Partizan.net - Forum navijača Partizana

Dobrodošli na najveći i najstariji Forum Navijača Partizana!

Nekoliko desetina hiljada ljudi prati i podržava naš rad. Zaprati nas na socijalnim mrežama za najnovije informacije o Partizanu ili se pridruži hiljadama članova u diskusijama na našem Forumu

Važno: Registracije za nove članove su trenutno zatvorene. Ukoliko svejedno želite da nam se pridružite, pošaljite E-mail Uredništvu koje će Vas uputiti u proceduru. Kontak informacije možete pronaći na partizan.net

Napred Partizan!

KK Partizan - uprava, marketing, transferi

Статус
Затворена за писање одговора.

garbaN

Partizanovac
Учлањен(а)
14.09.2019
Порука
866
Reaction score
5.209
Локација
Beograd
Ma Bjelici ne bih dao ni 300-400k po sezoni.. Lik cijelu karijeru igra rekreativnu kosarku, ispucavanja..

Čisto košarkaški, lupaš ko Maksim po diviziji. Bjelica je školovan, inteligentan igrač, po svim parametrima. Celu karijeru igra rekreativnu košarku!? Bože sačuvaj. Čovek bio MVP Evrolige. I nema ekipe u Evropi koja ga ne bi poželela.
Imao je tu nesreću da nakon te 2015. , bude draftovan u Vašington koji ga trejduje u raspalu Minesotu gde gubi najbolje godine karijere. A tek Sakramento, pakao. Očajne franšize, gubitničke, sa brdo nerezonskih poteza deceniju unazad. Pa Bogdan je spasio svoju NBA karijeru odlaskom u Hokse.

Bjelica ako prihvati našu ponudu je apsolutna premija. Nemojte se brukati ovakvim izjavama, i dalje držim da smo najpismenija košarkaška publika u Evropi.
 

PFCT

Grobar
Учлањен(а)
02.06.2017
Порука
204
Reaction score
663
Čisto košarkaški, lupaš ko Maksim po diviziji. Bjelica je školovan, inteligentan igrač, po svim parametrima. Celu karijeru igra rekreativnu košarku!? Bože sačuvaj. Čovek bio MVP Evrolige. I nema ekipe u Evropi koja ga ne bi poželela.
Imao je tu nesreću da nakon te 2015. , bude draftovan u Vašington koji ga trejduje u raspalu Minesotu gde gubi najbolje godine karijere. A tek Sakramento, pakao. Očajne franšize, gubitničke, sa brdo nerezonskih poteza deceniju unazad. Pa Bogdan je spasio svoju NBA karijeru odlaskom u Hokse.

Bjelica ako prihvati našu ponudu je apsolutna premija. Nemojte se brukati ovakvim izjavama, i dalje držim da smo najpismenija košarkaška publika u Evropi.
Prvo povedi racna o ophodjenju..
Idemo dalje, sam kazes da je covjek BIO mvp EL.. Znaci bio je 2015 mvp a od tada igra REKREATIVNU kosarku!
6 godina igra u raspad Nba ekipama koje se svake sezone bore za 1 pik na draftu i sl.
Pricom o gubtnickim fransizama za koje je igrao samo potvrdjues moju pricu..
A kad smo vec pismena publika evo ti par pitanja..
Jel znas koliko Bjelica ima godina? Koliko ima osvojenih klupskih trofeja u karijeri? Kad je zadnji put odigrao ista odbrane? Kad je zadnji put odigrao ledjima? Jesi ga gledao na Svjetskom u basketu? Jesi ga gledao veceras protiv Italije?
I u pravu si, Bogdan se spasio, ovaj nije i to je to!
 

Shule

Grobar
Учлањен(а)
11.09.2008
Порука
706
Reaction score
1.358
Локација
Beograd
Evo jedna zamisljenja situacija.. Ja bih racimo za novac koji vjerovatno Bjelica trazi MNOGO radije doveo Vladimira Lucica!!!
Sto mislis na to?

Nije upuceno meni, ali da odgovorim. Apsolutno bih pre video Vladimira Lucica u timu nego Bjelicu (pogotovo na dugorocno gledano). I nisam ni za to da se daju abnormalne sume za njega, tipa kao sto bi dobio u najjacim klubovima Evrope (Real, Barsa, Efes, CSKA, etc). Ali sigurno da ne bismo mogli da ga dovedemo za kikiriki, i sigurno da bi bio veliko pojacanje. A i bojim se da je trenutno lakse dovesti njega nego Lucu (doduse, ne znam do kada ima ugovor sa Bajernom). Super je sto uopste razmisljamo o ovakvim stvarima, da ti kazem iskreno :D

Sto kaze kolega @Matke22 , Petrusev nam je trenutno vlazni san, ali nada se ostvariv :D

Na kraju krajeva, Zeljko bolje zna od nas sta mu treba, bitno je samo da ima finansije da to realno i pokusa da ostvari.
 

kozzanostra

Grobar
Учлањен(а)
14.04.2008
Порука
208
Reaction score
238
To sa tim miliona je naravno frljanje ciframa i ciganska posla, ali hipoteticki za te pare 2.5miliona po sezoni mozes dovedes apsolutno bilo kog igraca u Evropi, Larkin je cini mi se tacno toliko i kostao, a npr. Majk Dzejms je prosle se sezone imao oko 2.2mil. Kakav god da je indijanac Dzejms za ovog trenutnog Bjelicu je Kobi Brajant licno. Ili dodas jos malo pa za te pare dovedes i Vilbekina i Klajburna.
Naravno ovo govorim samo iz razloga da objasnim dokle ide to lupetanje brojevima.
Btw Andjusic odlican, steta ako ode u Monako.
 

garbaN

Partizanovac
Учлањен(а)
14.09.2019
Порука
866
Reaction score
5.209
Локација
Beograd
Momak, imao si upis da čovek igra rekreativnu košarku celu karijeru.
Da uprostim, dobio si odgovor konkretno na glupost koju si napisao.
Idi ti u NBA i igraj 6 godina rekreativnu košarku, šta su oni, rasli na drveću pa ih jedan Bjelica izjebo pet puta za ugovor? Po tvojoj priči, Bogdanović cele tri sezone igrao rekreativno za Sakramento.
'88 je godište, igrao je za cigane, maltene SAM protiv nas, u godinama apsolutne naše dominacije i nije bilo šanse da uzme titulu pored živog Vujoševića.
U Taukeramici ili Kahi Laboral se pored Barse i Reala jednom u deceniji desi da neko pokupi prvenstvo, u Feneru kod Željka ima titulu, kup, MVP, pa odlazi u NBA 2015.
Sa reprezentacijom 2 srebra, EP i SP.
Da podvučem, merilo kvaliteta nekog košarkaša nisu samo trofeji!
Nando de Kolo je '87, ima 34, katapultirali ga iz Sparsa nazad u Evropu, znači 300/400k po tvom rezonu i da peva. A on u Feneru 2 miliona po sezoni.
I ne ponašaj se ko uvređena mlada, nisi devojčica
 

Dino

Grobarčina
Учлањен(а)
09.04.2010
Порука
1.557
Reaction score
11.054
Ne verujem o cemu se pise poslednjih dana...
Ja jos ne mogu da se oporavim od soka da nam je ZOC na klupi jbt.

Nestvarno mi je kakva se imena uopste dovode u vezu sa nama. Lagano cujes Bjelica, Otelo Hanter, ovaj onaj...

Brojevi su vec cisto lupetanje i nema smisla nasedati na njih. Isto kao sto nema smisla pricati da li je bivsi vlasnik Nordeusa usao sa milionima. Istina je uvek negde na sredini. Sto se mene licno tice, cisto zarad bola onih koji imaju pristup drzavnoj kasi i kukaju vec danima dok istovremeno potpisuju Erona Vajta, ne bih voleo da je istina na sredini, nego da nam igrace placaju ukradenim parama iz PIO fonda.

O tome kakav je igrac Bjelica je malo i bezveze pricati. Decko je imao ozbiljnu minutazu u NBA. A jedan od argumenata da ne valja je i broj njegovih godina, sto dovoljno govori o znanju onog ko pise takve stvari. Ne bih komentarisao.

Mada se on meni ne uklapa u ono sto forsira Zeljko. Prva asocijacija na osmicu mi je bila Ekpe Judo, ludo je sta je taj covek donosio Zeljku i ekipi u Feneru.

Ako stvarno imamo pare, a izgleda da ih imamo, boli me kurac kako, onda daj da ih pucamo. Bio sam prvi koji je kritikovao pilicarenje oko centra prosle sezone. I dalje ne mogu da shvatim sto nismo pukli ozbiljne pare na centra kada smo imali neke obrise ekipe, nego smo dovukli Miku. Siguran sam da bi drugacije izgledali...
Kvalitet prosto kosta, sve drugo je kockanje. Bas tad sam pominjao Tarika Bleka, kazu kosta milionce po sezoni... Pa sta?! Istetovirao bih Range Rover na levom guzu kad bi ga doveli i sad. Vredi toliko, kosta toliko.

Same pare ne garantuju trofeje. Zelimir jeste trenirao najjace timove sa brutalnim budzetima, ali je donosio ono sto se parama ne placa. Zato i ne brinem zbog pominjanja silnih miliona. Ako ce to da uznemiri vecinski deo Srbije, tu pricu cak treba i forsirati, a u medjuvremenu trositi koliko trener proceni da treba za ono sto mu treba. Toliko je prosto.
 

Spalding

Grobarčina
Учлањен(а)
30.06.2019
Порука
2.402
Reaction score
9.408
Локација
Novi Sad
@Spalding Nekada davno sam trenirao sa Belim u Superfundu, doduse kratko jer kasnim 2 generacije za njim, i samo povremeno sam isao kod Mandare na treninge, izvorno sam bio u grupi ispod. Ubrzo je otisao cini mi se u Austriju, u Arkadiju, a onda za vreme Pesica odande dosao kod njih.
Beli u onom momentu nije bio nista drugo no jos neko iz gomile nas koji imaju sansu da uspeju, zato je potrazio svoj put tako kako je potrazio i to je bio pun pogodak za njega, jer da nije bilo Pesica i onakvog stanja kod njih on bi ostao da se mlati po Austriji. U ono vreme realno nije bio za Duleta i sistem koji smo mi imali, jer se malo razlikovao od nekog Besovica, Cehovskog i slicnih koje smo imali. Sa ove tacke gledanja, kao poznanika, drago mi je sto je napravio karijeru kakvu je napravio. Ja sam se u nekoj 25-oj presaltao na trenerske vode...


Inace u mojoj generaciji reket smo drzali mangup iz Sremcice Gagic i ja :D

Ma vidi, Bjelica je TOP igrač bez ikakve sumnje. Izbori u karijeri su sasvim OK /da nisu bili ne bi danas bio u NBA niti bi ga mi tražili, ako ga tražimo/.

Međutim, nisam neki ljubitelj tih preletanja ove vrste i ne bih baš bio srećan da se tako napravi petorka. Opet kažem, kad istrpesmo SJ i Dangubića, ne bi teško palo trpeti i nekoga ko je zaista TOP. Samo ne bih voleo da se u tome pretera - ne prija mi, osim u tome da ganferi pate :D Nekako lakše prelet podnesem ili oprostim kada su u pitanju strani igrači...
 

_Shone_

Grobarčina
Учлањен(а)
02.06.2011
Порука
1.544
Reaction score
2.574
Локација
Tu..iza ugla...nema 200 metara
Realno ovo vec malo
Evo jedna zamisljenja situacija.. Ja bih racimo za novac koji vjerovatno Bjelica trazi MNOGO radije doveo Vladimira Lucica!!!
Sto mislis na to?

Ni meni nije upuceno ali apsolutno se slazem, za taj novac (da uzmemo primer da je 3m kao sto laprdaju cigani) mozemo da platimo i obestecenje i platu Lucicu, a svakako je mladji korisniji i u boljoj formi nego sto je Bjelica.
 

Kruna

Grobar
Учлањен(а)
01.06.2011
Порука
292
Reaction score
414
6 godina igra u raspad Nba ekipama koje se svake sezone bore za 1 pik na draftu i sl.
Pricom o gubtnickim fransizama za koje je igrao samo potvrdjues moju pricu..
Sezona 2017/18 Minesota završava kao 8. na zapadu - plasirali se u plej-of.

Sezonu 2018/19 prelazi u Sakremento koji tu sezonu završava 9. na zapadu, prvi ispod crte.

Sezonu 2019/20 igra takođe u Kingsima. Sezonu završavaju kao 12. tim zapada, svega 3-4 pobede iza Portlanda koji je bio poslednji tim plej-ofa, boreći se za isti do 10-ak utakmica pred kraj.

Sezonu 2020/21 igra plej-of sa Majamijem, ali je tu upitan njegov doprinos, jer mu je minutaža bila u rangu Bobanove.


Kada se podvuče crta, daleko od toga da je bio član tank timova, jer vidimo da su tu u pitanju 6 sezona, od kojih su 2 bile loše (mladi nosioci igre Minesota, isto kao što i Jokićev Denver u to vreme nije bio u doigravanju), 2 sezone gde su njegove ekipe bile na ivici da uđu u PO i 2 sezone u kojima su mu ekipe bile učesnici istog.
 
Учлањен(а)
11.03.2016
Порука
53
Reaction score
215
Локација
Graveyard

batakpudla

Grobarčina
Учлањен(а)
19.05.2007
Порука
3.871
Reaction score
10.927
Прво што морамо да схватимо је да се лествица подигла. Доласком Жељка, отварају се могућности неслућених размера. Финансијске, организационе, ростерске... Нема више бриге да ли можемо да платимо типа Перкинса 100.000 ЕУР. Мада смо и у годинама штедње имали недомаћинско пословање и финансијске промашаје као Параховски, или Макаду за пар месеци...

Елем, бојазан коју смо имали (бар ја) да ће Остоја од нас да направи рахметли звезду и да ћемо због дугова у стечај, престаје да постоји доласком Жељка. Јебем му матер, свашта смо преживели, постали параноични, али ако неко може да спречи пропадање ККП-а, то је Жељко и верујем, заиста верујем да неће дозволити да Партизан оде у курац.

Тако да у смислу финансија, са спонзорима који су истинити, или не, са државном помоћи, или не, (јбг искуствено одавно не верујем инсајдерима одавде) Жељко ће, надам се, успоставити одржив режим који нас неће одвести у дугове и поставити неке нове темеље који ће одржати Партизан живим и конкурентним и након што оде.

Ако је ова моја вера оправдана, онда треба да нас савршено заболе ко колико кошта и ко долази. Ја бих волео да су уговори свих клубова и у кошарци и у фудбалу јавни, да може сваки члан уговора да се се претреса, па да се занима са тим ко жели. Овако не верујем медијима колико кошта Пантер конкретно, а ни Остоји да каже да је данас понедељак. Нека Жељко доведе онога кога жели да доведе, а ми само шта треба да урадимо је да се коначно мало опустимо, да купимо сезонске кад се пусте у продају и да пружимо максималну подршку овој екипи макар у њој био и Теодосић. И мало мање да кењамо и мозгамо.

Навијачи као навијачи ће увек имати замерке ма да је све савршено. Ја имам пар црвених линија, а то су ми лебранко, блажич, гуровић и остали болесни секташи и јако би ми тешко било да се помирим ако би такве њушке завршиле код нас. Од осталих, ако Жељко процени да се Бјелица, Теодосић, Добрић, Човић јуниор... уклапају у његов систем, добродошли. Сигурно он зна боље од нас.
 

CrazySerb

Grobarčina
Учлањен(а)
16.12.2008
Порука
1.925
Reaction score
1.980
Локација
Kikinda
Petruseva koliko god da platimo nije mnogo i isplatilo bi se. Covek je vec sad ozbiljan igrac,mada koliko vidim zalizani nema nameru da ga pusta kod nas. Bjelica sto dalje od Partizana...
 
Учлањен(а)
02.06.2011
Порука
3.065
Reaction score
18.297
Niko ne kaže da Bjelica ne valja, nego da ne vredi 2.5 milke. Stvar je u tome što je to za 2.5 milke po sezoni izvalio neko naš verovatno da zajebava cigane, a oni se naravno odma primili jer su svi na isti kalup pravljeni i po difoltu su glupi ko kurac :D

Samo sam izgleda propustio trenutak kad su i neki ovde krenuli da pričaju o tim milionima skroz ozbiljno :buhaha

Kvarite mi doživljaj totalno, ne mogu da sprdam ove iz Fabrike Maloumnih Poluproizvoda u fulu od vas :D:buhaha
 

kozzanostra

Grobar
Учлањен(а)
14.04.2008
Порука
208
Reaction score
238
Lucic ima ugovor do 2022. tako da eventualno sledece sezone ako sve bude kako treba. Sto se tice njega ocigledno da je prosle sezone odigrao najbolju u karijeri, totalno je bio dominantan.
A Bjelica je poprilicno nazadovao iako su pribliznih godina, od polivalentnog igraca, postao je strec 4ka, koja u bitnim tekmama zakaze. Juce Italija, na svetskom Spanija i Argentina. Na ta tri meca je otprilike imao sut iz igre 7/30. Mozda bi se preporodio kad bi prosao ozbiljne pripreme sa ozbiljnim trenerom kao sto je Zoc.
Ali da ne spekulisemo, nijedan od njih dvojice nije zvanicno nas igrac.
 
Учлањен(а)
31.05.2017
Порука
528
Reaction score
467
Ljudi opustite se, imamo najboljeg mogućeg trenera za Partizan. Nekog iz NBA da nam ponude umesto Zeljka ne bi bila bolja opcija.

sto se mene tice neka dovede Borisa Bakica ako misli da mu treba.
 
Статус
Затворена за писање одговора.
Top