Partizan.net - Forum navijača Partizana

Dobrodošli na najveći i najstariji Forum Navijača Partizana!

Nekoliko desetina hiljada ljudi prati i podržava naš rad. Zaprati nas na socijalnim mrežama za najnovije informacije o Partizanu ili se pridruži hiljadama članova u diskusijama na našem Forumu

Važno: Registracije za nove članove su trenutno zatvorene. Ukoliko svejedno želite da nam se pridružite, pošaljite E-mail Uredništvu koje će Vas uputiti u proceduru. Kontak informacije možete pronaći na partizan.net

Napred Partizan!

Liga Konferencija 2022/23

Статус
Затворена за писање одговора.

markic

Grobarčina
Учлањен(а)
20.03.2007
Порука
2.947
Reaction score
1.196
Ma naravno da ne ocekujem da svi "isto volimo", samo mi i pored ovih xxx godina nije jasno kako nas nema 10000. Ne trazim Dortmundov Zuti zid, ili bolest juznaomarikanaca za fudbal. Samo tih desetak hiljada, koji ce odgledati utakmicu i otici kuci. Dva puta mesecno, samo na Jna, bez gostujucih utakmica.
Mislim, serem, propustim i ja koliko hoces-hvala poslu- a na ove sto dodjem, nekada dodjem preko one stvari.

Samo da ga jebes, onu kaldrmu ka stadionu ne bih menjao ni za sta. Popravi mi raspolozenje uvek.

Извињавам се што касно стижем на ову "журку", посебно што ми се некако чини да је у погрешној теми. Читао сам ову дискусију и пре неколико дана, него никако да се наканим да нешто кажем на ову тему. Тебе сам цитирао зато што се у принципу слажем са твојим уписима, штавише, тај твој резон је модел којим сам се ја водио годинама. Па још сам баш и на Улазу О стајао откако сам прешао на Исток. Па ето, поред свега, ја сам се, барем привремено, сврстао у "Гробаре комфор" или назовимо их како год....на фудбал више не идем, на баскет идем. И осећам се прозваним, с правом, јер кад прочитам твој упис, буде ми жао што не идем и помислим како си у праву и како је калдрма која поправља расположење била константа у мом животу дуги низ година, а ја сам се тога одрекао...и опет се на крају не предомислим и опет не дођем на стадион. Тако да сам ево коначно решио да напишем који ред на ту тему, да мало олакшам душу, шта ли...
Као што су многи пре мене написали, не само у овој дискусији, него током година на овом форуму, ЈНА је друга кућа. Ја волим Партизан, уживам да бодрим Партизан, да исцепам грло, да урлам, да вређам противника, судију...волим Партизан и ложим се на навијање. Пре 15 година нисам могао да замислим да ћу са Југа пожелети да одем, иако сам и тада био свсестан да постоје фалинке у читавој причи. Мислио сам да ће то заувек бити део мене и да ћу остарити на Југу. Па ето, нисам напунио ни 30 када сам отишао оданде и тешко сам се помирио са тим. Онда сам некако пронашао себе на Истоку. Видео сам да може и оданде да се навија, да се подржи клуб, да се покаже неки отпор онима који нас уништавају. А онда се полако и то урушавало, да не набрајам шта се све догађало из године у годину.
Пише се како је важна подршка и како је важно подржати играче и клуб и да зато треба да се долази. Подршка јесте битна, али ја то не видим на исти начин. Ево, ја не желим нити једну песму, ни скандирање, да отпевам са организованим навијачима. Не желим ништа са њима, чак ни вазуру не желим да вређам. Ма ни када би вучића почели да пљују, не бих то подржао, барем не у истом гласу са њима. А скандирање против воље организованих не долази у обзир. Ето, десиле су се немиле сцене почетком сезоне на стадиону, нико није реаговао. И не кажем да је требало, људи су дошли да подрже Партизан, нису дужни да се хулиганишу или да се обрачунавају са ћелавцима са значкама и моторолама. Само хоћу да кажем да ни отпора више нема, скоро ни у каквом облику. Или може да се покуша, па шта буде...можда некад још и прође неко спорадично "вучићу педеру", више на нивоу случајности.
И ја се онда осећам као да ту не припадам. Ја сам дошао са идејом да пружим подршку....а на који начин ја то радим? Тако што седим, игноришем организоване, ћутим ко пичка и правим се да гледам фудбал, а у ствари ме заболе баш курац за резултат, јер знам да играмо намештено првенство. А знамо због чега је намештено и ко ту вуче конце...али тај вид отпора је забрањен, то не може...него морам да гледам намештено или полунамештено првенство, а још не смем ни да вређам оног ко је одговоран због тога. И зашто онда ја да долазим? Која је тачно моја функција као навијача и на који начин и коме ја својим присуством пружам подршку? И ето, укратко, због тога не идем на фудбал.

А на кошарку ипак идем, видиш. Зашто тамо идем? Зато што сам дебил, не могу без Партизана, морам нешто да гледам. Тамо исто тако ћутим ко пичка и само гледам кошарку, ни на који начин не учествујем у "лудилу" и "атмосфери", осим што дођем у гробарској мајици да попуним место и испуним себи неки "хир" да волим да гледам Партизан. Искрен да будем, мислим да би најисправније било да и на то престанем да долазим....али вероватније ће да буде да се некад ипак вратим на фудбал...јер сам проклет, јебо ме пас.
 

PFChampion

Grobarčina
Учлањен(а)
11.04.2010
Порука
8.888
Reaction score
13.717
Вечерас је бод као кућа. Обезбеђује и пролаз даље, а вероватно и прво место. Што не значи да нећемо победити, а још мање значи да нећемо напасти сва 3. Сваки исход је могућ али шта год да буде и даље се ми питамо и добар утисак који су оставили Перић и екипа се неће променити након вечерашње утакмице. Кад те не краду као у лиги онда имаш спортску шансу за добар резултат без обзира против кога играш. Партизане нападај !
 

serAlex

Grobarčina
Учлањен(а)
21.05.2007
Порука
7.356
Reaction score
37.658
Ja samo tražim još jedan rolerkoster, izgubio sa petardom, pobedio sa bunkerom, poveo sa dva pa strepeo da ne izgubiš, Partizane moj , samo nam daj razloga da te još više volimo. U svoj svojoj nesavršenosti ti si idealno savršen!
Ako je uopšte moguće, ja ću ga voleti još više samo da je bez rolerkostera. :D
 

RotoShack

Grobarčina
Учлањен(а)
02.12.2012
Порука
6.243
Reaction score
2.824
Ја се само надам да смо се одморили колико толико јер би била грехота да ова екипа због умора не оствари свој потенцијал. А за остало, како буде. Напред Партизан!
 

Zuull_PFC

Grobarčina
Учлањен(а)
29.12.2007
Порука
1.026
Reaction score
5.832
Локација
Court seats
Potpisao bih bod. Ako dobijemo, šta pije Côte d'Azur ja plaćam za sve. :D
Ah te profakture! :D

Ajde i ovde da poželim sreću našima! Pošto će biti krkljanac u Areni ne verujem da ću uspeti fudbal da ispratim do kraja (ne bi li posle morao da dižem padobrance sa mesta), no sve u svemu:

Napadaj, napadaj, Partizane napadaj!!!

P.S. Puštajte fudbal na bimu u Areni! :D
 
Статус
Затворена за писање одговора.
Top