Partizan.net - Forum navijača Partizana

Dobrodošli na najveći i najstariji Forum Navijača Partizana!

Nekoliko desetina hiljada ljudi prati i podržava naš rad. Zaprati nas na socijalnim mrežama za najnovije informacije o Partizanu ili se pridruži hiljadama članova u diskusijama na našem Forumu

Važno: Registracije za nove članove su trenutno zatvorene. Ukoliko svejedno želite da nam se pridružite, pošaljite E-mail Uredništvu koje će Vas uputiti u proceduru. Kontak informacije možete pronaći na partizan.net

Napred Partizan!

Liga Evrope 2009/10

Статус
Затворена за писање одговора.

grobar032

Grobarčina
Учлањен(а)
27.02.2007
Порука
5.110
Reaction score
554
Локација
Humska 1
Magnifico али Шахтјор није средња класа...
 

boksa

Grobarčina
Учлањен(а)
05.10.2006
Порука
3.421
Reaction score
813
P.S. Strelac gola bi mogao da se vise posveti igri i razmislja o njoj, a ne da glavnicu vremena u Donjecku provede pokusavajuci da smuva jednu devojku. I onda se cudimo kako nemaju koncentraciju... nista ne treba da nas cudi.

Daj bre, nemoj vise da nam otkrivate takve stvari...samo se jos vise nerviram oko stanja u klubu...
igrac sa brojem 8 igra jer mu je menadzer sin naseg bajnog selektora, igrac koji je odavno u Mancesteru muva ribu umesto da se sprema za mec, neki igraci zajedno sa sd ucenjuju klub da ce da sabotiraju ako im se nedovede trener koji im je po volji, direktor trazi dres jednog prosecnog kluba bez ikakve tradicije, mali Tomic zamenik kapitena a jedan Moreira se gura u stranu, ljudi u koje smo polagali sve nade Petric, Bata se povlace i predaju bez borbe, trener poltron, zeka vodja puta (valjda je juce video da stadion moze da ima crno-bele stolice)...
:banghead
 

Enslaved

Grobar
Учлањен(а)
30.11.2006
Порука
10.310
Reaction score
34.599
Локација
vaginamandibularia
ajde ljudi da gasimo temu fk Partizan. Očigledno nam treba tema Bojkot, posebno ako su ove stvari o Zjekoslavu Mrkvi tačne. Jebem ti život!
 

djomla

Partizanovac
Учлањен(а)
20.02.2007
Порука
4.215
Reaction score
18.888
Локација
U Kinšasi
Ne znam jeste li provalili Stevanovicevu facu pred pocetak utakmice, ko kuvana noga. E, onako bih ja izgledao da su me sinoc bacili na stadion pred pocetak utakmice da vodim tim.
 

maidros

Grobarčina
Учлањен(а)
22.12.2008
Порука
2.144
Reaction score
3.018
Ljudi, dobro je da smo primili 4 gola a ne 6 sto bi rekao Vujadin Boskov u drugacijem kontekstu.

Po ovome sto vidim, tek od Briza moci cemo ocekivati dobar Partizan. Za vecerasnju igru najvecu krivicu snosi:
1. Sahtjor jer su mnooogo dobri
2. Stevanovic jer je postavio taktiku nit smrdi nit mirise. Nit je bio ofanzivan nit defanzivan. Izbor PEtrovica mu je veliki minus, trebao je igrati Jovanovic, izbor Krstajica na lijevoj strani je greska, Lomica na krilu je takodje greska, to sto je igrao sam Dijara koji je bio dos\ta dobar je greska jer mu je bio potreban KLeo, Brana Ilic je dobar igrac ali nije trebao igrati jer se mi sa njima nismo mogli nadigravati, tako da taj igrac na krilu i u sredini kojeg smo imali nije ni mogao donijeti nista znacajno. Tekma je morala da se igra cvrsce i na kontre sto se djelimicno pokusavalo.

Mi smo na kraju poceli igrati jer nas je Sahtjor pustio, da su htjeli mogli su nas bas poniziti. Hvala im sto nisu.

Trebao je igrati Žuka!!!!
Diara je bio sasvim solidan kao i Moreira ,Gavran i Ljajic.
Ostali su totalno podbacili....
 
Учлањен(а)
29.06.2008
Порука
14.794
Reaction score
55.861
Локација
Ja sam ceo život s tobom...
Magnifico али Шахтјор није средња класа...

To ne znači da mi ne možemo da se nosimo sa njima,nosili smo se sa cska ,zar ne?
A i ispade sad da su oni toliki bauci,a u ligi šampiona nisu ni grupu prolazili,ne sporim naravno osvajanje kupa uefa,ali nisu oni neki evropski krem,pa da možemo da kažemo razbijali su nam odbranu svakih 3 minuta,nije stvar u rezultatu,stvar je sa kojom su oni lakoćom prbijali našu odbranu...
 

joca kkp pfc

Grobar
Учлањен(а)
24.06.2008
Порука
805
Reaction score
14
Локација
Knjazevac/BG
Ja mislim da ovaj tim ima sve osim iskustva koje se dobija igranjem jakih utakmica.Jednostavno nam fali iskustvo, pogotovo u sredini.Ma koliko vi mrzeli Fejsu ,ja mislim da jedino on od ovih mladjih vredi i da jedino on moze da napravi nesto u karijeri.Ja jedino kod njega vidim pomak u igri.Nije smak sveta izgubiti od Sahtjora koji je prosle godine jedini tim koji je pobedio Barsu ako se ne varam.Garantujem da cemo pobediti Briz na gostovanju.
 

grobar032

Grobarčina
Учлањен(а)
27.02.2007
Порука
5.110
Reaction score
554
Локација
Humska 1
Стварно не желим да се сад нешто расправљамо око овога, али многе чињенице говоре у прилог томе да они можда нису крем али теже томе! Према најновијој ранг листи дал УЕФА-е или тако нешто они су 15. испред многих великана, као што су ЦСКА и Зенит, Спортинг,Хамбургер, Бенфика, Јувентус, Шалке, Валенсија, Јувентус, Фенербахче... (ово је са званичног сајта). Такође код њих се из године у годину улаже, видиш и сам праве стадион, напредују, циљ им је поновно освајање УЕФА! Док ми у доброј мери стагнирамо! Они можда немају имена али имају играче од по 20 милиона! Када ћемо ми то имати? И то сасвим добро укомпоноване играче! Е када све то погледаш можда је сад мало јасније зашто они тако олако пробијају нашу одбрану, и зашто ће у најскорије време и постати сам крем фудбала! Е сад наравно да доста тога има и до нас! Али веруј ми знаш ли какве играче ми морамо да имамо да би им се равноправно супротставили! Имало је доста грешака код нас, али и да смо их исправили не би могли да направимо неко чудо тамо! А то да не направимо ни једну, а то је немогуће! И ма колико ми мислили да смо ово или оно да можемо да се носимо или не, не можемо или тренутно не можемо! Носили смо се са ЦСКА, на нашем стадиону, преостаје меч са Шахтјором код нас! Али од тада је прошло 4-5 година и неке ствари су се много промениле! То је фудбал, а чини ми се да је неко рекао јуче да је власнику Шахтјора богатсво процењено на 411 дал рече билиона долара, но нек је и милијарди па и милиона опет је то за нас само сан!
 

Woodchuck

Grobarčina
Учлањен(а)
25.06.2009
Порука
2.479
Reaction score
686
To ne znači da mi ne možemo da se nosimo sa njima,nosili smo se sa cska ,zar ne?
A i ispade sad da su oni toliki bauci,a u ligi šampiona nisu ni grupu prolazili,ne sporim naravno osvajanje kupa uefa,ali nisu oni neki evropski krem,pa da možemo da kažemo razbijali su nam odbranu svakih 3 minuta,nije stvar u rezultatu,stvar je sa kojom su oni lakoćom prbijali našu odbranu...

To su bila neka mnogo bolja vremena pre rasprodaje klinaca svake godine.... Samo pogledaj da li je iko ostao jos u ekipi od tada ? :) Od naseg ulaska u LS i prezimljavanja u Evropi rasprodavanjem talenata ispod cene dosli smo do margine cak i balkanskog kvaliteta... Neka nikoga ne zavaravaju dve duple krune jer je kompletan srbijanski fudbal srozan... Od tada su otisli jedan Vukcevic , Jovetic , Obradovic, Juca , Rukavina , Smiljanic , Tosic, Emeghara,Sulejmani, Gulan i jos mnogo njih i to ispod cene... Raspali Hajduk proda coveka za preko 10 miliona a nije ni reprezentativac Hrvatske a Obradovica daju za 3.5...:banghead Ne moze se tako poslovati i ocekivati rezultat. Da ne spominjem igrace poput Skuletica ili Radovanovica koji su otisli u inostranstvo onako bez neke pompe i bez igranja u prvom timu... A posle kukaju nema para:pop
 

TheGreatOne

Banned
Учлањен(а)
04.11.2006
Порука
53
Reaction score
0
Sahtjor jeste solidna evropska ekipa, ali su juce izgledali onoliko dobro iz jednog razloga: igrali su protiv nas! Nas svaki tim koji je po kadru jaci od nas totalno oduva, a mi one koji su REALNO slabiji od nas po kadru ili dizemo u nebesa (APOEL) ili pljujemo jer igraju bunker (Jelenko liga). Normalno, igrom slucaja se desi da i mi nekad nekoga dobro odvalimo, ali je to sve redje i redje. Sahtjor jeste po ulaganjima daleeeeko ispred nas, ali je to ekipa koja sigurno ne pripada prvoj klasi evrope, a verovatno ni drugoj pa da onoliko dominiraju. Ljudi ko da nisu hteli da nas petardiraju, a i onaj 'lob' sto dadose i tu su realno uradili sve samo da nam ne daju gol...ali dzaba.
Elem, oni su igrali fudbal...retko kad individualne akcije, dodavanja na tacnu, odlicna primanja lopte, otvaranje, itd...Mi smo imali svoje sanse (diarino lobovanje tribine glavom na 0:0) i iskreno mislim da Sahtjor nije toliko jak nazad. Mozda je onaj presing pred kraj i recept za utakmicu u BGu. Udariti presing, pa kud puklo da puklo. Naravno, ni toga ne bi bilo da Dr. Mo nije resio da sam trgne celu ekipu svojom jurnjavom za loptom. I koliko god mi pljuvali Tomica ili Adema ili Fejsu, mislim da je Fejsa, Moreira, Tomic, Adem, Kleo, Diara najbolje sto imamo na tim delovima terena i treba to forsirati...
 
Учлањен(а)
29.06.2008
Порука
14.794
Reaction score
55.861
Локација
Ja sam ceo život s tobom...
@grobar032 u principu se slažem ja sa tobom,samo mislim da ne treba da se tako lako mirimo sa porazima :ziveli
@woodchuck kakva druga vremena,u princip isti su ljudi na vlasti bili sad se i manje igrača prodaje nego tad,tad su nam igrali boja,radonjić,radović nije stvar u tome,nešto je drugo po sredi...
Elem neću više da ulazim u raspravu,jer ništa novo ne možemo reći,šta je bilo bilo je treba se okrenuti brižu i da probamo da zabeležimo prve bodove...
 

TheGreatOne

Banned
Учлањен(а)
04.11.2006
Порука
53
Reaction score
0
@grobar032
Ma najgore je to sto da smo mi malo ozbiljniji klub i da znamo kako se posluje, i mi bi sad imali nekoliko igraca koji vrede oko 5-10 miliona...Naravno, toliko ih mi sami ne bismo platili, ali smo takve talente prodali u zadnje 2-3 godine za SITNE pare da je to tragicno. Gomila ekipa u Evropi trosi pare jer nemaju talente kakvih ima u nasoj zemlji ili ako ih ima oko njih se otima dosta vise klubova u startu. Kod nas su to u principu samo dva kluba...I ne kazem ja da su ove godine u Partizanu bili Jovetic, Rukavina, Tosic, Obradovic, Gulan, Sulejmani, itd da bi mi igrali LS, ali bi SIGURNO bili klub koji bi svi morali da cene, a da ne pricamo o tome za koliko bi se ti igraci prodali...I da se ponovim, price 'klub zivi od prodaje' mene vise ne interesuju jer NIKO ziv nema uvid u knjige. Na kraju krajeva, klub moze da zivi i od sponzora i od uspeha u Evropi, ali za to sve je prvo potrebno SACUVATI igrace...Prvo skoci, onda reci hop...
 

Firestarter

Grobarčina
Учлањен(а)
28.05.2008
Порука
1.676
Reaction score
72
E ovako posto sam jedan od onih koji je sirio ,ispostavilo se neoprvadan optimizzam,cisto da se pojavim ovde i kazem ..pucajte braco!:D

Ali u nekoliko stvari sam govorio i pred utakmicu .Petrovic Raca nije smeo da pocinje i da igra ovu utakmicu!Decko je potpuno van forme u svakom smislu,opet se okrece kao oklopni transporter na sredini terena ,nesto mrsi,izgubi loptu i mi u roku od 4 sekunde primamo gol.Lose se krece i lose pokriva prostor.Promjena na golu nije donijela nista dobro.Decko zvani Aca Radosavljevic ima ogromnu i neshvatljivu tremu,to se dalo primjetiti i protiv Indjije,mogu da zamislim kako je bili juce .Doduse ,on jeste bio jedan od boljih ,sto samo po sebi govori o nasoj igri.Njegova ispucavanja lopte:pop.Nama ocigledno fali i o tome se ovde pricalo iskusan vezni igrac,sto ga nema pitanje za upravu i Tomica.Sredina terena,kljucni dio tima nam je neiskusan.Zadnji vezni je neuralgicna tacka ove ekipe.Fejsa dobro odradjuje defanzivu,ali njegova igra naprijed je ocaj.Petrovic trenutno ni jedno ni drugo.Igrali smo previse povuceno.Moguce da je na igru( ustvari jese sigurno ) iu poslednjih deset minuta uticalo opustanje sahtjora,ali se vidjelo,cim smo prisli blize igracu,zaigrali presing,da je to bolje izgledalo.U vecem djelu utakmice su ih pustali da vezu i da rade sta hoce i cekali na 20-30 metra od gola.Mi tako ne znamo da igramo i nemam pojma da li ce neki nas trener vise to da shvati.Mozda ni za presing nemamo snage nego za deset minuta ,pa se opredjelio da cuvamo snagu i da njima potpuno prepustimo inicijativu.ali,opet kazem mi ocigledno ne znamo tako da igramo,jer brzo pada koncentarcija u odbrani i primamo golove kao kadetska ekipa.:bangheadTaktika je bila ocigledno potpunom promasena.
Razlika u kvalitetu jeste dosta u njihovu korist,ali realno mi smo izgubili toliko lopti i toliko im predali u noge da moze da se kaze da smo sami sebi davali golove.Nevjerovatno koliko je ova ekipa uplasena i smrznuta kada igra u evropi,ne znam sta se desava.Kljucni problem je sto oni nemaju samopouzdanje,od toga sve polazi.ne mogu ja da vjerujem vise u njih nego oni sami u sebe.Ako oni nemaju muda i snage,sve nase price su uzaludne.Nismo smeli da izgubimo sa 4:1,to je bruka za Partizan i to se mora reci.Mozemo da izgubimo od bolje ekipe,ali ne smije da se gubi dostojanstvo.Zato je jedino dobro sto nisu dozvolili da bude jos gore nego izasli i dali gol.Pitanje je sta bi bilo da smo tako igrali bar 45 minuta.Mozda bi dobili jos koji gol,ali sumnjam.Mora da se igra hrabrije.Jedini u evropi mi nesto jajajrimo i plasimo se pa tako i prolazimo_Ovako Partizan nikad nije igrao od kako ja pretim,ziheraski ,cekajuci greske protivnika.
 

raky_b

Banned
Учлањен(а)
29.11.2006
Порука
400
Reaction score
5
Локација
Tenja ,selo Tenja istoriju menja
Sahtjor jeste solidna evropska ekipa, ali su juce izgledali onoliko dobro iz jednog razloga: igrali su protiv nas! Nas svaki tim koji je po kadru jaci od nas totalno oduva, a mi one koji su REALNO slabiji od nas po kadru ili dizemo u nebesa (APOEL) ili pljujemo jer igraju bunker (Jelenko liga). Normalno, igrom slucaja se desi da i mi nekad nekoga dobro odvalimo, ali je to sve redje i redje. Sahtjor jeste po ulaganjima daleeeeko ispred nas, ali je to ekipa koja sigurno ne pripada prvoj klasi evrope, a verovatno ni drugoj pa da onoliko dominiraju. Ljudi ko da nisu hteli da nas petardiraju, a i onaj 'lob' sto dadose i tu su realno uradili sve samo da nam ne daju gol...ali dzaba.
nije to bio nas presing,nego su oni povukli rucnu...
nas covek im rekao,da nije lepo njegov bivsi klub da gaze kako hoce.
e sad sta sam primetio u ovom postu,ali i u jos nekoliko postova prije....svi pisu kako sahtjor ulaze milione,a kao niju u vrhu svetskog fudbala.
ljudi moji...ja vas pitam a gde je onda!?
oni su puuuno vece ime nego mi i napravili su uno vise nego mi...dakle nemojte ih podcenjivati samo jer su iz ukraine a ne iz spanije ili engleske.
svaki francuski,njemacki ili talijanski tim ovaj sahtjar bi zgazio kao i nas....doduse malo vise bi se morali truditi.
kazete ne pripadaju prvoj pa ni drugoj klasi....onda se ja pitam koliko se vi razumete u fudbal.
da oni imaju u svojoj ligi kojejg protivnika vise,cisto za odrzavanje forme....gazili bi sve po evropi.

ali nebitno sad to,mnogi od vas bi da i mi mozemo tako tuci novac...100 miliona za jedan tim.
i eto,ljudi su utukli toliki novac,pa vi opet tvrdite da ne valjaju,da nisu nista...ista prica bi bila i sa partizanom. da imamo tim vredan milijardu evra,opet bi neki rekli ne valjamo.
a da njihov vlasnik,"gazda" ne baca svoje pare...iako je svestan da ih nece dobiti nazad,ali ih bar tako "pere",da ovise o sponzorima i rezultatima u evropi,ukrajinci ne bi bili nista boilji od nas.
zato kad vidim takve primere,sam siguran da ni posle privatizacije nama nece biti bolje...jer ko ima tolike pare da u srbiji mora da ih pere!?
 
Последња измена:

Asterix

Početnik
Учлањен(а)
17.06.2008
Порука
82
Reaction score
1
Samo da vas podsetim na jedno, koliko je Raća placen... Da ne ispadne da ga branim, i da pocnete da me napadate sad, ali on je tih 100k za koliko je kupljen odavno isplatio... Znam da mu ove sezone ne ide, i vidim da ga neki menadzeri guraju, ali eto samo da vam skrenem paznju na taj jedan detalj...
 

Firestarter

Grobarčina
Учлањен(а)
28.05.2008
Порука
1.676
Reaction score
72
raca moze da bude igrac,ali je trenutno van forme totalno i Stevanovic ne bi trebalo da siluje i da ga drzi u igri kad vidi da mu ne ide.Toliko tvrdoglavo drzanje jednog tima i jedne formacije mi ne ide u glavu.Opet kazem,Sahtjor je ocigledno u ovom trenutku bolij tim i to dosta od nas,ali nije se smelo ovako izgubiti...
@raky b
nije stvar u tome ..slazzem se da su oni spustili gas...ali ono u poslednjih deset minuta treba da nam bude model kako da igramo prvenstveno u domacem prvenstvu,a i u Evropi.Ne mora da bude visok presing,ali mora da se stoji uz igraca,striktna markacija ,da im se ne da da disu,da se dobro pomuce da dodju do naseg gola,ali kazem,pitanje je da li je ovaj tim izuzev par pojedinaca kao sto su Fejsa i Moreira fizicki sposoban za takvu igru za puno trcanja i agresije.trenutno to samo kod njih vidim i mozda kod Krstajica koji ima 36 godina ,ali se vidi da je igrao u Bundesligi i u ozbiljnim ekipama.
Sahtjor je izuzetno jaka ekipa,ne pripada top klasi tipa Real,mancester,..ali je odmah iza takve klase klubova,ali i pored toga smo morali sa vise hrabrostri da igramo,to je cinjenica i ne zelim da slusam alibije tipa ovo je nas limit.Nije,odigrali smo ocajno i pomogli im da nas bez velikog napora dobiju sa tri razlike.
 

TheGreatOne

Banned
Учлањен(а)
04.11.2006
Порука
53
Reaction score
0
@raky_b
Nisu ekipa prve klase jer nikad nisu prezimeli u ligi sampiona (bar kolko se ja secam nisu)...Mislim da to samo po sebi govori dovoljno i da nema razloga dalje se raspravljati o tome. Moze neko da mi prica o milionima i milijardama, ali je malo smesno izjaviti da je sahtjor najvisa klasa evropskog fudbala. Isto smo se tako prosle godine lagali da je Fener ne znam ni ja sta zbog tih SILNIH para, a otresose ih svi ko sline i u LS i u njihovom prvenstvu.
 

Zemunelo

Grobar
Учлањен(а)
17.04.2008
Порука
755
Reaction score
26
Локација
Zemunelo
Prosao i taj Sahtjor.
I mi ko bosi po trnju. Jos nam i rezultat nije toliko los koliko je mogao da bude.
Moglo je lako biti onih 6 komada sto su neki spominjali.

Rekao sam da sve zavisi od nas i bio sam upravu. Mi smo im se naguzili da bolje nisu mogli dobiti.
Nasi igraci su se toliko uplasili (vecina,ne svi) da su pitali vec pre tekme koliko zelite da nam date golova.

Umesto agresivne igre kad se vec odlucilo da se brani gol sa vecinom u ili ispred kaznenog videli smo mlaku igru u odbrani bez agresije i daleko od igraca koga treba cuvati.
Cast izuzecima.

Moje vidjenje kako su igraci odigrali i sta je trener uradio:

Radosavljevic je bio jedan od losijih pojedinaca i toliko nesiguran da je na kraju ispalo dobro da izgubimo samo 4-1. Cudno je da je u par navrata pokazao da ume da istrci na loptu i imao je i par uspesnih intervencija ali nazalost sve pokvario sa nekoliko losih a bar kod dve je kriv i za golove.
Ocigledno velika greska trenera ali posto je i Mladen u losoj formi tesko da bi bilo drugacije i svi bi rekli sto nije stavio Radosavljevica.

Gavrancic, Djordjevic nisu bili losi.

Krstajic je po meni jedno od najvecih razocarenja sinoc i mnogo sam razocaran njegovom igrom. Mnogo ga volim i cenim kao igraca ali sinoc je igrao kao pickica (bez zelje da ga vredjam, samo opisujem njegovu igru a za igru se moze reci tako nesto).
Toliko se sakrivao i toliko je bio daleko od svog igraca da je to bilo tuzno. Verovatno je uvideo i sam da nema brzinu da cuva Srnu i Brazilce koji su se ubacivali tu ali upada u oci koliko se plasio da ostane 1 na 1 sa nekim od njih i izgleda vise razmisljao o svom renomeu (da ga ne bi neko navozao u driblingu) nego o tome kako da zatvori svoju stranu.
Bio je konstantno bar 5m daleko od svog igraca :banghead
Cujem da je izjavio "da je bolje da ne izlazimo ovakvi u Evropu i da nije dovoljno samo igrati vec i pokazati nesto".
On prvi nije pokazao apsolutno nista i kad je vec prihvatio da igra na poziciji beka onda je trebalo da odigra muski i napravi bar 5-6 faulova i dobije ako treba i crveni karton ali ne da igra ovako ko juce. Ili da kaze ne mogu na tu poziciju. Tuga

Stevanovic, kakva suprotnost od Krleta, namerno ga stavljam odmah posle, jer ovaj igrac je jedan od najneiskusnijih koji ima mozda 5-6 utakmica u prvom timu i do juce su mu se tresle noge kad je izlazio na teren a sada je bio jedan od najboljih.
Agresivan, uvek uz svog igraca da mu dise za vrat, pozrtvovan, uspeo je i da ode napred i na kraju i da asistira kod gola. Zatvorio je vecinu napada po toj strani i imao samo jednu gresku na pocetku kad nije dobro skocio da izbije loptu glavom ali to je proslo bez gola. Svaka cast, da nam je samo i leva strana odigrala ovako.

Petrovic, jos jedan promasaj na ovoj utakmici (ali gle cuda i cele sezone). Nas najgori igrac ruku pod ruku sa Krletom. Nista nije uradio kako treba i stalno je kasnio (nek neko ko je bolje video kaze dal je i onaj 4 gol njegov?). Nije sto je gresio pa i sto je pogresio kod onog drugog gola ali taj momenat kad on 5-6 sekundi drzi loptu a onda kad je gubi stoji i gleda belo kako nam daju gol u dva poteza, to je nesto najgore za mene.
Bez agresije, bez dobrih dodavanja, uz stalno kasnjenje za igracem. Tuga.

Fejsa, opet suprotno Petrovicu a na istoj poziciji, Fejsa je sinoc bio jedan od najboljih igraca. Borben, sa dovoljno snage da izdrzi duel i zadrzi loptu, uzeo mnogo lopti, nekoliko dobro predao ali i gresio kod dodavanja po meni najvise jer su se krili ostali igraci da slucajno ne prime i oni neku loptu.
Naj utisak za Fejsu je kad je u jednom momentu izdriblan i ispao a protivnik ispred kazenog u opasnoj situaciji a on se kao metak vraca i pokriva prostor ponovo.
Podsetio me na Duljaja koga smo gledali kasnije ali ne u nasoj ekipi :cry:

Lomic, treci najgori nas igrac na terenu (treba uvesti novo pravilo da glasamo za najgoreg igraca). Lomic je toliko van forme da je prosto neverovatno da struka (ako je i imamo u klubu) to ne vidi.
Na svakoj tekmi on pogresi par puta a ne retko kardinalno. Tako je bilo i sinoc i ne mogu da verujem da jedan odbrambeni igrac moze da ima toliko losu reakciju da mu se lopta koja dolazi odbije onako od cevanice a da on ni ne trepne. Kao da nije ni gledao loptu vec taj prelepi stadion.
Osim greske bio je ocajan na terenu i nije nista umeo da uradi.
Niti je odigrao napred nesto, niti se vratio i pokrio stranu koju gle cuda drzao je sa Krletom. Ne retko jedan ili dvojca igraca su ih kao neke petlice navozali po toj strani.
U jednom momentu gledam kako se Lomic okrece oko svoje ose u srcu naseg kaznenog dok pokusava da bar pogledom isprati njihovu sansu koju su srecom promasili.
Od njegovih cuvenih centarsuteva ne videsmo nista, ispravite me ako gresim. Jednostavno nije vezni igrac. Tuga

Doktor Moreira, jedan od nasih boljih igraca ali to nije nista novo. Podelio je nekoliko lopti u situacijama kada je mogao i stvorio neke sanse ili polusanse.

Ilic, nas tenk koji je u formi i najbolji u dosadasnjem delu sezone je sinoc odigrao slabo. Poceo dobro ali kada igrac ne dobije loptu bar 30 min onda cesto dolazi do pada. Brana je bas takav, mora da dobija lopte cesto.
I nije istina da je bolji kao dzoker vec da jednostavno mora imati loptu sto cesce.
Ovako pao je u igri ali to i treba ocekivati jer njegova forma je visoka jos od pripremnih utakmica a svi znaju da forma ne moze previse dugo da bude na vrhunskom nivou vec mora da opadne.

Dijara je dobro igrao prvo poluvreme ali on je igrac koji se brzo istrosi i takodje koji mora dobijati vise lopti tako da je drugo poluvreme odigrao lose. Verovatno izgubio motiv posle 2-0.

Ljajic jednostavno po mom misljenju nikada nece postati igrac. Zna on sa loptom, ima i tehniku, sut, dribling, primanje itd i zna to bolje od mnogih ali jednostavno nema ono "nesto" da postane igrac. Jos jedan u nizu vecitih talenata koji to i ostaju pa se na kraju kaze za njih "a mogao je biti igracina".
Hvala o veliki Fergusone sto se toliko prevari i dade tolike novce za ovo dete i nek ti je sa srecom a trebace ti da objasnis zasto si ga skupo platio.
Ako je placena njegova igra sinoc, odlicno, hvala im i na tome.

Tomic je pokazao da klupa leci bubice i dobro odigrao. Nista specijalno ali dovoljno dobro da mi se cini da je ipak veliki napredak u odnosu na neke njegove ranije igre. Klupa je iz raja izasla :D

Kleo dobar ali treba od pocetka da igra.


i na kraju trener:

Plavi je kopija el grande-a kako po stilu tako i po igracima koje stavlja u tim i po tome na koje ih pozicije stavlja.
Takodje je kopija po tome kako uspeva da stavi igraca koji nije u formi i koji igra na pogresnoj poziciji.
Nije mu bilo dosta sto je bio pomocnik Jokanu i gledao kako se to ne radi pa je i on resio da pokaze kako se to ne radi.

I posle Jokana Jokan, i opet igraci koji moraju da igraju i koji se guraju pa makar i na gol ako vec nema mesta u timu.
I opet bez agresivnosti i opet mora da menja zbog svoje lose procene pola tima ali jbg ima samo 3 izmene.
Ni on nema autoritet jer se vidi da mu bar 9 ako ne i 10 igraca (jedino Brana ne mora) mora zapoceti utakmicu u prvom timu.

Taktika tu nije bila mnogo bitna, trebalo je ekipu pripremiti psiholoski da se ne naguzi a on uradio upravo suprotno.
Mislim da se neke tekme na livadi ispred moje zgrade igraju sa vecim zarom i zeljom za pobedom. Doduse imali su Ukrajinci zelju za pobedom, mi nismo.

Plavi je kriv za takav pristup jer on je covek koji treba da vodi ekipu i da im prenese svoju zelju za pobedom i svoje zamisli kako do nje doci.

Ipak da ne bude samo kritika jedno se mora reci, imali smo mnogo vise akcija nego ranije i mnogo je manje isla lopta nazad (osim Race koji idalje vraca samo nazad) a imali smo i mnogo vise suteva nego ranije.



Kada ce jednom da igraju najbolji i najspremniji u nasem timu???
I sta je trazio Lomic na veznom, Krle na beku i Raca u timu???



Vreme je da jednu Evropsku odigramo sa malo vise mudonja u timu
 
Статус
Затворена за писање одговора.
Top