Partizan.net - Forum navijača Partizana

Dobrodošli na najveći i najstariji Forum Navijača Partizana!

Nekoliko desetina hiljada ljudi prati i podržava naš rad. Zaprati nas na socijalnim mrežama za najnovije informacije o Partizanu ili se pridruži hiljadama članova u diskusijama na našem Forumu

Važno: Registracije za nove članove su trenutno zatvorene. Ukoliko svejedno želite da nam se pridružite, pošaljite E-mail Uredništvu koje će Vas uputiti u proceduru. Kontak informacije možete pronaći na partizan.net

Napred Partizan!

Liga konferencija 2021/22.

Статус
Затворена за писање одговора.

Dzodzi

Grobar
Учлањен(а)
09.06.2012
Порука
415
Reaction score
980
Nisu pritiskali jer su ovi beži i spremniji. I ništa više od toga.

Gledao sam prenos na strimu bez komentatora i sve se čulo sa terena. U drugom poluvremenu kad je S. Klara kretala u napad od stopera, Stanojević je nekoliko puta vikao igračima: "Izađi, izađi, pomeri se za jedno mesto! I oni jadni trče i pokušavaju presing ali ih ovi ladno izigraju, i onda naši odustanu. Pa i Stanoje prestane da viče....

Realno najžalije id svega što smo izgubili od seljačke provincijske ekipe koju je došlo da gleda 300 ljudi. Ne valja, mora puno bolje.
 

tobacco

Grobarčina
Учлањен(а)
02.12.2012
Порука
2.569
Reaction score
8.009
Skauting podrazumeva razgranatu mrežu saradnika koje držiš na platnom spisku, uglavnom lokalaca koji gledaju svoje lige. On nađe zanimljivog igrača, javlja sportskom sektoru i onda sportski direktor i trener idu nekoliko puta da ga gledaju uživo. A to sve košta novca. Naši slepci nemaju da odvedu ekipu na evropsku utakmicu, o čemu mi pričamo.
 

Goran Tomić

Kralj fanzina
Учлањен(а)
07.12.2011
Порука
11.818
Reaction score
29.844
Локација
Beograd
Nisu pritiskali jer su ovi beži i spremniji. I ništa više od toga.

Gledao sam prenos na strimu bez komentatora i sve se čulo sa terena. U drugom poluvremenu kad je S. Klara kretala u napad od stopera, Stanojević je nekoliko puta vikao igračima: "Izađi, izađi, pomeri se za jedno mesto! I oni jadni trče i pokušavaju presing ali ih ovi ladno izigraju, i onda naši odustanu. Pa i Stanoje prestane da viče....

Realno najžalije id svega što smo izgubili od seljačke provincijske ekipe koju je došlo da gleda 300 ljudi. Ne valja, mora puno bolje.
Нажалост, фудбал је такав спорт где је итакако пожељно да си бржи и спретнији...


И врло је депримирајуће кад ,,налетиш,, на противника кога не можеш ни да стигнеш ни да ухватиш...
Хоћеш, улажеш максимум, цркаваш...а оно ништа...

Није да ови наши нешто неће...хоће они...ал' не могу...
Свако има свој максимум, свој ниво, своју класу, своју лигу...

Гледао сам како мој тим из бетон лиге не може да развије игру кад за Куп извуче противника који је три ранга изнад нашег, како Телеоптик добија батине кад из Треће уђе у Другу лигу, како Партизан не може да трчи равноправно са Санта Кларом...
Тако му то дође...
,,Дизање класе,, је дуготрајан процес, још од тога како се (не )ради са млађим категоријама, од тога какав је ниво домаћих такмичења, колико јаких противника и утакмица имаш годишње (недељно!), од тога како и зашто селектираш тим, итд...

Касно је кад изађеш на утакмицу, па тек онда кажеш, еј, па ови брже трче од нас!
Па трче, и? Шта ћемо сад? Сад можеш само да их гледаш како ти беже...
А шта друго да му урадиш?

Узгред, јел пробао неко од вас да стигне зеца, пса, овцу, пиле?
Тешко, а?


У четвртак ,,Клара,, а у недељу ,,Колубара,, и онда ћете видети како играчи Партизана одједном постају брзи, моћни и вицкасти...
А то су вам исти ти неки играчи од четвртка...
Нису они у четвртак били Кларк Кент а у недељу Супермен, него је фудбал у Србији на нижем нивоу развоја од оног у Европи...

И биће Супермен и Спајдермен у Лазаревцу само ако се не буду зајебавали и буду уложили максималан труд...
Нема у фудбалу нечег ,,офрље,,и ,,лако ћемо,,...
 

Mikula990

Grobar
Учлањен(а)
30.08.2019
Порука
304
Reaction score
1.303
Локација
Pancevo
Je l se oporavlja Zdjelar do revanasa?
Ako ne srcka ce da me strefi.
 

macan666

Početnik
Учлањен(а)
02.12.2012
Порука
181
Reaction score
228
Kakav defetizam posle jednog poraza. U jbt, sa skrpljenim timom gde je još par igrača rovito, par nespremo, a izgubili smo od ekipe iz Portugala. Oni nemači pojma, a naš najbolji napadač, koga niko ne osporava, nikad nije dobacio do te prve Portugalske lige. U kojim vi vlažnim slovima živite. Najgore od svega je što ćemo da ih pojedemo ovde, ali opet posle toga mala euforija pa posle prvog kiksa opet pljuvačina. Nadam se da je AS prestao da čita ovaj forum. Cela bre igra nam se bazirala na Joviću i Pantiću u napadu a Zdjelar je srce ove ekipe. Prolaz protiv Sočija, realno za klasu jače ekipe od nas, nas je uništio fizički.
 

Dino

Grobarčina
Учлањен(а)
09.04.2010
Порука
1.560
Reaction score
11.107
Ta prica o defetizmu je odavno izlizana.
Prica se svake godine. Prosle godine je bilo "hajde sta kukate, bitno da smo prosli Sfintul i RFS, cim neko odluci da igra fudbal sa nama pojescemo ga".

Ako ce nama igra da se bazira na detetu i Panticu (ja sam ocigledno preskocio njegov fudbalski uspon do stuba nase igre, a stub je bio u Cukarickom, na vise nacina), onda do kurca, evo slazem se da je nivo jebenog klubica iz jebenog okeana sa grbom Benfike i stadionom Spartaka iz Subotice za nas nedostizan samo zato sto oni igraju renomiranu Portuglasku ligu.

Trener sa avatara je vec skupio kredite pobedom protiv za klasu jace ekipe od nas i sad ima luksuz da ispadne od Santa Klare u kvazimodo kupu.

Moj vlazni san je da uprava plati pristojnog igraca, kojeg je gledao neko sem Pukovnika, Vazure i Faljija.
 

diego_armando

Grobarčina
Учлањен(а)
30.08.2008
Порука
6.326
Reaction score
4.004
Локација
Kobasicarija "Venac".
Jel karlos vec otisao ili ce igrati oprostajnu protiv nas? Kako god, ne verujem dok ne podigne sveti al sababov sal:D
Od pocetka sezone mi igramo korektno ili odlicno. Izuzetak je ova woolfojebina posred velike bare. Nadigrali su nas, ali ipak se nadam prolasku. Vidim da vaze za slabu gostujucu ekipu, koja nema iskustvo igranja ovakvih utakmica. Naravno, mnogo toga ce zaviditi da li ce neki igraci izaci iz povreda, i koliko ce biti u stanju da pruze. Nisam stoprocentni optimista, i vidim da napaljenoscu i brzim golom mozemo puno toga napraviti. A eto, secam se portimonensea i radio prenosa iz portugala…

kako god, fina prilika da se pozdravi firer
 

PFChampion

Grobarčina
Учлањен(а)
11.04.2010
Порука
8.897
Reaction score
13.763
Skauting podrazumeva razgranatu mrežu saradnika koje držiš na platnom spisku, uglavnom lokalaca koji gledaju svoje lige. On nađe zanimljivog igrača, javlja sportskom sektoru i onda sportski direktor i trener idu nekoliko puta da ga gledaju uživo. A to sve košta novca. Naši slepci nemaju da odvedu ekipu na evropsku utakmicu, o čemu mi pričamo.
Све то стоји али нисмо ми (у овом моменту) клуб са највећим амбицијама па да нам буде тешко да склопимо добар тим. Прелазни рок кад су доведени Асано и Садик је итекако показао да је наш скаутинг тим довољно способан да испуни неке минималне амбиције клуба али проблем очигледно настаје при одабиру играча, а не при праћењу играча. Наше тренутне амбиције треба да буду - редовно играње групних фаза евро такмичења сваке године и конкурентна улога у њима (макар и не прошли у нокаут фазу) и за тако нешто није потребан неки велики новац да се оформи јак скаутинг тим (мислим да већ имамо довољно добар скаутиннг за то) који ће да формира селекцију која може да испуни те амбиције. Прошлог лета смо имали све услове да ове амбиције остваримо и да не стрепимо за улазак у групну фазу ни једног момента - што је прва фаза у уздизању клуба.
Кад ово постигнемо онда прелазимо на другу фазу - оформити ти који може да презими у Европи.
Кад и то постигнемо идемо на трећу фазу - оформити тим који може да буде конкурентан у нокаут фази.
А кад и то постигнемо онда идемо до коначног циља коју клуб ове величине треба да има - оформити тим који може да освоји европско такмичење.
Ова последња фаза је и најтежа за то је потребно више од деценију-две здравог рада али прве три фазе су достижне и уз здраво вођење клуба прву фазу можемо да одрадимо за макс 1-2 сезоне, другу за макс 5 година, а трећу за макс 8-10 година. За период од највише 10 година овај клуб уз право руководство може да експлодира на европској сцени.

Имамо јаку омладинску школу, велике таленте у њој - то је изузетна основа и привилегија врло мало клубова у Европи. Имамо изузетан тренинг центар којим не могу да се похвале ни далеко богатији клубови од нас.
Тим талентима треба придодати најбоље играче које можемо да доведемо (препознамо на време) из нашег региона (Србија, ЦГ, РС).
Ограничење броја странаца је проблем али итекако смо способни да за поднољшив новац доведемо странце који праве битну разлику на терену.
Из ова три "бубња" ми треба да извлачимо најбоље могуће кандидате тј. да наше таленте, домаће таленте и странце склопимо у једну целину, а за то је потребан слободан скаутинг и здраво руководство које ће дугорочно да планира и да омогући спортском сектору континуитет, а не да распродају све одмах и да преживљавамо од трансфера из сезоне у сезону већ да се нађу и други приходи који ће стопирају ту распродају најбољих играча јер само задржавањем најбољих играча клуб може да расте.
 
Последња измена:

-Sale-

Grobar
Учлањен(а)
01.06.2011
Порука
693
Reaction score
1.951
Jako je tesko bilo gledati utakmicu u cetvrtak, ali isto tako verujem da je bilo tesko i igrati. Nezgodan protivnik, kome smo upali u zamku. Zaista nedopustivo lose postavljena utakmica, i lose odigrana od strane igraca.

Samo pukom srecom mi imamo odlican rezultat pred revans. Ovo je bio ozbiljan samar, i mozda nam je i trebao pred revans da se maksimalno pripremimo i nabrijemo. Da se od prvog minuta udje zestoko, bez ikakvih cekalica. I ne sumnjam da ce tako biti.

Verujem da cemo proci dalje. Protiv Socija smo tri puta stizali zaostatak, verujem da cemo i ovde. I to bi bilo idealno u prvom poluvremenu.

Jedno je sigurno, mi cemo biti bolji nego tamo. I bice sigurno skroz drugacija utakmica.

Moj tim za revans:
Pop, Obradovic, Vujacic, Sanicanin, Zivkovic, Zdjelar, Jojic, Jovic, Suma, Markovic, Rikardo
 

Goran Tomić

Kralj fanzina
Учлањен(а)
07.12.2011
Порука
11.818
Reaction score
29.844
Локација
Beograd
Mislim da nije problem naći kvalitetne igrače sa strane nego to gde će onda da igraju naša deca/povratnici.
Bez namere da ironišem, ali oni stvarno Partizan osećaju kao svoju kuću, i očekuju da im ta kuća da prostor, da ih primi kad nemaju gde drugde itd...
Pa je tu onda i pitanje menadžera, saradnje, kompromisa...
U Evropi nema milosti, kol'ko vrediš, tol'ko zarađuješ, a ako ne vrediš, ideš na ulicu...
Ovde milosti ima, i dogovora, i kompromisa, i čekanja, i opraštanja dugova...
Ali zato trpi kvalitet...
 

Detelinarac90

Louis Le Prince
Уредник
Учлањен(а)
17.07.2021
Порука
4.592
Reaction score
29.908
Локација
Novi Sad
@Vlad morao sam, jace je od mene bilo, sve nadimke koje je psiho udelio su rekli ali su taj preskocili :D necu vise :ziveli
 

nasa stvar

Grobarčina
Учлањен(а)
01.09.2019
Порука
1.121
Reaction score
2.498
Локација
JNA
Vidim da žele i Sumu da prodaju neće da idu ispod 500k.Kao ne igra, pa da ga prodamo dugujemo mu i mnogo plata.
Najbolje vi da odete, cela uprava, pa onda i trener koji ga ne pusta pošto zna da dribla, trči kontre a igraju oni koji ne znaju.
Bankrotiraćemo ako ne uđemo u grupnu fazu, za prodaju nemamo nikog, nude sami igrače, al je Suma najveći problem, izgleda ne želi da ide i tu nastaje haos.
Nadam se samo da nećete Zeki slučajno da produžavate, mada je sa vama sve moguće.
 

macan666

Početnik
Учлањен(а)
02.12.2012
Порука
181
Reaction score
228
Moj vlazni san je da uprava plati pristojnog igraca, kojeg je gledao neko sem Pukovnika, Vazure i Faljija.
A moj je da igra 11 igrača iz naše škole... Jbg, da nam se danas vrate Mitar i Jovetić pola foruma bi kukalo za Rikardom i Sumom.
Ostatak tvog posta ne bih komentarisao jer mislim da je sraman. Vrv bih popio ban.
 

kujblo70

Grobarčina
Учлањен(а)
24.07.2018
Порука
1.497
Reaction score
6.340
Локација
Blok 70
@Goran Tomić tako je!

kada je Mitchel Bergkamp stigao u Ajax na probu, a njegov otac veliki Dennis Bergkamp bio u zaduzen za selekciju igraca njegovih godina, po odstranjivanju rekao mu je: “Sine ja sam ti otac ceo zivot i za mene si najbolji, ali Ajax ce nadziveti i mene i tebe i tvoju decu, u Ajax idu samo najbolji za Ajax, ne za mene”
 

PFChampion

Grobarčina
Учлањен(а)
11.04.2010
Порука
8.897
Reaction score
13.763
А мој сан је да сваки играч буде плаћен на време. За почетак би било довољно да управа омогући да сваки играч буде плаћен на време и да не мора да опрашта ништа клубу, ни један бонус, да Партизан поред тога што је велики клуб постане и озбиљна фирма јер у данашњем фудбалу то је неопходно. То би био огроман помак, а остало би се средило већ у ходу....и недостаци у селекцији и све остало. Наравно, од ове управе очекивати тако нешто је бесмислено. Треба сачекати неку бољу будућност да би се нешто променило у овом правцу јер кад имаш уредно плаћен тим онда је било ком тренеру посао мноого олакшан. Није ово случај само од кад је ова управа ту ово се протеже годинама уназад. Требају нам други приходи, требају нам јачи спонзори треба нам нов начин финансијског функционисања....ово преживљавање од трансфера и чекање да нам легне неки проценат од продатих играча је албанска голгота, нема помака докле год је тако.
 
Последња измена:

BiP

Grobarčina
Учлањен(а)
11.05.2018
Порука
1.195
Reaction score
7.054
Локација
NbG
Kakav defetizam posle jednog poraza. U jbt, sa skrpljenim timom gde je još par igrača rovito, par nespremo, a izgubili smo od ekipe iz Portugala. Oni nemači pojma, a naš najbolji napadač, koga niko ne osporava, nikad nije dobacio do te prve Portugalske lige. U kojim vi vlažnim slovima živite. Najgore od svega je što ćemo da ih pojedemo ovde, ali opet posle toga mala euforija pa posle prvog kiksa opet pljuvačina. Nadam se da je AS prestao da čita ovaj forum. Cela bre igra nam se bazirala na Joviću i Pantiću u napadu a Zdjelar je srce ove ekipe. Prolaz protiv Sočija, realno za klasu jače ekipe od nas, nas je uništio fizički.
Skapirao sam da si branilac lika i dela AS kao da ti je rod najrodjeniji i da se aktiviras samo kad se isti pominje u negativnom kontekstu. To je skroz ok jer svako od nas ima pravo na svoje misljenje al mi nejasno zasto kazes "najgore od svega sto cemo da ih pojedemo ovde..." Ako mene pitas to bi bilo najbolje od svega, a pljuvaca kratkog pamcenja je uvek bilo i bice, pogotovo medju grobarijom. Prethodno kolo izglasaju Lazara za igraca utakmice, kovanje u zvezde i onda nedelju dana kasnije amater, vuce se po terenu, kolika mu je plata... Ja sam digao ruke i trudim se da me ne doticu takve stvari.
I da, ja bi voleo da AS cita ovaj forum, jer ako izuzmemo to pljuvanje imao bi stosta korisnog procitati jer fudbal se ipak igra zbog navijaca, a navijaci Partizana su itekako sportski pismeni.
 

Arsen Lupin

Grobar
Учлањен(а)
09.06.2017
Порука
303
Reaction score
210
Ukoliko ispadnemo i ne plasiramo se u LK stvarno ne vidim svrhu opstanka Stanojevica na klupi ( ne prizivam Savu da neko ne pomisli) ispadanje prosle godine od sarloa, izgubio finale kupa, sada da ne prodjemo u LK ( koje stvarno i jeste trecerazredno takmicenje) , mnogo ozbiljni kiksevi da bi se neko igrao sa imenom Partizana.
 
Статус
Затворена за писање одговора.
Top