Partizan.net - Forum navijača Partizana

Dobrodošli na najveći i najstariji Forum Navijača Partizana!

Nekoliko desetina hiljada ljudi prati i podržava naš rad. Zaprati nas na socijalnim mrežama za najnovije informacije o Partizanu ili se pridruži hiljadama članova u diskusijama na našem Forumu

Važno: Registracije za nove članove su trenutno zatvorene. Ukoliko svejedno želite da nam se pridružite, pošaljite E-mail Uredništvu koje će Vas uputiti u proceduru. Kontak informacije možete pronaći na partizan.net

Napred Partizan!

Letnji prelazni rok (Radio Mileva) 2022.

Goran Tomić

Kralj fanzina
Учлањен(а)
07.12.2011
Порука
11.767
Reaction score
29.655
Локација
Beograd
Mene zanima kad procenjujete kakvo je pojačanje u pitanju, koji su parametri za napadača? Broj golova u odnosu na broj odigranih utakmica (i šta je tu neki prag da je neko dobar, extra itd...) ili nešto drugo.....
Параметри су ми да га видим уживо како игра, колико је опасан за противничку одбрану, колико голова постиже, или бар колико други голова постижу зато што је он у игри, чак и ако их он лично не даје...
А статистика може дати неку слику, али то је само ,,нека,, слика, питање колико пресудна...или не...
 

Jokic

ex jokics
Учлањен(а)
24.08.2007
Порука
7.088
Reaction score
15.808
Локација
Храм фудбала
Не улазим у његове фудбалске квалитет, али са сигурношћу могу да тврдим да је дечко у баш баш лошој ситуацији.

Јер да си иоле добар (осредњи) фудбалер, познајеш земљу, лигу, стање у свему томе као и у самом клубу и око њега, и поред свега тога пристанеш да дођеш, онда стварно нешто није уреду са главом.

Или је момак толико велики наш навијач (читај Здјелар), да преко свега тога пријеђе и потпише.

УПРАВА НАПОЉЕ!!!
 

JasminaT

Grobarčina
Учлањен(а)
05.12.2010
Порука
21.462
Reaction score
41.129
Локација
Žrnov
......, колико је опасан за противничку одбрану, колико голова постиже, или бар колико други голова постижу зато што је он у игри, чак и ако их он лично не даје...
......
moje pitanje je bilo upućeno kolegama koji su napisali da je dobro/solidno pojačanje.... gledali ga ili ne, i sam si rekao da je bitno KOLIKO GOLOVA je dao... pa eto, i to ti pokazuje statistika, voleo je ili ne voleo...
 
  • Like
Reactions: Dzo

PFChampion

Grobarčina
Учлањен(а)
11.04.2010
Порука
8.889
Reaction score
13.728
@Jokic Па то је одавно нормално постало
Радоја још за никог није потписао. Очигледно му каријера иде силазном путањом. Шанса за нас.
 

StrikeFront

Statističar
Учлањен(а)
19.06.2008
Порука
5.034
Reaction score
14.652
Potpisano: Pavlović i zvanično Partizanov!

Najavili smo početkom dana da je Partizan finiširao pregovore sa Andrijom Pavlovićem (28) i to je ubrzo dobilo i zvaničnu potvrdu iz Humske, gde su se pohvalili novim potpisom pojačanja, sedmim u tekućem prelaznom roku. Napadač je potpisao ugovor na dve godine i pojačaće konkurenciju Rikardu Gomešu, koji će u bivšem igrači Čukaričkog dobiti ozbiljnu konkurenciju.

pavlovic2-830x0.jpg

1659435507011-pavlovic-830x0.jpg
 

amansio

Grobarčina
Учлањен(а)
03.02.2007
Порука
2.144
Reaction score
4.602
Локација
tamo daleko......uz grupu JNA
Kad vidim naslove stiglo pojačanje u Partizan muka me uhvati. Kakva su to pojačanja ako ne mogu odmah da zaigraju u prvoj postavi. Onda slede izgovori nije prošao pripreme, 10kg viška, povredi se na splavu, žena ga tuče, dajte mu samo par meseci biće on top.....
O famoznim pripremama i teškim nogama bolje da ne pišem.
 

Andra

Grobar
Учлањен(а)
22.08.2018
Порука
813
Reaction score
4.301
Локација
Beograd
Nije bas uvek dovoljno samo pogledati broj utakmica i broj golova i doneti zakljucak, jer postoje slucajevi kada ta statistika cini da igrac izgleda losije nego sto je realno slucaj. Mislim da je ovo jedna od tih situacija, iz dva razloga. Prvi je to sto je uglavnom ulazio sa klupe, kada se pogleda broj minuta po postignutom golu, i dalje nije bas impresivno, ali je manje lose nego kad se pogleda samo broj utakmica i broj golova. Drugi razlog je stil igre.

pavlovic1.png
pavlovic2.png
sadik.png
djurdjevic.png
jovetic.png

Prve dve slike predstavljaju mapu gde je Pavlovic najvise imao loptu u sezonama 2018/19 i 2020/21 (proslu sezonu sam preskocio zbog male minutaze, a sezonu 2019/20 je igrao na Kipru gde ovakvi podaci nisu dostupni), treca, cetvrta i peta slika su isto to za Sadika u Almeriji, Djurdjevica u Sportingu i Jovetica u Herti prosle sezone. Iz ovoga se vrlo jasno moze videti da se kazneni prostor kod Pavlovica kao i kod Jovetica ne crveni previse u odnosu na ostatak mape, za razliku od Djuke i Sadika koji su veliki deo lopte primali u 16 metara. I ako su sva cetvorica napadaci, glavni kvalitet Pavlovica i Jovetica nije postizanje golova, vec ucesce u igri i gradjenju napada, dok su Sadik i Djuka golgeterske masine. Sadik i Djurdjevic mogu da se posmatraju kroz golove, kod Pavlovica i Jovetica to vec ide malo teze.

Nisam ni ja nesto odusevljen ovim dolaskom jer donekle zatvara vrata Bazdaru za koga mislim da je pravo vreme da dobije sansu kao stalna rezerva Rikardu, ali ako zanemarimo Bazdara, Pavlovic je solidna rezerva koja moze da igra i u tandemu sa Rikardom ako je to potrebno, ali ne mnogo vise od toga. Mislim da bas i nije pametno otpisati ga odmah, samo na osnovu broja datih golova. Ipak, dok ne dodju bar dvojica vezista (jedan zadnji i jedan centralni), mi cemo i dalje imati ozbiljnu rupu u ekipi. Radoja bi bio super pojacanje, ali bas tesko da ce od toga biti nesto, prakticno je nemoguce da se igrac sa solidnim minutima u top 5 ligi vrati u Srbiju, a pogotovo kod nas dok smo u stanju u kakvom smo sad.
 

Dino

Grobarčina
Учлањен(а)
09.04.2010
Порука
1.557
Reaction score
11.054
Pavlovic je bio dobar u Cukarickom. Nije jedan od njihovih napumpanih igraca, nego je stvarno igrao dobro.
Tada se dovodio u vezu sa nama, odlucio je da ode preko.

Sada se vraca u znatno drugoj ulozi jer mu je krenulo nizbrdo.
Okej je da odmeni Rikarda. Ili da bar Rikardo oseti konkurenciju.
 

Goran Tomić

Kralj fanzina
Учлањен(а)
07.12.2011
Порука
11.767
Reaction score
29.655
Локација
Beograd
moje pitanje je bilo upućeno kolegama koji su napisali da je dobro/solidno pojačanje.... gledali ga ili ne, i sam si rekao da je bitno KOLIKO GOLOVA je dao... pa eto, i to ti pokazuje statistika, voleo je ili ne voleo...
Па јесте Јацо, мада...има ту још пуно разних ствари...

...противнику је на пример врло незгодно кад му се у 16м ,,угњезди,, неки ,,човек од челика,, као Тавамба или Пјер Боја кога је тешко ,,померити,, иако не даје пуно голова, али много смета...
...или кад је неко ужасно брз, па је незгодно да га ,,оставиш,, кад знаш да увек може да побегне, иако не да баш увек гол, али даће га некад, свакако...
Ех, најбоље је кад је и јак и брз и даје голове, али ми смо сад у стању - дај шта даш...

Узгред, ако је шпиц ,,одсечен,, од везног реда (тј. везни ред није у стању да му ствара шансе), или ако нема ни употребљиве лопте са бокова - онда џаба и најбољи шпиц...
 

dusan.petrovic

Grobarčina
Учлањен(а)
18.05.2018
Порука
1.458
Reaction score
5.792
Локација
beograd
moje pitanje je bilo upućeno kolegama koji su napisali da je dobro/solidno pojačanje.... gledali ga ili ne, i sam si rekao da je bitno KOLIKO GOLOVA je dao... pa eto, i to ti pokazuje statistika, voleo je ili ne voleo...
Posto je meni upućeno pitanje, ja sam ga gledao u čukaričkom i par utakmica u danskoj.
Ne znam sto ti smeta sto sam rekao da je solidno pojacanje?!
Mozda ce ti sledeca slika uliti malo vise optimizma ;)
 

Прилози

  • Screenshot_20220802_170710_edit_223410202285764.jpg
    Screenshot_20220802_170710_edit_223410202285764.jpg
    104,4 KB · Прегледа: 95

Micun

Grobar
Учлањен(а)
01.06.2011
Порука
837
Reaction score
3.308
Локација
Beograd
S obzirom na broj datih golova u karijeri, izgleda da je Pavlović po vokaciji rezervni napadač. Nisam ga gledao, nemam pojma kakav je...
 

vladokv

Grobar
Учлањен(а)
01.10.2020
Порука
342
Reaction score
849
Локација
Kraljevo
Andrija je ( od kada sam ja poceo da ga pratim ) najcesce igrao kao ofanzivni bocni vezni koji bio dosta nezgodan u igri 1 na 1 uz poprilicno preciznu i razornu levicu. Ono sto je pored pomenutog meni privuklo paznju kod njega je pregled igre i sto je neretko umeo da zavlaci one lopte po dubini "pod lakat" sto bi rekli neki :) . Kasnije su ga pomerili unutra u vezu, a na kraju zavrsio kao klasicni napadac. U Kopenhagenu je igrao dosta korektno, a posle toga mu se barem sto se mene tice gubi trag.
 

Владан

ex Vlad
Учлањен(а)
07.06.2012
Порука
14.013
Reaction score
26.081
Локација
ante portas
Znači sad raspolažemo:

Golmani : Lukač ,Stevanović,Pop
Bekovi :Urošević,Šehović,Živković,Filipović
Štoperi: Vujača,Sani,Sveta, mladi Ilić
Sredina :Fejsa,Belić,Andrade,Natho,Dača Pantić,Jović,Menig,Petković,Diabate, Terzić,Lutovac
Napad : Rikardo, Pavlović,Baždar.

Izvinjavam se ako sam nekog izostavio (mlađeg sigurno). To bi bilo to.
Mislim da su nam neophodna minimalno još dva igrača i to u sredini terena.
Mislim da nam i štoper fali ali ne bih išao tolko daleko.Znam da tu nece nikog dovesti.
 

BiP

Grobarčina
Учлањен(а)
11.05.2018
Порука
1.183
Reaction score
6.983
Локација
NbG
Na prvu sto vidim kolega fali Bazdar, koga oni vide kao napadaca, tako da i na toj poziciji "puca" od popunjenosti.
 

Владан

ex Vlad
Учлањен(а)
07.06.2012
Порука
14.013
Reaction score
26.081
Локација
ante portas
Mislim da nam je neophodan zadnji vezni i to pod hitno jer Fejsa teško da može da izgura u kontinuitetu celu sezonu,dok je Belić je za mene još nepoznanica. Znači jedan pit-bbul tipa Everton i neki umetnik "desetka" kako voli da kaže@Goran Tomić :D

Izvinte' ako sam negde pogrešio,ne razumem se baš mnogo u fudbal,ali sam išao onako golim okom vidljivo.
Možda kolege @Direktor grobar, @PFChampion vide drukčije. :)
 
Последња измена:

PFChampion

Grobarčina
Учлањен(а)
11.04.2010
Порука
8.889
Reaction score
13.728
- Цела управа
- Шеф стручног штаба
- Задњи везни
- Голман
- Централни везни
- Крило бонус >странац<
- Шеф кондиционог тима
По могућству баш овим редом.
 
Top