Partizan.net - Forum navijača Partizana

Dobrodošli na najveći i najstariji Forum Navijača Partizana!

Nekoliko desetina hiljada ljudi prati i podržava naš rad. Zaprati nas na socijalnim mrežama za najnovije informacije o Partizanu ili se pridruži hiljadama članova u diskusijama na našem Forumu

Važno: Registracije za nove članove su trenutno zatvorene. Ukoliko svejedno želite da nam se pridružite, pošaljite E-mail Uredništvu koje će Vas uputiti u proceduru. Kontak informacije možete pronaći na partizan.net

Napred Partizan!

Liga Evropa 2017/18

Статус
Затворена за писање одговора.

mrzim_sve

Legenda
Учлањен(а)
31.01.2007
Порука
2.728
Reaction score
2.044
Локација
Na groblju...
Kako su krenuli, verovatno treba da budemo presrecni ako ijednu utakmicu odigramo pred navijacima (pune tribine su misaona imenica). Nego ovi iz Uprave imaju srecu vec dve godine pa ne moraju da se cimaju sa kartama. Secam se one sezone kad smo igrali za prolaz, ili one kad je Totenhem gostovao prvu - bukvalno jedva su uspeli nekako da organizuju prodaju... Sad im je ovo otvaranje sezone na ovaj nacin kao kec na deset, pa mogu da nastave da ispijaju kafe po kancelarijama...
 

Aco-Berane

Banned
Учлањен(а)
19.04.2009
Порука
1.068
Reaction score
78
Ovakvi kakvi smo mi sa tribina nemamo pravo da kritikujemo upravo za bilo sta. Ne mogu da shvatim u Djurino vrijeme je bila kakva takva disciplina na tribinama, znalo se da se baklja ne smije upaliti, i nakon Zrinjskog je relativno sve bilo ok, ovo danas je haos totalni, ljudi nemaju svijest da klub, igraci i 95% navijaca ispasta.
 

mrzim_sve

Legenda
Учлањен(а)
31.01.2007
Порука
2.728
Reaction score
2.044
Локација
Na groblju...
Pa kad je hiljadu zaracenih strana, razlicitih interesa, politickog uticaja, animoziteta izmedju tribina, navijackih grupa - jedno kolektivno ludilo i anarhija. Treba da bude sramota publiku, a ova Uprava lazirala izbore, dovlacila boksere i rvace da obezbedjuju Skupstinu, potpredsednik Kluba ubacio u skupstinu svoje muske konkubine koje navijaju za ciganiju da bi izabrali ovo divno rukovodstvo.

Kao sto rekoh, ovo je proklet klub i kad se pogleda sveukupno, da nema Sase Ilica i ovog predivnog grba, to je jedno tesko ruglo. Kako god, prezimicemo u Evropi, a posle sta nam Bog da...
 

_Shone_

Grobarčina
Учлањен(а)
02.06.2011
Порука
1.544
Reaction score
2.574
Локација
Tu..iza ugla...nema 200 metara
Pricam danas sa kolegom o utakmici bez publike, kaze mi on:

Ja bih samoinicijativno kao klub stavio utakmicu protiv Skenderbega bez publike i samo obavestio UEFU o tome,jer su govna stavila da prvu utakmicu igramo protiv Dinama pred praznim tribinama a ostavila nam publiku protiv siptara zato sto samo cekaju razlog da nas izbace iz takmicenja.
 

kuki

Grobarčina
Учлањен(а)
06.12.2010
Порука
3.489
Reaction score
13.433
Локација
tamo daleko...
Ne mogu da shvatim u Djurino vrijeme je bila kakva takva disciplina na tribinama, znalo se da se baklja ne smije upaliti

To je bilo do ljudi koji su vodili tribinu. Oduvek su se pravile kombinacije, ali su ti momci bar voleli Partizan. Ovi danas...

Tada su se dobijale ozbiljne batine ako neko samo proba da preskoci ogradu, sada se dobijaju batine za "vucicu pederu".
 

idio hroma

Izopačena Partizanština
Учлањен(а)
06.12.2010
Порука
2.838
Reaction score
608
Ne znam cemu toliki strah od tih incidenata sa siptarima. Prvo albanci su fudbalski i navijacki svetlosnu godinu ispod nas. Drugo mi smo vec igrali sa 10 puta siptarskijim i boljim fudbalskim klubom od Skenderbega iz Korce nastanjenu pravoslavnim zivljem a to je ogavna Skendija.
Kompleksi su nam se stvorili zbog drona kog ko zna ko je pustio a to sigurno nije onaj rutavi narkoman ako taj covek uopste postoji. Dodje li do bilo kakvog incidenta sa Skenderbegom narucice ih pickousti prebolesnik, sigurno ne kaznena ekspedicija iz Korce
 

Stefan91

Početnik
Учлањен(а)
03.06.2011
Порука
188
Reaction score
79
Ako ima neko iz Nemacke (BW) da ide na utakmicu nek se javi!

Edit: protiv YB ne siptara.
 

WebGazda

Solar Warden
Учлањен(а)
30.09.2006
Порука
17.308
Reaction score
1.012
Ja sam siguran da su DB i drugi imali udela u tom incidentu sa dronom. Uostalom, neometana šetnja onog ciganskog kretena po terenu je dovoljan dokaz da tu nisu čista posla. Ili su znali šta se sprema i pustili da do toga i dođe, ili su sami namestili.

Protiv Albanaca će biti incidenata jedino ako to naredi državni vrh!!!
 

kecmania

Početnik
Учлањен(а)
30.05.2008
Порука
68
Reaction score
49
...Drugo mi smo vec igrali sa 10 puta siptarskijim i boljim fudbalskim klubom od Skenderbega iz Korce nastanjenu pravoslavnim zivljem a to je ogavna Skendija...

Не знам баш да ли си у праву што се овога тиче. Не бих потцењивао никако. Задње три европске сезоне су им биле сасвим солидне...

Ове сезоне су избацили Каират, Младу Болеслав и Динамо из Загреба.
У претходном учешћу су стигли у групну фазу Лиге Европе, где су чак победили Лисабонски Спортинг. А у сезону пре тога су у квалификацијама за ЛШ испали само због гола у гостима од БАТЕ-а који је се после пласирао у ЛШ.

У том двомечу не требамо да бежимо од улоге фаворита, али мене чуди како у форуму често могу да прочитам да су то већ 6 сигурних бодова.
 

ricpe92pfc

Početnik
Учлањен(а)
26.06.2009
Порука
157
Reaction score
92
Ima li ista gore od unapred upisanih bodova? A takva se ovde amosfera stvorila posle zreba i nekoliko pojacanja, islo se do toga da cemo biti na prolece u Evropi. Daleko smo mi od toga braco Grobari, idemo stepenik po stepenik, utakmicu po utakmicu. Imamo dobar i konkurentan tim, ali daleko od toga da smo nesto obezbedili.
 
Учлањен(а)
31.05.2017
Порука
528
Reaction score
467
Problem je u tome sto je definicija 'incidenta' izgleda promenjena u skorije vreme. Za nas je nekada incident bio ono sto se desilo na utakmici sa Albanijom - let drona, tuca na terenu, upad navijaca, udaranje/gadjanje igraca itd...

Koliko vidim pod 'incident' danas i spada suvo skandiranje, prema tome sasvim je dovoljno 'ko ne skace taj je siptar', 'fak fak nato pakt' ili neki slicni ispad.

Ne znam da li Vuletic laze ili ne, ali oni jebote idu oko stadiona i snimaju grafite???Meni izbegavanje ove kazne izgleda jako mrsavo.

Ocigledno je da su nas i uzeli na zub jer npr. pola Italije je u svastikama, rasizam i politika buji po drugim stadionima, ali i mi smo doprineli raznim sranjima i jednostavno tu smo gde smo.
 

_Shone_

Grobarčina
Учлањен(а)
02.06.2011
Порука
1.544
Reaction score
2.574
Локација
Tu..iza ugla...nema 200 metara
Не знам баш да ли си у праву што се овога тиче. Не бих потцењивао никако. Задње три европске сезоне су им биле сасвим солидне...

Ове сезоне су избацили Каират, Младу Болеслав и Динамо из Загреба.
У претходном учешћу су стигли у групну фазу Лиге Европе, где су чак победили Лисабонски Спортинг. А у сезону пре тога су у квалификацијама за ЛШ испали само због гола у гостима од БАТЕ-а који је се после пласирао у ЛШ.

У том двомечу не требамо да бежимо од улоге фаворита, али мене чуди како у форуму често могу да прочитам да су то већ 6 сигурних бодова.

Ni ja ih ne bi potcenjivao nikako. Odavno su siptari prestali da budu "malji deca" ne samo u fudbalu nego u globalu. Zadace nam prilicno muke u tom dvomecu, ocekujem tri sigurna boda, i to u gostima dole jer verujem da ce tu oni biti pod velikim pritiskom i moranjem da pobede klub iz Srbije pred svojim navijacima. E sad ovde su moguca dva scenarija, ili da se ovima nasima odseku noge pa odigraju kao protiv Videotona, ili da se ponovi utakmica protiv Skendije. Nadam se ovom drugom ali ipak ali ostavljam rezervu za svaki slucaj.
 

Sarma

Grobarčina
Учлањен(а)
06.12.2010
Порука
2.021
Reaction score
170
Локација
Vienna
Posle dve decenije vrsenja medijske anti-propagande protiv Srbije, a uzimajuci u obzir da se ni posle poprilicnog broja kazni i suspenzija nasa publika, a ni klub, nisu uzeli u pamet ni malo, logicno je nam traze dlaku u jajetu i da nad nama treniraju strogocu. Posto je svima poznata losa reputacija Srbije, sta se onda krece uopste sa bilo kakvim porukama politckog sadrzaja? (...na stranu to sto tako nesto ne bi ni trebalo da ista trazi na stadionu.) Zar se vec zaboravilo da smo jedva izgurali licencu za ovu godinu? Sta se onda koji djavo glumi ludilo sa bakljama i petardama, kad se zna da nas deru kaznama zbog toga?
Sledece, a o tome ocigledno niko ne razmislja, jeste nas grobarski humor. Koliko UEFA polaze na grobarski humor je pokazatelj ono kad su nam odrapili masnu kaznu za "Only Jews and Horses" - oni tu prvo vide politicku poruku. Ovo sa ciganlijakosom, ko nije upucen u zbivanja, lako perceptuje transparent kao pretnju smrcu, a znamo kako su Srbi momci na dobrom glasu... Jos na svu tu muku dodas da za komsije imamo ove nesrecnike koji se odazivaju na ime "cigani" - eto ti jos jedna potencijalna fasisticka zavrzlama. Dok se objasnimo da nisu oni cigani jer su tamnoputi, vec sto kradu, nadrljasmo. Svima se salju neke poruke sa smrtnim pretnjama, neka prozivanja na rasnoj i verskoj osnovi, dodaj jos na to da mogu i pederski lobi da nam natovare na vrat, jer (po njima) premijer-predsenika vredjamo na seksualnoj osnovi, itd, itd.. Bas smo deca za primer.
Koliko je svemu tome kriva tribina, toliko je i krivica uprave. Stavise, mislim da i vise kazne dobijamo zbog neangazovanosti uprave da suzbije te negaativne pojave, nego sami dogadjaji na tribinama. Pitanje je dana kada ce zbog losih uslova stadion da nam suspenduju. Nas najcesce kaznjavaju jer smo od svih srpskih timova najcesce u Evropi, ali ti kad nekom u Evropi kazes danas pojam "srpski navijac", oni u glavi vide sliku onog izzvrljanog debila drljavog sto je i na travi naseg stadiona pokazivao velikosrBstvo, ne znaju oni, a niti ih interesuje ko je Grobar, a ko nesto drugo. Njima smo svi postali gorepomenuti stvor, tako nas i tretiraju. Sa pravom.
 

Oplenac

Retired witch Hunter
Учлањен(а)
08.07.2014
Порука
5.928
Reaction score
26.746
Ja sam siguran da su DB i drugi imali udela u tom incidentu sa dronom. Uostalom, neometana šetnja onog ciganskog kretena po terenu je dovoljan dokaz da tu nisu čista posla. Ili su znali šta se sprema i pustili da do toga i dođe, ili su sami namestili.

Dodao bi samo da smo igrali protiv kroacije 1997, kada je sve bilo sveze, i kada je moglo doci do mnogo vecih incidenata, ali je sve proslo kako treba. Prvi put sa cibonom 1998, takodje bez znacajnih incidenata.
U sustini, od organizacije zavisi da li ce biti incidenata.
Ok, ne mozes znati sta je u glavi svakog ko udje na stadion, ali zna se kako se radi na prevenciji. Ako se bude imalo volje, sve ce biti kako treba. U suprotnom, kazna nam se smesi.
 

Giller1984

Grobar
Учлањен(а)
08.06.2017
Порука
326
Reaction score
67
Posle dve decenije vrsenja medijske anti-propagande protiv Srbije, a uzimajuci u obzir da se ni posle poprilicnog broja kazni i suspenzija nasa publika, a ni klub, nisu uzeli u pamet ni malo, logicno je nam traze dlaku u jajetu i da nad nama treniraju strogocu. Posto je svima poznata losa reputacija Srbije, sta se onda krece uopste sa bilo kakvim porukama politckog sadrzaja? (...na stranu to sto tako nesto ne bi ni trebalo da ista trazi na stadionu.) Zar se vec zaboravilo da smo jedva izgurali licencu za ovu godinu? Sta se onda koji djavo glumi ludilo sa bakljama i petardama, kad se zna da nas deru kaznama zbog toga?
Sledece, a o tome ocigledno niko ne razmislja, jeste nas grobarski humor. Koliko UEFA polaze na grobarski humor je pokazatelj ono kad su nam odrapili masnu kaznu za "Only Jews and Horses" - oni tu prvo vide politicku poruku. Ovo sa ciganlijakosom, ko nije upucen u zbivanja, lako perceptuje transparent kao pretnju smrcu, a znamo kako su Srbi momci na dobrom glasu... Jos na svu tu muku dodas da za komsije imamo ove nesrecnike koji se odazivaju na ime "cigani" - eto ti jos jedna potencijalna fasisticka zavrzlama. Dok se objasnimo da nisu oni cigani jer su tamnoputi, vec sto kradu, nadrljasmo. Svima se salju neke poruke sa smrtnim pretnjama, neka prozivanja na rasnoj i verskoj osnovi, dodaj jos na to da mogu i pederski lobi da nam natovare na vrat, jer (po njima) premijer-predsenika vredjamo na seksualnoj osnovi, itd, itd.. Bas smo deca za primer.
Koliko je svemu tome kriva tribina, toliko je i krivica uprave. Stavise, mislim da i vise kazne dobijamo zbog neangazovanosti uprave da suzbije te negaativne pojave, nego sami dogadjaji na tribinama. Pitanje je dana kada ce zbog losih uslova stadion da nam suspenduju. Nas najcesce kaznjavaju jer smo od svih srpskih timova najcesce u Evropi, ali ti kad nekom u Evropi kazes danas pojam "srpski navijac", oni u glavi vide sliku onog izzvrljanog debila drljavog sto je i na travi naseg stadiona pokazivao velikosrBstvo, ne znaju oni, a niti ih interesuje ko je Grobar, a ko nesto drugo. Njima smo svi postali gorepomenuti stvor, tako nas i tretiraju. Sa pravom.
Slazem se sa, tobom, samo mislim da je najvise u pitanju neangazovanost drzave za resavanje problema sa kriminalom i nedostakom zelje da se uvede red i sankcionisu neke stvari, a naravno donekle i kluba. Samo sto klub ima vezane ruke, jbg sud sprovodi pravdu. Klub mora da pomogne u tome, ali ne moze da ima presudan uticaj. Rekao bih i ja da nas prosto zbog tog UEFA mlati samo tako, jer nece niko drugi, a njima ne trebaju takvi.
 

RotoShack

Grobarčina
Учлањен(а)
02.12.2012
Порука
6.235
Reaction score
2.784
Ne znam cemu toliki strah od tih incidenata sa siptarima. Prvo albanci su fudbalski i navijacki svetlosnu godinu ispod nas. Drugo mi smo vec igrali sa 10 puta siptarskijim i boljim fudbalskim klubom od Skenderbega iz Korce nastanjenu pravoslavnim zivljem a to je ogavna Skendija.
Kompleksi su nam se stvorili zbog drona kog ko zna ko je pustio a to sigurno nije onaj rutavi narkoman ako taj covek uopste postoji. Dodje li do bilo kakvog incidenta sa Skenderbegom narucice ih pickousti prebolesnik, sigurno ne kaznena ekspedicija iz Korce


Ja sam siguran da su DB i drugi imali udela u tom incidentu sa dronom. Uostalom, neometana šetnja onog ciganskog kretena po terenu je dovoljan dokaz da tu nisu čista posla. Ili su znali šta se sprema i pustili da do toga i dođe, ili su sami namestili.

Protiv Albanaca će biti incidenata jedino ako to naredi državni vrh!!!

Pa o tome i pricamo. I ja sam pisao da sama uprava moze da sredi da ne bude nijednog incidenta, ali samo ako to hoce, a i covjek napisa dobar predlog za sve to u vidu sveobuhvatne kampanje.

Ovo podebljano onda mogu samo nesto slicno dronu jer, ako bi par pojedinaca poslo bilo sta da skandira ili pomisli da gadja i slicno, ovi sa juga bi rasporedili batinase pa bi dobili po tikvi (kao sto su neki dobijali zbog secera). Sto znaci, samo ako se to hoce.
 

Goran Tomić

Kralj fanzina
Учлањен(а)
07.12.2011
Порука
11.737
Reaction score
29.558
Локација
Beograd
Da li mi, Grobari, Partizanovci, simpatizeri MOŽEMO da se dogovorimo bar oko nekoliko stvari ili ne?
Hajde da probamo...?

1. Prvo pitanje je, da li navijamo za Partizan ili ne?
Odgovor bi valjda trebao da bude - da.

2. Drugo pitanje je, da li nam je u interesu da taj naš Partizan bude izbačen iz Evrope na duže staze?
Odgovor bi valjda trebao da bude - ne.

3. Treće pitanje onda glasi, ako navijamo za Partizan, i ako nam nije u interesu da budemo izbačeni iz Evrope na duže staze, onda hoćemo li da pravimo bilo kakvo sranje na evropskim utakmicama ili ne?
Razuman i logičan odgovor bi trebao da bude - ne.

Eeee, ali ima li ovde dovoljno razuma i logike, pa da niko i ne pokuša da napravi bilo kakvo sranje...ne bih vam to znao reći...

Da je sreće pa da svi dođu na stadion da navijaju ZA PARTIZAN i da se ostave politike, parola, Šiptara i bilo čega ili bilo koga drugog, što bi UEFA mogla da iskoristi pa da na nama ,,šilji kurac,,...bilo bi nam pametnije...
A da li imamo bar tolicno pameti - ne znam...

Ja mislim da uprava MORA da postigne dogovor sa vođama organizovanih navijača da evropske utakmice Partizana ove sezone moraju da budu BEZ politike bilo kakvog oblika, bez parola, ,,duhovitosti,, pirotehnike...
Uprava mora da se dogovori sa redarskom službom (ili da obezbedi kvalitetnu redarsku službu) koja će KONAČNO početi da radi svoj posao...
Uprava mora da se dogovori sa policijom da policija sprečava, hapsi i sklanja izgrednike sa stadiona, pa bilo da to rade ,,oklopnici,, ili službe bezbednosti u civilu...

Navijači Partizana, bilo da su batinaši ili fina gospoda, moraju da reaguju na svakoga ko SAMO POKUŠA da pravi sranje na JNA u evropskim utakmicama i da ga spreče u tome...
Pristojnom opomenom, ili već na neki drugi, primereni način...
 
Статус
Затворена за писање одговора.
Top