Partizan.net - Forum navijača Partizana

Dobrodošli na najveći i najstariji Forum Navijača Partizana!

Nekoliko desetina hiljada ljudi prati i podržava naš rad. Zaprati nas na socijalnim mrežama za najnovije informacije o Partizanu ili se pridruži hiljadama članova u diskusijama na našem Forumu

Važno: Registracije za nove članove su trenutno zatvorene. Ukoliko svejedno želite da nam se pridružite, pošaljite E-mail Uredništvu koje će Vas uputiti u proceduru. Kontak informacije možete pronaći na partizan.net

Napred Partizan!

Liga Evropa 2017/18

Статус
Затворена за писање одговора.

H.U.D.

Grobarčina
Учлањен(а)
05.06.2012
Порука
1.800
Reaction score
2.572
Локација
CyberSpace
Da li je neko s foruma bacio danas oko na meč Sigma- Viktorija, odnosno da li je pokušao da ga uporedi sa ovim što smo mi danas igrali u Lučanima?
Mislim na opšte utiske! Stadion, reklame, teren, način igre Sigme,broj stranaca u jednom i drugom timu, fer plej, odnos i jednog i dugog tima prema sudiji, protivniku...

igralo se u Olomoucu, stadion i teren prefektni ( 10-ak hiljada mesta, popunjen 55% - bar je tako pisalo na ekranu na kraju), oko terena je bilo snega ali sam prostor za igru perfektno čist, ravan, svuda trava osim malo ispred gola gde golmani stoje oljušteno - toliko dobar da je moj drugar mislio da se igra na veštačkoj travi :D
igraju oštro i jedni i drugi, ali ništa brže nego timovi u našoj ligi
sudija puštao malo više na stranu Viktorije ali ništa posebno, mada je uz to propustio da svira namernu igru rukom u 16-ercu u prvom ( ruka nije bila u prirodnom položaju i odneo je loptu koja je išla u drugom smeru) i produženo povlačenje za dres uz obaranje igrača ( ispred sudije, nije bilo obostrano, trajalo je nekoliko sekundi dok se izvodio slobodnjak) i, po meni, oštetio time Sigmu u oba slučaja
da navijam za domaćine verovatno bih rekao i da je tokom utakmice sitnim odlukama i dodatno navlačio za goste, stoga su u više navrata domaći igrači imali šta da kažu glavnom a i pomoćnim sudijama, žustro ali ne više od dve rečenice i po koje odmahivanje rukom

Viktorija je imala svoje šanse, ali su bili neprecizni, i osim šansi nisu se previše cimali da imaju posed, ali koliko shvatam oni tako i igraju, pa onda u kontru istrčava bar po 4 igrača
Sigma je tada to većinom dobro zatvarala ali su bili zbunjeni u završnom pasu i nisu znali da kazne očigledne propuste odbrane Viktorije
opet, nisu srljali jer i nerešeno ih ostavlja na drugom mestu, dok ove na prvom ionako ne može niko da stigne

eto, toliko od mene..
:ziveli
 

Tomic11

Terroristen
Учлањен(а)
03.04.2016
Порука
5.304
Reaction score
11.917
Локација
Tu, odmah iza tebe
Na pocetku ove sezone Dinamo Z nam je bezao 10 bodova, sada nam beze samo 0.5 i pobedom ili prolaskom dalje mi ih prestizemo na listi.
 

presing

Banned
Учлањен(а)
02.07.2008
Порука
76
Reaction score
22
H.U.D.
igralo se u Olomoucu, stadion i teren prefektni ( 10-ak hiljada mesta, popunjen 55% - bar je tako pisalo na ekranu na kraju), oko terena je bilo snega ali sam prostor za igru perfektno čist, ravan, svuda trava osim malo ispred gola gde golmani stoje oljušteno - toliko dobar da je moj drugar mislio da se igra na veštačkoj travi
igraju oštro i jedni i drugi, ali ništa brže nego timovi u našoj ligi
sudija puštao malo više na stranu Viktorije ali ništa posebno, mada je uz to propustio da svira namernu igru rukom u 16-ercu u prvom ( ruka nije bila u prirodnom položaju i odneo je loptu koja je išla u drugom smeru) i produženo povlačenje za dres uz obaranje igrača ( ispred sudije, nije bilo obostrano, trajalo je nekoliko sekundi dok se izvodio slobodnjak) i, po meni, oštetio time Sigmu u oba slučaja
da navijam za domaćine verovatno bih rekao i da je tokom utakmice sitnim odlukama i dodatno navlačio za goste, stoga su u više navrata domaći igrači imali šta da kažu glavnom a i pomoćnim sudijama, žustro ali ne više od dve rečenice i po koje odmahivanje rukom

Viktorija je imala svoje šanse, ali su bili neprecizni, i osim šansi nisu se previše cimali da imaju posed, ali koliko shvatam oni tako i igraju, pa onda u kontru istrčava bar po 4 igrača
Sigma je tada to većinom dobro zatvarala ali su bili zbunjeni u završnom pasu i nisu znali da kazne očigledne propuste odbrane Viktorije
opet, nisu srljali jer i nerešeno ih ostavlja na drugom mestu, dok ove na prvom ionako ne može niko da stigne

eto, toliko od mene..

Hvala H.U.D.!

Gledao sam utakmicu. Samo sam hteo da vidim da li je još neko impresioniran onim što je video. Meni je to ločilo na drugi sport u odnosu na ono što se moglo zapaziti u Lučanima danas. Drugim rečima, igraju fudbal i jedna i druga ekipa. Stadion, osvetljenje, teren i publika - ma milina. Broj reklama (sponzora) veći nego što je kod nas bio u vreme stare Juge, i to na utakmicama velike četvorke. Sve Češka imena i prezimena na terenu, uz par igrača sa ovih prostora. Nigde crnaca. Sigma ofanzivna, kombinuje, odigrava, ponaša se kao domaćin koji od starta želi pobedu - i tako do kraja meča. Bez tenzija, fer plej. Sudija je gospodin na terenu, igrači skoncentrisani na teren. Protivnik se poštuje. Sve u svemu sportska atmosfera, džentlmenski ali takmičarski fudbal, sa dosta tempa uz konstantno probijanje po bogovima. Lopta ide. Bez guženja uz gol aut zastavicu i okupljanje 22 igrača na prostoru širine dva kvadratna metra.

Nažalost, ne sećam se kada sam ovde gledao takav fudbal. Čak i na derbijima (ne samo sa ovima prekoputa), nema fudbala - dominiraju oštri startovi od početka, zatim sa sve nadovezuje pljuvanjem sa protivničkim igračima. U to se umeša sudija, pa i on dobije po njušci. Onda kreće jebanje majke iz publike, što sudiji, što svojim, što protivničkim igračima ili trenerima ili političarima - kao da je bitno. Uleti u teren vremenom i par ''fudbalskih funkcionera'', rezerve, ponekad i fotoreporteri... Igra je tu najmanje bitna - kad se osvrneš na to šta si posmatrao, eventualno možeš da se setiš nekog solidno izvedenog slobodnjaka, jedne - eventualno dve šanse (ali koje su bile proizvod direktnih grešaka rivala), jednog do dva uspešno izvedena kornera i mnogo guženja uz gol aut zastavicu. Suma sumarum, efektivne igre - aj da nategneš petnestak do dvadesetak minuta. Lajanja trideset minuta, a izležavanja četrdeset. U tom umagnovenju ti ne preostaje ništa drugo, nego da gledaš navijače kako pale baklje, pevaju, prozivaju se međusobno i sl... Utakmica iznova počinje nakon meča, i to ratom saopštenjima. Na kraju se sve završava nekom Gebelsovskom propagandom po medijima, koja deluje kao završni čin pred planirano bombardovanje Hirošime.

Za taj sport ne treba ti trener, nego vojni strateg.

Hoću da kažem, da treba da budemo zahvalni česima jer ćemo ove sezone opet imati priliku da gledamo (igramo) fudbal!
 

espinosa

Grobarčina
Учлањен(а)
24.06.2007
Порука
1.697
Reaction score
1.407
Nadam se da je Ozegovic full spreman...
 

Petar PFC

Grobarčina
Учлањен(а)
01.06.2011
Порука
1.482
Reaction score
4.967
Локација
Boka
Idem i ja Mijatovicu i imam ulaznicu, sektor C. Svi u Plzen!
 

Mijatovic

Banned
Учлањен(а)
01.10.2006
Порука
4.890
Reaction score
248
Локација
Death Valley
Nije tema ali je ovde aktuelno. Ima li neka fora za karte? Ja se cimam ali nisam uspeo :(
 

Petar PFC

Grobarčina
Учлањен(а)
01.06.2011
Порука
1.482
Reaction score
4.967
Локација
Boka
@Mijatovic, Ja za karte ne mogu nista da ti kazem, preko nekih poznanstava smo uspjeli da dodjemo do istih, i to do onih koje su 40€(nije tribina sa navijacima nego sa upravom) jer su one od 20€ vec podijeljene..?
 

GR88ĆU

Grobar
Учлањен(а)
05.06.2017
Порука
844
Reaction score
2.948
Локација
Ušće Ravanice u Veliku Moravu
Ja sam nabavio ove jeftinije za jug,isto preko nekog poznanstva,naknadno nisam uspeo da nabavim još jednu.Mom drugu je pre nekoliko dana neki Čeh kupio karte za zapad i oni idu na rizik da će ući na stadion.Neznam da li ih još ima tamo na stadionu.
 

Tomic11

Terroristen
Учлањен(а)
03.04.2016
Порука
5.304
Reaction score
11.917
Локација
Tu, odmah iza tebe
E moj Mijatovicu rano si se setio. Ja se cimam vec 2 meseca i nista nisam uspeo. Moram menjat prijatelje :D
 

Deki

Grobarčina
Учлањен(а)
16.09.2007
Порука
1.548
Reaction score
3.854
Локација
Beograd
I ja sektor C . Krecem veceras. Vidimo se braco.

Napred Partizan

Mijatovicu Cesi jos nisu rasprodali karte. Probaj nesto
 
Последња измена:

Мали џин

Fudbalski zanesenjak
Учлањен(а)
05.07.2010
Порука
4.752
Reaction score
11.459
Локација
.
Zavidim vam svima koji cete biti tamo, ja sam iskoristio i vise slobodnih dana nego sto imam tako da do leta nemam ni jedno poslepodne slobodno a bili su neki planovi da se ide put Ceske. Setite me se dok budete pili pivo i konzumirali istocnoevropske zene :D
 

Shone

Grobarčina
Учлањен(а)
18.06.2007
Порука
1.229
Reaction score
536
Локација
Republika Srpska
Turisticki jedno sjajno gostovanje , red piva, red cehinja...
A vjerujem u momke da cemo se svi skupa radovati na stadionu u Plzenu...
 
Статус
Затворена за писање одговора.
Top