Partizan.net - Forum navijača Partizana

Dobrodošli na najveći i najstariji Forum Navijača Partizana!

Nekoliko desetina hiljada ljudi prati i podržava naš rad. Zaprati nas na socijalnim mrežama za najnovije informacije o Partizanu ili se pridruži hiljadama članova u diskusijama na našem Forumu

Važno: Registracije za nove članove su trenutno zatvorene. Ukoliko svejedno želite da nam se pridružite, pošaljite E-mail Uredništvu koje će Vas uputiti u proceduru. Kontak informacije možete pronaći na partizan.net

Napred Partizan!

KKP - nostalgija, legende i stare slike

  • Зачетник теме MRTAV ZVUK
  • Датум покретања

Pera115

Grobarčina
Учлањен(а)
27.01.2011
Порука
2.851
Reaction score
3.675
Na ovoj slici posle osvajanja kupa 1989 ima Vujosevica

1989-kup.jpg
 

kecman

Grobarčina
Учлањен(а)
23.01.2008
Порука
3.702
Reaction score
356
Hvala Pero na brzom odgovoru.
Verovatno su ove dve fotogafije nastale u razmaku od nekoliko minuta, pa je Dule na ovoj iz "Tempa" negde otišao... Po rasporedu igrača se vidi da je ista utakmica u pitanju.
Takođe, nema Toše, ali je i to sada jasnije, verovatno je i on "bio u šetnji".
 

Pekarski

Grobarčina
Учлањен(а)
10.04.2010
Порука
9.376
Reaction score
1.445
Локација
Na najvišem nivou
Imaš zato ovde na forumu svedoka sa slike Stojančeta, pa neka ti on prepriča ko je gde bio i kuda se Toša izgubio.:D
Bili su jedno vreme i Miketa i Toša zajedno u klubu kao funkcioneri.
 

Pera115

Grobarčina
Учлањен(а)
27.01.2011
Порука
2.851
Reaction score
3.675
Posteri iz tv novosti

1975 god


1981 sampioni
 

Saša Aleks

Grobarčina
Учлањен(а)
05.12.2012
Порука
1.692
Reaction score
4.344
Локација
Brèko, BIH
1989. godine - Tosa je bio sekretar, Miketa tehniko a Reba kao pojacanje u strucnom stabu i stariji Duletov saradnik, grubo je reci pomocnik, vise kao savetnik.
Na slici proslave osvajanja Kupa , vidimo i doktora Momu Jakovljevica(cuci)-koja manekenska faca.

Na ovoj slici od Pere iz Tv Novosti , osvajaci sampionske titule iz 1981.:

Stoje: A.Pesic, Medic, B.Petrovic, Savovic, Bukumirovic, Cvjeticanin

Cuce: Todoric, Kerkez, Milutinovic, Kicanovic, Maric i Despotovic
 

Petar-Skopje

Super Moderator
Уредник
Учлањен(а)
19.01.2007
Порука
4.299
Reaction score
2.878
Локација
MKD
http://youtu.be/Qh2KVzPrOw0
Do tada, a i od tada Pionir nije bio onoliko pun, do tada nije gostovao jaci tim i nikad vece slavlje nisam doziveo na kraju jedne utakmice u mom zivotu (pratim kosarku od '98, ne secam se finala u Abdi Ipekciu)!:respect
Cini mi se da sam doziveo blagi infarkt kad je bio zadnji napad Barselone, jedino sto sam cuo je kako mi srce lupa, a kad je Mikel promasio cini mi se da me je pola grad cuo kako se derem od srece! :D

Ovo je bila utakmica nakon koje je smo shvatili da je realno ono sto se par meseci kasnije dogodilo, plasman na Final 4 u Pariskom Bersiju!:partizan_fan:
 

Rade

Služba bezbednosti
Уредник
Учлањен(а)
29.03.2010
Порука
3.897
Reaction score
10.052
Govoreci o poslednjih 17-18 godina:

Mozda jos Unikaha, mislim poslednja, odlucujuca utakmica u grupi nekoliko sezona ranije i Pepe Sancez daje trojku na kraju. U smislu posete.

Sto se slavlja tice verovatno, ali je ipak najveca momentalna erupcija bila kad je Drobnjak dao ''iz auta'' :D. S tim sto se posle Barselone energija osecala i oko Pionira i na ulici dugo posle utakmice. Mada neki osecaju i energiju Drobnjakove trojke i dan danas i nerado je se secaju :D

Sto se navijanja tice, rekao bih Montepaski, nevidjeno otimanje, stizemo, jake odbrane, prestizemo i Stounruk promasuje bacanja.

Takodje, cini mi se da protiv CSKA 1998. nisu mogle sopstvene misli da se cuju od zvizdanja. Doduse, ne znam da li mi je u realnom secanju ostalo, bio sam klinac.
 

PARTIZAN

Partizan
Учлањен(а)
04.05.2009
Порука
11.900
Reaction score
315
Najjači zvižduci ikada su bili baš tad protiv Montepaskija kad je Stounruk promašio bacanja. To nije bilo normalno kako se tad zviždalo. Strašno.
 

el comandante

Grobar
Учлањен(а)
22.12.2010
Порука
319
Reaction score
73
Локација
Sierra Maestra
Bilo je u Pioniru mnogo brutalnih utakmica i skalpova, ali ovo ce mi ostavi vecno u pamcenju...
Atmosfera u kaficu tri sata pred utakmicu.
Ulazimo, a u hali sat pred pocetak vec ludilo, zamor, energija, iscekivanje.
Zavrsavamo iza protivnicke klupe ne znam zasto, nikad tamo nismo stajali, sa Grobarima Vukovar koji su bili ludi za sve pare.
Bukvalno po dvoje na jednoj stolici, nerealno skroz.
Sigurno najpuniji Pionir da ja pamtim, preko 10.000 je bilo 100%.
Onaj pocetak i serija 10:0, tajmaut puta barse i ludnica u hali.
Robertsova trojika, pa skok u napadu i kucanje, pa Rasiceva bacanja.
Izlazi lopta iz obruca pitu mikelu, ona radost, pa cekanje Lamonike da pregleda snimak, pa opet radovanje.
Slavlje u Dobrili, ulazi Mica Beric i Stragi sa Jakom Lakovicem oko ponoci, ja palim opus X i nesto kenjajuci opecem po suterskoj ruci Jaku...:buhaha
Na kraju u neko doba noci dolaze Slavkan i Rasic.
Jbt, noc za jebenu nezaborav...
 

kvisko

Grobarčina
Учлањен(а)
31.03.2010
Порука
2.021
Reaction score
172
Najjači zvižduci ikada su bili baš tad protiv Montepaskija kad je Stounruk promašio bacanja. To nije bilo normalno kako se tad zviždalo. Strašno.

Не бих могао да се сложим са тобом. Можда немам много утакмица, на многим нисам ни био, али колико год да смо се драли тад, сигурно није као ово... Чак се и Жоц смејао током нашег урлања док Дијамантидис изводи бацања на 90:90. Утакмица 3. кола у групи, након 2-0 после Роана у гостима.

Партизан - Пао 90:94

https://www.youtube.com/watch?v=0REFPanx64M&feature=youtu.be&t=2m17s

После бацања Новица од Милтона добија лопту из пик енд попа и промашује за победу, након чега поручује да ће следећа ући. И ушла је, за пролаз у ТОП 8.
 

Petar-Skopje

Super Moderator
Уредник
Учлањен(а)
19.01.2007
Порука
4.299
Reaction score
2.878
Локација
MKD
Sto se slavlja tice verovatno, ali je ipak najveca momentalna erupcija bila kad je Drobnjak dao ''iz auta'' .
Ovolika erupcija cenim da nije bila posle Drobnjakove trojke
https://www.youtube.com/watch?v=KM9p059aHs8 :respect

Secam se i ja na CSKA i Olimpijakosa iz '98 kao i na mnoge brutalne utakmice posle toga, ali kao sto kaze @el comadante ova mi je ostala u posebnom secanju!
Dominantniji tim od te Barselone, po meni nije igrao u Pioniru ili u Areni, a mi smo igrali bez MVPa Evrolige te sezone (nek' ga duva Teodosic) Marica, sto je samo potvrda za velikog uspeha! Nakon ove utakmice, ja bar zaista nisam sumnjao da mozemo do Final 4!
Gledao sam sa caletom i jednim njegovim drugom i sad pred zadnji napad kazu "ajde odmah faul, pa da resavamo mi ovo u zadnjoj sekundi", a ja u sebe pomislih "ma postavice zonu i dobijamo ovo", tako i bi!:) Ako se dobro secam, vodili smo na kraju regularnog dela sa 3 razlike, ali je Jaka dao trojku na 30 sekundi do kraja, kasnije promasio i sut za pobedu. Utakmica za 6 infarkta!:D
Znam da je bio isti rezultat pre 2 godine u Pioniru, bas protiv Barse i opet ista situacija, oni imaju zadnji napad na 20tak sekundi do kraja produzetka i pomislih "evo opet", ali ipak Dule se resio da pravimo faul :)
 

Rade

Služba bezbednosti
Уредник
Учлањен(а)
29.03.2010
Порука
3.897
Reaction score
10.052
Не бих могао да се сложим са тобом. Можда немам много утакмица, на многим нисам ни био, али колико год да смо се драли тад, сигурно није као ово... Чак се и Жоц смејао током нашег урлања док Дијамантидис изводи бацања на 90:90. Утакмица 3. кола у групи, након 2-0 после Роана у гостима.

Партизан - Пао 90:94

https://www.youtube.com/watch?v=0REFPanx64M&feature=youtu.be&t=2m17s

После бацања Новица од Милтона добија лопту из пик енд попа и промашује за победу, након чега поручује да ће следећа ући. И ушла је, за пролаз у ТОП 8.

Jace kad je Stounruk sutirao. Nakupio se bes zbog otimanja, a obrnuli smo rezultat na slican nacin kao nasi protiv Argentine 2002. Poradjanje. Na kraju uspevamo da okrenemo i sviraju faul, hala kad se nije srusila od zvizduka.

Ovo kad je sutirao Dijamantidis zvizdao sam samo da ispostujem, nisam davao sve od sebe, jer sam svestan da je bog otac. A verujem da nisam jedini.

Petar-Skopje је написао(ла):
;Ovolika erupcija cenim da nije bila posle Drobnjakove trojke
https://www.youtube.com/watch?v=KM9p059aHs8

Razumeo sam te da si govorio o delirijumu nakon pobede, a protiv Barselone je bio manji, ali energija veca. Ovaj momenat, nakon trojke Robertsa, je haos. Naredni napad je Rubio tapkao 10 sekundi u mestu :D
 

Petar-Skopje

Super Moderator
Уредник
Учлањен(а)
19.01.2007
Порука
4.299
Reaction score
2.878
Локација
MKD
Sjeban sam zbog Gagica, pa nisam te bas skontao.:roll:

Pricao sam o sebi licno, a ne kako je bilo u hali ili uopste medju Grobarima!:)
Vristao sam 2 sata i popio sam litro vodke za celu noc i opet nisam bio pijan, ma ludilo totalno!!!:D Veca radost, i li bolje reci podjednaku sam osetio posle Kecmanove trojke u Zagrebu!
 

Pera115

Grobarčina
Учлањен(а)
27.01.2011
Порука
2.851
Reaction score
3.675
Pobeda u Atini protiv AEK-a, 68-76 u grupnoj fazi 1997-98

originalslikaaek-partiza.jpg
 

Pera115

Grobarčina
Учлањен(а)
27.01.2011
Порука
2.851
Reaction score
3.675
Da tako je izgubili smo u Beogradu 71-73
 
Top