Partizan.net - Forum navijača Partizana

Dobrodošli na najveći i najstariji Forum Navijača Partizana!

Nekoliko desetina hiljada ljudi prati i podržava naš rad. Zaprati nas na socijalnim mrežama za najnovije informacije o Partizanu ili se pridruži hiljadama članova u diskusijama na našem Forumu

Važno: Registracije za nove članove su trenutno zatvorene. Ukoliko svejedno želite da nam se pridružite, pošaljite E-mail Uredništvu koje će Vas uputiti u proceduru. Kontak informacije možete pronaći na partizan.net

Napred Partizan!

KK Partizan - uprava, marketing, transferi

Статус
Затворена за писање одговора.

Jokic

ex jokics
Учлањен(а)
24.08.2007
Порука
7.086
Reaction score
15.805
Локација
Храм фудбала
U ovom trenutku je apsolutno nerealno da Fk bilo koliko (bitnije) finansira i pomaze KK, bez obzira da li postoji volja ili ne. Vreme kad je se to moglo odraditi je proslo, a u medjuvremenu smo dosli u situaciju da je i jedan i drugi klub u dugu i prosto je neizvodivo da te finansira neko ko ni sam sebe ne moze finansirati.
Prethodnih godina smo zestoko opljackani i sada smo na nivou da pokusavamo prezivjeti.
FK dobija neku sprdnju za sponzorstvo a to najavljuje u najmanju ruku kao da su u pitanju milioni. KK ne moze ni toliko dobiti, a i mora se priznati da se i suvise malo trude da nesto pokusaju promjeniti, i dalje su svi u stavu "valjda ce se Vucic smilovati pa nam udijeliti nekog sponzora". Svaka cast pojedincima koji su pravili i koji prave odredjene akcije,
Fk vise nema ni dovoljno kvalitetnih mladih igraca na kojima bi mogli zaraditi neku ozbiljniju cifru. A posjeta na stadionu nam je takva da vjerovatno vise volimo igrati u gostima jer tako imamo manje troskova.
 

WebGazda

Solar Warden
Учлањен(а)
30.09.2006
Порука
17.308
Reaction score
1.012
u medjuvremenu smo dosli u situaciju da je i jedan i drugi klub u dugu i prosto je neizvodivo da te finansira neko ko ni sam sebe ne moze finansirati.

FK MOŽE da finansira ceo SD, samo da hoće banda koja ga vodi. Jasno je zašto neće... manje njima u džep!
 

monSi

Grobarčina
Учлањен(а)
02.07.2014
Порука
2.187
Reaction score
2.825
Локација
Где год ОН да игра!!!
Sve bi to bilo izvodljivo kada bi u FK-u bili ljudi koji neće da kradu i koji bi domaćinski poslovali! Da bi se to desilo, za početak državna vlast treba da bude normalna i poštena! A ja od kad znam za sebe tako nešto nije bilo! A već mi je skoro 40 banki! SPS je odneo silne milione. Ovi će nas jahati dok bar ne odnesu najmanje toliko! Tako da o nekom finansijski stabilnom FK-u i KK-u možemo samo da sanjamo! Jedino kada bi nas kupio neki entuzijasta, zaljubljenik u košarku, kao što je recimo onaj Grk što finansira KK PAO! Ostaje nam da čekamo da se promeni vlast!
Ne lipši magarče do zelene trave!

Samo mi nije jasno, kako mi uopšte i postojimo kao klub sa tolikim dugom i na koji način da se izvučemo iz svega ovoga????
 

Bergman

Grobarčina
Учлањен(а)
18.12.2014
Порука
1.059
Reaction score
189
Локација
zapad
Šta bi sa onom pričom kako kapital provjerenog sirijskog biznismena ulazi u KK? Iz ove situacije ne može se mnogo naprijed, sve je to svedeno na entuzijazam pojedinaca, stvaranje igrača za dalje i uzimanje para za preživljavanje, igrače koji su dolazili, došli ili će doći da igraju za mnogo manji novac jer vole klub, širok krug ljudi koji podržavaju klub od kojih se može nešto prihodovati kroz razne akcije. Ali ništa od toga ne predstavlja neke stabilne prihode na koje se možeš osloniti i planirati kako i šta u narednih godinu, dvije tri.. da ne govorim duži period. Od FK ne očekujem ništa s obzirom ko je zagospodario tamo.

Najbolje bi bilo kada bi našli nekog čovjeka punog para, koji razumije sport, koji zna kako voditi uspješan sportski kolektiv u 2015 godini, koji će poprilično uložiti, jer ima plan da će mu se to isto i višestruko vratiti.. ali to su zasad iluzije i uopšte ne znam kako bi taj scenario izgledao..
 

WebGazda

Solar Warden
Учлањен(а)
30.09.2006
Порука
17.308
Reaction score
1.012
Samo mi nije jasno, kako mi uopšte i postojimo kao klub sa tolikim dugom i na koji način da se izvučemo iz svega ovoga????

Čekam sada nekog "realnog navijača Partizana" da se javi i kaže da prvo moramo da oteramo Vujoševića, pa će onda Vučko i društvo da se sažale na naš KK i daju nam, ne koliko i preimenovanom FMPu, dovoljno da "normalno" funkcionišemo. Normalno do te mere da ne ometamo njihove evro planove.

Ajde realni, javite se! Hmmm, neće moći jer ovde SNS botovi ne mogu da dođu, bar ne 99,99% njih.
 

Psycho

Početnik
Учлањен(а)
06.01.2015
Порука
25
Reaction score
10
Samo mi nije jasno, kako mi uopšte i postojimo kao klub sa tolikim dugom i na koji način da se izvučemo iz svega ovoga????
Dugoročno - klub mora da počne da zarađuje više nego što troši! Kako?
1) Najvažniji izvor prihoda morala bi da bude proizvodnja - bilo od nule, bilo pravovremenim privačenjem talenta. Ovde smo jako loši! Skauting još i ubode ponešto, ali sopstvenih igrača je premalo.
2) Trgovina - kupi jeftino, afirmiši, pa prodaj. U ovom segmentu slabo šta postižemo (Aleks Marić...?), ali je objektivno teško izvodljivo. Rizik je veliki i kao sa strancima se uglavnom potpisuju kratkoročni ugovori.
3) Marketing - sve je jasno.
4) Prihodi od takmičenja, TV prava... - ne zavisi od KKP u najvećoj meri.
5) Ulaznice i roba - ulaznice OK, za robu nemam pojma. Izgleda da niko ne zna čiji su butici i koliko klub tu uzima.
6) Državno finansiranje - na ovim smo jaslama živeli i preživljavamo. Jasno je da u siromašnom društvu teško da možeš da razviješ ozbiljne izvore prihoda koji nisu pod šapom političara, ali se KKP baš opustio.

Ovo su sve moja razmišljanja, a kako znam da neću biti u poziciji da donosim odluke ovog nivoa, ja delujem lokalno...Sve u skladu sa kineskom mudrošću da put od hiljadu milja počinje jednim korakom, obećao sam sebi da ću od svake novčane uplate koju imam uplatiti koliko mogu u klub prijatelja. Evro, dva, pet, deset...nije bitno. Bitno je da su uplate konstantne. Ako dovoljno veliki broj partizanovaca bude razmišljao na ovaj način nećemo morati da brinemo da li je na vlasti Vučić ili Dačić i klubu će svakako biti bolje.
 

Peca

Grobarčina
Учлањен(а)
21.04.2009
Порука
3.415
Reaction score
3.361
Локација
Krcunija
@Psycho

7) 30% буџета да обезбеди ФК Партизан.
 

Zillgian

Grobarčina
Учлањен(а)
26.01.2010
Порука
3.954
Reaction score
4.886
Локација
Ndžamena
Ako/kad dođe privatizacija, od finansiranja KK i ostalih sekcija SD od strane FK nema ništa, jer su investitori mahom zainteresovani da kupe prvenstveno samo FK.
Naravno, niko ne kaže da nije nemoguće da se nađe neko ko bi kupio KK, recimo.
 

WebGazda

Solar Warden
Учлањен(а)
30.09.2006
Порука
17.308
Reaction score
1.012
FK i KK treba da se prodaje u paketu!

Hoćeš da zarađuješ i uzimaš iz FK, moraš da održavaš određen budžet u KK.
 

duka89

Početnik
Учлањен(а)
02.01.2015
Порука
108
Reaction score
35
u prevodu, i da se proslo u finale, ne bi se igrala el?:?
 

JasminaT

Grobarčina
Учлањен(а)
05.12.2010
Порука
21.462
Reaction score
41.128
Локација
Žrnov
Vrlo, vrlo tezak period pred nama... informacije od izvora iz sveta medija koji nije zlonameran prema Partizanu, sta vise nas je, kazu da cemo mi na***bati po svoj prilici zbog ove frke sa EL..

Naime, da bi malo primirili strasti i privoleli neke na svoju stranu, predstavnik ABA lige ce dobiti trogodisnji ugovor za igranje EL. I Vucic (covek nije paranoja, zapanjena sam da sam ovakve eksplicitne izjave od njega cula) i drzave ce uraditi sta god je potrebno da bude mutant.... a coki legenda je inace zavrsio sve papire da mutant i zvanicno postane crvena zvezda.... ona prava....

I covek jos otvoreno kaze da drzava prstom nece mrdnuti da pomogne Partizanu (na naglasim, izvor NIJE Tegi)....

ne bih da unosim paniku u redove ali - jebali smo jeza u ledja!!!!

Vrlo sam, vrlo zabrinuta!!!!
 

Nikola_G

Grobarčina
Учлањен(а)
17.03.2007
Порука
5.441
Reaction score
7.738
Локација
E-WEST
Pa šta?
Ko ih jebe, imamo svoj mali sve i oko njega kineski zid!
 

fkloznica

Grobarčina
Учлањен(а)
18.04.2008
Порука
5.738
Reaction score
2.094
Локација
sektor - M
Manje vise sve ocekivano. Znalo se od prosle godine da mi evroligu necemo videti dok pickousti ne sidje sa vlasti.

A ovo da ce fmp postati czv,pa to smo znali i pre 3god nazalost. Zivimo u srbiji a ne u nemackoj,ovde zakoni ne postoje

A i ko ih jebe,Partizan je Partizan makar igrao i 3cu ligu srbije ! ! !
Pisaj po olosima ciganskim ! ! !
 

dovla

Grobarčina
Учлањен(а)
22.06.2008
Порука
2.409
Reaction score
142
Локација
...
A šta ako FIBA pobedi uleb? I onda ta EL ode po kurcu?
 

igor-1

Grobarčina
Учлањен(а)
31.08.2007
Порука
2.133
Reaction score
494
Локација
STADION JNA
Ko zna šta se tu valja oko tog sukoba FIBA-ULEB ?

Da li je to pravi sukob ili neko tu tvrdi pazar ?

Ukoliko ,nekim čudom ,pobedi FIBA ,realno je očekivati da pobednik ABA ide u EL ,a da svi šampioni država idu u kvalifikacije . S tim što će te kvalifikacije izgledati nešto poput Uefinih.
To je idealan scenario ,a ako pobedi ULEB , što ja očekujem ,onda se sigurno može očekivati vrlo brzo uskraćivanje ABA ligi za još jedno mesto .

Jamina, to oko trogodišnjeg ugovora je sigurno patka ,ali 100 % ,jer nema nikakve logike .
Šta ,uleb da se dodvori ABA ligi i da im da 3-godišnji ugovor za zvezduFMP ??? A ,što bi to radili ? Time samo ABA gubi smisao i sigurno propada . I šta to Liscu i ekipici oko njega znači ?
Realnija je opcija oduzimanje još jednog mesta ,pa onda samo pobednik ide u EL, eventualno i drugi finalista u kvalifikacije .
 

bojanp13

Početnik
Учлањен(а)
09.06.2012
Порука
180
Reaction score
5
@igor-1
Nekako sam skloniji takvom razmisljanju, i ako ne osporavam Jasminine tvrdnje, tacnije informacije. Za koji kurac bi se u toj varijanti uopste igrala ABA..?
 

Владан

ex Vlad
Учлањен(а)
07.06.2012
Порука
14.009
Reaction score
26.075
Локација
ante portas
Ja mislim da su to sve samo spekulacije.Ima tu i Cedevitinog interesa i Hrvata.Ne moze to tako lako proći .Ali ,nema sumnje da se Coki i Uleb mafiosi savršeno slažu. Oni govore istim jezikom.Što se tiče nas mi svakako moramo da menjamo nešto kako nas sve ovo ne bi pregazilo. Ovde se radi o budućnosti kluba.
 

igor-1

Grobarčina
Учлањен(а)
31.08.2007
Порука
2.133
Reaction score
494
Локација
STADION JNA
ULEB samo priča jezikom para.

Da sad imamo 500 000 u kešu ,mogli bi glat u kvalifikacije.
Da smo hteli da damo , mogli smo i prošle .
Da su cigani izvisili od Cibone , mafijaška pudlica je imala spremno 500 000 ,plus je tu zalego i premijer da limenke budu i domaćini.

Batalite te priče da je sad ULEB počeo da ceni FMP zbog Čovića i Vučića .
Ko ima pare ,dobar je sa ULEBOM i to je to ,vrlo prosto.

I batalite te priče kako sad mi nema da vidimo EL sledećih x godina .
Cigani sledeće sezone mogu da imaju ,samo slabiji tim, nikako jači .
I mislite da će Ćoravi da radi pošteno kad FMP postane CZ ?
Mislite da i njih neće da zajaše nekii SNS poštenjačina ?
U ovoj zemlji toga nema ! Gde ima para ,eto i lešinara . Ja sam ubedjen da je FMPDIVA u minisu ,već ove sezone, a polako , sad kad porastu apetiti , pa počnu da rade menadžerske kombinacije...Njihov minus će sigurno ponovo biti 15 miliona , samo je pitanje koliko im sezona za to treba .
 

pfc kula

Početnik
Учлањен(а)
27.04.2008
Порука
131
Reaction score
540
Kao da je bitno koliki je njihov dug , pa osnovace opet novi klub... Ako su govna jednom promenila klub za koji navijaju , zasto bi bio problem da to urade opet?

Mi moramo da mislimo sta i kako dalje gledajuci iskljucivo nase dvoriste , jer je Partizan samo jedan ,i moramo da ga cuvamo do zadnje kapi krvi...
 
Статус
Затворена за писање одговора.
Top