno, takva svakodnevica ne odgovara tlačiteljima Partizana i meni je to dovoljna satisfakcija. Na ovo gledam kao na doijenu bitku tek. Zato i kažem, imamo generala na čelu posle dugo vremena i treba slušati njegove komande a ne kurčiti se sada ako smo bitku dobili. Što je najgore, nismo mi dobili tu bitku - Ne, nismo se mi za ovo izborili. Ovo nam je dato da do bitke /borbe/ ne bi ni moralo doći.

Citiram ceo pasus da ne bi ispalo da izvlačim iz konteksta, ali bih se fokusirao na poslednju rečenicu...
Od strane koga nam je dato? Zašto bi nam dali nešto? 90% mrtav klub koji je prestao da pokazuje bilo kakav znak života, ako do tog trenutka nije došlo do bitke/borbe, kada bi došlo i od čega se plaši taj koji nam je to dao?
Ako neko može da aminuje oživljavanje mrtvog kluba (koji je on ubio) i uzdizanje istog do samog vrha Evrope (što će se i desiti sa Željkom), onda isto tako može da uradi i suprotno. Niko ne sme da ima takvu moć i o tome ćutati je saučesništvo u svakom smislu.
Nikako ne izbacivati FK iz KK tema i obrnuto jer je apsolutno sve povezano.
Mi smo se zajebali jer smo mislili da je glup neko ko jebe 6 miliona ljudi.
Voleo bih da nije tako, ali bez pada psihopate sa vlasti, fk neće još dugo, a to je stub sportskog društva.
Živeo Partizan pa šta bude neka bude, zato je borba i bitna a ne ćutanje.
 

ZatucaniZapadnjak

Grobarčina
Учлањен(а)
29.06.2019
Порука
1.117
Reaction score
5.472
Локација
Beograd
neću da ulazim u rat sa bilo kim ali ovo je takva hrpa budalaština što je Spalding napisao da stvarno nemam živaca da idem u te kuloare

i nek se zna da bih radije da budemo u drugoj ligi nego da nam iko "daje" nešto, pogotovo nakon više od deset godina pumpanja suludih para, sve logistike, svog talenta u KKTop9, uskraćujući drugi od bilo čega. Lako je dati invalidu kolica na trci od 200 metara (Trinkijeri) kad ovaj drugi sprinter počinje trku na 50 metara od cilja a invalid je 50 metara iza početne linije... najviše se kuneš u Žoca a ispada da ga unižavaš komentarom da ga je neko doveo i da ga je neko dao nama. Ne, on je dao samog sebe Partizanu jer je on svoj čovek kog ne zanima koncept divlje džungle u Srbiji, nego sistem, ozbiljnost i krvav rad, boli njega kurac i za vučića i sve ostale zakulisne radnje i apsolutno verujem u priču da ih je iznapušavao i rekao da odjebu i da puste klub da sam odlučuje o svojoj sudbini, i nije on došao jer mu je neko rekao i javio nego zato što je ŽELEO i zato što veruje u sebe i ovaj klub, makar je to moj utisak

i nek se zna da Partizan ne postoji od 1992. nego od 1945. i da niko nije veči od Partizana, pa ni Željko Obradović

vučić je smrdljiva pičektina i to što se usrao kao govno zbog malog skandiranja na jednoj utakmici do te mere da je realno dao zeleno svetlo limaru da pokuša nešto da napravi dovoljno govori o tome kakav ludak jaše ovim društvom, i pred njim da se povlačimo?? njemu da se zahvaljujemo ili da nešto ignorišemo??? ne pada mi na pamet, nek se nasisa kurca i umre bolno

uz dužno poštovanje Željku, nek se on mane te bitke s onim komentarom da bi voleo da nikome ne ide ružna reč, jer sve moguće ružne reči koje postoje idu ka Partizanu sa svih strana pa nešto ne vidim da se neko za nas borio, a pogotovo ni mi sami

nek ignoriše tu bitku, jer on nju ni ne treba da vodi, ta bitka je na nama, pošto ostatak uprave boli kurac za to, ja želim da ga vidim kako radi ono što najbolje zna a to je da bude najbolji trener Evrope a možda i na svetu i da voli Partizan onako kako je pokazao da ga voli

i dosta o KK i FK, i nemojte stavljati Stanoja u isti univerzum sa Željkom, neumesno je, porede se babe i žabe
 

PARTIZAN INSTITUCIJA

Grobarčina
Учлањен(а)
29.06.2019
Порука
2.003
Reaction score
11.803
Локација
JNA
Zeljka nije doveo ni vucic, ni ostoja, ni ovaj, a ni onaj, Zeljko je dosao da vrati Partizan tamo gde mu je mesto. PreCednik je mozda dao neke garancije koje je Zoc trazio, jer se usrao, ali glupost je reci da ga je on doveo.

I ta prica da je Zeljko rekao kako ne treba da skandiramo ovome ili onome, pa sta ste ocekivali da kaze, "ajde da jebemo cigane i covica?". Zeljko je oduvek bio gospodin na terenu a i van njega, jedna istinska legenda. Naravno da ce biti skandiranja, i njima a i nadam se velikom vodji, da bi mu se stavilo do znanja da odjebe od nas i pusti legende i prave ljude koji vole Partizan da ga vode.
Pustite besmislene rasprave, daj da Zeljko radi na miru i da bude sve kako treba, a mi navijaci da uradimo to sto je do nas.
Toliko.
 

Grave

Grobarčina
Учлањен(а)
05.12.2011
Порука
2.058
Reaction score
7.936
Besmislena su vam poredjenja, nema tu nikakve razlike, domaci igraci su pozeljni i u fudbalu i u kosarci. Radi se samo o kvalitetu igraca.

Nije isto vratiti Lucica i Bezbradicu. Niti je isto vratiti Ljajica i Miljkovica.

Kad FK bude mogao vratiti Ljajica, Nastasica, Jovetica, Brasanca, Lukica... - nema problema. Ali je bezveze pitati u cemu je razlika u ovome sto Zeljko prica i onome sto FK vec decenijama radi.
Ne znam kome si replicirao?
Ako si meni onda ipak bi trebalo pročitati post. O čemu sam pričao.

A opet sa druge strane uz dužno poštovanje svim navijačima Partizana
Željko Obradović ima pravo da priča o čemu god on želi a da se tiče dobrobit Partizana.
Kao što svaki navijač ima mogućnost da razume to kako hoće.
Postoje ljudi koji su Vujoševićevo uzimanje mikrofona molbe da se prekine skandiranje o ženi i sinu ćokija mislili da je Dule na lekovima.
... Tako da učinite vi šta god želite ko vam brani.
Ali sve dok Željko ne zaćuti na nepravdu i uništavanje Partizana zarad mira i para niko nema moralnog prava da mu prigovori na odluke koje se tiču dobrobiti Partizana.
 

Rade

Služba bezbednosti
Уредник
Учлањен(а)
29.03.2010
Порука
3.863
Reaction score
9.913
Zeljkovo pravo je da sugerise da se nesto ne uzvikuje sa tribina i da to osudjuje i ja ga podrzavam da to osudjuje svaki dan. Pravo navijaca je da se oglusuju o molbu i uzvikuju pogrdno :D Samo lagano :D

I batalite poredjenja fudbala i kosarke, mene bar ne zanima ni najmanje, niti poredjenja moze da bude.
 

Mikula990

Grobar
Учлањен(а)
30.08.2019
Порука
304
Reaction score
1.303
Локација
Pancevo
Mi nikad nismo dovodili neka velika pojacanja , jer to nikad nismo bili mi .
Jedan ludacki rad i vera u tim i zajednistvo , da ne kazem grobarstvo , e to smo mi .

Zato je Zoc idealan trener .
Nesto kao Dule Vujosevic samo jos ludje .
 

zaro

Grobarčina
Учлањен(а)
19.06.2007
Порука
2.880
Reaction score
7.937
Malo smo licemerni… ovde iza tastatura…covek odbije ko zna kakve ponude, najbolji trener evrope dodje u ekipu koja je zavrsila 7. u ABA ligi, i kaze da hoxe da se bavi svojim poslom i zamoli navijace da samo bodre ekipu…

bio i ostao gospodin…

al mo smo licemerni… znas oglusavamo se na molbu istinske legende kluba, koji je tu ljubav pokazao i dolazao, ali valjda se postuje rec Velje Nevolje i ekipe koja “lepo zamoli” da se to ne radi…

a te price radicemo i vikacemo, ispade kao da su stadioni i hale odzvanjali citavom utakmicom protiv Vucica pa sad je kao to problem jer je eto Zeljko zamolio… a culo se sporadicno i na mestima gde nije bilo Veljine ekipe…

Da odma kazem, ja sam uvek zs prozivanje pickoustog, al nemojte da budete bas toliki licemeri, kad Velja kaze tisina svi tisina, a kad Zeljko zamoli da navijaci podrze igrace i da smao to rade, odjednom je Partizan najveci i sl…a vec vidim te price da ce posle nekog vremena neki objektivni Grobar reci kako Zejko sustinski nije uradio nista veliko i da radi za Vucica…

bljak…
 

Spalding

Grobarčina
Учлањен(а)
30.06.2019
Порука
2.402
Reaction score
9.408
Локација
Novi Sad
Fala kurcu da je bar neko razumeo šta sam hteo da kažem! Samo ssm još čekao kada ćemo Žoca prozvati da je SNS bot...

A ćutali svi ko pičke kad je trebalo braniti klub. Kad je trebalo braniti DV-a ili masnog italijana! Neee ! Sad treba Željka bušiti, valjda je to suština!
 

Rade

Služba bezbednosti
Уредник
Учлањен(а)
29.03.2010
Порука
3.863
Reaction score
9.913
Kakve veze ima busenje Zeljka sa skandiranjem? Busenje moze da se desi samo unutar kluba i to treba namirisati i tada skandirati jace, ne dopustiti.

Drugo, rekao je u stilu ,,spominjanje familije igracima i upravi protivnika''. Tu se slazem. To nikad nisam radio. Covicu nikad nisam skandirao, jer smatram da je nebitna firgura, da se ciljano usmeravalo na njega nezadovoljstvo. Jedino sto sam uvek postovao je prva strofa pesme upucene Gurovicu, zbog njegovih zasluga :D Druga strofa je teska sramota i nikad je nisam pevao.

A iskazivanje nezadovoljstva na javnim okupljanjima, sto tribina jeste, potpuno je legitimna stvar.

I obavezno treba pevati ''uzalud trud''. To ni staro rukovodstvo tribine nije uvek uspevalo da ugusi. Da se zna red.

Dakle, ''uzalud trud'' obavezno na utakmicama sa njima. Skandiranje Vucicu je svejedno. Dobro je samo jer ga ocigledno nervira, zato bi trebalo. Ovako je nevazno.

Zeljkovo je da sugerise da se ne skandira i da fokusira igrace i sebe na teren, sto mu nije nikakav problem. A ako ima nezadovoljnih parolama uvek moze da kaze istim: ,,eto, sve smo pokusali da ih urazumimo, ali stoka''.

Generalno se preteruje. Bice sta bude. Proci ce euforija, pa cemo da vidimo vec pocetkom sezone kako sta stoji i kako je ko postavljen prema KK, spolja i iznutra.
 

MS22

Grobar
Учлањен(а)
06.12.2012
Порука
505
Reaction score
665
Локација
Beograd
Na internetu, što na društvenim mrežama što na forumima, sve sam buntovnik do buntovnika... Čovek bi pomislio da ovaj manijak ne vlada 10 godina već lagano...
 

Rade

Služba bezbednosti
Уредник
Учлањен(а)
29.03.2010
Порука
3.863
Reaction score
9.913
Da zavrsimo, posto rasprava postaje za Nuklearni. Bunt je za srednju skolu. Nezadovoljstvo i iskazivanje istog je druga prica. A ni jedno ni drugo nema veze sa tim sto covek doktorskim politickim marketingom i manipulacijom ubira vecinu glasova vecinski maloumnog naroda. A nema veze ni sa jednim klubom taj ostanak na vlasti od 10 god.

A ako je slika onakva kakvom je vi vidite o mraku, rejtingu i sl, onda je rizicniji bunt preko drustvenih mreza nego pred kamerama.

Ali da ne mlatimo praznu slamu, nego da se vratimo na kosarku.
 

Alex B

Grobar
Учлањен(а)
05.06.2017
Порука
448
Reaction score
2.542
Локација
Novi Beograd
Treba biti fer i priznati da je ostoja obrnuo igricu - za vreme njegovog "predsednikovanja" doveden je jedan od najboljih mlađih trenera u Evropi (Trinki), a sad je doveden najbolji od najboljih, ikada. Tako da, ostoja, svaka čast, dostigao si vrhunac, sad možeš lepo da se teraš iz Partizana!
 

Mitic

Početnik
Учлањен(а)
01.10.2020
Порука
11
Reaction score
15
Локација
Niš
Ako neko stvarno misli da je Ostoja vratio Obradovica u Partizan, neka opet pogleda konferenciju i pazljivo isprati kada je rekao:"Rekao sam Ostoji da moramo ozbiljno da popricamo" u prevodu Zeljko je sam odlucio da dodje u Partizan, a i da je Ostoja zeleo nije mogao da ga odbije, jer je Zeljko odlucio da se vrati u Partizan, i da ga je odbio Ostoja, verovatno bi Zeljko izasao u medije i tu bi bio kraj za Ostoju.
 
Статус
Затворена за писање одговора.
Top