Partizan.net - Forum navijača Partizana

Dobrodošli na najveći i najstariji Forum Navijača Partizana!

Nekoliko desetina hiljada ljudi prati i podržava naš rad. Zaprati nas na socijalnim mrežama za najnovije informacije o Partizanu ili se pridruži hiljadama članova u diskusijama na našem Forumu

Važno: Registracije za nove članove su trenutno zatvorene. Ukoliko svejedno želite da nam se pridružite, pošaljite E-mail Uredništvu koje će Vas uputiti u proceduru. Kontak informacije možete pronaći na partizan.net

Napred Partizan!

Liga konferencija 2021/22.

Статус
Затворена за писање одговора.

Amadeus

Grobar
Учлањен(а)
20.07.2021
Порука
655
Reaction score
1.540
Локација
Jug
Čvrsti su, ali oni meni tako liče na one divljake koje imamo obično svake pripreme.
 

kujblo70

Grobarčina
Учлањен(а)
24.07.2018
Порука
1.497
Reaction score
6.340
Локација
Blok 70
Mozete li da zamislite Popovica na golu protiv Sočija? Ok treba da prodjemo Stredu prvo...i proci cemo. Sad bas razmisljam kako ce lik da izgleda kad mu se stušti neki jebeni brazilac iz te kolonije stranaca...ne uliva mi poverenje, nadam se da se varam !
brate ne igra se fudbal ko penali nekad u MLS
stusti se napadac a golman sam..

ima tu i stopera bekova zadnjih veznih
kad je situacija 1 na 1 golman bas nikad njje kriv, nikad
 

ProvencanoPFK

Grobarčina
Учлањен(а)
04.12.2012
Порука
3.178
Reaction score
6.062
Локација
100 кураца
Dobro kujblo brat eto ne mora da se stušti napadac, nek mu zune jednu sa 20m...i za tako nesto mi je frka da ce lik da primi kroz usi. Ako se ne varam oni kukavci iz Vojvodine jednom nisu sutnuli na gol. Eto neka bude pravi test za mladog gošu sad u cetvrtak protiv Slovaka, pa nek se pokaže.
 

Baracuda

Grobarčina
Учлањен(а)
13.06.2017
Порука
1.167
Reaction score
4.368
Ja ne bih dovodio novog golmana, mali Pop ili Čelo treba da brane, zaslužili su, vredno radili, bili strpljivi, kakav kurac Marković, Kljajić...
 
  • Like
Reactions: BaX

kujblo70

Grobarčina
Учлањен(а)
24.07.2018
Порука
1.497
Reaction score
6.340
Локација
Blok 70
Dobro kujblo brat eto ne mora da se stušti napadac, nek mu zune jednu sa 20m...i za tako nesto mi je frka da ce lik da primi kroz usi. Ako se ne varam oni kukavci iz Vojvodine jednom nisu sutnuli na gol. Eto neka bude pravi test za mladog gošu sad u cetvrtak protiv Slovaka, pa nek se pokaže.
ja sam bas zbog takvih suteva i slicnih golova castio picem sto je otisao Stojkovic (Malatja, Alkmar, Australija onda, Cukaricki nekada)..
Razumem tvojh brigu i nepoverenje, normalno je to, ali verujmo.
 

Goran Tomić

Kralj fanzina
Учлањен(а)
07.12.2011
Порука
11.791
Reaction score
29.731
Локација
Beograd
Па није Попу први пут да стане на гол Партизана, имао је он већ неке утакмице, имао је и неке добре одбране...
...АЛИ...
...као и неке друге ствари из савременог фудбала у савременом Партизану, тако ми се и не свиђа то што су нам голмани ,закуцани, уз линију и све препуштају одбрани...а бране тек када баш морају...

Одох ОПЕТ у ,дубоки, оф са примерима и снимцима из прошлости, али просто МОРАМ...мени је то у сећању, али млади ем нису гледали лично, ем нису вероватно гледали ни на снимку...њима је голмански узор неки од ранијих трапађоза, али да ли су икада (бар на снимцима) гледали ОНЕ голмане који су, некада, с правом (!) били називани господарима шеснаестерца, па свака лопта је ту била ЊИХОВА, ако пожеле да изађу на њу, и морали су да имају мачије рефлексе и гипкост пантера...

Нема сачуваних снимака најбољих одбрана Марића, Пантелића, Свилара, Бороте, Јањуша, (и многих других) али и из ово мало случајно сачуваних детаља може да се види нешто - голман је био посебан човек са посебним мозгом, који се не плаши да улеће главом тамо где други потурају ногу, и тако гибак, да кад парадира и ухвати лопту одмах може да устане и пошаље је свом нападачу... ОДМАХ!

Данас многи голмани и кад се осмеле да ухвате лопту, одмах падну на земљу и не дижу се пола минута, што због стреса што су урадили нешто тако ризично, што због тога што су се разбили падом о земљу...

Дакле, историја, учитељица живота (и голмана) :






https://www.youtube.com/watch?v=A_pCBDVKxzc
 

Al_Bundy

Grobarčina
Учлањен(а)
09.04.2010
Порука
1.003
Reaction score
3.235
Локација
Prijedor
Imao je jako dobrih intervencija i utakmica prošle sezone prije no što je prabačen na klupu (na moju žalost, jer je sezona bila idealna za provjeru kvaliteta golmana). Imao kvalitet ili ne, jedno je sigurno, stručnjacima sa Partizan.net foruma biće dovoljan i najmanji kiks da krene sa orkestriranim tjeranjem golmana, tako da mislim da ni Donaruma (od prije par sezona) ne bi imao pretjerane šanse da stane među naše stative. A ja kao veliki stručnjak :buhaha, ipak mislim da mu treba dati šansu i da tu ima štofa. Nema tog golmana koji će biti nepogriješiv, pogotovo na početku karijere, a Pop je dobro građen, visok, krakat, i liči malo na Omerovića, meni dovoljno.
 

PFChampion

Grobarčina
Учлањен(а)
11.04.2010
Порука
8.890
Reaction score
13.732
Од голмана је и више него довољно да брани одбрањиво и да не прави неке кардиналне грешке кроз пас или погрешне процене. Остало је посао играча у пољу. Лутовац ће донети нову димензију на десној страни ако истраје на тој позицији и после ДАЦ-а. У данашњем фудбалу бек који није способан да буде крило није бек који задовољава потребе модерног фудбала, а он има брзину, продорност, технику. Мислим да још није потпуно физички спреман за ту позицију свих 90 минута и у случају повољног резултата могао би Станојевић да га мења око 60 минута наредне две утакмице како би без ризика од повреде подиграо форму. Уосталом ако је Живковић одабран да буде конкуренција Миљковићу онда не видим зашто и тај Живковић не би добио поверење да покрије ту позицију у неком моменту током утакмице (иако лично немам поверења у његове квалитете) јер и Лутовцу би било лакше да одигра продорније напред кад би знао да снагу мора да распореди на 60 минута, а не на 90. У екипи се ствара све већа конкуренција на доста позиција и то видим као баш позитивну ствар.
 
Последња измена:

djomla

Partizanovac
Учлањен(а)
20.02.2007
Порука
4.180
Reaction score
18.482
Локација
U Kinšasi
Mislim da treba Popoviću kontinuitet da bi se videlo od čega je sačinjen. Nije Donaruma, ali nije ni Kljaja. Da je sreće, nekog plana, strategije i brige za budućnost Partizana, trebalo je već da imamo među stativama mladog golmana kome bi ovo bila treća sezona.
 

Goran Tomić

Kralj fanzina
Учлањен(а)
07.12.2011
Порука
11.791
Reaction score
29.731
Локација
Beograd
jedno je sigurno, stručnjacima sa Partizan.net foruma biće dovoljan i najmanji kiks da krene sa orkestriranim tjeranjem golmana
Nemoj tako, nećemo...
...osim ako kiks ne bude uticao na krajnji rezultat utakmice (ili prolaza dalje)... :icon-rolleyes:

Pa ništa, igrači, trener, SD (u ostavci a bez ostavke) i uprava su tu: odgovaraju (ili ne odgovaraju) za svoje odluke i rezultate, samo...greška golmana nekako - najlakše se vidi...

O sličnim stvarima pričamo na dve teme, ali zaista se vidi da je ovaj Partizan na početku sezone kako-tako ,,skockan,, ali i da bi bio neuporedivo bolje ,,skockan,, da ima pojačanja!
Pa šteta je kada si ga već ,,skockao,, na 70% da to ne ,,doteraš,, bar i na 95%! Ako nam je već, kroz celu istoriju onih 100% uvek uskraćeno.

Promenom pravila stranci sad mogu daleko više da učestvuju u igri i u domaćem prvenstvu, pa onda, sad je dozvoljeno da ima više izmena nego što je to nekad bilo, ima prostora i za mlade, jer u domaćem prvenstvu ,,bonus,, mora da igra, itd...

Evo, recimo, Milovanović je dobio pohvale i zaista je ubica u 5-10 metara 16erca,ali smo protiv Vojvodine videli koliko je ,,tanak,, u polju sa loptom i kad treba da prođe igrača...za njegove godine nije to ništa čudno, ali jasno je da ne može da preuzme baš SVE ,,funkcije,, Rikarda ukoliko ovaj (daleko bilo!) ne može da odigra neku jaču evropsku utakmicu, itd, itd...

Zekin pad na sredini terena i gubljenje lopte Vojvodina nije kaznila golom, neki jači evropski tim hoće...i tako redom...

Nisu u pitanju pojedinci, Pop, Milovanović, Zeka, jer i za sve druge mogu da kažem šta im fali, nego - na svakoj poziciji ili u svakoj liniji tima, DOBRO bi nam došao neko ko može da podigne kvalitet igre, bilo u prvih 11, bilo tokom utakmice (kao izmena), bilo u evropskoj utakmici (gde NEMA domaćih pravila o bonusu i strancu!), bilo kao ,,rotacija,, (u domećem prvenstvu gde ima tih nekih pravila), itd...
 
Статус
Затворена за писање одговора.
Top