Partizan.net - Forum navijača Partizana

Dobrodošli na najveći i najstariji Forum Navijača Partizana!

Nekoliko desetina hiljada ljudi prati i podržava naš rad. Zaprati nas na socijalnim mrežama za najnovije informacije o Partizanu ili se pridruži hiljadama članova u diskusijama na našem Forumu

Važno: Registracije za nove članove su trenutno zatvorene. Ukoliko svejedno želite da nam se pridružite, pošaljite E-mail Uredništvu koje će Vas uputiti u proceduru. Kontak informacije možete pronaći na partizan.net

Napred Partizan!

Kvalifikacije za LE 2011/12

Статус
Затворена за писање одговора.

_Shone_

Grobarčina
Учлањен(а)
02.06.2011
Порука
1.544
Reaction score
2.574
Локација
Tu..iza ugla...nema 200 metara
VLADIMIR NIKITOVIĆ, FUDBALER ŠKENDIJE, OTKRIVA
"Balisti" prave karneval za Partizan

Eto, šta vam je fudbal! Prešpartao sam Srbiju uzduž i popreko, bio u Sarajevu i Podgorici, godinu dana proveo u Škendiji i jedva da me neko zna, da bi posle žreba parova kvalifikacija za Ligu šampiona postao najtraženiji igrač, našalio se na svoj račun Vladimir Nikitović, fudbaler makedonskog šampiona koji se sastaje sa Partizanom 13. i 19. ili 20. jula.

Nikitović je jedini internacionalac u timu Škendije, a ovaj 31-godišnji igrač, inače rođeni Čačanin, pre dolaska u Makedoniju nastupao je za Remont, Metalac, Takovo, Radnički iz Kragujevca, Sarajevo i podgorički Kom. Dolaskom u Tetovo i osvajanjem šampionske krune ostvario je najveći uspeh u karijeri. Defanzivac Škendije trenutno se nalazi na raskrsnici, jer je tokom pregovora sa novim klubom saznao da je protivnik u Ligi šampiona - Partizan.

- Nisam mogao da verujem kada sam čuo, iako sam znao da postoji mogućnost da igramo. Meni je istekao ugovor sa Škendijom, bio sam na pregovorima u novom klubu, ali sam se vratio u Tetovo. Dogovor je da ostanem dok ne prođu evropske utakmice. Promenio sam toliko klubova u Srbiji, nisam ostavio veći trag, i nema šanse da sada propustim duel sa najboljim timom na Balkanu u poslednjih 20 godina i to u Ligi šampiona - kaže Vladimir Nikitović.

U centar pažnje verovatno ste dospeli i zahvaljujući problematičnim navijačima Škendije?

- Publika na našem stadionu u Tetovu pravi zaista fantastičnu atmosferu. Kada smo u poslednjem kolu dobili trofej “zapalili” su tribine, izgledalo je kao da igramo u Brazilu ili Argentini. Mislim da bi im mnogi pozavideli na dobroj atmosferi.

Ipak, njihov naziv “balisti” para uši mnogima u Makedoniji, a naročito u Srbiji, pa su prepucavanja navijača na Internetu već počela?

- Moj posao nije bio da se bavim poreklom njihovog imena. Posle žreba su me ovde u šali pitali da li Partizanovi navijači “grobari” zaista zakopavaju ljude. U proteklih godinu dana koliko sam u Tetovu, navijači nisu pravili ozbiljne incidente. Bio je jedan u Kičevu i naravno u lokalnom derbiju sa Teteksom i to je to. Ono što ja znam jeste da sam u Škendiji proveo najbolju godinu u karijeri. Klub drže Albanci, ljudi koji žele da ulažu u fudbal. Prema meni su svi u klubu i gradu bili fenomenalni, odlično su me prihvatili i nisam imao ni najmanji problem.

Dvomeč Partizana i Škendije ipak ne može da izbegne status utakmice visokog rizika?

- Susret mora da se završi bez incidenata! Zaista mi je žao ako se u Srbiji pravi loša slika o ovom meču samo zato što se nečiji navijači zovu imenom koje se nekome ne sviđa. Video sam na “youtube” već neke problematične klipove. Zaista ne znam kome to treba. Evo, rećiću vam da smo titulu prvaka proslavili u Prištini. Išao sam na proslavu sa devojkom i nisam imao nikakvih problema. Ne želim da ljudi gledaju loše slike i ne govorim ovo zato što sam još u Tetovu, već zato što zaista tako razmišljam. Ukoliko se napravi loša atmosfera, onda je i velika verovatnoća da nešto ispadne naopako. U svakoj masi ima loših ljudi, ali ne treba sve strpati u isti koš.

Vaš kapiten Ferhan Hasani je najavio da se Partizanu sprema iznenađenje, da li znate o čemu se radi?

- Ne znam zaista, verovatno je mislio na atmosferu na tribinama. Mi smo realni, ne znam koliko možemo da iznenadimo klub kao što je Partizan na terenu. Škendija igra najlepši fudbal u Makedoniji, ali znamo ko je Partizan. Naš cilj jeste da se ne predamo i da ostavimo dobar utisak u prvoj evropskoj sezoni - zaključio je Nikitović.


Izjava Vladimira Nikitovica izvor Blic
 
Учлањен(а)
01.06.2011
Порука
1.407
Reaction score
196
Локација
Цен.Балк.Реп
када прочитам овај разговор са овим несретником , схватим колико човек може ниско да падне :banghead ...

њему не смета назив " балисти " !? рођаче ти исти балисти су одговорни за убиства преко 30.000 Срба у 2 св. рату , па их још упоређује са нама :banghead који цинизам !!! питали га да ли Гробари сахрањују људе по Србији :pop

титулу прославили у Приштини , њега нису дирали ... пре десет година у тој истој Приштини убили су преко 400 Срба за мање од недељу дана , али битно је да њега нису дирали ...

одох у потпуни офф , али преко овако нечег не могу да прођем ... а надам се да ће ова :pickaciganska добити један леп дочек на нашем стадиону . Наравно да мислим само на дозвољена средства.
 

Brka

Grobarčina
Учлањен(а)
04.08.2007
Порука
1.224
Reaction score
4.032
Локација
Uvek uz Partizan
Nemoj tako vidis da kaze da smo najveci klub na Balkanu. To je otprilike jedino sto valja u izjavi. Neverovatno ako je istina ovo sto je reko da covek moze ovako nisko da padne, :pop bolje da se ovde zaustavim da ne bih svasta jos dodao.
 

Давид

Уредник - Стара гарда
Учлањен(а)
26.06.2007
Порука
3.747
Reaction score
60
Локација
Београд
Нема потребе пљувати човека. Он игра где игра, професионалац је, игра за паре. Након оваквог жреба логично је да је на мети новинара. Шта треба да каже? Можда да себи загорча живот? Ја га потпуно разумем, човек доле нема никаквих проблема и не жели да их сам себи направи. А ови позиви како му/им треба "приредити леп дочек" су потпуно недопустиве. Наша једина брига треба да буде подршка Партизану. Све остало може скупо да нас кошта.
 

MladenGPG

Grobarčina
Учлањен(а)
24.04.2008
Порука
2.538
Reaction score
41
Baš me interesuje šta bi vi izjavljivali da igrate tamo. Tako da poptuno razumijem čovjeka. A i vjerujem da što prije želi da pobjegne iz Tetova.
 
Учлањен(а)
01.06.2011
Порука
1.407
Reaction score
196
Локација
Цен.Балк.Реп
@Давид .. не бих да упадам у било какву расправу а посебно не када је овакав човек у питању . Што се дочека тиче .. рекох да мислим на дозвољена средства , значи нема физичких напада нити било каквог угрожавања његове/њихове маленкости , али то не значи да ја са трибина не могу да искажем своје мишљење о њему .. онако вербално и што се мене лично тиче само тако и никако другачије.

а што се тиче тога да ли ће или неће имати проблема.. ?! то је његова ствар , знао је за кога је потписао и шта тамо може да очекује . Мени лично смета што из његове изјаве избија цинизам , и што је могао да да много дипломатскије одговоре од овога .

"- Susret mora da se završi bez incidenata! Zaista mi je žao ako se u Srbiji pravi loša slika o ovom meču samo zato što se nečiji navijači zovu imenom koje se nekome ne sviđa." ... ја сам ово разумео као да њихово име њему не смета . Мени довољно.

ако је већ ситуација толико идеална што је забрањено гостовање свим гостујућим навијачима на њиховом стадиону у Тетову ?! ма само да Бога молимо да код њих победи "умерена-бизнис" струја , иначе Мостар ће бити излет у поређењу са овим гостовањем .

да се позабавим мало и спортском страном ... једноставно не могу да проценим снагу њиховог тима . На ЈТ-у има врло мало материјала и осим њихових "навијача" има се врло мало видети . Зна ли се какви су и шта су на терену ?
 
Последња измена:

NN G012

Grobarčina
Учлањен(а)
25.02.2007
Порука
4.314
Reaction score
74
Локација
ЈТ
“Balisti” najavili dolazak u Beograd

Na forumu navijačke grupe koja podržava Škendiju pojavila se informacija da će 400 fanova makedonskog šampiona doći u glavni grad Srbije na meč sa Partizanom. „Grobari“ će u Skoplju imati celu istočnu tribinu


Meč drugog kola kvalifikacija za Ligu šampiona, između srpskog šampiona Partizana i prvaka Makedonije Škendije, privlači veliku pažnju albanskog stanovništva koji navijaju za tim iz Tetova.

Na forumu navijačke grupe “Balisti”, koja nosi naziv po fašističkoj organizaciji koja je tokom Drugog svetskog rata sarađivala sa okupatorom, pojavila se informacija da će 400 pripadnika te navijačke organizacije doći u Beograd, kako bi pružili podršku Škendiji, prenosi „Sport“.


Pored raznih uvreda koje se pišu na račun Srba na tom sajtu, ističe se još i velika podrška VladimiruNikitoviću,fudbaleru tog tima. „Balisti”, kako ističu, biće važna poluga u pobedi koju očekuju protiv Partizana.

Što se tiče revanš meča u Skoplju, fanovi kluba iz Tetova najavljuju mobilizaciju i pozivaju Albance sa Kosova i Metohije i Albanije da im se pridruže u, kako ističu, istorijskom meču.


CEO ISTOK ZA “GROBARE”

Pojavljuju se oprečna tumačenja u glavnom gradu Makedonije u vezi „valjanog“ kapaciteta gostujućih navijača na renoviranom Stadionu kraj Vardara u Skoplju.

Početne su ocene da je svega 2.000 karata određeno za gostujuće navijače – „grobare“, iako „Istok“ prima i do 6.000 ljubitelja najvažnije sporedne stvari na svetu.

Očito je, da je to znatno manje od određene kvote od 10 odsto za gostujuće navijače na ovakvim mečevima. Na meču reprezentativnih selekcija Makedonije i Irske „zeleni“ sa Ostrva popunili su jedan sektor (700 navijača), ali je čitava tribina bila njihova, mada – prazna.
novosti
 

staximir

Početnik
Учлањен(а)
22.10.2009
Порука
169
Reaction score
0
Локација
jer JUG je tamo gde su Grobari...
Ako nam daju ceo istok,mislim da cemo da grmimo.Mada ne znam kako cemo mi njih docekati u Bg.Sto se tice srbina u njihovim redovima,decko igra posteno,ne pokazuje nikakve emocije prema njima.Zna se ko je i odakle je.
 

Stinger

Grobarčina
Учлањен(а)
05.12.2010
Порука
4.051
Reaction score
4.737
Локација
Nomad
Ja se nadam da će neko obavjestiti nadležne u Uefi šta znači ime Balisti koje će biti isticano u evropskim mečevima. Volio bih kada bi neki zapadni medij napisao tekst o tome, čisto da ovi ne budu privilegovaniji od ostalih fašista.
 

PARTIZAN

Partizan
Учлањен(а)
04.05.2009
Порука
11.900
Reaction score
315
Ne vidim u čemu je razlika između natpisa "balisti" i isticanja recimo kukastog krsta. Na ovo drugo znamo da je UEFA jako osetljiva i da je već bilo rigoroznih kazni. Prema tome, obavestiti zvanično UEFA da Partizan neće dozvoliti šipcima isticanje takvih fašističkih transparenata na našem stadionu! Ako se šipci naravno pojave na JNA.

Pa baš da vidim reakciju UEFA....evo im štivo, jedna "lepa" početna lektira na tu temu, na engleskom:
http://en.wikipedia.org/wiki/Balli_Kombetar
Jeste Wikipedia, ali je sve to što tamo stoji potpuno istinito...
 
Последња измена:

Svajcarac

Banned
Учлањен(а)
04.06.2011
Порука
208
Reaction score
2
Локација
Chur
naravno da treba spreciti takve transparente u nasoj kuci.. ma da nesto neverujem da ce doci, siptari su paljevine obicne.. kad im pokazes zube i kad ih nema duplo vise, oni se pretvaraju u miseve..

sto se tice revansa, neverujem da ce uefi smetati takvi transparenti, u toj organizaciji sede sve sami balisti, a i taj kukasti krst kaznjavaju u zavisnosti od toga, ko ga je isticao.. oni su svoje lice odavno otkrili..
 

PARTIZAN

Partizan
Учлањен(а)
04.05.2009
Порука
11.900
Reaction score
315
To baš i neće moći...setite se našeg isticanja na ogradi zastava Brazila (zbog Žuke i Klea), pa Gvineje Bisao (zbog Moreire), pa Senegala (zbog Dijare)...setimo se uostalom i Kiprana na JNA i njihovog isticanja grčkih zastava...ali je jasno da će na onim jarbolima, uz zastavu UEFA i ja mislim FSS, biti istaknute zastave Srbije i Makedonije...
 

Stinger

Grobarčina
Учлањен(а)
05.12.2010
Порука
4.051
Reaction score
4.737
Локација
Nomad
Ne trebaju nam oni koji dolaze da navijaju protiv njih, već isključivo oni koji će navijati za nas. Ovo nije rat između Srba i šiptara ili Makedonaca i šiptara, već Partizanova utakmica, tako da svi oni koji dolaze da ostvaruju neke druge ciljeve, ne treba ni da prilaze stadionu.

EDIT: Goran Simov o šiptarima
http://sportservis.pressonline.rs/wsw/index.php?p=71∋=23724
 
Последња измена:

Rema

Grobar
Учлањен(а)
08.07.2010
Порука
554
Reaction score
0
Локација
Gde god ti da igras...
Znam da je 100 puta prezvakano ali moze li neko da napise koji su nam potencijalni rivali u play offu (naravno, ako prodjemo ova 2 kola ) ?
 

partizanfc

Grobar
Учлањен(а)
14.05.2008
Порука
863
Reaction score
11
Локација
Barselona
Makabi iz Haife, Dinamo iz Zg, BATE Borisov, Kopenhagen i Rendžers čini mi se, a Rozenborg je prvi ispod crte
 

stefan_grobar

Grobar
Учлањен(а)
20.07.2007
Порука
343
Reaction score
2
Rendzers, Kopenhagen, BATE Borisov, Dinamo Zg., Makabi Haifa.

Tako je, Rozenborg je prvi ispod crte, a s obzirom kako igraju u poslednje vreme, oni do plej-ofa nece doci, osim ako ih bas ne usere na zrebu u 3. kolu. Takodje verujem da BATE, Dinamo i Makabi nisu nepobedivi...
 

Dr.Hofmann

Guest
Šta je ide ti se u Zagreb?
ako se ne varam pod preduslovm da timovi sa najjačim koeficijentom prođu do pley opff-a

1)Rangers (SCO)
2)FC.Kobenhavn (DEN)
3)FC Bate Borisov (BLS)
4)Makabi Haifa FC (ISR)
5) NK Dinamo Zagreb (CRO)

Rekao bih da je to ovih 5 timova pod predpostavkom da svi prođu do kraja

Imam neki predosećaj da ako se desi da prođemo do tog dela da ćemo ići u Zagreb...( au kakva bi to žurka bila)


EDIT: Ne na Remu sam mislio on je postavio pitanje, a ova tvoja verzija i nije tako loša hehe!
 
Последња измена од уредника:
Статус
Затворена за писање одговора.
Top