Partizan.net - Forum navijača Partizana

Dobrodošli na najveći i najstariji Forum Navijača Partizana!

Nekoliko desetina hiljada ljudi prati i podržava naš rad. Zaprati nas na socijalnim mrežama za najnovije informacije o Partizanu ili se pridruži hiljadama članova u diskusijama na našem Forumu

Važno: Registracije za nove članove su trenutno zatvorene. Ukoliko svejedno želite da nam se pridružite, pošaljite E-mail Uredništvu koje će Vas uputiti u proceduru. Kontak informacije možete pronaći na partizan.net

Napred Partizan!

Liga Konferencija 2022/23

Статус
Затворена за писање одговора.

PFChampion

Grobarčina
Учлањен(а)
11.04.2010
Порука
8.889
Reaction score
13.728
Ma dobro 3 pozadi nisam ni spomenuo, mislim da je i Petricu jasno da to nije dobra ideja, bar u ovom obliku u kom smo pokusavali do sad. Ono sto meni govori da je verovatnije da ce Andrade poceti a ne Fejsa je derbi, gde je Andrade usao u igru kada se Belic povredio, kao i utakmica u Kragujevcu gde je Andrade poceo kad je Belic bio na klupi, mada ta izjava na konferenciji za medije stvarno govori drugacije.
(да одговорим овде пошто је уже везано за ову тему) Оно што мене највише плаши је да Петрић није извукао поуке из мечева кад смо играли са 3 позади и да ће опет то да уради. Дај Боже да ме разувери у наставку полусезоне али ми се чини да размишља у стилу "Филиповић не може да игра, Жиле није тај тип бекова, превише је офанзиван плус је одиграо много утакмица, пробаћемо са 3 штопера да га растеретимо у дефанзиви"..... Ми не да немамо профил играча за тај фудбал који се игра са три штопера већ се једва крпимо и за овај дугогодишњи устаљени систем са 4 позади.
 

vratonja

Grobarčina
Учлањен(а)
03.08.2007
Порука
2.801
Reaction score
1.116
Локација
Ivanjica
On je pominjao da ćemo se u Evropi prilagodjavati protivnickoj igri . Protiv Slovackog je moral riznsti imalo neke logike da se igra talo . E sada protiv Nice je drugačije .
 

maslinka

Grobar
Учлањен(а)
02.06.2011
Порука
516
Reaction score
400
Локација
Na travi JNA
Protiv Nice ne smemo puno otvoreno,opasni su,ceka ti ih na kontre preko Dijabatea
 

Ilyasova

Grobarčina
Учлањен(а)
02.06.2011
Порука
3.914
Reaction score
7.820
Sta treba da cekamo, da primimo gol pa da onda krenemo?

U napad bre, nema se sta izgubiti, sigurno cemo preko Dijabatea i Rikarda da stvorimo nekoliko sansi, a njima je forma u nagornjoj liniji, tako da neka bude sto biti ne moze.
 

PFChampion

Grobarčina
Учлањен(а)
11.04.2010
Порука
8.889
Reaction score
13.728
Пресинг је најбоља и једина одбрана. Ако опет изађемо са 3 позади то се одмах претвара у 5 позади у линији и седење у крило Поповићу. И игра са 4 позади ће бити проблем ако изађемо превише резервисани с тим што 3-5-2 односно наша 5-3-2 није предвиђена за пресинг нарочито не са профилом ирача које имамо. Највећи пресинг треба да играмо на старту кад смо најдоморнији, а не да калкулишемо и да уђемо у пресинг тек кад примимо гол. У 2 битне утакмице смо први примили гол па се чупали....ако то није сигнал Петрићу да уводна фаза меча не ваља онда не знам..... Јак пресинг и брзо завршавање акције са малим бројем играча. У том правцу се и фудбал развија кроз историју. Кад погледате све екипе које су освајале највеће трофеје у последњих 20 година то вам је то у 90% случајева - јак, организован пресинг и брзо завршавање акција. На потезу од линије 16 до центра треба да изувамо из ципела кад год имају лопту. Да им унесемо несигурност и натерамо их да беже у канал уз аут линију.
 
Последња измена:

maslinka

Grobar
Учлањен(а)
02.06.2011
Порука
516
Reaction score
400
Локација
Na travi JNA
Nica nije u nekoj formi moze da se igra sa njima,sudi nam Englez Endru Medli.
 

Kiza Srbija

Grobarčina
Учлањен(а)
04.04.2010
Порука
1.913
Reaction score
4.237
Ma sta bre da cekamo
Pa mi cim se povucemo nama gol visi u vazduhu
Bas delujemo nekako panicno kad se branimo
Problem je u tome sto mi i ako dodjemo do nekog pozitivnog rezultata mi cemo se refleksno povuci i tad nastaju problemi
 

StrikeFront

Statističar
Учлањен(а)
19.06.2008
Порука
5.034
Reaction score
14.652
Evo prošle su 24 godine kako nismo pobedili neku ekipu iz liga petice u Humskoj. Poslednji put smo dobili Njukasl (1:0) sada već davne 1998. godine...

Bilo je tu i mečeva sa velikim ekipama pa čak i dobrih igara npr, protiv Reala (1:1), Marselja (1:1)... pa čak i kad smo gubili solidno smo igrali neke utakmice kao protiv Lacia (2:3) ili Mančester Junajteda (0:1) ali opet nikako nismo uspevali da pobedimo nekog. Bilo je loših utakmica i rezultata i to protiv nekih ekipa koji jesu iz top 5 liga ali nisu toliko velika imena kao npr. Livorno (1:1), Okser (1:4), Sampdorija (1:1), Tuluz (2:3) i svakako najbolniji poraz po meni Augsburg (1:3).

Isto tako, kada je reč o utakmicama na strani uspevali smo da dobijemo dva puta... opet Njukasl (0:1) i pobeda na penale pa čuvena prva Liga Šampiona i Augsburg (1:3) ali džaba kada je čak i ta pobeda ostala u senci nakon tragične utakmice u Beogradu.

Posle Njukasla kada smo poslednji put dobili neku ekipu iz liga petice imali smo još 15 takvih duela i nismo uspeli da savladamo nikoga u našem Hramu. Evo tabele sa tim rezultatima:

Lacio (2:3)
Bajern Minhen (0:3)
Real Madrid (1:1)
Olimpik Marselj (1:1)
Viljareal (1:1)
Livorno (1:1)
Okser (1:4)
Sampdorija (1:1)
Tuluz (2:3)
Arsenal (1:3)
Inter (1:3)
Totenhem (0:0)
Augzburg (1:3)
Bilbao (0:2)
Mančester junajted (0:1)

Nadam se da možda možemo nekako prijatno da iznenadimo sada u četvrtak iako će biti jako teško.
 

Petar PFC

Grobarčina
Учлањен(а)
01.06.2011
Порука
1.482
Reaction score
4.967
Локација
Boka
Popovic
Filipovic-Markovic-Vujacic-Urosevic
Traore-Andrade
Terzic - Natko - Dijabate
Rikardo
Rotacije Filipovic-Zivkovic i Andrade-Belic su prihvatljive.
Ovako izaci i napasti od prvog minuta, uz huk sa tribina i dobar pocetak sve je moguce!
 

StrikeFront

Statističar
Учлањен(а)
19.06.2008
Порука
5.034
Reaction score
14.652
Jeste. Moja greška. Izgubili smo od Sampdorije (1:2).

Ali svakako ne menja činjenicu da nismo pobedili 24 godine kući nikoga iz top 5 liga.
 

StrikeFront

Statističar
Учлањен(а)
19.06.2008
Порука
5.034
Reaction score
14.652
Pa tako je. Ma prekucavao sam rezultate sa jebenog Mozzart Sporta pa nisam ni obraćao pažnju da su ovi podosta toga izgrešili. Opraštajte :D

Taman malo da obnovimo istoriju ko se seća tačnih rezultata. Ali mislim da je ostalo ipak tačno osim ta dva rezultata.
 

Ilyasova

Grobarčina
Учлањен(а)
02.06.2011
Порука
3.914
Reaction score
7.820
Pobedili smo i Augsburg na strani, kakav previd, e moji Grobari, ali dobro to je bilo na strani, van Humske :D
 

strong_nis

Početnik
Учлањен(а)
08.07.2022
Порука
163
Reaction score
413
Локација
Tamo_negde
gledao neke utakmice Nice,nisu u nekoj formi,ali su fizicki daleko jaci,jer je inace i francuski fudbal u fizikaliji jedan od najacih u svetu,jedino dobro u ovome je sto ce uz poraz biti ispracena i uprava i trener u stilu
 

Elric

Početnik
Учлањен(а)
19.02.2022
Порука
58
Reaction score
1.347
Kad su se malo utisci slegli nakon Češke, eto prilike da prokomentarišem kako je iz moje perspektive to sve izgledalo.

Prvi utisak je da je stadion prelep. Mali, akustičan, čak toliko akustičan da se i na praznom stadionu svaki povik tek pristiglih navijača vrlo glasno čuo. Kada je utakmica počela, grmljavina sa tribina je bila fantastična, još jednom se pokazalo koliko je lepše i prirodnije kad nema atletske staze kao neke tampon zone između navijača i terena. Sama utakmica je ludilo, i kao što kaže Natho u mom najnovijem podkastu, ko je gledao prvo poluvreme rekao bi ovi bre nikada u životu nisu igrali fudbal, nema teorije da postignu gol. A onda u drugom poluvremenu, sa igračem manje dajemo tri gola, nešto što se Slovackom na njihovom terenu nije desilo za celo tekuće i celo prošlo prvenstvo. Jedno potpuno ludilo, nisam mogao da dođem sebi vrlo dugo, posle utakmice avion, igrači i trener komentarišu da je ono više bila tuča nego utakmica, dolazimo u Beograd, još me drži adrenalin, mrtav umoran ali do 3, 4 ujutro nisam mogao da zaspim. Za mene je ono Partizan, gomila uspona i padova, rolerkoster emocija, i stvarno ne mogu ni da budem ljut, ni da budem srećan, jednostavno ne mogu da dođem sebi, kao da je prvi put a ne ko zna koji da nam Partizan takve stvari priređuje, zato ga valjda i volimo toliko.

Dan kasnije sam ušao da pogledam šta ljudi pišu, razgovarao i sa nekima koji su utakmicu gledali preko TV-a, i vidim da je osećaj manje više negativan, da je fokus uglavnom ili na najslabijem poluvremenu ove sezone, ili na tome kako nismo uspeli da sačuvamo prednost. Možda sam ja zanesen iskustvom direktno sa stadiona, pa sam malo drugačije doživeo tu utakmicu, ali odlučio sam da se u novom podkastu malo detaljnije pozabavim tim uvreženim mišljenjima koja sam primetio kroz razgovore i komentare, pa i ovde na forumu, a koja ipak smatram da su bar delimično ako ne i u potpunosti pogrešna:

1. Da smo mi evropski gigant i da nam je ispod časti da igramo Ligu Konferencije

2. Da je bod na evropskom gostovanju slab rezultat i da je moralo da se pobedi

3. Da je Slovacko poluamaterska ekipa čiju smo mrežu morali da napunimo do vrha


Da se ne bih ponavljao, tj pisao transkript, pozivam vas da pogledate emisiju, pa smo tu da debatujemo, hvala Bogu da se nećemo u svemu složiti, na kraju krajeva nismo cigani, ujedno je tu i, bar meni, vrlo zanimljiv intervju sa Nathom, bilo mi je interesantno da čujem njegova razmišljanja o nekim fudbalskim ali i životnim temama te sam siguran da će i vama biti zanimljivo.

Naravno, ako je ikome stalo do sporta nakon onog jučerašnjeg cirkusa...

 

Partiz

Grobar
Учлањен(а)
25.12.2007
Порука
371
Reaction score
1.532
Mi smo k. od ovce,nema potrebe nista analizirati, ali ja volim Partizan... ne zna se ni ko nam je prescednik-mucenik Milos ili Bojan neki Ostojic....jedva cekam sledecu utakmicu...
 

vratonja

Grobarčina
Учлањен(а)
03.08.2007
Порука
2.801
Reaction score
1.116
Локација
Ivanjica
Kad su se malo utisci slegli nakon Češke, eto prilike da prokomentarišem kako je iz moje perspektive to sve izgledalo.

Prvi utisak je da je stadion prelep. Mali, akustičan, čak toliko akustičan da se i na praznom stadionu svaki povik tek pristiglih navijača vrlo glasno čuo. Kada je utakmica počela, grmljavina sa tribina je bila fantastična, još jednom se pokazalo koliko je lepše i prirodnije kad nema atletske staze kao neke tampon zone između navijača i terena. Sama utakmica je ludilo, i kao što kaže Natho u mom najnovijem podkastu, ko je gledao prvo poluvreme rekao bi ovi bre nikada u životu nisu igrali fudbal, nema teorije da postignu gol. A onda u drugom poluvremenu, sa igračem manje dajemo tri gola, nešto što se Slovackom na njihovom terenu nije desilo za celo tekuće i celo prošlo prvenstvo. Jedno potpuno ludilo, nisam mogao da dođem sebi vrlo dugo, posle utakmice avion, igrači i trener komentarišu da je ono više bila tuča nego utakmica, dolazimo u Beograd, još me drži adrenalin, mrtav umoran ali do 3, 4 ujutro nisam mogao da zaspim. Za mene je ono Partizan, gomila uspona i padova, rolerkoster emocija, i stvarno ne mogu ni da budem ljut, ni da budem srećan, jednostavno ne mogu da dođem sebi, kao da je prvi put a ne ko zna koji da nam Partizan takve stvari priređuje, zato ga valjda i volimo toliko.

Dan kasnije sam ušao da pogledam šta ljudi pišu, razgovarao i sa nekima koji su utakmicu gledali preko TV-a, i vidim da je osećaj manje više negativan, da je fokus uglavnom ili na najslabijem poluvremenu ove sezone, ili na tome kako nismo uspeli da sačuvamo prednost. Možda sam ja zanesen iskustvom direktno sa stadiona, pa sam malo drugačije doživeo tu utakmicu, ali odlučio sam da se u novom podkastu malo detaljnije pozabavim tim uvreženim mišljenjima koja sam primetio kroz razgovore i komentare, pa i ovde na forumu, a koja ipak smatram da su bar delimično ako ne i u potpunosti pogrešna:

1. Da smo mi evropski gigant i da nam je ispod časti da igramo Ligu Konferencije

2. Da je bod na evropskom gostovanju slab rezultat i da je moralo da se pobedi

3. Da je Slovacko poluamaterska ekipa čiju smo mrežu morali da napunimo do vrha


Da se ne bih ponavljao, tj pisao transkript, pozivam vas da pogledate emisiju, pa smo tu da debatujemo, hvala Bogu da se nećemo u svemu složiti, na kraju krajeva nismo cigani, ujedno je tu i, bar meni, vrlo zanimljiv intervju sa Nathom, bilo mi je interesantno da čujem njegova razmišljanja o nekim fudbalskim ali i životnim temama te sam siguran da će i vama biti zanimljivo.

Naravno, ako je ikome stalo do sporta nakon onog jučerašnjeg cirkusa...

Bravo na rečenom majstore , ovo pod 1 2 i 3 ne piju vodu … Mi smo tu gde jesmo znamo zbog čega . Zato i u ovim teškim momentima treba još više voleti Partizan i jebati mater svim upravama dok nas ova pošast ne zaobidje .
U cetvrtak samo jako da napokon pobedimo ekipu iz Lige 5 . Oni su fizički jaki znaci tuca će se nastaviti . Kada si slabiji u tehnici koristiš silu to je Sovacko radilo jbg. Nadam se da će još nekom otkinuti bod.
 
Статус
Затворена за писање одговора.
Top