Partizan.net - Forum navijača Partizana

Dobrodošli na najveći i najstariji Forum Navijača Partizana!

Nekoliko desetina hiljada ljudi prati i podržava naš rad. Zaprati nas na socijalnim mrežama za najnovije informacije o Partizanu ili se pridruži hiljadama članova u diskusijama na našem Forumu

Važno: Registracije za nove članove su trenutno zatvorene. Ukoliko svejedno želite da nam se pridružite, pošaljite E-mail Uredništvu koje će Vas uputiti u proceduru. Kontak informacije možete pronaći na partizan.net

Napred Partizan!

Liga konferencija 2021/22.

Статус
Затворена за писање одговора.

Goran Tomić

Kralj fanzina
Учлањен(а)
07.12.2011
Порука
11.803
Reaction score
29.772
Локација
Beograd
Golman je Talični Tom, ovaj... Talični Pop...
Odbrana nam je takva kakva je...nemamo drugu...znači bolje lopta, igra, protivnik samo što dalje od njih!

Zato moraju da na terenu budu dva zadnja vezna, Zdjelar i Šćeka, dve cigle u zidu pre nego napad Sočija naiđe na našu odbranu (takvu kakva je), ali nije zgoreg da bar povremeno, jedan od njihdvojice pripomogne napadu i pošalje tamo neki dobar pas...centaršut, asistenciju, gol...što da ne...

Moramo da imamo napade po bokovima, jbg, krila možda i ne uspeju da prođu puno puta, ali bar da su stalno agilni i prave pretnju Sočiju, tako da ne mogu oni baš da se stalno zaleću na nas...uostalom, fudbal je takav, jednom pobegneš, k'o Markec tamo, i...
Markec tamo, Markec ovde, stavio bih ga u tim...a sa druge strane terena taj Holender, imam utisak da može da trči i da se bori, da pomogne beku da bar jednu sranu malo bolje ,,zatvorimo,,...a zašto da ne, ima snage, volje, borben je, nek i on pobegne bar par puta po boku, i...

Jebeš ga, sad imamo Rikarda, ali nemamo Asana! A dobro bi nam došao za četvrtak...
A prošle godine smo imali Asana, a nismo Rikarda! U pičku materinu nikad da sastavimo kršten tim na svim pozicijama, ali navikli smo...
Ma bre, pojačanja su za pičkice, u Soči umoči, a tu je Rikardo...ili za to, ili da ih bar zaplaši dok neko drugi daje gol...

I, ostaje samo još jedno mesto u timu...za famoznu desetku...imamo mi ih mi više u timu, ali ni jedan nije famozan baš 100%...
Ajde recimo, nek počne Natho...

Ovako smo malo više ,,rašireni,, po bokovima, ali niko ne brani Holetu i Marketu, da se skupe i pomognu kada se branimo, a kad mi napadamo da rašire i (do)čekaju neki Nathov pravovremeni pas...

Dakle, uzdam se da probijemo po nekom boku, ili da bar tako raširimo pa da već neko s neke druge strane utrči, asistira, da gol...
Ako bude sreće, možda imamo i neke kornere, pa da ih napadnemo našim skakačima...može i tako da se da gol...
Sve u svemu, red je da POVEDEMO, jer neće da valja da mi moramo da ,,jurimo,, rezultat...
Neće da valja ni da čekamo produžetke i penale, jer smo mi fizički slabiji od njih...

Sumica naravno treba da uđe umesto Natha da ih dokusuri i overi...
Pantić umesto jednog od naših krila, ali da ne bude klasično krilo, nego da pripomogne i po sredini, u napadu, itd...

Ovo su neke osnove, nismo mi u stanju da igramo u istom ritmu 90 minuta, ali, početak mora da bude furiozan, da shvate gde su došli, i da se mi pitamo!
Biće i faza utakmice kada ćemo ,,padati,, ali nikako ne smemo da se nabijemo u krilo golmanu i pokušamo da glumimo bunker, jer mi to ne znamo da igramo...na njihov napad, odmah kontra, kontra, kontra...to će malo da ih smiri...
Ja sastavih neki svoj tim i taktiku pre utakmice, a Stanojević svoj, ja se odlučio za Šćekića, a on ipak stavio Jojića, ja hteo Holandera po krilu, on Pantića, ali sudbina udesi da u tome ipak bude po mome...

Insistirao sam na igri po bokovima (sa pravim krilima), a razigrani Markec je potvrdio da je to dobar izbor - kad imaš tako brzog igrača kao krilo...
Nisam znao da Holender kuburi sa povredom, možda ga je ona ,,kočila,, da bude bolji, a možda mu je ovo neki limit...šta ga znam...uglavnom, da je bio bolji, sjebali bi mi taj Soči ranije, i to po oba krila...
Znam da se na TV-u vide neke stvari koje na JNA nisam mogao, ali isto tako TV NE DAJE POTPUNU SLIKU SVEGA...

Recimo, uživo sam video kako je nekoliko puta ,,Hole,, tražio loptu u prazan prostor, ali mu je Urošević nije dao...a trebao je...platili smo danak srpskoj školi fudbala gde je Urošević od malih nogu učen da ne rizikuje i da odigra na sigurno, tj. da radije vrati loptu nego da je šibne krilu u prostor...
A nije imao šta da izgubi - probaš 10 puta takav pas, pogrešiš 8, ali ako 2 prođu, eto krila u šansi za gol ili asistenciju...nikakav rizik nije slati loptu napadaču u prostor, čak i da je izgubimo u 80% slučajeva, protivniku treba vremena da odatle krene u napad...

Da je bilo po mome da Šćekara zaigra odmah, on bi prvo dao gol, pa tek posle Jojić nogom, a kod Stanoja je bilo obrnuto, ali - sve čestitke i Zeki i Šćeki! i Stanoju!
Zeka je (što se uživo još bolje videlo) dobijao duele na sredini, nije gubio loptu, povezivao linije tima, bio i nazad i napred, dao gol - najbolji Zeka od povratka u Partizan...

Suma mi nije bio baš sjajan, a tek da ste prisustvovali onoj tišini koja je zavladala kad je trebao da izvede penal! Znaju pravi poznavaoci fudbala da je veća šansa da neki znalac omaši penal jer ko zna šta mu je u glavi, za razliku od bekova i štopera koji će samo da je šutnu u mrežu, pa ako pogode, pogode...
Međutim...gledajući danas snimak na TV...ja sam shvatio da bar u 80% slučajeva, Sumici čak i kada i nije u nekoj formi i kondiciji NIJE moguće oduzeti loptu! Čovek ih je primao, odlagao, polagao, probao, šutirao...nije uspelo, ali...on MORA da bude pri ovom timu, jer drugog takvog nemamo! Ja samo zamišljam šta će da radi Linglongašima uz Rikarda ispred sebe, kad juče ovaj Soči u 80% slučajeva uopšte ne može da mu uzme loptu!

Bez ikakve želje da nekoga preterano hvalim ili da druge kudim, jer u ovom epskom prolasku učestvovali su SVI, i SVE smo ih zato već noćas nahvalili, želim samo da još malo popričam o fudbalu...

Pop je dobar, ali mora na treninzima da napreduje u segmentima u kojima je slabiji...

Što se tiče odbrane videli smo da čim ispadnu, zaborave se, uspore, ili im padne koncentracija, mi u Evropi momentalno primamo gol...

Zdjelar je već ušao i u Tviter poslovice (80% površine naše planete pokriva voda, a ostatak Zdjelar!), Šćeka je ušao u istoriju (svojim golom za prolaz i jubilarac), ali u Linglongu bismo stvarno mogli ponekad da krenemo samo sa jednim zadnjim veznim...

...da bismo kao centralnog imali nekog ko solidno vlada loptom kao Natho (i ponekad Pantić, Jojić)...

Dva ubitačna krila, jer Markec se izgleda vratio u formu...a drugo da se nađe između Terze, Jovića, Holeta...

Magičnog žonglera na desetci.

Rikarda na špicu.

Za Evropu...priznajem da treba biti nešto oprezniji, ali...treba i Partizan da prizna da bi nam pojačanja dobrodošla...

Sezona je duga, učestvovaćemo (nadamo se!) u tri takmičenja, sinoć smo zaličili na ambulantu, nemoj da nam se to nastavi i dalje...
 

nasa stvar

Grobarčina
Учлањен(а)
01.09.2019
Порука
1.121
Reaction score
2.498
Локација
JNA
Ma da koga je briga za 1 ili 2 utakmice bez publike?!To kada sam rekao delegat iz C.G a jos siptar mislio sam da lagano moze da provuce to skandiranje kroz izvestaj....I na kraju posto mi se cini da podrzavas to skandiranje voleo bi da mi objasnis cemu to?! Uefa utakmica ekipa iz Rusije i skandiranje Mladicu?!A onda glavama sa juga smeta skandiranje Vucicu federu?! Nidje veze
Ne podržavam skandiranje, ne znam koja je fora ne idem 5,6 godine na južnu tribinu.
 

StrikeFront

Statističar
Учлањен(а)
19.06.2008
Порука
5.035
Reaction score
14.656
I PARTIZAN ZNA SUDIJE Holanđani na Atlantiku, Englezi u Humskoj

Istina, glavni sudija Serdar Gozubujuk teško da je izvorni Holanđanin, ali zato njegovi pomoćnici Jost Van Zilen i Johan balder to svakako jesu, kao i četvrti arbitar Bas Nijhus. Utakmica Santa Klara – Partizan igra se u četvrtak 19. avgusta u 22:30 časova.

Što se revanša tiče, Partizanu će u Humskoj, baš kao i Zvezdi u isto vreme u Klužu, suditi Englezi.Glavni arbitar biće Kreg Pauson. Pomagaće mu Jan Husin i Nil dejvis, a četvrti sudija je Endrju Medli.
 

Grave

Grobarčina
Учлањен(а)
05.12.2011
Порука
2.058
Reaction score
7.936
Moram biti rezervisan u pohvalama do evropske jeseni.
Odličan Marković i fenomenalna odluka Stanojevića da dodeli defanzivnu ulogu Jojiću kako bi opasnost od kratkih duplih pasova zaštitio stranu Uroševića koji je ispadao u prvoj utakmici.
I to su konstantno koristili rusi jer je bio bez zaštite i presinga Pantića i Holendera za razliku od Markovića koji je to radio na suprotnoj strani.
Odličan posao odradio Jojić u drugoj utakmici.
Rak rana ovog Partizana su ubrzanje Vujačića i osećaj prostora Saničanina.
Ne daj Bože još lopta u prostor na mestu gde je Vujačić i da Saničanin treba izblokirati nečiji šut i ceniti ga kad da startuje.
Iako skok je perverzija sa njima,
Popoviću sliku treba obojica da ljube.
 

H.U.D.

Grobarčina
Учлањен(а)
05.06.2012
Порука
1.802
Reaction score
2.574
Локација
CyberSpace
Значи опет им Тондела задала најтежи резултатски ударац. Вероватно има нешто у тој Тондели што им не лежи и треба открити шта је то.
koliko sam (laički) mogao da vidim iz ovih highlights-a, svaki put kad su Santa Klari pravili priliku ili dali gol bio je "kontrapresing" odn. ostajali su visoko agresivno sa većim brojem igrača i onda slali dijagonalu brzom krilu na drugu stranu, koje je onda ostajalo 1-na-1 sa golmanom ili bilo u prednosti da izbaci odbranu koja ga je pristizala jednim driblingom
ako se dobro sećam, neko je ovde kačio objave lika sa twitter-a gde je analizirao našu igru pod Stanojevićem sa kraja prošle sezone, i mi baš to igramo, visok presing sa većim brojem igrača čim izgubimo loptu i onda izbacujemo Markeca ili Jovića po krilu

opet, možda grešim, nisam stručnjak ni za jedno ni za drugo ali ni blizu ne poznajem fudbal koliko košarku
očekujem kolegu @Direktor_Grobar sa još jednom njegovom analizom i skautingom, da vidimo "čime Klara gaće šara" :whistling:
 

bonaventura

Grobarčina
Учлањен(а)
10.03.2016
Порука
2.579
Reaction score
4.000
Pitanje je u kakvom ce sastavu igrati Portugalci, ali ajde da zamislimo da igraju u full sastavu. Znaju sa loptom, imaju tehnike. Igraju nesto slicno sto smo mi sa Savom igrali, drze neku liniju i cekaju da oduzmu loptu a onda brza transformacija sa dosta igraca. Nisu pretjerano duel ekipa, tu bi trebalo da odnesemo prevagu, ako smo mogli sa Socijem da izdrzimo duel igru mozemo i sa ovima. Oni pokusavaju da taj aspekt nadomjeste trcanjem i presingom na loptu. Koliko vidim okomite lopte i kretnje im unistavaju odbranu. Ovdje bi Rikardo i Natko/Suma mogli napraviti ozbiljnu zajebanciju, i sami da prave probleme i da otvore prostora za nasa krila. Mislim da tu lezi neki kljuc uspjeha, pravovremeno oslobadjanje lopte i okomit pas prema napred. Kad se podvuce crta, treba odigrati dobar fudbal i nema brige. :D
 

StrikeFront

Statističar
Учлањен(а)
19.06.2008
Порука
5.035
Reaction score
14.656
CRNO-BELI SEDAM PUTA IGRALI SA PORTUGALCIMA Sportingu se smrkne na pomen Partizana!

Naime, crno-beli su se sa Portugalcima sastajali pet puta u nokaut fazama evrokupova i četiri puta su prošli dalje, dok su dva okršaja u grupnoj fazi Lige šampiona okončana sa negativnim skorom, odnosno nijednom crno-beli nisu prošli dalje. A ako se za neki klub iz Portugalije može reći da je Partizanova redovna mušterija, onda je to Sporting iz Lisabona. Tri puta su se crno-beli sastajali sa zeleno-belima i sva tri puta su uspevali da ih eliminišu!
 
  • Like
Reactions: Dzo

nasa stvar

Grobarčina
Учлањен(а)
01.09.2019
Порука
1.121
Reaction score
2.498
Локација
JNA
Pitanje je u kakvom ce sastavu igrati Portugalci, ali ajde da zamislimo da igraju u full sastavu. Znaju sa loptom, imaju tehnike. Igraju nesto slicno sto smo mi sa Savom igrali, drze neku liniju i cekaju da oduzmu loptu a onda brza transformacija sa dosta igraca. Nisu pretjerano duel ekipa, tu bi trebalo da odnesemo prevagu, ako smo mogli sa Socijem da izdrzimo duel igru mozemo i sa ovima. Oni pokusavaju da taj aspekt nadomjeste trcanjem i presingom na loptu. Koliko vidim okomite lopte i kretnje im unistavaju odbranu. Ovdje bi Rikardo i Natko/Suma mogli napraviti ozbiljnu zajebanciju, i sami da prave probleme i da otvore prostora za nasa krila. Mislim da tu lezi neki kljuc uspjeha, pravovremeno oslobadjanje lopte i okomit pas prema napred. Kad se podvuce crta, treba odigrati dobar fudbal i nema brige. :D
U najjačem sastavu, samo jedan štoper nije igrao u odnosu na prvi meč sa Olimpijom, verovatno su rezerve zaražene.
Postavljenu odbranu veoma teško probija ova Santa Klara i loše brani kontre, Tondela im dala 3 komada iz kontri i polukontri, mada je i Santa Klara imala svoje šanse.
 

StrikeFront

Statističar
Учлањен(а)
19.06.2008
Порука
5.035
Reaction score
14.656
Jokanović za SK: Partizan 65, Santa Klara 35

Šta može portugalski predstavnik Santa Klara protiv Partizana u plej-ofu Lige konferencija? Ili ovako: da li su beogradski crno-beli zaista toliko moćni da nastave nisku dobrih rezultata u novoformiranom takmičenju pod okriljem UEFA?

Birajte pitanje, ali šta god odaberete za polaz i razgovor Sport Kluba sa Predragom Jokanovićem, srpskim internacionalcem sa podužim, uspešnim stažom (igrač, trener) u zemlji nekadašnjeg prvaka Evrope, sve se svodi na ono osnovno, u vazduhu goreće: ko će da trijumfuje u dvomeču?

„U procentima 65:35 za ekipu iz Humske“, počeo je Jokanović za SK.
 

-Sale-

Grobar
Учлањен(а)
01.06.2011
Порука
693
Reaction score
1.951
Veliku nam radost donese nasi igraci i nas trener.

Posebno sam srecan zbog Jojica, nije bio u formi i mnogi su ga pljuvali najstrasnije. I to je sve pocelo od jednog smrada, koji ocigledno ima svoje fanove i dalje. Svi oni vode kampanje protiv nasih igraca i trenera.
Kako je Boze moj Stanojevic dosao da nas unisti, Jojic nam je pokupio ko zna koliko miliona...

No dobro, necu da nastavljam i da se nerviram jer sam previse srecan zbog mog Partizana.

Hvala svima koji su ucestvovali u cetvrtak u ovoj neverovatnoj utakmici. Ovu radost su i vise nego zasluzili igraci i strucni stab.
A zasluzuju jos mnogo radosti, i mi svi zajedno zeljno iscekujemo da se radujemo novim pobedama.
 

PFChampion

Grobarčina
Учлањен(а)
11.04.2010
Порука
8.895
Reaction score
13.756
Гледајући репризу приметио сам један врло интересантан детаљ. Током пенала сви наши играчи су шутирали у голманову десну страну, а Ћелави се код свих њихових шутева бацао у његову леву страну. Можда је случајно али ако није ово је генијалност у припреми извођења пенала. Ишло се на вероватноћу и испало је перфектно. Капа доле ако је ово испланирано, а делује ми да јесте.
 
Статус
Затворена за писање одговора.
Top