Partizan.net - Forum navijača Partizana

Dobrodošli na najveći i najstariji Forum Navijača Partizana!

Nekoliko desetina hiljada ljudi prati i podržava naš rad. Zaprati nas na socijalnim mrežama za najnovije informacije o Partizanu ili se pridruži hiljadama članova u diskusijama na našem Forumu

Važno: Registracije za nove članove su trenutno zatvorene. Ukoliko svejedno želite da nam se pridružite, pošaljite E-mail Uredništvu koje će Vas uputiti u proceduru. Kontak informacije možete pronaći na partizan.net

Napred Partizan!

KKP - nostalgija, legende i stare slike

  • Зачетник теме MRTAV ZVUK
  • Датум покретања

srna

Grobarčina
Учлањен(а)
05.12.2011
Порука
2.529
Reaction score
2.622
Локација
Skopje
Souly brate svaka cast na ovoj nostalgiji sto spodelujes ovde sa nama.Poseban naklon za Carigradku pricu.Sad imamo u FK-u ljudi koji se razumeju u film znaju da naprave pricu,pa ajde sad papani evo vam sinopsis za oskara.Partizan ,Carigrad & i Souly.Jos jednom :respect
 

souly

Početnik
Учлањен(а)
30.09.2014
Порука
47
Reaction score
20
NBA - Partizan

NBA All Stars - Partizan, Madrid ljeto 1981. - 111-94 (53-45), Praja 42 - bilo je gušće no što bi danas bilo...

http://imgur.com/AalDrpi


1982. ili 83. godine, Praja je Michaelu Jordanu strpao 41 koš u susretu reprezentacije Juge i North Carolina sveučilišta, Juga je nakon produžetka spušila 70-77, Jordan je dao 12 i međusobno su se čuvali...
 

ђедВук

Grobarčina
Учлањен(а)
01.07.2014
Порука
3.644
Reaction score
13.828
Локација
Yaoundé
Znači, mi smo već tada ukrštali koplja sa NBA igračima...

Ne znam španski, ali ako sam dobro shvatio izveštaj, Moka Slavnić je dobio tehničku, a kasnije je i isključen. Šta ti je tradicija :buhaha
 

Pekarski

Grobarčina
Учлањен(а)
10.04.2010
Порука
9.376
Reaction score
1.445
Локација
Na najvišem nivou
sve ovo što čitate, dio je "Bajke o Jugoslovenskoj muškoj košarci", knjige koju sam pisao gotovo 10 godina.
Ja baš razmišljam odakle uzimaš ove tekstove:D
Greota da se ovako nešto ne publikuje, verujem da bi se matorci kao što je bio nažalost od skora pokojni Mile Kos za ovako nešto založili. Nemoj preko bivših igrača i klubova, nego gledaj da stupiš u kontakt sa nekim od matorih novinara.

Inače Boban Petrović je bio esencija tadašnjeg Partizana, grešiš Stojanče da je bio potcenjen, veliki pečat je on ostavio što na terenu, što među navijačima.

Souly je naznačio te povrede koje su ga dosta poremetile, i slažem se da je Nemanja Bjelica igrač najbliži Bobanovom stilu, koji je pokretima i građom više delovao kao trojka, ali je zbog svoje skočnosti i četvorku igrao bez problema.

Onaj njegov predivni izbačaj levom rukom i visoki luk lopte pamtim i danas kao zaštitni znak jedne epohe Partizana.
 

Bergman

Grobarčina
Учлањен(а)
18.12.2014
Порука
1.059
Reaction score
189
Локација
zapad
Souly :respect:respect:respect

Odlični postovi, moram ovu temu češće otvarati..
 
Учлањен(а)
29.06.2008
Порука
14.788
Reaction score
55.687
Локација
Ja sam ceo život s tobom...

Brmba

Grobarčina
Учлањен(а)
14.07.2008
Порука
2.495
Reaction score
202
Локација
Napokon u Pioniru
Nevolja sa Bobanom Petrovicem je sto je dosao prakticno posle Kice i Praje (najboljih kosarkasa sveta svog doba, ne racunajuci naravno NBA), a pre Divca, Djordjevica, Palje i Danilovica i cele te generacije koja je ostavila mozda i najjaci pecat u istoriji KKP i nase kosarke.
Prosto je bio u nekoj vrsti "procepa". Ove prve je tesko mogao da "prebaci", ovi drugi nisu dali dovoljno vremena navijacima da se prisecaju u stilu... "e, kad bi sad tu bio Boban". To je bar neko moje vidjenje... :confused
 

Pekarski

Grobarčina
Учлањен(а)
10.04.2010
Порука
9.376
Reaction score
1.445
Локација
Na najvišem nivou
Mi smo imali sutrašno puno velikih igrača kroz istoriju, pogotovo tamo od početka sedamdesetih, kada faktički i počinje naša era.
Nisam upoznat ko šta danas tačno priča, ali kada god pričam sa starijim poznavaocima košarke, svi sa velikim poštovanjem pričaju o Bobanu.
Realno je bio kao i svi ostali iz te generacije u senci Kiće i Praje, ali to ne znači da Boban nije bio veliki igrač.
 

Двоглави

Grobarčina
Учлањен(а)
04.12.2011
Порука
4.102
Reaction score
679
Локација
ovde, nazalost
U vreme kada sam poceo da spoznajem svet oko sebe KKP sam mogao da identifikujem po mokrom dresu Bobana Petrovica i njegovom nepogresivom sutu uz ceonu liniju.
OK, tu su i famozna slobodna bacanja Arsenija Pesica i njegov sedi cuperak, ali to je vec suptilna introspekcija...
 

STOOOLEEE

Grobarčina
Учлањен(а)
04.02.2014
Порука
2.023
Reaction score
3.232
Локација
GG 1978
Dvoglavi vrati me u detinjstvo sa secanjima :ziveli
Kao dete sednem na 0,5m od TV-a uzmem papir i olovku i belezim poene igraca Partizana.
Bobana sam bas gotivio , bio je miljenik zbog specificnog stila suta,preteca Palja i naravno za njega ostaje najaci utisak ono dodavanje sa Vilfanom,sto je izazvalo more komentara..
Mislim da je mogao i vise ali kako u zivotu tako i u sportu..jako puno kockica se mora poklopiti u karijeri igraca da bi dostigao ono sto je njegov talenat i predispozicije nagovestavale..
Mislim da je Boban mogao imati i blistaviju karijeru ali svakako igrac za veliku scenu i veliki reapekt..
 

Pekarski

Grobarčina
Учлањен(а)
10.04.2010
Порука
9.376
Reaction score
1.445
Локација
Na najvišem nivou
Kao dete sednem na 0,5m od TV-a uzmem papir i olovku i belezim poene igraca Partizana.
Nisam jedini ludak.:D
OK, tu su i famozna slobodna bacanja Arsenija Pesica i njegov sedi cuperak, ali to je vec suptilna introspekcija...
Arsenije je košarkaški genije, čovek koji je zbog loma ruke promenio šutersku ruku.:respect
Nevolja sa Bobanom Petrovicem je sto je dosao prakticno posle Kice i Praje (najboljih kosarkasa sveta svog doba, ne racunajuci naravno NBA), a pre Divca,Djordjevica, Palje i Danilovica i cele te generacije koja je ostavila mozda i najjaci pecat u istoriji KKP i nase kosarke.
Boban Petrović je u Partizanu igrao drugu polovinu sedamdesetih do sredine osamdesetih. Osim prve Partizanove nacionalne titule, učestvovao je u svim trofejima koje su osvojili Kića i Praja.
Jeste Boban mlađi od njih, ali je dobar deo svoje košarkaške karijere odigrao sa njima dvojicom.
 

Двоглави

Grobarčina
Учлањен(а)
04.12.2011
Порука
4.102
Reaction score
679
Локација
ovde, nazalost
@ Pekarski

Covece, vratio si me u 30+ godina unazad...
Da, secam se da su me sl.bacanja AP na gostovanjima bacala u ocaj, a matori bi mi uvek govorio da on ne moze da sutira kako treba i da ne vristim...
Ne mogu da se setim potpunog objasnjenja, verovatno zato sto sam bio fokusiran na taj cudni sut.

Bravo, hvala puno.
 

Crno-beli

Partizanovac
Учлањен(а)
30.09.2006
Порука
19.482
Reaction score
2.060
Мени је највећа фрустрација везана за тадашњи Партизан био Миленко Савовић који пре истека полувремена већ накупи 4 личне грешке. :D

Сјајни играчи, који су годинама играли у константној, високој форми. Бобан је свакако био мени један од најомиљенијих, са шутем који сте већ поменули, посебно из угла терена. Ћутао и играо, далеко од фокуса тадашњих медија, а без икакве сумње велики играч.

Антологијско додавање Бобана и Вилфана сте већ поменули, колико је кошарка тада била спонтанији и привлачнији спорт у односу на ово данас...
 

souly

Početnik
Учлањен(а)
30.09.2014
Порука
47
Reaction score
20
želimir i arvydas

dve institucije evropske košarice

http://imgur.com/3vCpnOS

još kad bih znao da odgovorim na privatne poruke... drugu Lazaru poštovanje, hvala i veliko da :)
 

souly

Početnik
Учлањен(а)
30.09.2014
Порука
47
Reaction score
20
ća bi bilo...

imadoh jedared, decenija prošla već, grozničav, opijumski san
potpuno jasan, uvjerljiv ko neuspešan dan
zapet kao potegača puška
glavom i bradom
prisustvovah Kićinoj kupovini
lika i djela Ivanovića Duška
ljeta osamdeset sedme
počeo je niz koji
suvišnim učinija je
svaki sportski kviz
pet naslova zaredom u kupu šampiona
tone ušteđenih galona, aviona i morona
i tako sve do časa
kad nemila budilica poče regularno da se glasa
jao majko di pamet mi bila
jope jednom stvarnost opalila me mila
iz poraza deco najviše se uči
Partizan zato baš najjači je
nije da se kurči
 

Saša Aleks

Grobarčina
Учлањен(а)
05.12.2012
Порука
1.692
Reaction score
4.344
Локација
Brèko, BIH
Sjajni postovi souly,samo trpaj majstore:respect ka nekad Kica i Praja ...

Druga polovina sedamdesetih, prelaz u osamdesete godine uhh kakva nostalgija...lebac ti...
Svedoci smo trenutno kako svi klubovi Aba lige od Triglava do Gevgelije, pa i oni iz Madjarske, Bugarske vise vole da nas dobiju,nego leba da jedu pa makar ih nebilo iduce godine na Jadranu...
Razlog poznat, Partizan najjaci klub na ovim prostorima svi zele da mu skinu skalp.
..
Po mom skromnom misljenju i podsecanju tako je bilo i pre 36, 37 godina...
Primera je bilo mnogo, gde god je gostovao Partizan bilo da je to u jacim kosarkaskim sredinama Split,Sarajevo,Zagreb,Zadar,Ljubljana ili onim nesto skromnijin poput Skoplja, Valjeva,Cacka,Rijeke, igralo se protiv nas sa 100 i vise posto snage...ma ko jebe pobedu protiv npr..crvene zvezde,treba dobiti Partizan pa makar se i kosarka u tim gradovima ugasila.
A mi smo primera radi u sezonu 1977-78 usli sa samo jednim trofejom u istoriji KKluba, Prvaka SFRJot iz sezone 1975-76 a znamo koliko je bilo prvoligasa sa mnogo vise trofeja.Ipak pobediti Partizan je bilo nesto posebno,oboriti na pleca tim sa najjacim europskim kosarkaskim tandemom...
I u pomenutoj sezoni 77-78 , igramo mi u Skopju protiv Rabotnickog, ja sam imao devet godina gledam preko tv, utakmica na noz...Skopjance predvodi najludji i najzivcaniji trener u to vreme Lazar Lecic...Covek koji je znao na utakmicama protiv Partizana da zavitla staklenu bocu u pravcu navijaca Partizana, ne znam da li na toj ili nekoj drugoj utakmici u Skopju.Secanje na taj mec me i sada sluzi, poslednji minut mi vodimo 99-96 Rabotnicki se neda preokrece i vodi sa 2 poena razlike.Mi imamo poslednji napad, Kica fauliran uz zvuk sirene, guzva oko zapisnickog stola oce li biti bacanja, ipak ne, na kraju utakmica zavrsena, mi izgubili..
Pocinje drugi tv dnevnik praznicni(utakmica igrana 29.11.1977, dan pre onog cuvenog susreta Jugoslavija-Spanija na cmarakani i one flasica u glavu sad vec pokojnog Huanita).Spiker na zagrebackom tv dnevniku govori ... mislite da je utakmica u Skoplju zavrsena, ali nije tako, Kicanovic je izveo bacanja, pogodio i sad se igra produzetak .Ipak na kraju dnevnika javljaju da je Rabotnicki slavio posle 2 produzetka sa neverovatnih 131-128...
Ili te iste ezone igramo na drugom kraju drzave u Tivoliju protiv Olimpije,tu sezonu su se zvali KK Brest sa fenomenalnim sportasem i sjajnim covekom Kresom Cosicem , koji je bio i igac i kapiten a prakticno i trener ljubljanskog kluba.Ponovo naelektrisana atmosfera, Cosa udara pesnicom po zapisnickom stolu, dobija tehnicku.Mi tu utakmicu dobijamo na kraju...Eto tako se i tada igralo protiv Partizana..
 

souly

Početnik
Учлањен(а)
30.09.2014
Порука
47
Reaction score
20
poštuj svakog protivnika

tako druže, sećam se tih tekmi, ćosa je i bio igrač/trener Olimpije tada...
prosto ne mogu da vjerujem da iz tih sezona niko nije snimio pokoju legendarnu utakmicu i da nema gotovo ništa iz perioda 73-78 (u prevodu daj i vi mlađi koje zanima se angažujte, iskopajte, ripajte, upload, share) - te 78. godine su sve tri sa Bosnom išle na TV, finale Kupa Koraća je jednom od najboljih utakmica u istoriji... uvijek mi izađe alergija kad pričam o toj sezoni...

veoma bitna stvar - i protivnici su jako bitni za istoriju Partizana... evo taj Ćosa ili Mirza ili Toni Kukoč, kojeg bi ja u Partizanov Hall of Fame... zašto?
kako u pjesmici rekoh - iz poraza se najviše uči - Kukoč nosi velike zasluge za KEŠ 92 jer smo u porazima sa njegovom Jugoplastikom izbrusili psihu (ni Sale, ni Saša, ni Želimir ne bi imali takve karijere da ih Toni nije naterao na to)...
naša publika je to i prepoznala na kraju finala playoffa 91, u samu zoru rata, nagradila je Tonija ovacijama usred Beograda - e, tu smo se pokazali veliki, sudba popravila nas samo 12 meseci later...
 

Petar-Skopje

Super Moderator
Уредник
Учлањен(а)
19.01.2007
Порука
4.299
Reaction score
2.878
Локација
MKD
Zaista souly svaka ti cast na ovolikom trudu!:clap :respect Tek sad sam poceo da ti citam postove, odlicno stivo za vreme praznika, zaista.:)

Vidim da imas dosta materijala, pa da te pitam:
- da ne imas sliku tog duela Praje i M.J.-a?
- daj izbaci neki tekst (ako imas) o Tosi iz igrackih dana.
 

souly

Početnik
Учлањен(а)
30.09.2014
Порука
47
Reaction score
20
toša

evo druže skopski, toša... - fotografiju praja vs jordan nemam (ispravak Jordan 23 poena, praja i dalje 41), ali počeo sa radom na jednoj grafici (crtežu) koja će taj dvoboj da ilustruje...

Dragan TODORIĆ
Sinonim za "čovjeka iz sjene", Todorić će gotovo cijelu karijeru provesti u Partizanu. Već kao junior kraljevačke Sloge, on je jedan od većih talenata SFRJ na poziciji playmakera i osvajačem juniorskih zlata sa nacionalnom selekcijom. Prelaskom u Partizan, Dragan postaje perfektnom nadopunom za drugog beka i legendu Partizana, Dragana Kićanovića. Tokom 11 godina u Partizanu, Todorić će osvojiti gotovo sve trofeje koji su k dispoziciji, a najbolje je odigrao u sezoni 1980-81 - Kiću nije nešta posebno išlo, mislim protiv Rabotničkog u Skopju , ali Toša je upumpao 30 poena, rekord karijere, i Partizan je dobio susret, jureći prema svojoj trećoj tituli.. Nikad atraktivan, uvijek pouzdan, Dragan će za reprezentaciju Jugoslavije odigrati 47 utakmica, a najvećim međunarodnim uspjesima, bit će mu zlata sa Balkanskog prvenstva i Mediteranskih igara 1975. godine. Todorić će do kraja karijere ostati u sjeni Dalipagića i Kićanovića, a nakon Partizana zaigrat će i za drugoligaški OKK Beograd i matičnu Slogu, gdje će i završiti karijeru nakon sezone 1984-85. Poslije igračke karijere, Todorić će obnašati razne funkcije u upravi Partizana i ostvarit će rijedak pothvat; sudjelovat će u osvajanju svih trofeja, koje je Partizan dosegao za i nakon raspada bivše države.

TODORIĆ Dragan - stats 1. savezne lige
1954, Kraljevo, 187, 1
PARTIZAN Beograd 1972-83
SLOGA Kraljevo 1984-85

1972-73 25 160 6.4
1973-74 26 94 3.6
1974-75 26 144 5.5
1975-76 25 87 3.5
1976-77 26 209 8.0
1977-78 26 180 6.9
1978-79 22 213 9.7
1979-80 22 230 10.45
1980-81 22 267 12.1
1981-82 12 36 3
1982-83 27 86 3.2
1984-85 5 6 1.25
 

souly

Početnik
Учлањен(а)
30.09.2014
Порука
47
Reaction score
20
Tri prijatelja ISO, DIN i JUS

I vrapci na grani znaju za International Organization for Standardization (ISO) i Deutsches Institut für Normung alias Deutsche Industrie Norm (DIN) kao osnovicu za međunarodne standarde. Ako neko od vas drugovi ne zna, ja ću ukratko da približim. Jednom davno beše i JUS naziv za neki standard. Danas pomalo zaboravljen, ali još više namjerno nogom zaturen ispod kauča uspomena prašnih, a pomalo i lažnih, ako je u nekoj grani bivšeg življenja taj JUS standard postojao (a jest ali ne pišem sad sociološku teoriju zavjere i nebum je pisal, ne), onda je to svakako bila jugoslovenska košarka. Standard kao standard, svaki od njih ima svoje karakteristike vrednovanja tako da se ni konačne vrijednosti, odnosno rezultati ispitivanja, ne podudaraju. Govoreći o standardima, nemam ništa protiv toga, slažem se, čak i više, ponosam sam do srži Balkanoida (Balkanoid je prost stroj koji je svestan svih svojih globalnih limita), da je po ISO standardu (dakle globalnoj percepciji vrednosti) jedan Dražen Petrović najbolji YU košarkaš u historiji ili još više, najveći evropski košarkaš svih vremena. Bezuslovni broj jedan. Tako je to u svijetu - neki Novozelanđanin ili stanovnik Angole il Filipina kad do interneta dovuče se, zaključak donese na osnovu iscrpnog pretraživanja događaja, vrednovanih po ISO standardu. Pa tko može da konkurira Draženu na globalnoj osnovi? Možda Vlade, možda Peđa, možda Kukoč, sigurno Nowitzki, Parker i Gasoli, možda jedan Ćosić kojeg i Evropa i Ameri pamte, a teško, teško, mnogo teško jedan Bodiroga, Đorđević Sale ili Rađa. po ISO standardu, Praja je na većoj ceni od Kiće, čak i od Vlade...

To je što se ISO standarda tiče. N(j)emačke, odnosno DIN norme mnogo su drugačije braćo; one uzimaju za svoje drsko i neotuđivo pravo vrednovati i one stvari koje na globalnom nivou ne igraju neku odlučujuću ulogu. Djelomično brišu fejkere, mitove i šarene laže, ali ipak samo delimično, znate koliko?, tačno onoliko koliko civilizovani Švaba prosječnog Balkanca za ravnopravnog smatra (Duci bi bio prilično zadovoljan ovom formulacijom). Ako je ISO standard bio svetskim, onda DIN standard možemo smatrati ponajviše evropskim mjerilom vrijednosti. U toku svih tih decenija, koje provedoh u tuđini, odnosno domovini mog evropskog življenja, u razgovorima o ponajvećim košarice španerima na jugoslovenskim prostorima, sa svim tim beskonačnim žabarima, germanima i bujnim češkim devojkama, ime Tonija Kukoča uglavnom kao prvo ispliva. U DIN sistemu vrednosti, rekoh već, na snazi je drugačija vibra; naravno da je Dražen masovno zastupljen i u ovom standardu, ali ima ljudi koji znaju da drhte u nemiru tekme na evropski način pa kažu i... Mirza i Ćosa i Kića i Praja, Sale Nacionale ili Vlade - taj promenio je NBA... Osim naših, ili bivših naših igrača, naravno da se pojavljuju i Sabonisi, Galisi, pa i jedan Sergej Belov, reprezentativno najtrofejniji košarkaš ikad, za kojim danas ni pseto ne zalaje... U DIN sistemu, više se gledaju trofeji, njihov sjaj i broj, više se gleda lakoća rešavanja situacija na terenu, više se pamti, makar i krivo, pa samim tim internet postaje mnogo manje potrebnim instrumentom ljenosti. U DIN sistemu vrednovanja ne postoji bezuslovni broj jedan jugoslovenske košarke. Kića i Praja su podjednaki ovde, ali obojica iza Vlade...

A tek ovaj treći sistem vrednovanja košarke, odnosno JUS standard... Eee..., taj je (u stvari bio je nekad, a nađe se i danas, mada dosta ređe) žešće zajeban; on pamti apsolutno sve bitno, nebitno i periferno svojim fotografskim autizmom, uzima u obzir relativitet kao konstantu, antifašizam kao razlog nastanka standarda (i našeg kluba), pa onda i razne situacije koje u ISO i DIN standardu nema šanse da se pojave u javnosti ili su podosta drugačije prezentirane, vodi računa o zakulisnim pričicama i situacijama tipa - što's mi sinoć jebo ženu dok sam bio na terenu ili - pazi mirko, metak! - znači potpuno je u službi specifikuma mentaliteta i prostora. Ustvari, on je najrelevantniji kad ocjenjujemo situaciju u ovom divnom, neponovljivom kršu od naših života. Košarkaški, to konkretno znači da je veoma bitno koliko neko svoje saigrače čini boljim, koliko je neko nadmoćan svome savremeniku , koliko je netko iznad stvari... neki od YU igrača bili su predmeti fizičkih eliminacija od strane protivnika, to se posebno cijeni... mora da je (bio) dobar i zao kad nasrnuše dva na njega loša... ili, ko je kumu gurno iza leđa i kroz noge, ko cirkao je teško, a ko duvao vutricu blagu...Statistike i trofeji u JUS sistemu ne igraju presudnu rolu, kao u DIN standardu, samo ulogu krajnjeg dokaza - corpus delicti - često nekom zbunjenom, uglavnom mlađem čoveku, nešto nije jasno ni nakon iscrpnih, višesatnih, argumentiranih priča - pogledaj onda još i u tu statistiku druže kad ti već slabije ide nepodnošljiva lakoća postojanja...

Košarkaški Panteon reprezentacije Jugoslavije i država pastorki po JUS standardu:
Ukupno medalja:

14 Krešimir ĆOSIĆ
12 Dražen DALIPAGIĆ
10 Dragan KIĆANOVIĆ
10 Vlade DIVAC *

Zlatnih medalja:

6 Krešimir ĆOSIĆ
5 Dražen DALIPAGIĆ
5 Dragan KIĆANOVIĆ
5 Zoran SLAVNIĆ
5 Željko JERKOV
5 Vlade DIVAC *
5 Dejan BODIROGA *
5 Dejan TOMAŠEVIĆ *


* označava igrače koji su reprezentativne medalje osvojili sa SRJ ili sa SFRJ i SRJ kombinirano, a sasvim nehotice :) većina su igrači KK Partizan, Sergej Belov jedini je osvojio više, ukupno 15 medalja, 7 zlata...
kako god okrenemo, Partizan je reprezentativnim medaljama najbogatiji klub u svetu (u biti uz CSKA - laži nisu dio JUS standarda, subjektivitet jeste) jer ako već navedenima pribrojimo Saleta, PSD, pa ove mlade danas - Bogdana i tako mnoge druge, dolazimo do broja reprezentativnih medalja koji ne znam ni da imenujem...


u ovom sistemu vrednovanja, (danas je nepostojeći, ali skrivene sile svemirske pravde su me proglasile doživotnim glasnogovornikom za košarkaška pitanja po JUS-u), Dražen Petrović se danas ujutro oko 5 sati, 31.12.2014., nalazi na sjajnom 6. mestu drugovi - znači lako je moguće biti evropski No.1 po ISO ili DIN standardu, a biti mnogo niže ili više po ovom trećem, Kića je ovdje uvjeriljivo ispred Praje , ali čak i Saleta te PSD-a, dok poredak ostalih (od 101 do 1), među kojima ima podosta igrača Partizana, uz detaljnu analizu kako, zašto, po svakoj bitnoj utakmici, psovci, gluposti, genijalnosti, uopšte o svakoj tački i mrlji karijere koju znam, govoriću nekom drugom prilikom koja će da prezentuje, ne samo globalne, već i proširene svemirske vrednosti JUS standarda i BIBLIJE KK Partizan...

jel ima još neko drugovi da mu nisu jasni ISO, DIN i JUS?


P.S.

srećni, ugodni trenuci svakome ko slavi praznike, verske i globalne, a onima koji ne slave, ali su prijateljima našeg kluba, svako dobro po svakom pitanju, nevezano uz njihovu partiju, naciju, rasu, vjeru ili zablude... kako sam se dobro na sajtu ispraznio ovako rano, a već je skoro 6 ujutro, vrijeme je za rakijicu... živeli...
 
Top