Partizan.net - Forum navijača Partizana

Dobrodošli na najveći i najstariji Forum Navijača Partizana!

Nekoliko desetina hiljada ljudi prati i podržava naš rad. Zaprati nas na socijalnim mrežama za najnovije informacije o Partizanu ili se pridruži hiljadama članova u diskusijama na našem Forumu

Važno: Registracije za nove članove su trenutno zatvorene. Ukoliko svejedno želite da nam se pridružite, pošaljite E-mail Uredništvu koje će Vas uputiti u proceduru. Kontak informacije možete pronaći na partizan.net

Napred Partizan!

Liga Evropa 2017/18

Статус
Затворена за писање одговора.

Djomla97

Grobar
Учлањен(а)
02.06.2017
Порука
681
Reaction score
4.481
Локација
Kosovska Mitrovica
Kad se sve sabere, mi smo bolja ekipa od Plenja. Dok smo igrali nasu igru, oni nisu stvorili sansu normalnu, to je jebena cinjenica. Zasto (svaki put) posle datog gola moramo da se povucemo nazad, da udjemo u nasih 16, to nikad nece da mi bude jasno. Stvarno, nema se kome sta zameriti, mozda samo Jankovicu. Idemo u Cesku da ih izbacimo!
 

PFChampion

Grobarčina
Учлањен(а)
11.04.2010
Порука
8.890
Reaction score
13.731
Da... Tosic priznaje da je aut za Plzenj iako je u opasnoj zoni blizu nasem golu i pruza ruku igracu Plzena, sudija menja odluku i dodeljuje aut njima....mali znak podsecanja na to koliki je gospodin partizanovac :respect Za razliku od nekih ciji trener legne preko lopte pored aut linije da bi zadrzao vreme :puke:pickaciganska
 

Virke

Grobarčina
Учлањен(а)
26.01.2016
Порука
1.546
Reaction score
836
Apsolutno svaka čast svim igračima, pa i Đukiću, to moram da kažem.
Do nekog 70-og minuta ja sam bio oduševljen našom igrom. Gledao sam i snimak na Areni noćas, što reče komentator "zrela partija", a ja bih dodao da je najzrelija partija ove sezone sigurno, a možda i što kaže Džin u poslednjih X godina u Evropi...

Ubili smo ih. Jbg, da smo mogli u tom tempu da odigramo 90 minuta... ali to nije realno.

Krivo mi je samo što nas je grčki cigan osakatio... šta je on sudio sve, kakve faulove za njih, i što je najgore - nijedan faul Mitrovića nije bio za žuti!
Ovako, crveni, gol iz ofsajda... stvarno skandal.

Bolji smo, i ja verujem u prolaz.
 

zoran.pfc

Grobarčina
Учлањен(а)
03.12.2012
Порука
1.935
Reaction score
3.012
Ljudi ja vama zavidim,bez neke zluradosti stvarno.Ceo dan kao hoću nešto da napišem alu ne ide,misli puste beže,jebemu mater što stariji sve mi teže padaju porazi,doduše nismo izgubili ali se tako osećam.Noćas kada sam došao sa stadiona nisam hteo ni snimak golova da pogledam,danas se smilujem da odgledam snimak i nekako mi se raspoloženje povratilo,u onom bedaku sam izgubio činjenicu da smo ih taktički odučili od fudbala dobrih 75-80 minuta utakmice,lepo je to izgledalo na oko,e sad neko će reći šutnuli smo tri puta na gol,tačno ali u ovakvim utakmicama to je ponekad dovoljno i za 3:0,nama se nije posrećilo šta da se radi.I još nešto,što reče par kolega pre mene,pitanje kako bismo mi branili 1:0 u revanšu,iskustvo nas uči da smo više puta prošli dalje posle nerešene kući nego posle minimalne pobede.
ŽIVEO PARTIZAN,IDEMO DALJE.
 

RotoShack

Grobarčina
Учлањен(а)
02.12.2012
Порука
6.244
Reaction score
2.825
Da upisem i ja neke svoje utiske.

Prvo sto se tice utakmice. Najiskrenije, otisao sam na utakmicu sa zeljom da ili bude nerijeseno ili da dobijemo 1 do 2:0, a otisao sa utakmice razocaran jer smo zasluzili vise po svemu prikazanom. Malo mi je zbog svega toga zao i igraca i Djukica, posto smo mozda i pored takvog rezultata morali malo bolje da ih pozdravimo, ali, sad kad razmisljam hladne glave, a poznavajuci nas (sto istorija potvrdjuje), bolje je sto je ovako zavrseno. Sad necemo ici tamo sa mislju da cemo lako sa njima ili da je sve gotovo nego cemo morati odigrati i bolje, a vjerujem da mozemo.

Posebno su me odusevili Jevtovic, Pantic, Miletic i cak i mali Urosevic uzimajuci u obzir da mu je bio prvi mec za nas. jest da bi bilo jos bolje kad bi im takve partije prerasle u naviku i kad bi se, pogotovo Pantic, to bilo jos konkretizovano asistencijom ili golom (iako sad procitah da je on dao pas Vulicevicu za asistenciju Tavambi). U taktiku se ne razumijem ali mi se cini da smo i tu bili dobri, ali ono sto me je posebno radovalo je kako smo igrali do gola TAvambe, tj. kako smo bili borbeni, uzimali skoro sve nicije lopte i tome slicno.

Ono povlacenje nakon gola mislim da je plod mladosti i neiskustva. Neko rece da li je ove nase sramota sto ne mogu da trce a njihovi matorci trce, pored kondicije, mislim da je i ovo u pitanju. Tu ide jedina zamjerka Djukicu sto nije ubacio Kapitena da smiri igru i Djoleta umjesto Jankovica a Sumu ostavi.

Vjerujem da, ako budemo ozbiljni i odigrali kao do gola, uz malo vise koncetracije i malo vise hrabrosti pred njihovim golom, prolazimo. Jer i njihov gol je pao iz toga sto smo prepustili te nicije lopte pa su nam ni iz cega dali gol pa se andam da ce nam to biti za nauk.

Drugo, sto se tice navijanja. Iako neko rece da su Kimijevi pokazali dozivanjem sta ostali misle o ovima na jugu, moram reci da me nisu odusevili, u navijackom smislu, ne ulazeci u njihove kombinacije. Ili ih je premalo doslo ili su bili nedovoljno motivisani jer ih pola nije navijalo. A u jednom trenutku smo imali i tri kopa i niko nikog ne slusa. Cak su Zabranjeni opet porucivali, cini mi se sa pogledima upucenim ka istoku, da ce svim Alkatrazima opstiti sa mamama. Jug prilicno prazan i sve u svemu svo to stanje je Bogu za plakati. Umjesto da, kad jedna grupa vodi dobro navijanje, ostali se prikljuce, jer bi se onda prikljucio i sav stadion i igraci imali koristi od tolikog broja ljudi (svaka cast!), oni vise vole svoje price nego Partizan. I zato nijedni nemaju dovoljan broj ljudi da "preuzmu" nesto, tj. nemaju dovoljno onih koji su tu bez ikakvih interesa i ciji su dosijei cisti kao i ljubav prema Partizanu. Ako citate ovo, pise vam covjek koji je bio na sjeveru izmedju Kimijevih i Zabranjenih i mogao da vidi i cuje ko kako navija. Razmislite o tome i ono sto pricate pocnete da pretacete u djelo.
 

bonaventura

Grobarčina
Учлањен(а)
10.03.2016
Порука
2.579
Reaction score
4.000
Kako bi branili 1-0? najvjerovatnije isto kao protiv Tuna. Realno gledano 1-0 je bolje od 0-0 i naravno od ovih 1-1. Medjutim kod nas je taj psiholoski faktor nacina prilaska utakmici jako bitan. Bar se tako pokazalo u proslosti. Cim imamo prostor za neku kalkulaciju sigurno cemo ici tom linijom manjeg otpora. Ovako znamo na cemu smo. Idemo da igramo fudbal i da pobjedimo.
 

mrzim_sve

Legenda
Учлањен(а)
31.01.2007
Порука
2.728
Reaction score
2.044
Локација
Na groblju...
Pa ovu sam utakmicu gledao već nekoliko puta poslednje decenije...

Htedoh napisati par reci, ali citam ovog iz Chelsea i onde me iskreno mrzi... Neki dream Partizan bi zapravio bio kombinacija dva tima koji su se sudarili juce. Jednima fali tehnika, drugima fali snaga, jednima talenat, drugima disciplina, jedni sa strancima, drugi sa najboljim domacim igracima i tako...

Prokleto svaki put isto izlazimo sa Stadiona, iste misli, jos jedna istorijska sansa propustena, ali obzirom da smo mi tip ljudi kojima je prihvatiljivije da prime gol kod kuce iz jedinog suta protivnika u gol, jerbo to je znak da sigurno prolazimo (!?) nasa nadanja ionako nisu iz sfere normalnog.

Ostaje utisak da smo mogli vise, ali isto tako i da Cesi znaju sta hoce. Mozda ne znaju da igraju fudbal (npr. onaj drvoseca u napadu bi u Partizanu najdalje dobacio do rezervnog stopera celavom Mileticu), ali znaju da drze loptu, da stoje na terenu, grese vrlo retko i pokrivaju svaki deo terena. Njima nije trebalo juce, nama u Pilsenu je ipak moranje.

Ovo sto mi igramo je neki neproduktivan utopijski koncept (npr. pas Pantica za Vulicevica pre gola), oni igraju na foru na koju se sklapa i rasklapa kalasnjikov, samo sto smo mi osrednji u nasem domenu, i sa tendencijom da to traje oko jednog sata najvise, a oni su svoj model sklapanja i rasklapanja doveli do automatizma.

Svejedno, proci cemo ih sigurno pa kako god da se to namesti...
 

LazarP

Grobarčina
Учлањен(а)
07.12.2012
Порука
5.435
Reaction score
11.918
Локација
Kopam tunel, vidćemo...
...ni ne moram da budem na ovakvom forumu gde ne smes nista da napises a da te ne zaspu nekim negativnim ocenama, da te ne etiketiraju kao cigana. Jebo te forum, uzivaj u njemu...

Polako momče, vidiš da imaš dobru reputaciju. Nisi sam.

Ja volim Partizan, ja volim Chelsea, ja jebem mater Crvenoj zvezdi... Zajebao si se sa nick-om.
 
Последња измена:

President

Partizanovac
Учлањен(а)
25.11.2009
Порука
8.888
Reaction score
6.229
Локација
§§§§§
Nije Bambi zakasnio nego dodavanje Sume nije bilo dobro, tj. pas je bio mlak. Da je bila malo jača em Bambi stiže na nju, em bi bio bolji šut.
Mada odlična akcija koja je i nas iznenadila.

Suma je izveo korner do Jankovića koji vraća za Bambija koji kasni, mislim da je tako bilo, možda sam se i zajebao.
 

Partizan Style

Grobarčina
Учлањен(а)
04.12.2011
Порука
2.183
Reaction score
126
Локација
everywhere
Šteta za povrede koje su nas zadesile, sa Zdjelarom i Ozegom Djuka bi ove rutinirao.

Najevidentnije je bilo koliko nam fali Ozegovic u sinocnjem mecu...Tawamba a posebno Suma traze loptu u noge, nijedan da napadne prostor u polukontrama koje smo imali, to je i osnovni razlog petljanja Jankovica i Tosica, bukvalno nisu imali kome da upute pas.

Bice nezgodno u revansu, cak i da se oporave Ostojic, Zdjelar, Ozegovic oni nece biti ni blizu svog maksimuma i to je mac sa dve ostrice.
Prizeljkujem da ce Ostojic biti spreman da zameni Mitrovica, bojim se da mali Markovic nema dovoljno snage da se nosi sa onim krmetom i da bi njegovo guranje u vatru bio poguban potez i za nas i za njega.

Verujem da cemo na individualni kvalitet uz malo srece ipak da prodjemo dalje.
 

Goran Tomić

Kralj fanzina
Учлањен(а)
07.12.2011
Порука
11.784
Reaction score
29.725
Локација
Beograd
...
...oni igraju na foru na koju se sklapa i rasklapa kalasnjikov, samo sto smo mi osrednji u nasem domenu, i sa tendencijom da to traje oko jednog sata najvise, a oni su svoj model sklapanja i rasklapanja doveli do automatizma.

Svejedno, proci cemo ih sigurno pa kako god da se to namesti...
Fantastično upoređenje sa ,,kalašnjikovim,,!!!
Puška potpuno jednostavne konstrukcije, teško se kvari, lako sklapa i rasklapa, funkcioniše po svim vremenskim uslovima, ubija protivnika, i šta joj više treba - ništa bitno!
Zato i jeste bila omiljena po celom istočnom svetu (i još uvek je)...
E PA ISTO JE I SA FUDBALOM!
Neke tehnološke i taktičke komplikacije su za ekstremno bogate timove sa vrhunskim fudbalerima...a za ,,sirotinju,, od sistema ,,igraj kalašnjikov,, - BOLJEG NEMA!!!
Čim su Česi jednostavno i ,,kalašnjikovski,, krenuli napred po gol, taj gol je već visio u vazduhu...
Jednostavnost u fudbalu nije mana, naprotiv, to je vrhunsko i najbolje pravilo...
Igraj ono što imaš, igraj ono što MOŽEŠ! Ako si visok i jak, koristi to, ako si brz, onda beži po terenu, a ako nemaš mnogo toga, onda ubrzaj loptu - ona je UVEK brža od igrača!

Ali baš sledeća tema mi je o Jankoviću mrsomudu i njegovom potpunom otsustvu svakog smisla za jednostavnost i korišćenje bilo čega SMISLENOG na terenu...

Jankovic bio los a Suma dobar... jesmo li gledali istu utakmicu? Ne kazem da je Marko bio dobar, naprotiv, iznervirao me je mnogo puta, carini loptu, ne vidi slobodne igrace, nema dobar pregled igre, 1 na 1 nije uspevao da resi i da napravi neki visak, malo malo pa mui se pojavi taj neki nadobudni stav na terenu koji iritira... sve to stoji, ali sta je to Suma uradio konkretno da bi bio ocenjen kao bolji sinoc? Ja se secam bar za tri situacije kada Marko ide u polukontru po levoj strani (licem prema golu) i gleda kome da posalje loptu i jednostavno nema nikoga u sredini napada, Tavamba je markiran sa dvojicom, a Suma za to vreme polagano, sporohodno negde oko sredine kao nesto trckara i ceka da mu se lopta da u noge na 30 metara od gola a ona je vec negde oko sesnaesterca... Da li je Suma odigro neki dobar pas, spojio nekoga sa sansom, kretanjem otvorio prostor, da li je ista konkretno uradio, sem sto je promasio jednu sansu u prvom poluvremenu i s vremena na vreme bio borben? A bolje da se ne prisecam nekakvih zonglerskih, zabavljackih pokusaja... doduse bilo ih je manje, ali...
Zelim i ja da Suma "proigra" i da pruzi nesto, nije me briga za kolicinu novca koju smo dali da bi dosao, nije on kriv zbog toga, pricam kao i mnogi o tome da on postane koristan na terenu necim, makar to bilo i nekakvo pozitivno ludilo, ali takvo da nama pravi sansu a ne protivnicima kontre i polukontre...
Sinoc je par puta bilo tako vidljivo da nam u zavrsnici nedostaje spic ka kome bi bio poslat taj zavrsni pas, ali Suma nije spic, iako je sinoc sa Tavambom igrao u spicu... dobro ok, nije spic... jesenas se s njim probalo na krilu, ali on nije krilo... za veznog nije jer bi inace na svakoj ozbiljnoj utakmici s njim na toj poziciji duvala promaja kad nemamo loptu, plus je za tu poziciju vrlo rizican jer cesto ume da bzvz izgubi loptu, tako da za njega ostaje jedino pozicija koju igra Tavamba, a zrtvovati Tavambu zbog Sume bila bi ludost...
Igrač može da greši, može da ne greši, može da pokušava ili ne, da mu ide ili ne ide...da mu forma pada ili da se diže...
Samo...
Nije ovde pitanje Suma vs Janković, pitanje je šta uopšte Janković radi na terenu?!
Čovek ima određenu brzinu, određeno vladanje loptom, neki šut, i jebeno nisko težiše, ali šta to sve vredi kada mu je SVAKA odluka na terenu pogrešna!
Takav besmisao za igru kao što je njegov se stvarno retko viđa, koliko god da je fudbal nazadovao...
Nije Suma uradio ništa kapitalno, ali kod njega vidiš povremeno neku ideju, zamisao, pa sad, prođe prođe, ne prođe ne prođe, bar je pokušao...vidiš ga da MISLI na terenu...

Janković?!
Kad god može da uspori akciju, on je uspori, čoveče bre šta ti igraš, koju poziciju? I kad nema nikoga oko tebe, kakve to veze ima, idi bre na protivnika 1 na 1, gazi ga, idi do aut linije, do korner linije, ODVUCI loptu i protivnika što dalje od našeg gola ako ništa drugo, nemoj da mu praviš kontra napad time što ne znaš šta bi drugo, nego da se vrtiš oko sebe...
Šutni loptu u aut, na tribine, ako ništa drugo...i to je bolje od onoga što ti ,,radiš,, na terenu...umesto da PROBAŠ DA BEŽIŠ od protivnika, jer si napadač, krilo, ti ga čekaš i dovlačiš što bliže nama...

Mora bre da se zna šta ko igra i šta koja pozicija u timu PREVASHODNO radi, pa tek onda šta mu je drugi ili treći zadatak!
Dakle, Tavamba je NAPADAČ, prima loptu na sebe, razigrava, odlaže, šutira, daje golove - TO je njegov prevashodni zadatak i on ga radi ODLIČNO, a tek sekundarni zadatak mu je da pomogne odbrani u skoku kod prekida, ali bez obavljanja ove PRVE dužnosti, ne bi nam mnogo pomoglo ni da je savršen u ovoj drugoj...

Janković, a i Tošić su KRILA, krilni napadači i PRVI zadatak im je da prodiru po bokovima (iako nije zabranjeno da to nekad urade i kroz sredinu), da povežu našu igru, probiju, nabace, asistiraju, šutiraju, izvode prekide, daju golove - i da, kao DRUGI zadatak ZATVARAJU protivnika po svom boku, i koliko god da je DRUGI zadatak takođe važan, ako NE obavljaju ovaj prvi (a ne obavljaju ga!), onda i nisu nikakvi igrači za poziciju na kojoj su...
Ako je ZATVARANJE važnije od ofanzivnog PROBIJANJA,onda brate staviš neke Evertone na krilo, neke bekove, neke Njivaligaše, probereš nekoga ko je bar fizički jači i krupniji od Meska i Bambija, i eto, ZATVORIO si bokove...
ALI!
Nije krilo krilo zbog defanzive nego zbog OFANZIVE!
https://www.youtube.com/watch?v=1ol3CRsvmbc

I Đukić bi konačno mogao da malo porazmisli PRE utakmice šta je plan a,b,c,d u odnosu na to kako se utakmica razvija, ako već tokom utakmice slabo šta može da mu padne na um...
Dakle, Janković i Bambi em nisu bili probojni, em su ,,umrli,, na terenu i umesto da vadi bar jednog od njih dvojice, on je vadio Sumu (koji je takođe fizički padao) i Tavambu, koji se jeste maksimalno umorio, ali, hajde sad, šta je bolje i korisnije na terenu, umorni, ali snažni i visoki Tavamba ili mrtvi Bambi i neupotrebljivi Janković?
Greška Đukića, nema šta...

Ipak, od znanja i pameti uvek je važnija SREĆA, te ako Đukića sreća ,,krene,, onako kao što mu se to povremeno dešava pri nekim našim raspucavanjima i goleadama, Česi će da beru kožu na šiljak...
Ali treba sreća da ga krene i da fudbaleri igraju fudbal...

Prizivanje pravog špica pored Tavambe (koji je ,,osmica,,) ili Sume koji je ,,,desetka,, značilo bi da ćemo igrati sa JEDNIM zadnjim veznim, kao što se u prošlom veku (kad je fudbal bio lepši) i igralo...
JEDAN golman, dva beka, dva štopera, JEDAN zadnji vezni, dve polutke, JEDAN centarfor, dva krila...
Kako niko sad nema ,,muda,, da zarad napada žrtvuje drugog zadnjeg veznog, onda taj drugi zadnji vezni MORA malo više da učestvuje i u napadu...
Dakle, Danilo, ako budeš igrao, šutni loptu u mrežu protivnika, ne šutiraj je tek da bi je se otarasio...

No, zaista postoji više naših napadačkih opcija, sa više ili manje špiceva, sa različitim rasporedom ko bi mogao biti devetka, osmica ili desetka, ali osnovni problem, bio je i ostao - KRILA!
NIŠTA ne doprinose našoj ofanzivi, a morali bi...

Znate vi šta i koliko znači kad imaš dobro krilo...UF!
 
Последња измена:

Goran Tomić

Kralj fanzina
Учлањен(а)
07.12.2011
Порука
11.784
Reaction score
29.725
Локација
Beograd
Možda nisu jači od Mađara, ali nama fali Đurđević iz te utakmice...
 

alboy75

Grobarčina
Учлањен(а)
09.04.2010
Порука
1.128
Reaction score
2.584
Локација
svuda gde je PARTIZAN
"Suma ima ideju. povremeno..."
jos da iko tu ideju vidi na terenu realizovanu,
npr. sinoc od njegovih ideja se sacam nekakvog rolovanja u drugom poluvremenu kad je izgubio loptu (opet) i napravio nam problem, sreca da nisu oni uspeli da realizuju visak u kontri koji su imali,
onda se secam da ni jednu nasu polukontru nije ispratio sprintom unapred u prostor vec je samo cekao loptu u noge da proba s nekom akrobacijom,
secam se i nekih bezveznih faulova u napadu,
secam se i promasene sanse (dobro je nogom reagovao njihov golman) i to je to od njega,
a ne secam se da je nekome dao dobru loptu za bar polusansu,
ne secam se da je i sebi ista iskreirao,
ne secam se da je doprineo u defanzivi,
ne secam se (sem te jedne sanse u prvom) da je sutnuo na gol...
Jednostavno Suma ne daje nista sto bi bar delimicno morao, i to iz utakmice u utakmicu. I nije problem samo odsustvo tog nekog konktretnog ucinka, vec i njegov stav, njegovo ponasanje na terenu, recimo i Leonardo je cesto bio iritantan ali je svojim potezima vukao ekipu napred, imao je mane ali s iznao da ce ti uvek dati nesto, makar to bio jedan potez, i ne secam se da je ikad gubio loptu i otvarao nam time problem pozadi kao sto Suma radi.
Koju mi to ideju imamo sa Sumom u igri? sta ocekujemo od njega? neki slobodnjak? sut iz igre? asistenciju?
Eto svi znamo da Sale Ilic fizicki ne moze vise ali isto svi znamo da kad udje mozemo da ocekujemo dobar pas, asistenciju, a sta od Sume ocekivati? Gde, na kojoj to utakmici se bar u tragovima moglo naslutiti kakav nam to kvalitet donosi? Pricam o ozbiljnim, tezim utakmicama.
Da li treba da se odusevljamo time sto je 10 puta probao nekome da gurne loptu kroz noge i uspeo jednom, mozda...
Na kom delu terena ga staviti i ocekivati ozbiljan fudbal i doprinos od njega? Nije spic, nije krilo, nije veznjak... Sta je on? bek mozda?
Jankovic ima hiljadu nedostataka, ali vidim dobre delove utakmice u kojima bar pokusava da igra ozbiljan fudbal na poziciji na kojoj igra, da bude deo timske igre, a kod Sume vidim samo zabavljacke sklonosti i mrgodan stav sto eto mora da pokaze kao zelju da igra timski...
 

Mijatovic

Banned
Учлањен(а)
01.10.2006
Порука
4.890
Reaction score
248
Локација
Death Valley
E ja sinoc ni jedan deo utakmice nisam video gde je Jankovic zvani maneken imao ista korisno osim da se jedno 178 puta okrenuo oko lopte, poljubio travu, izgubio loptu i sjebao nas napad...
 

batakpudla

Grobarčina
Учлањен(а)
19.05.2007
Порука
3.882
Reaction score
11.017
Остаје велика жал за примљеним голом из прве шансе Чеха. Поготово што је био из офсајда. Још више жалим за искључењем Митровића...

Јако позитивно ме је изненадила екипа. Држали смо целу утакмицу под контролом, у одбрани смо били прилично сигурни и на средини су одлични били Пантић и Јевтовић. Сума је сем пар потеза више имао огроман утицај на игру. Повезивао је редове и константно је вршио пресинг на њихову задњу линију. Ако се по јутру дан познаје, надам се да ћемо коначно да видимо тог правог Суму.

Оно што радује је самопоуздање и оптимизам свих играча. Направили смо велики корак пласирањем у ову рунду и нисмо без шансе да прођемо даље. То и играчи знају и види се по њима да они верују да можемо још.

Интересантно је да су и чешки навијачи и играчи испраћени аплаузом. Тошићу капа доле за фер плеј. У животу нисам на некој утакмици видео онакав чин и то пред нашим казненим. Свака част момак! Додуше цигански Грк нам је то лепо вратио непостојећим картонима и искључењем Митровића јебем га у уста гавроска.

Јебем матер и медијима. Као да шампион Србије није играо јуче. Пошмркао вас све Лукас олоши!

Лепо попуњен стадион, атмосфера благи ужас. Оне капије ће да убију неког у будућности сигуран сам. Заборавити ову утакмицу што пре, у Лучанима су три бода императив.
 

Plava Čigra

Grobarčina
Учлањен(а)
08.04.2011
Порука
2.250
Reaction score
3.675
Najevidentnije je bilo koliko nam fali Ozegovic u sinocnjem mecu...Tawamba a posebno Suma traze loptu u noge, nijedan da napadne prostor u polukontrama koje smo imali, to je i osnovni razlog petljanja Jankovica i Tosica, bukvalno nisu imali kome da upute pas.

Sa ovim se ne bih složio, pogotovo ne u slučaju Jankovića. Ako bi uzeo da pogledaš opet utakmicu i baziraš se samo na Jankovića, vidio bi koliko je puta upropastio "polukontre" teško se oslobađajući lopte.

Mislim da Đukić mora da priča sa njim jer meni to prelazj u bezobrazluk. Imaš igrača do sebe kojem možeš da proslijediš loptu i brže razvijaš akciju, ali ne on redovno napravi 2 poteza više koji često znaju rezultirati i opasnom kontrom za protivnika.

On bi mogao biti jako koristan kad bi samo htio, ali očigledno da ima problem sa glavom i egom.
 

Goran Tomić

Kralj fanzina
Учлањен(а)
07.12.2011
Порука
11.784
Reaction score
29.725
Локација
Beograd
"Suma ima ideju. povremeno..."

...
Nije mi namera da nešto branim Sumu, niti da (dodatno) napadam Jankovića, čak ni da im upoređujem učinak...
Teren je jedino merilo a tamo se vidi SVE... (ko ume da gleda i vidi)...
Rećiću ipak da njih dvojica igraju na različitim pozicijama, te i da je Suma u nekoj vrsti svog novog početka u Partizanu (pa dokle stigne), jerbo jesenas nije ni igrao neki bitniji broj utakmica, dok je Janković itekako ,,zatarabljen,, u sastavu prvog tima već duuuže vreme, ali je daleko od nekog značajnijeg učinka u odnosu na to koliko je minuta već uzalud utrošio na terenu...
Ali...svaka nova utakmica je il pukovnik il pokojnik...
Evropu treba privremeno zaboraviti, domaće prvenstvo se nastavlja...
 

alboy75

Grobarčina
Учлањен(а)
09.04.2010
Порука
1.128
Reaction score
2.584
Локација
svuda gde je PARTIZAN
ma da, "ko ume da vidi" je naravno video da je Suma jesenas zaboravljen na klupi neopravdano, inace da je bio zatarabljen u prvom timu njegov ucinak bi bio fenomenalan al za protivnike...
isto tako "ko ume da vidi" on je sinoc povezao nase redove, samo sto nikako ti sto umeju da gledaju da kazu kako, da navedu bar jedan primer, jednu akciju njegovog tog uspesnog povezivanja...
to sto on povezuje i sto pruza moze da prodje samo kao neka zonglerska tacka u nekakvom drugorazrednom cirkusu, za ozbiljan fudbal se traze neke "malo" drugacije karakteristike, a on ih do sada nije pokazao ni u tragovima, posebno je iritantan njegov stav sto nas eto cascava svojim prisustvom na terenu i sto eto malo trckara glumeci neki presing na poslednju liniju protivnika (bas bih voleo da vidim kako bi ga Dusko Vujosevic pocastio za takav stav)
Jankovic je iritantan sa loptom u nogama, mrsomudi je, kasni s predajom... da ne nabrajam dalje sta sve lose radi a sta moze bolje, ali bez lopte se bar trudi da pokrije svog igraca, pokusava da odradi taj obavezni deo koliko ume i moze (da li uspeva i to je pod upitnikom), voleo bih i ja da imamo boljeg igraca na mestu na kojem on igra, ali ga u ovom kadru s kojim raspolazamo ne vidim, plus prebacen je na to mesto da bi se napravilo mesto za Tosica, a ne vidim da Tosic daje ista veci doprinos u igri od Jankovica.
I nije uopste stvar u tome da nam trebaju bolje igre od oba krila (kao i od bekova), nije stvar ni u tome da te igracki nesto nece, ne ide ti, u krizi si... stvar je u tome da neko ima stav da smo pocastvovani samim tim sto je na terenu (a i mi smo tome poprilicno doprineli onakvom nebuloznom promocijom) a da nicim ne opravdava takvo nabedjeno misljenje
 

Partizan Style

Grobarčina
Учлањен(а)
04.12.2011
Порука
2.183
Reaction score
126
Локација
everywhere
Sa ovim se ne bih složio, pogotovo ne u slučaju Jankovića. Ako bi uzeo da pogledaš opet utakmicu i baziraš se samo na Jankovića, vidio bi koliko je puta upropastio "polukontre" teško se oslobađajući

Neosporno je da je Jankovic odigrao los mec i bio najslabiji pojedinac, ali da je bas imao nekih situacija za pas unapred i nije.

Jankovic ce se popraviti u revansu sigurno, ali Suma i Tawamba njihove napadacke kretnje u tranziciji tesko da poprave, igramo nominalno sa 2 napadaca od kojih nijedan nije spic igrac.
 
Статус
Затворена за писање одговора.
Top