Partizan.net - Forum navijača Partizana

Dobrodošli na najveći i najstariji Forum Navijača Partizana!

Nekoliko desetina hiljada ljudi prati i podržava naš rad. Zaprati nas na socijalnim mrežama za najnovije informacije o Partizanu ili se pridruži hiljadama članova u diskusijama na našem Forumu

Važno: Registracije za nove članove su trenutno zatvorene. Ukoliko svejedno želite da nam se pridružite, pošaljite E-mail Uredništvu koje će Vas uputiti u proceduru. Kontak informacije možete pronaći na partizan.net

Napred Partizan!

Liga Evrope 2009/10

Статус
Затворена за писање одговора.

Кајафа

Grobar
Учлањен(а)
16.12.2008
Порука
674
Reaction score
4
Локација
Поносна Србија
ЛЕ: Партизан већ зарадио 1,5 милион евра

Пласман у Лигу Европе није значај за Партизан само због враћања мира у просторије у Хумској, већ и за пуњење клупске касе.

Црно-бели ће од УЕФА добити милион евра, колико износи награда за пласман у Лигу Европе, а биће премирани и са додатних 550.000 евра по два основа - 350.000 евра за наступ у квалификацијама за Лигу шампиона и за Лигу Европе, плус 200.000 евра за освајање првенства.

Фудбалери ће у шест европских утакмица (против Шахтјора, Тулуза и Брижа) имати прилику да убаце још који евро у клупску касу.

Сваку победу у Лиги Европе УЕФА награђује са по 140.000 евра, а сваки бод доноси 70.000 евра.

У најбољем случају (свих шест победа), Партизан би зарадио 840.000 евра.

Није занемарљиво то што црно-бели играју у Европи, јер сваки евро на ову кризу добро дође.
http://www.mtsmondo.com/sport/vesti/text.php?vest=145307

Ово може и у тему о ФК Партизан.
 

Pedjazz

Banned
Учлањен(а)
30.07.2009
Порука
24
Reaction score
0
Prespavasmo jedan dan i situacija je malo jasnija vec...

Sahtjor u regularnom toku uputio 4 suta samo 1 u okvir gola Barseloni. Barselona nikad gora, nepovezana, napad odsecan, Xavi neprimetan na terenu, igra celog tima zavisi od carolije Mesija dok je Ibrahimovic definitivno zalutao u Barsi.
I pored svih ovih negativnih stvari za Barsu, Sahtjor je pokazao da je ekipa koja zna da se brani i igra na rezultat. Oni su isli na penale, igrali zatvoreno i pokusali par puta iz nekih kontra napada da otvore protivnika. Ovu utakmicu treba Jokanovic da pregleda najmanje 3 puta i napravi miks za igrace sto se tice postavke kod PREKIDA!
Barselona je imala preko 10 kornera u regularnom toku i nijednom (ali nijednom) nisu bili opasni po gol Sahtjora! To vam govori da je ekipa izuzetno takticki uigrana i svako zna kad gde da bude i sta da radi.
Posle svega vidjenog, smatram da bi remi u gostima u drugom kolu protiv Sahtjora bio premija za nas. Nista ne bih imao protiv da odigraju "3 za 3" (oni nas tamo, mi njih kod nas dobijemo u poslednjem kolu) ali to su neke stvari na koje mi ne mozemo da uticemo :)

Samo jos nesto da dodam... Treba biti realan sto se tice nasih izgleda u Ligi Evropa. Grupa jeste slabija od proslogodisnje ali molim vas imajte u vidu da smo prosle godine u 4 utakmica postigli samo 1 gol i imali na kraju 0 boda!
Smatram da sve preko 6 boda u ovoj nasoj grupi je ogroman uspeh!
Zasto ?
Realno nemamo igracki kadar veliki koji ce da odgovori obavezama u domacem prvenstvu i evropu. Tu prevashodno mislim na odlazak Obradovica (rupe u odbrani i konstantna rotacija) kao i krilnih igraca sredine terena (Tomic van forme dok Ljaljic je jos uvek mlad, neiskusan i voli da davi loptu).
Imajuci ove stvari u vidu i neagilnost uprave kluba da odvoji finansijska sredstva za neki jaci transfer, dolazim do zakljucka da je i 6 boda (2 pobede kod kuce) vrhunski uspeh za ovaj poljuljan tim koji idalje trazi svoju igru.

Budimo realni, Tuluz i Sahtjor nisu Zilina a mi smo istoj toj Zilini u dve utakmice stvorili 4 ili 5 sansi ukupno!

Da se razumemo, ne prozivam neuspeh ali samo da malo spustimo strasti i da se nadamo najboljem jer kakvi bi navijaci bili kad ne bi verovali u nas tim ? :)

Jel imate informaciju koliko ce biti gostovanja organizovana u Belgiji i Francuskoj? Jel se zna kad krece prodaja paketa za Ligu Evropa?
 

Igor_RU

Grobar
Учлањен(а)
10.05.2008
Порука
950
Reaction score
5
Локација
Ruma
Докле више са тим, има ли смисла? Какви бре ''сељаци''? Па ти ''нормални'' у које себе убрајаш, очигледно не могу да напуне стадион. А констатација је сјајна - атмосвера би била неупоредиво лепша. Ма не, не би. Стварно не видим поенту у вређању људи који повремено дођу на утакмицу - па ваљда је боље да дођу некад него никад. А да, па они нам не требају. Хоћеш пуне трибине за сваку утакмицу? Нека цене карата буду максимум као за Апоел и Жилину, а у несрећним домаћим такмичењима џабе. Оне три и по шансе у Ивањици (рачунајући оба клуба) и не вреде више.

Дајте људима наду да можемо да прођемо, убедите их маштовитом и ефикасном игром, залагањем... Ја сам, хвала Богу, доживео на ЈНА трофеје у Купу против Обилића, Земуна и Севојна (и 2001. на ''Маракани'') и Лигу шампиона, и 1-1 са Виљареалом или ЦСКА, и мртви Ливорно (да нам голман Амелија да гол), и шеткање Стевановића и Богуновића против Стандарда, али исто тако и против Војводине предавање лопте у ноге Качару од стране Д. Божовића, или да му Бабовић очајним шутем са 30 метара да гол, или да том истом Бабовићу када је био код нас против Земуна не свирају пенал (додуше, није ни био) и ми останемо без 3 бода, а полако и без титуле... У неким случајевима је стадион био пун, а у неким није било ни хиљаду и по људи. Шта хоћу да кажем - па ваљда имам право да реагујем на писање оваквих глупости. Мислим, вређати људе који ДОЛАЗЕ на утакмице (нека на само 1 од 10), ма немам речи. Дај и то мало људи да отерамо.

Турајте пост где хоћете, бришите га, свеједно. Навикао сам.
ajde sad nemoj reci da ne postoje ljudi koji idu da gledaju protivnike Partizana,a ne Partizan...to su za mene seljaci,koji odu na utakmicu,cute sve vreme,ne raduju se kad damo gol...da li bi jednom oni otisli da gledaju Partizan-Smederevo ili takvu neku utakmicu?!nemoj molim te da prosipas svoju pamet...na zalost,ima dosta takvih i koji su iz Beograda...otisao sam u off,necu vise ovo pisati,ali sam jednostavno morao da odgovorim
 

Silvija Mizdrak

Grobarčina
Учлањен(а)
18.06.2008
Порука
3.314
Reaction score
10.920
Локација
Beograd
a što se prepucavate kad smo svi svesni da dobar deo ljudi upravo to i radi, što Igor RU kaže, to se dešava i na basketu, muka mi je kad udjem u poluprazan Pionir a za atraktivnijeg protivnika se traži karta više, ja ne gledam druge, ja gledam moj PARTIZAN protiv Mladosti ili Reala, ne biram protivnika, dozovimo se, bre, pameti... s verom u Boga i PARTIZAN...
 

WebGazda

Solar Warden
Учлањен(а)
30.09.2006
Порука
17.308
Reaction score
1.012
ehhhmm. Pogrešili ste temu. U svakom klubu na svetu situacija je ista. Uvek imaš verne navijače, one koji ponekad dolaze i one koji i nisu navijači kluba, ali eto dođu zato što se dešava nešto specifično. Kraj diskusije!

Šahtjor je još jednom objasnio kako se mora igrati u Evropi. Da su se otvorili i pokušali da se nadigravaju sa Barselonom popušili bi petardu. Upravo tako i mi moramo da igramo u Ligi Evrope. Znači snažno pozadi i iskoristiti brzu kontru doktor-Dia.
 

diego_armando

Grobarčina
Учлањен(а)
30.08.2008
Порука
6.324
Reaction score
3.995
Локација
Kobasicarija "Venac".
bilo bi dobro da ne dozivimo poraze u prve dve utakmice. dakle nebitno sta i kako, ali da makar sa jednim bodom idemo na gostovanje u belgiju. stalno mi je u glavi onaj nesrecni poraz od sampe, i sada se molim da se ne desi isto i sa tuluzom. mozda ce neko ovo shvatiti kao kukavicluk ili ziherastvo, no to je moje vidjenje stvari. premnogo losih iskustava nosimo iz evrope u zadnje vreme, pa i ne ocekujem neki veliki bum ove jeseni.
pitam seda li uprava ima nameru da dovede neko pojacanja za ligu evrope? obradovim odlaskom smo jos tanji, i neminovno je potraziti barem jednog dobrog levog beka. i naravno, jedan kvalitetan igrac sredine terena bi nam itekako dobro dosao.
 

Aco-Berane

Banned
Учлањен(а)
19.04.2009
Порука
1.068
Reaction score
78
Da ti ja kazem,ne misle da bilo koga dovedu,u tom upravnom odboru sjedi dosta idiota koji ne daju pare,a crkli bi da nisu prodali Obrada! Tomic ima volju za jos jednog igraca,ali nema sredstva. Neozbiljni ljudi sjede tamo,nedostojne kluba! Ko je taj Rasim Ljajic? Neko ko ima pare? Neko ko je za fudbal strucan? Mjesto mu je u Pazaru kod njegovih zelenih,dalje ne samo od Partizana,nego od Beograda!
 
Последња измена од уредника:

PFC_D

Guest
@PFC_D

Ko se na mleko ispece posle i u jogurt duva

Zameni mleko sa APOEL-om i shvatices sta sam hteo da kazem, eto zasto ne precejnujem Sahtjor


pa dobro, jesmo lose odigrali protiv apoela i prvu protiv ziline, ali ako se sad budemo usrali i naguzili svakome protivniku, jebes to...

setite se sezone 2004/05... protiv Ocelula u prvom kolu agonija nad agonijama a u prvom poluvremenu protiv Dinamo Bukuresta ja sam molio boga da nas dinamo sto bezbolnije izbaci da se ne blamiramo. kad ono uragan u drugom poluvremenu ...egaleo, lazio, viljareal, dnjepar, pa i cska... sjajne utakmice...


cinjenica je da je ova grupa daleko slabija od proslogodisnje grupe u uefa ligi...
 

Давид

Уредник - Стара гарда
Учлањен(а)
26.06.2007
Порука
3.747
Reaction score
60
Локација
Београд
Najpre da kažem da je velika stvar što smo uopšte ušli u grupe LE

Са овим се не могу сложити, то никако није "velika stvar" већ утешна награда".

Не знам зашто се тако размишља, мали клубови тако треба да размишљају. Када ове године нисмо ушли у ЛШ, не знам када ће се то десити.

По мени, обзиром на противнике које смо имали у квалификацијама за ЛШ, улазак у Лигу Европе је неуспех.

Шта је ту је. И у тој лиги се да сакупити мало бодова и то је једина ствар која нас мора мотивисати, нисмо без шансе, сами смо кројачи своје судбине.
 

Crno-beli

Partizanovac
Учлањен(а)
30.09.2006
Порука
19.482
Reaction score
2.060
Posmatrano čisto fudbalski, Šahtjor i Tuluz su danas SIGURNO ispred nas. Za Briž mislim da nije, da smo čak jači od njega, ali...čak to i da dokažemo (da smo bolji od Briža) - to nam opet ne obećava zimu u Evropi.

Ako uspemo da pobedimo Tuluz kući u 1. kolu - imamo velike šanse za prolaz. To kažem i sa aspekta toga da u poslednjem 6. kolu igramo kući sa Šahtjorom. Bilo bi sjajno da do 6. kola Ukrajinci već obezbede prolaz, ili da makar bude takva situacija da remi završava posao i njima i nama.

Ne uspemo li da dobijemo Tuluz kući (dakle čak i remi da bude, a o porazu da ne govorim) - naše šanse se bitno umanjuju. I to moramo realno prihvatiti svi mi.

Наравно, без еуфорије. Све што се очекује од играча јесте да у свакој утакмици дају свој максимум и да не улазе у утакмице са страхопоштовањем према ривалима.

То што су Шахтјор (сигурно) и Тулуз (можда) квалитетнији од нас, не значи да се против њих треба предати унапред и у старту бити задовољан ако нас не одувају или да будемо сретни ако им откинемо бод. Милион пута је слабији "на папиру" умео да избаци фаворита, уосталом Партизанови дуели са Селтиком, Њукаслом и некада давно Манчестером то и доказују.

Такође, као што победа против Тулуза не значи да је олакшан пролаз даље (остаје после тога још 5 утакмица), ни евентуални неуспех против њих не значи да смо испали. Опет остаје још 5 утакмица.

Дакле, подићи ниво игре, веровати у своје снаге и бити пун самопоуздања. Размишљати само утакмицу по утакмицу и веровати у себе. А и много би нам добро дошло неколико бодова за рејтинг... :wink:
 

Cerberus

Grobarčina
Учлањен(а)
29.11.2008
Порука
1.027
Reaction score
56
Са овим се не могу сложити, то никако није "velika stvar" већ утешна награда".

Не знам зашто се тако размишља, мали клубови тако треба да размишљају. Када ове године нисмо ушли у ЛШ, не знам када ће се то десити.

Potpuno se slazem. Obmanjivanje sebe i drugih ne vodi nicemu. Sad je odjednom nevidjen uspeh sto smo usli tamo gde smo prosle godine zavrsili sa 0 bodova. Ajde da ne prognoziram kako cemo proci i ove godine, sa ovakvom igrom, bice troll, ali ako je ovo "velika stvar" onda stvaaarnooo...
 

nikolapfc89

Grobar
Учлањен(а)
22.10.2008
Порука
420
Reaction score
7
Локација
Novi Beograd
protiv sahtjora kao protiv fenera ovde i 2 poluvreme tamo..mada dosta je vise te tekme sa fenerom..bice jos i zanimljivo da vidimo ovo novo pravilo u ovom takmicenju sa jos 2 sudija.
 

CrazySerb

Grobarčina
Учлањен(а)
16.12.2008
Порука
1.926
Reaction score
1.987
Локација
Kikinda
Recimo olaksavajuca okolnost za Partizan je sto Cigrinski iz Sahtjora prelazi u Barsu...

Чигрински из Шахтјора прелази у Барселону
Фудбалер украјинског Шахтјора Дмитро Чигрински допутовао је у Барселону на лекарске прегледе после којих би требало да потпише вишегодишњи уговор вредан 36 милиона евра са каталонским клубом.


Одбрамбени фудбалер Шахтјора ће, ако прође лекарске прегледе, сутра бити представљен као треће велико појачање фудбалског шампиона Европе. Барселона је у летњем прелазном року из Интера довела Златана Ибрахимовића и Бразилца Максвела.

Барселона је у петак увече освојила Суперкуп Европе пошто је победила Шахтјор са 1:0. То је највероватније била последња утакмица Чигринског у дресу екипе из Доњецка.

За трофеј у Суперкупу Европе такмиче се актуелни шампион Европе и победик Купа УЕФА, од ове сезоне Лиге Европа.

Шахтјор ће се ове сезоне такмичити у Лиги Европа. Украјинска екипа је у Групи Ј са Партизаном, Брижом и Тулузом.
Izvor rts.rs
 

WebGazda

Solar Warden
Учлањен(а)
30.09.2006
Порука
17.308
Reaction score
1.012
Са овим се не могу сложити, то никако није "velika stvar" већ утешна награда".

Не знам зашто се тако размишља, мали клубови тако треба да размишљају. Када ове године нисмо ушли у ЛШ, не знам када ће се то десити.

По мени, обзиром на противнике које смо имали у квалификацијама за ЛШ, улазак у Лигу Европе је неуспех.

Шта је ту је. И у тој лиги се да сакупити мало бодова и то је једина ствар која насмора мотивисати, нисмо без шансе, сами смо кројачи своје судбине.

Pa ako ćemo baš realno mi i jesmo "mali klub". Po kojem kriterijumu smo mi to evropski gigant? Nećemo valjda kao cigani da se kurčimo sa '66 godinom celog života.

Samo u našim glavama Partizan je najbolji, najveći i sve ostalo naj naj, ali mali milion puta smo u Evropi dokazali da smo jedan sasvim prosečan, ako ne i ispod proseka klub.

Od istine se ne može pobeći a statistika to to i te kako lepo prikaže!

I ja verujem da smo mogli do Lige šampiona, ali eto isprečio se trenutno "spremniji" mada ne mogu reći i jači klub, i ostalo nam je da se zadovoljimo Ligom Evrope.

Ja ništa ne očekujem u Ligi Evrope, pa dokle doguraju, doguraju!
 

Crno-beli

Partizanovac
Учлањен(а)
30.09.2006
Порука
19.482
Reaction score
2.060
Па ту смо, ја бих рекао европски просек. У сваком случају име које се уважава у Европи али далеко од тога да смо гигант. Ево једне занимљиве табеле, биланс у европским куповима од 1955/56 до данас, табела се редовно ажурира. Партизан је тренутно на 51. месту.

http://foot.faugeras.net/?show=data/uefaallt.html

Има још занимљивих табела са леве стране, посебно за Лигу шампиона, УЕФА куп, последњих 5/10/10 година у Европи...
 

mrzim_sve

Legenda
Учлањен(а)
31.01.2007
Порука
2.728
Reaction score
2.044
Локација
Na groblju...
Mojne da postavljas ovakve linkove jer ce ljudi da se obeshrabre! Ja odavno ne zavirujem u nas all-time Euro stats jer brojke nisu bas ohrabrujuce (pogotovu ako se gledaju i ovi preko puta)...

Inace, posmatrano kratkorocno mi smo poslednjih 10-tak godina medju 40-tak klubova u Evropi (sto opet nije tako lose obzirom koliko klubova ucestvuje svake godine u euro takmicenjima)...
 

Matic

Banned
Учлањен(а)
02.03.2009
Порука
2.883
Reaction score
73
Klub koji ima budzet od 10 mil. e klub koji u domacem sampionatu ima prosek od 4-5 000 gledalaca,klub koji nije u stanju da 2 sezone zadrzi najboljeg igraca jednostavno nije veliki klub nemojmo da zavaravamo sebe kao cigani da ne bismo zavrsili kao i oni! Budimo realni!
 

Bokkie

Grobarčina
Учлањен(а)
10.12.2006
Порука
1.564
Reaction score
13
Приметио сам да су многи већ унапред Шахтјору уписали сигурно 1. место. Подсетићу вас да смо исто тако и прошле сезоне сматрали за Севиљу (која је у блиској прошлости два пута за редом освајала ово такмичење!) и на крају је била четврта у нашој групи!
 
Последња измена:

Anthony

Grobar
Учлањен(а)
10.10.2008
Порука
730
Reaction score
18
Ne uspemo li da dobijemo Tuluz kući (dakle čak i remi da bude, a o porazu da ne govorim) - naše šanse se bitno umanjuju. I to moramo realno prihvatiti svi mi.

Ово је истина, исто нам се десило прошле сезоне са Сампдоријом. Требали смо побједу у првом мечу, сви смо је очекивали, стадион је био пун, атмосфера добра и изгубили смо. Сви знамо шта се после десило, а завршило је са "кромпиром" (0).
Зато нам је неопходна побједа против Тулуза, да нас погура даље, да нам да самопоуздање, супротни резултат би би катастрофалан. Пали би смо опет, тражили смјену тренер (ја сам и сад за то), атмосфера пољуљана и оде све дођавола.

Зато, Партизан - Тулуз 1-0 (доста и то).
 

Ala-Munja

Del boy
Учлањен(а)
31.01.2007
Порука
8.413
Reaction score
489
Локација
...
Klub koji ima budzet od 10 mil. e klub koji u domacem sampionatu ima prosek od 4-5 000 gledalaca,klub koji nije u stanju da 2 sezone zadrzi najboljeg igraca jednostavno nije veliki klub nemojmo da zavaravamo sebe kao cigani da ne bismo zavrsili kao i oni! Budimo realni!


Jesi ti svestan sta si napisao :pop

Sreca pa ovde ima ljudi koji postuju i pamte tradiciju i znaju sta znaci IME PARTIZAN :?
 
Статус
Затворена за писање одговора.
Top