Partizan.net - Forum navijača Partizana

Dobrodošli na najveći i najstariji Forum Navijača Partizana!

Nekoliko desetina hiljada ljudi prati i podržava naš rad. Zaprati nas na socijalnim mrežama za najnovije informacije o Partizanu ili se pridruži hiljadama članova u diskusijama na našem Forumu

Važno: Registracije za nove članove su trenutno zatvorene. Ukoliko svejedno želite da nam se pridružite, pošaljite E-mail Uredništvu koje će Vas uputiti u proceduru. Kontak informacije možete pronaći na partizan.net

Napred Partizan!

Liga konferencija 2021/22.

Статус
Затворена за писање одговора.

Detelinarac90

Louis Le Prince
Уредник
Учлањен(а)
17.07.2021
Порука
4.527
Reaction score
29.365
Локација
Novi Sad
Kako bre ovaj supak od novinara zna 24h unapred tim?
 

Direktor_Grobar

Grobarčina
Учлањен(а)
29.06.2019
Порука
2.997
Reaction score
15.831
Локација
Beograd
Četvrtak, 17.02.2022 - Sparta Praha - Partizan 21h CET

euPpaFOogFkaP5SSvaSAO4aJrS0lCZCSx2-X-3srzVNe-at-CPXLwC9cSgRwwxZfOBZCmFk3bby4Ax6AtyRHoD24PfHsXflS17WT4Ht0r8a-gG6BPXgDXi79tO7VwXp0aDXaCB1u

Tog 23.2.1966 Partizan je otišao na megdan Praškoj Sparti, i pred 33,214 gledalaca je doživeo ubedljiv poraz 4:1 u četvrt finalu KEŠa. 56 godina kasnije, u istom mesecu smo ponovo na istom mestu, gde smo bili u pohodu na najveći klupski uspeh u našoj istoriji. Nadam se da ćemo ovaj dvomeč i marketinški ispratiti kao onaj protiv Man U, jer bi rado kupio šal sa imenima oba kluba.

Partizan - Sparta Prag 5:0 [09.03.1966.]

Mislim da je suvišno približavati vas istoriji ovog kluba gde se manje više sve vrlo dobro zna. Ne znam da li se sećate kraja devedesetih i početka novog milenijuma kada je Sparta bila pojam po učešću u Ligi Šampiona. Manje više standardni do 2006te godine.

Transferi 2022
Vrlo malo promena tokom zimskog roka. Doveden Čvančara, 190 visoki napadač iz Jabloneca, odigrao 45min protiv Plzena (nikakav utisak ostavio na mene), dok su klub napustili dva skandinavca, Vindheim i Karlsson.

Formacija

Formacija, stil igre veoma podseća na Sochi. Radi se o ‘’tromoj’’ ekipi koja često i preskače vezni red u nedostatku kreativnosti i shodno protivniku.
4-2-3-1 je standardna formacija, vrlo malo promena. Sve što sam pogledao (Budjevice, Slavija, Plzen) je bilo u ovom obliku.
Nema teorije da ću pogoditi sutrašnji sastav ali obzirom na povrede nekolicine prvotimaca, verujem da neće puno krnjiti ovaj sastav.
mNirrB9BRYr0Oy6s3kyG2Onyp7qvkGmP8S7SnA4LeFclq557DZbIap4GE27p11JI40rEUYsoMo_uBPZjHRQgestVYOCBh3-QzytcNLwTFbcxDnZsW-9WljCb_ISa00UqYZztYToL




Stil igre

Sve što odgledah iz ova 3 meča je jako tanko i verujem posledica uigravanja okrnjene ekipe. Sparta nema puno loptu u posedu, pogotovo na strani, tu često padnu ispod 45%. Sve zavisi i od protivnika, ukoliko ih stisneš gore, sledi neminovno bunarenje. Nemaju nekog kreatora od raspoloživih igrača jer je Krejci (mladji/imaju 2) povredjen.
Ova ekipa se jako puno oslanja na bok, pre svega na Pešeka i Haraslina, koji su nezgodni za čuvanje sa izuzetnim centaršutevima. Moramo da branimo prostor iz ove zone jer jako često pokušavaju oštre centaršuteve baš iz tog prostora. To je nešto što je najviše ostavilo utisak na mene.
Znate i sami koliko primamo golova iz centaršuteva i to je nešto što me najviše zabrinjava.
58p5LBiZWeQkihNnMXS7WeA2H97UxxyJuOPigoOXGp38R6irDz9p-Joa39cyzUBdx13-6bq6qERkaQPlvpoVqXlWJI8xvFDV7T127rgZzkXDlp9zDI9JQ5ppI6Ifc-pG-wzVKjRA




Prednosti
  • Odlični bočni igrači sa jako dobrim centaršutem
  • Čvrsta sredina terena, vrlo agresivni na svojoj polovini i ne dozvoljavaju lak proboj kroz taj deo terena
  • Vrlo disciplinovana ekipa, ne klonu i na 0:2 iako su bili u nokautu i dalje forsiraju svoju igru ne bi li došli do rezultata

Mane
  • Jako loše postavljanje u odbrani tokom prekida. Rak rana im je zadnja linija uključujući golmana. Previše rotacija je uslovilo nestabilnost ovog dela ekipe. To pokušavaju da nadomeste spuštanjem Pavelka i Sačeka
  • Tromi su generalno, toliko sam video situacija gde su imali prostora za brzu kontru a to se ne dešava
  • Hložek - Iako je nesporan talenat, tako je i njegova narav. Precenjeni dečko od 19 miliona (ali možda dinara) daje gol na svakih 250 min a puno troši lopte

Šta sutra?

Uzeti posed i igrati do noge. Nikako preskakanje igre. Rikardo uz par dobrih lopti može da donese lepu prednost u Beograd. Ni u košmaru ne vidim neki lagan poraz ovde. Naprotiv, ne vidim bilo kakav poraz. On može da se desi samo ako se pridje meču kao protiv Flore, Anortozisa i Genta kući.
Ukoliko budemo spuštali loptu iza leđa njihovog štoperskog para (kroz sredinu) pravićemo im ozbiljne probleme. Iako su šuplju tokom postavljanja na prekidima, ne bi se oslanjao taktički na neku čekalicu. Ovde stvarno možemo da ostvarimo dobar rezultat.
Uz neki posed od 55-60% mi dobijamo i u Pragu. Daleko smo defanzivno bolji od njih i isto tako ofanzivno kreativniji. Imajte u vidu da su bili 25/32 ekipe u Ligi Evrope (iako su završili kao 3ći) bili su u donjem domu po svim parametrima.
Ako bi prognozirao ishod dvomeča, tipujem na 70-30 prednost Partizana i prolaz u sledeće kolo. Šta god sutra da se desi mi idemo dalje. Napred Partizan!

P.S. Stanoje, nemoj Miletica ni u sali da stavis sutra u 11.
 
Последња измена:

vratonja

Grobarčina
Учлањен(а)
03.08.2007
Порука
2.801
Reaction score
1.116
Локација
Ivanjica
Ovo sto si naveo pod jedan i po dva kao prednost , to me i najviše plaši . Em smo loši na te centarsuteve em gruvamo kroz sredinu.
Zato je bolje da mi rokamo po krilima (pa u noge Rikardu a onda on iz onih njegovih okreta bam bam ) ne bi li te njihove bokove spustili dole da im ne pada na pamet da prelaze centar a onda moraju kroz sredinu gde ce Zdjelar i Jevta da zatvore . Ne dati im da razvijaju kontre preko tog Hlozeka da se razigra a voli da šuta i iz daljine. Blok neki na njega i to je to .
 

Direktor_Grobar

Grobarčina
Учлањен(а)
29.06.2019
Порука
2.997
Reaction score
15.831
Локација
Beograd
direktore, car si!
daj boze da miletic ne pocne!
ne sumnjam u nasu napaljenost za ovaj dvomec. kapiram da stanoje smisljeno prebacuje focus na linglong.
Nisam ulazio u bespotrebne detalje da ne ode cela analiza u nedogled, više pokušavam da sažmem što više. Klub ubedjen sam ima naprednu statistiku.

Ono što sam video u LE je da su bili baš tanki. Ti kad pogledaš njih su ne tako davno izbacili golubovi u kvalifikacijama. Stekao sam utisak da češki fudbal nazaduje u poslednjih 10-15 godina. Sparta je bila sila 2000tih.


Šta mi ima da kalkulišemo?!?! Skači igraj napadaj i kod kuće i na strani. Nema šta da izgubimo osim ponosa ovde. Igrajte fudbal i nema zime. Prolazimo.
 

Shule

Grobar
Учлањен(а)
11.09.2008
Порука
706
Reaction score
1.358
Локација
Beograd
Ne znam da li ovde da pisem za prenos, ali mozda i braca Makedonci pomognu :) Trenutno sam u MKD, ovde gde sam, imam samo par SK, a koliko sam video, prenos ce biti na Areni, plus SK, ali za Sloveniju.

Ja imam i Iris GO (Telekomovu TV), i EON Sport od SBB-a. Ali fora je sto mi na Iris GO na Areni zbog regiona nista ne prikazuju. Na EON-u uspevam da preko telefona udjem na SK normalno (barem sam juce mogao). Ali koliko kontam, nece biti nasem SK prenosa.

Da li kolege iz MKD znaju mozda da li ce jos neka TV u Makedoniji prenositi nasu utakmicu veceras?
 

Zuull_PFC

Grobarčina
Учлањен(а)
29.12.2007
Порука
1.026
Reaction score
5.832
Локација
Court seats
Ne znam da li ovde da pisem za prenos, ali mozda i braca Makedonci pomognu :) Trenutno sam u MKD, ovde gde sam, imam samo par SK, a koliko sam video, prenos ce biti na Areni, plus SK, ali za Sloveniju.

Ja imam i Iris GO (Telekomovu TV), i EON Sport od SBB-a. Ali fora je sto mi na Iris GO na Areni zbog regiona nista ne prikazuju. Na EON-u uspevam da preko telefona udjem na SK normalno (barem sam juce mogao). Ali koliko kontam, nece biti nasem SK prenosa.

Da li kolege iz MKD znaju mozda da li ce jos neka TV u Makedoniji prenositi nasu utakmicu veceras?

Udji preko bilo koje od tih aplikacija na RTS (nema regionalnu restriktivnost), i uživaj u prenosu ;) ;-) koliko ti to Strajnić dozvoli :D

Crno-beli, srećno!
 

Shule

Grobar
Учлањен(а)
11.09.2008
Порука
706
Reaction score
1.358
Локација
Beograd
@Zuull_PFC Hvala! Nisam znao da ce biti i na RTS, negde videh samo one dve opcije koje sam napisao iznad! Odlicno!
 

Nisi

Grobarčina
Учлањен(а)
29.09.2020
Порука
2.097
Reaction score
14.479
Локација
Kipar
Sada je u OKO magazinu na RTS-u bilo podsecanje na utakmicu protiv Sparte iz 1966. godine. Gost Mujo Hasanagic, inace igrac utakmice protiv Sparte, kaze da su te godine u Beogradu dobili Nant 2:0, Verder 3:0, Manchester 3:0 i Spartu 5:0, sve sa nulom sto samo po sebi nesto govori. Inace Sampioni najjacih fudbalskih zemalja tog vremena. Mujo dva dao, dva namestio I jedan od najlepsih golova ikada postignutih na JNA ponisten.
Te godine su 9 igraca iz tog tima igrala utakmicu za reprezentaciju stare Juge. Nismo ni svesni kakva je to generacija fudbalera bila.
Gost je bio I Bozo 'smrt fasizmu Partizan je sampion' Koprivica koji je rekao da ce duh onog tima Partizana biti uz ovu generaciju u Beogradu. Takav neki iracionalan osecaj I ja imam I mislim da imamo sansu za prolaz.
 

Ranger

Početnik
Учлањен(а)
05.07.2021
Порука
24
Reaction score
28
Локација
Beograd
PARTIZAN (4-2-3-1): Popović - Miljković, Vujačić, Miletić, Urošević - Zdjelar, Jojić - Marković, Natho, Menig - Rikardo
 
Статус
Затворена за писање одговора.
Top