Partizan.net - Forum navijača Partizana

Dobrodošli na najveći i najstariji Forum Navijača Partizana!

Nekoliko desetina hiljada ljudi prati i podržava naš rad. Zaprati nas na socijalnim mrežama za najnovije informacije o Partizanu ili se pridruži hiljadama članova u diskusijama na našem Forumu

Važno: Registracije za nove članove su trenutno zatvorene. Ukoliko svejedno želite da nam se pridružite, pošaljite E-mail Uredništvu koje će Vas uputiti u proceduru. Kontak informacije možete pronaći na partizan.net

Napred Partizan!

KKP - nostalgija, legende i stare slike

  • Зачетник теме MRTAV ZVUK
  • Датум покретања

Pekarski

Grobarčina
Учлањен(а)
10.04.2010
Порука
9.376
Reaction score
1.445
Локација
Na najvišem nivou
Ма више је то била фама, да су неке песме биле забрањене. Ниједна песма те врсте није била забрањена. Значи, национална песма која не позива на насиље. Биле су разне приче, као да је забрањена "Ој, војводо Синђелићу". Нема то везе са истином.

Не кажем да неки људи нису имали проблема због певања тих песама, посебно у вишенационалним срединама, али званична забрана није постојала. А и кад хиљаде људи запева такву неку песму, све и да је забрањена, како би их спречили да не певају?

Мени је у том смислу најневероватнији догађај са почетка 1987. Партизан - Цибона у Хали спортова. Кића је довео трубаче из Чачка, и то не неке цигане, већ праве Чачане, обучене у народне ношње. Читаву утакмицу су грмеле српске националне песме, очекивао сам да Кићу покупе људи у мантилима још у полувремену. :D

На крају, и Цибона нас је откинула са око 20 разлике. Ипак, узели смо титулу те сезоне.

Sećam se ove utakmice i trubača, ostao mi je utisak u glavi da je sve vreme svirano "Marš Na Drini", a igrači cibone opušteni. Izgledalo je kao da im prija atmosfera, bez zvižduka, sa ritmički stimulativnom muzikom. Sećam se da su nam u prvom poluvremenu ubacili za to vreme neverovatno veliki broj trojki (,oko desetak) Petrovići, Cvjetičanin, Čutura, Ušić... narepali nas uz muziku i atmosferu koju bi Dule danas nazvao svadbarskom:D, a ja sam bio skroz zbunjen i u neverici kakvoj atmosferi prisustvujem na utakmici, totalno netipičnoj za to vreme.
 

Pera115

Grobarčina
Учлањен(а)
27.01.2011
Порука
2.851
Reaction score
3.672
Turnir osvojen u Beogradu 1973

Turneja po Kini i Filipinima 1973

1973 Dve utakmice u Turskoj.Pobeda nad Egzicibasijem i nereseno sa reprez.Turske

Partizanov turnir 1974
Polufinale Partizan-Barselona 107:94

Finale Partizan-CSKA Moskva 95:91

1977 Pobednici turnira u Budimpesti
 

Pera115

Grobarčina
Учлањен(а)
27.01.2011
Порука
2.851
Reaction score
3.672
Tri turnira osvojena u Makedoniji 1977

Skoplje 77'

Turnir u Titovom Velesu

Turnir Sloge u Skoplju
 

ВЛАДА ГВЛ

Grobarčina
Учлањен(а)
06.07.2010
Порука
2.169
Reaction score
281
Не знам да ли је за ову тему али ајде сад.

Интересује ме откуд председнику нашег клуба надимак Саша, могуће да је већ било речи о томе али нисам нешто приметио...
 

PARTIZAN

Partizan
Учлањен(а)
04.05.2009
Порука
11.900
Reaction score
315
Ćale i keva se nisu složili oko imena, pa napravili kompromis. :D
Ali ozbiljno, bez zezanja...jedan je bio za Predrag, drugi za Saša, pa mu udenoše ime Predrag a nadimak Saša.
 

Crno-beli

Partizanovac
Учлањен(а)
30.09.2006
Порука
19.482
Reaction score
2.060
Sećam se ove utakmice i trubača, ostao mi je utisak u glavi da je sve vreme svirano "Marš Na Drini", a igrači cibone opušteni. Izgledalo je kao da im prija atmosfera, bez zvižduka, sa ritmički stimulativnom muzikom. Sećam se da su nam u prvom poluvremenu ubacili za to vreme neverovatno veliki broj trojki (,oko desetak) Petrovići, Cvjetičanin, Čutura, Ušić... narepali nas uz muziku i atmosferu koju bi Dule danas nazvao svadbarskom:D, a ja sam bio skroz zbunjen i u neverici kakvoj atmosferi prisustvujem na utakmici, totalno netipičnoj za to vreme.

Пришли смо им највише тек на 7-8 разлике. Убили су нас. У једном моменту ми као хватамо прикључак, али губимо лопту у нападу. Дражен креће сам у контру, очекују сви да иде до краја и полаже или куца. Он опуштено стаје испред линије 6.25, живе душе испод коша нема, и погађа тројку, наравно.
 

KKP

Grobarčina
Учлањен(а)
29.05.2008
Порука
1.053
Reaction score
1
Локација
Srbija
Valjda će se i Kecman vratiti kad završi karijeru, da preuzme neku funkciju u klubu ili da i on možda bude još jedan pomoćnik uz Peru... :)

On je meni najomiljeniji igrač svih vremena, zaslužuje da bude u klubu,...
 

mr Kiza

Grobar
Учлањен(а)
06.12.2011
Порука
444
Reaction score
16
Sad odgledah pomenutu utakmicu, najvise sto smo im prisli bilo je sa minus dvadeset i kusur na -12 u prvim minutima drugog poluvremena. U prvom su nas bas razvalili trojkama, ali jesu imali jake bekove

Taj orkestar koji je svirao bio je Milovana Babica, visestrukog pobednika Guce.

Cini mi se da su se jace culi u 2. poluvremenu. Mars na Drinu su svirali bar 6-7 puta i fascinantno mi je da je znacajan deo publike i tada znao reci. A ostalo stvarno prava svadbarska muzika i kola.

Koliko vidim, Drazen nije bio bas narocito omiljen lik publici , izgleda da svako doba ima svog Tomasevica ili Gurovica?
 

Crno-beli

Partizanovac
Учлањен(а)
30.09.2006
Порука
19.482
Reaction score
2.060
Није био омиљен, никако. Један разлог је тај што су најбољи играчи ривалских тимова увек били непопуларни, тако је свуда у свету.

Други, и по мени битнији разлог, је Драженово понашање. Умео је да редовно провоцира публику, посебно у Београду. Ништа простачки али ипак иритантно и на граници, на пример кад да кош окрене се публици и стегне песницу и слично. Аца, његов брат, био је свакако још безобразнији, са свим својим умоболним гримасама.

Дражен Петровић је можда био и најбољи кошаркаш у историји бивше СФРЈ, или у најгорем случају међу прва три. Али занимљиво је да је увек био одбојан као личност.

Причало се да ће после Шибенке доћи у КК Партизан, знамо да се то није остварило.
 

Simke87

Grobarčina
Учлањен(а)
05.04.2008
Порука
1.611
Reaction score
54
Ćale i keva se nisu složili oko imena, pa napravili kompromis. :D
Ali ozbiljno, bez zezanja...jedan je bio za Predrag, drugi za Saša, pa mu udenoše ime Predrag a nadimak Saša.
Jesi siguran da je kompromis bio?:D Ipak mu je cale bio vojno lice:D Ono sto sam ja davno slusao ili citao, bilo je da je keva htela da se zove Sasa, ali cale nije hteo i dao mu ime Predrag. A ona ga je zvala Sasa i posle ga svo drustvo zvalo Sasa i tako ostalo kao nadimak sasvim spontano.
 

mr Kiza

Grobar
Учлањен(а)
06.12.2011
Порука
444
Reaction score
16
Други, и по мени битнији разлог, је Драженово понашање. Умео је да редовно провоцира публику, посебно у Београду. Ништа простачки али ипак иритантно и на граници, на пример кад да кош окрене се публици и стегне песницу и слично. Аца, његов брат, био је свакако још безобразнији, са свим својим умоболним гримасама.
Notirao sam ovaj detalj, vidi se na snimku par puta da se nakon trojke okrece ka kopu sa stegnutom pesnicom. Uostalom, valjda je jedino on mogao da ujedini nas i cigane da mu zajednicki skandiraju "Drazene majmune" pre pocetka finala 1987. u Hali sportova.


Vidim da i izvesni Sven Usic bio dobro isprozivan. A sta se skandiralo Andru Knegu, ako se secas, nikako ne mogu da razaberem?

Ali gledajuci ovu utakmicu i poredeci je sa ovim danasnjim, stvarno je tuzno koji pad kvaliteta igraca nakon cetvrt veka.
 

Crno-beli

Partizanovac
Учлањен(а)
30.09.2006
Порука
19.482
Reaction score
2.060
Да, Свен Ушић, умео је да буде инцидентан играч. Плус врло "симпатично" име. :D За Кнега - вероватно је било неко скандирање због његове маљавости. "Вукодлак", колико се сећам без гледања снимка, тако нешто. :D
 

Pekarski

Grobarčina
Учлањен(а)
10.04.2010
Порука
9.376
Reaction score
1.445
Локација
Na najvišem nivou
U to vreme na utakmicama protiv Cibone su se pojavljivale i devojke koje su vrištale za Draženom.:D Dve moje drugarice iz kraja su tu bile najglasnije, a redovno su nagrađivane sa skandiranjem "kurve,kurve". Što je najludje, kasnije su se zabavljale sa igračima Partizana i cigana.:buhaha
@mr Kiza
Knego skini džemper:buhaha
Najmljaviji igrač kojeg sam video, zajebao je i mene, u stvari ja sam ortacima na basketu bio asocijacija na njega.:D
 

mr Kiza

Grobar
Учлањен(а)
06.12.2011
Порука
444
Reaction score
16
Vesele osamdesete... :buhahaJedna moja komsinica se tada lozila na Ivu Nakica, secam se da je imala izlepljeno skoro pola zida u sobi sa njegovim slikama i iseccima iz stampe...


Hvala na odgovorima, zavidim vam sto ste imali tu privilegiju da uzivo gledate ove kosarkaske velemajstore (i nase i njihove).
 

PARTIZAN

Partizan
Учлањен(а)
04.05.2009
Порука
11.900
Reaction score
315
Није био омиљен, никако. Један разлог је тај што су најбољи играчи ривалских тимова увек били непопуларни, тако је свуда у свету.

Други, и по мени битнији разлог, је Драженово понашање. Умео је да редовно провоцира публику, посебно у Београду. Ништа простачки али ипак иритантно и на граници, на пример кад да кош окрене се публици и стегне песницу и слично. Аца, његов брат, био је свакако још безобразнији, са свим својим умоболним гримасама.

Дражен Петровић је можда био и најбољи кошаркаш у историји бивше СФРЈ, или у најгорем случају међу прва три. Али занимљиво је да је увек био одбојан као личност.

Причало се да ће после Шибенке доћи у КК Партизан, знамо да се то није остварило.
Hajde sad kad ga već decenijama nema da budemo iskreni i prema samom sebi:

Bio je vređan jer je bio tako dobar igrač kakav je bio (posle Kiće najbolji "2" koji je ikada igrao košarku na ovim prostorima), a vređanje je počelo znatno pre nego što je on "postao iritantan"...a razlozi za žestoko vređanje njega leže, po meni, najviše u tome što sam boldovao...Nije se Aco to "pričalo", on je kao "plavac-Zemunac" STVARNO redovno trenirao sa našima i STVARNO je trebalo da dođe odmah čim se skine...i onda ga je brat "preobratio"...

Aca-Srbin :)D) je bio mnogo iritantniji i bezobrazniji, mada se nešto i nije protiv nas mnogo kurčio...mnogo više se kurčio protiv cigana...
Jesi siguran da je kompromis bio?:D Ipak mu je cale bio vojno lice:D Ono sto sam ja davno slusao ili citao, bilo je da je keva htela da se zove Sasa, ali cale nije hteo i dao mu ime Predrag. A ona ga je zvala Sasa i posle ga svo drustvo zvalo Sasa i tako ostalo kao nadimak sasvim spontano.

To što si napisao je potpuno tačno, ali suština je da se ti i ja slažemo, samo ti to ne primećuješ. :D Nego šta je nego kompromis kad otac dozvoli da majka "izgura" nadimak tako "daleko" da sina onda svi zovu po nadimku?!? :D
Čak je ocu i bolje da kaže da je prihvatio kompromis...zamisli jebote da kaže "nisam hteo uopšte, lupio sam pesnicom o sto i rekao "ne može to tako" :)D), ali je majka izgurala"...:buhaha
...Vidim da i izvesni Sven Usic bio dobro isprozivan...
Pravi purger, iritantan onako "picopevački nalickan"...:D
Igrao je nekakvu "3", imao je dobru praćku iz ćoška...
 

Pera115

Grobarčina
Учлањен(а)
27.01.2011
Порука
2.851
Reaction score
3.672
Program medjunarodnog turnira u Splitu 1974
744.png
 

Pera115

Grobarčina
Учлањен(а)
27.01.2011
Порука
2.851
Reaction score
3.672
Iz Partizanove monografije 1945-1965

Program prijateljske utakmice u Nemackoj 1945
 
Последња измена:
Top