Partizan.net - Forum navijača Partizana

Dobrodošli na najveći i najstariji Forum Navijača Partizana!

Nekoliko desetina hiljada ljudi prati i podržava naš rad. Zaprati nas na socijalnim mrežama za najnovije informacije o Partizanu ili se pridruži hiljadama članova u diskusijama na našem Forumu

Važno: Registracije za nove članove su trenutno zatvorene. Ukoliko svejedno želite da nam se pridružite, pošaljite E-mail Uredništvu koje će Vas uputiti u proceduru. Kontak informacije možete pronaći na partizan.net

Napred Partizan!

Kvalifikacije za Ligu Evrope 2018/19

Статус
Затворена за писање одговора.

Markec50

Grobar
Учлањен(а)
01.06.2017
Порука
529
Reaction score
716
Redarska sluzba je sastavljena od studenata, ili osoba pred penziju, ili cak i srednjoskolaca. Placeni su 1000 dinara da stoje ceo dan, a nisu obuceni za taj posao, niti imaju kakva ovlascenja po propisima.
Prvo se propisi moraju menjati, pa da te sluzbe budu strucne i obucene za taj posao, pa se tek tad od njih moze nesto ocekivati.
A dok se to ne desi mi mozemo da budemo do te mene ljudi da sedne svako na svoje mesto, ne vezano za to da li je dosao 15 minuta ranije ili kasnije.
 

Oki

Grobarčina
Учлањен(а)
15.01.2012
Порука
1.023
Reaction score
2.487
Локација
Sutomore

Milion puta mi se desilo, na basketu a bogami i na fudbalu, da udjem na vreme na utakmicu i istu ispratim na jednoj nozi, prolazu, na pola stolice, pa i iza nekoga, ili u nekom cosku odakle ne vidim koji su nasi.

Nikada to nisam shvatao tragicno, nisam bio ljut ni na koga, nisam cmizdrio i trazio svoje sediste. Za mene je I TO deo Partizanstine na kojoj sam odrastao, Grobarske anarhije, anti-konformizma.

Ako ste vec tako decidni i odlucni o postovanju osnovnih pravila kulture i ponasanja, zasto iz cele jednacine iskljucujete Jug kao tribinu?
Ako ste toliko zadrti, onda se pozovite i na jedno od osnovnih pravila ponasanja na stadionu gde je zabranjeno stajanje kroz celu utakmicu?
Zabraniti barjake i zastave koji blokiraju posmatranje utakmice. Zabraniti glasno navijanje, od kojeg mi zuji glava do sutra uvece.
To je sve deo dozivljaja jedne vece utakmice (iako prezirem tu podelu na "velike i male") i ne bih voleo da se bilo sta od toga promeni.

Pritom, niko od ljudi ovde, pa ni ja, nije rekao da je u redu da sabani sa kartama istok bocno, prelaze na centralni deo. Ovde je rec o necemu sasvim drugom.

Kada bi sva ta gospoda, koja se ne odricu svog numerisanog sedista dolazila na SVE utakmice, Partizan bi gledalo 20,000 ljudi u proseku.
 

MMM2909

Grobarčina
Учлањен(а)
07.07.2010
Порука
1.813
Reaction score
6.269
Mi sami taj problem necemo resiti, jedino koji moze je klub i to sa malim ulaganjima moze da se resi, ali ocigledno ili ne znaju ili nece.
 

igor-1

Grobarčina
Учлањен(а)
31.08.2007
Порука
2.133
Reaction score
494
Локација
STADION JNA
..hahahaha...ja ne verujem oko čega se ovde vodi rasprava ?!!!

Kooji kurac Evropa....mi prvo moramo u tunguziju da stignemo...pa tek onda Evropu.
Zamisli bezobrazluk...da neko traži da sedne na svoje mesto ??? hahahhahaah

..ili....ako hoces na svoje mesto..dodji sat vremena ranije...hahhaah

Kolika god kazna bude bila..mala je.....ovi pale baklje.....ovi sede na prolazima...ovi se setili Murata....redare bole kurac....ovaj oće da sedne gde oće ......ovi ispustaju majmunske krike ,iako je Rikardo na metar od njihovovog crnca ....
...i onda Uefa mafija ...hahahah ...da da rodjaci..mafija
 

OnlyYou

Grobar
Учлањен(а)
28.03.2008
Порука
752
Reaction score
246
Nemojte se praviti englezi ovde, prolazi i te stvari se kaznjavaju iskljucivo zarad bezbednosti gledalaca, ali niko te ne kaznjava jer brine za tebe i tvoj zivot vec da bi ogradili sebe od bilo kakve odgovornosti u slucaju neke katastrofe. To sto mi ne sedimo gde treba i kako treba u 21. veku to je vec stvar naseg drustvenog zaostatka u odnosu na ostatak evrope i to je to. Tu pricu da je to romanticno mozete okaciti macku o rep, nije romanticno nego smo samo navikli na to, da si navikao da godinama imas sezonsku za isto mesto, da znas da te to mesto uvek ceka bilo da je 1. ili 25. minut onda bi ti takva situacija bila romantica, a ova sadasnja divljastina. Da se razumemo ja sam odrastao na jugu, nikad sedeo ako nije poluvreme, nikad pogledao na karti sta pise, ali to nije nesto na sta bi trebalo da budemo ponosni, to nije nikakvo dostignuce nego haos, koji moze svako da pravi ako hoce, ne treba biti posebno pametan. Dostignuce je sesti/stati gde pise, navijati u skladu sa pravilima takmicenja da ne nastetis klubu, kupiti sezonsku, biti glasan i redovan, cuvati stadion, biti lojalan i strpljiv, osetiti zelju i borbu bez obzira na rezultat, biti uvek vetar u ledja, davati klubu, a nista ne uzimati...
 

PitBull

Grobar
Учлањен(а)
08.12.2012
Порука
214
Reaction score
211
Moje neko misljenje je da numerisana mesta nisu toliko bitna i da je potpuno svejedno da li sedis u 10. 15. ili 20. redu. Dodjes sat vremena ranije i sednes gde hoces.

Slazem se da sektori jesu problem i debilno je da neko plati za zapad/istok centar vise novca i ne moze tu da nadje mesto jer neko kupi za bocne delove i onda predje ovamo. To se regulise tako sto stavis redare na sve prolaze dole i onemogucis setnju iz sektora u sektor. Drugi je problem sto se redari ne cimaju i boli ih ona stvar. Ne znam zasto uopste budu na stadionu kad apsolutno nicemu ne sluze.

Zapad je bio dupke zakrcen na svim prolazima. Ne daj Boze da nekome pozli ili nesto slicno kao ovom momku sto se desilo, ja ne znam kako bi hitna dosla gore kada je nemoguce da se probijes. O tome svakako treba razmisljati i zakrceni prolazi nisu nikakva partizanstina, anti komfor ili nesto slicno. Ne moze biti partizanstina nesto zbog cega se klub kaznjava i igra pred praznim tribinama najvaznije evropske utakmice, kao uostalom prosle sezone.
 

Zlatiborpfc

Grobarčina
Учлањен(а)
11.05.2018
Порука
3.758
Reaction score
19.336
Локација
Nickname
Sve se da rešiti. Praviti veći stadion, tj. povećati kapacitet na 40 000 i problem rešen.
Samo što će da se napuni na 3-4 utakmice godišnje a između će da zvrji prazan k'o i sad.
 

markoni

Grobarčina
Учлањен(а)
23.10.2009
Порука
3.287
Reaction score
1.083
Локација
Istok M
Stvarno nebulozne izjave, prvo sam mislio da ljudi troluju, kad ono ozbiljni.
Pa naravno da je razlika izmedju utakmice na kojoj je stadion skoro pun i neke na kojoj je popunjeno manje od 20%.

Zamisli veliko je cimanje pogoditi jedan sektor na stadionu i svoje mesto koje pise na karti.
Kad god neko dosao na stadion, mesto koje je platio mora da ga ceka i tu se stvar zavrsava, svaka dalja diskusija je silovanje razuma.
 

Goran Tomić

Kralj fanzina
Учлањен(а)
07.12.2011
Порука
11.744
Reaction score
29.586
Локација
Beograd
Mesto neće da te čeka isto kao što i voz neće da te čeka ako ne dođeš na vreme pa ma koliko da si platio kartu za voz...jes da si kako-tako u pravu to za utakmicu (a za voz ne bi bio) ali jedino pravo koje se poštuje je pravo jačeg, kazne i represije...jer rajski vrt nije na Zemlji, kao i ono Branko Kockica carstvo-drugarstvo-komunizam, jer ovde ne živiš sa anđelima i bezgrešnima i drugarima nego sa zverima...

Nego da mi lepo prođemo Bešiktaš a ja ću posle da jebem sve po spisku, ako me uprava, redari i stajači - bakljači (na prolazima) opet (kao prošle godine) spreče da idem na neke bitne evropske utakmice - i tamo lečim svoje frustracije i psihoze iz osamdesetih i sedamdesetih (Videoton, Dinamo Kijev)...
Jer posledice, recimo, devedesetih su mi uvek uz mene (i u meni) k'o tempirana bomba, a tek neuroze, psihoze i nebuloze iz ovih ,,godina nultih,, XXI veka su mi sasvim neizlečive...i ladan sam ko špricer zbog toga. :D

A, eto, neki klinac ispred mene koji bi bacio predmet na teren ili rasistički oponašao majmunske krike nije ni svestan da iza njega nije samo neki kilavi matorac sa cvikerima, nego i neko kome je decenijama i decenijama (i decenijama!) toliko sve dopizdilo u ovoj državi (a posebno na JNA) da ću možda biti u stanju da mu tako ladan ko špricer odgrizem uvo (ili oba),kao ,,vaspitnu meru,,...

Eto, toliko mi je više dopizdelo da ovde svako može da divlja kako hoće a da ne odgovara za ništa...da sve češće razmišljam da bar vaspitam nekog ko mi je u blizini...pa kako god...makar im i ne odgrizao uši nego ih samo počupao... :D
 

batakpudla

Grobarčina
Учлањен(а)
19.05.2007
Порука
3.871
Reaction score
10.927
У последњих 15 година, једна једина утакмица СД Партизан (фудбал, кошарка, рукомет, ватерполо, одбојка), на којој је стриктно вођено рачуна о нумерисаним местима и где је свако сео на место које му пише на карти, је фудбалска утакмица са Арсеналом 2010. године. На свакој другој утакмици, свих наведених секција, људи су седали тамо где су хтели. И никада се око тога није правила нека фама. Па и даље постоје на овом форуму коментари о утакмицама са Уникахом или Барселоном како су по две особе стајале на једној столици и како је то све супер и дивно.

Је л ви сви који идете на кошарку идете на онај сектор који вам пише на карти? Хоћете ли ви сви који сте купили сезонске за Д улаз, или који ћете куповати појединачне карте за Д улаз, седети тамо са Јаничарима, јер то је ваш сектор који сте платили, или ћемо се опет виђати на Ц?

Хајде мало прво да зајебемо лицемерје и преосетљивост.

Ја сам један од шабана који је купио сезонску за Д улаз и који ће седети на Ц. Ја сам један од шабана који има сезонску за исток бок и седи на истоку центар. И тако последњих десет година. Највише због навике, јер већине вас, који дођете на Бешикташ, Стеауу, Тотенхем, Лудогорец... па вам смета зашто се на истоку стоји, јербо ,,дао сам паре да седим ко човек, па ми смета што ових 1000 људи испод мене стоје, а поготово ми смета што се овај кретен испред мене (моја маленкост прим. аут.) дере на судију и што ко будала тапше нашим играчима док ја јебем крваве мајке Јанковићу и причам о фасади коју сам завршио у Цириху", нема на 99% утакмица у сезони, па ја лепо могу да бирам где ћу да седнем.

Већи ми је проблем то што људи немају осећај припадности Партизану па певају о Турцима и булама после вишедневних упозорења да то не раде, пале бакље на евро утакмицама... и што људи које видим први пут у животу пљују сваки потез Партизанових играча, блену у мобилни и тикет већи део утакмице, тапшу Кварежми и дају стручне анализе као да су Фергусон лично, а не знају ни који су играчи на терену.

Нас пар имамо "наша" места и на стадиону и у хали без обзира шта пише на карти. То је ствар навике и слободе коју имамо захваљујући празном стадиону/хали. Што не значи да нећу да се померим ономе ко хоће да седне на своје место које сам ја заузео. А како свака навика има одвику, тако је ,,проблем" врло лако решив. Прочитати под Арсенал. Ако је таква утакмица могла да се организује тако да свака особа седне на место које јој припада, онда може и свака следећа. Само треба воља, а ми шабани ћемо лако да се прилагодимо за добробит Партизана.
 

Zillgian

Grobarčina
Учлањен(а)
26.01.2010
Порука
3.954
Reaction score
4.886
Локација
Ndžamena
Treba uvesti da se poslije 10 godina dobija pravo na to mjesto, k'o što je bilo sa stanarskim pravom :)
 

grobarani

Grobar
Учлањен(а)
02.06.2017
Порука
851
Reaction score
1.487
Ako principijelno branite pravo da sednete na svoje numerisano mesto onda, principa radi, to treba da važi i protiv Mačve i Bešiktaša. Suprotno znači da primenjujete dvostruke aršine kako vama trenutno odgovara.

Upravo ovo!

Npr na 146-om derbiju smo na istoku sa zabranjenima stojali bukvalno jedan drugom na glavi.
To je onaj derbi "hocemo penal za Zvijezdu". (meni jedan od omiljenih po mnogo cemu.)
I sad stojimo jedan drugom na glavi malte ne, pale se baklje par puta, pale se ukradene zastave i onaj barjak.. I sad kako covjek tu u takvoj utakmici da trazi svoje mjesto koje mu pise na karti???
Kako na bilo kojem derbiju da sjedis na svom mjestu? A nama je stadion pun samo na derbiju ako zanemarimo evropu.. Mada i na tu evropu nam nije nesto mnogo puta pun.

Zato ne filozofirajte oko gluposti nego lijepo ako dodjete u minut do pocetka utakmice onda sjednite na prvo slobodno mjesto i kraj. Ili jednostavno dodjete pola sata ranije i lijepo zauzmete svoje mjesto.
 
Учлањен(а)
29.06.2008
Порука
14.763
Reaction score
55.365
Локација
Ja sam ceo život s tobom...
To sve je samo primer kako nisu samo sile zla krive za sve sto se nama dešava nego da jednostavno imamo ugradjen taj palanacki mentalitet i da je bivstovanje pod Turcima ostavilo uticaj i u tom haotičnom nacinu funkcionisanja.
Čuj kurce “ko je kriv čoveku koji je platio skuplju kartu sto nije došao 2 sata ranije”.
Trebalo bi tako i u avionu ko se prvi dekora zauzme najbolja mesta a ostali nek se voze u klonjari.
I vodi se rasprava oko toga šta je ispravno, kao da to nije nešto sto je aksiom ( platiš - dobiješ šta si platio), i onda se ljudi čude sto je ovako, sto je onako. Sto bahati parkiraju auto na pešačkom prelazu, sto se preskače red. Pa zato sto je praćenje osnovnih pravila nemoguće...
 

system

Grobarčina
Учлањен(а)
29.09.2008
Порука
3.300
Reaction score
15.354
Локација
U pizdi materini
I Miletic bek da bude od neke koristi pa da ga malo "pomazi" po glavi :D
Mislim da nece braniti protiv nas sem ako turke bas briga za rezultat....
 

Kiza Srbija

Grobarčina
Учлањен(а)
04.04.2010
Порука
1.913
Reaction score
4.236
naravno da bi bilo normalno da svako sedne na mesto koje mu pise na karti, naravno da to ne treba ocekivati u nenormalnoj drzavi sa blesavim narodom , jednom cemo doci i na taj nivo mada to nije tako blizu, do tada ako mozes dodji sto ranije i zauzmi sebi mesto ako ne mozes jbg sedi di si i gotovo
 

Markec50

Grobar
Учлањен(а)
01.06.2017
Порука
529
Reaction score
716
Ljudi pratite malo, Karius kao i Ljajic nemaju pravo nastupa protiv nas.
 
Статус
Затворена за писање одговора.
Top