Partizan.net - Forum navijača Partizana

Dobrodošli na najveći i najstariji Forum Navijača Partizana!

Nekoliko desetina hiljada ljudi prati i podržava naš rad. Zaprati nas na socijalnim mrežama za najnovije informacije o Partizanu ili se pridruži hiljadama članova u diskusijama na našem Forumu

Važno: Registracije za nove članove su trenutno zatvorene. Ukoliko svejedno želite da nam se pridružite, pošaljite E-mail Uredništvu koje će Vas uputiti u proceduru. Kontak informacije možete pronaći na partizan.net

Napred Partizan!

NLB-liga 2010/11

Статус
Затворена за писање одговора.

Strelac

ex-alekst88
Учлањен(а)
15.07.2010
Порука
660
Reaction score
21
Локација
Stradija
Al' je ova utakmica bila bolna za gledati. Tamo od polovine trece cetvrtine pa do kraja. Nit' skoka, nit' suta, nit' ideje, nit' pravih izmena i na sve to jos 21 izgubljena lopta... Zapita se covek, jel' treniraju ti ljudi uopste kosarku po 15-20 godina... :confused

Valjda ce biti bolje.
 

VJ@NS

Grobarčina
Учлањен(а)
06.11.2007
Порука
4.110
Reaction score
1.532
Локација
Topèidera lepša strana
Биће боље алекст88,колико, то ћемо видети. Све је то велики наук.

Jovanović: Nemamo kontinuitet

Trener Partizana žali što je njegova ekipa protiv Nimburka propustila nekoliko šansi da prelomi meč

objavljeno danas u 19:05; autor: Kosarka.rs

Posle poraza u Češkoj trener Partizana Vlade Jovanović je prokomentarisao: "Očigledno ne možemo da povežemo dve ili tri utakmice u istom intenzitetu. Ne mislim samo u fizičkom domenu, već pre svega o tome sa kakvom glavom ulazimo u utakmicu. U NLB ligi nema nekvalitetnih ekipa, već sam pomenuo da se Nimburk sprema za početak Evrokupa i da ove utakmice igra kao trening mečeve, bez rezultatskog značaja. Iz toga su još opasniji nego što je njihov realni kvalitet. Opet, što se tiče samog rostera, imaju kvalitet".
Strateg crno-belih je o samoj utakmici rekao: "Mi smo u pojedinim trenucima izgledali jako dobro, ali smo im u tim momentima, kada smo mogli da prelomimo utakmicu, ishitrenim šutevima i lošom odbranom, iako nismo izašli iz bonusa, dozvoljavali da se vrate u igru. To se dešavalo dva puta, u drugoj i trećoj četvrtini kada smo imali oko devet razlike i mogli da prelomimo utakmicu. Kasnije smo ušli u problem egal utakmice i na kraju izgubili, bez tečnog napada i sa jako slabim procentom šuta za tri poena, sa samo dve pogođene trojke i tokom cele utakmice problemom sa ofanzivnim skokom, gde su praktično imali 10 uhvaćenih lopti više u napadu od nas. Oni su bili rasterećeniji pred punom dvoranom i dobili utakmicu."

...već sam pomenuo da se Nimburk sprema za početak Evrokupa...
Не знам шта да кажем на ово,а да ми неки не замере нешто...Где су они,где смо ми,ко је ово могао очекивати...како је тако је.Извући поуке из овога што пре.
 
Последња измена:

Zagor

Guest
Којом пуном двораном, црни Владо...
 
Учлањен(а)
24.12.2006
Порука
252
Reaction score
0
Локација
GROBARI-WORMS
Mi previse lopte na lak nacin izgubimo pogotovo Oliver Lafajet! Ne znam koji mu je ku....ali onoliko lopti izgubiti je zabrinjavajuce! kod 41-48 za Nase pomislio sam da ce mo utakmicu dobiti, kad ono kontra.

Skripi na poziciji plejmejkera!
 

Dr.Hofmann

Guest
Previše ste se većina vas raspekmezili i razmazili,kao da ste zaboravili period od pre par godina, pustite malo ekipu i Vladu da od ovog materijala kojeg sad imamo ( a koji je slabiji nego proteklih par sezona), ukomponuje ekipu i izvuče maksimalno šta može pa ćemo videti za šta će to biti dovoljno, ja mislim da će biti dovoljno da se obezbedi plasman u EL sledeće godine .


Još jedna stvar smeta mi toliko glorifikovanje Duleta Vujoševića kao da je on bog i batina, svaka njemu čast i kapa do poda za sve što je dao Partizanu ali vi ga preterujete maksimalno.
 

CrazySerb

Grobarčina
Учлањен(а)
16.12.2008
Порука
1.926
Reaction score
1.987
Локација
Kikinda
Kao prvo momak je narcis i to tezak i dosao je u Partizan da bi sebi nabio cenu i da obezbedi jos godinu ugovora za sebe. Vise time nego sto je dosao timski da igra za Partizan. A da pitanje je gde to i kako ove sezone igra Bojan Popovic ako znas?

Kakvu si ti glupost napisao,pa ja nemam reci :banghead
A ovi stranci ne dolaze da bi sebi nabili cenu?
 

grobar mk

Grobar
Учлањен(а)
22.01.2008
Порука
309
Reaction score
3
Локација
MAKEDONIJA
:D ne kako bi ispunili zivotni san i obuku sveti dres i cuju huk sa juga :D
 

ddpp75

Početnik
Учлањен(а)
28.05.2009
Порука
30
Reaction score
0
Pozdrav svima,

kako kaze Vlada, nemamo kontinuitet, ja bih ipak voleo da mogu da vidim sta imamo. 30 godina pratim kosarku, vidim sta vlada hoce ali mi neki postupci nisu jasni.
Prvo treba vec jednom prihvatiti da Lafajet nije Bo i da nece igrati kao Bo vec vise kao Kamings i ne mogu da shvatim da se Lafajet jos uvek proziva, po meni on ce se ustali u asistencijama i ukradenim loptama (kad popravi odbranu i treba da smanji izgubljene lopte), ja vise od njega i ne ocekujem s obzirom na ostatak ekipe.
Kako se ne proziva Dzavai, on treba i moze da bude 2 puta bolji nego maric prosle godine. Vec nekoliko utakmica iako postigne preko 10 poena, desava se da gresi u serijama, te serije potraju po 3-4 minuta a sa klupe se ne reaguje. Ispada mu lopta, promasi zakucavanje, prima loptu dok ima jednog cuvara, saceka da mu pridju jos 2 pa tek onda krene da igra ledjima i slicne stvari, ne prati igru. Da ne pricam o tome da decko ne skace, i kao da ga ne interesuje da skace. Dosao sam do zakljucka da ni Vranes nije toliko gresio, ili ako krene, momentalno ide na klupu. Dosli smo do toga da je Katic (bar po igri) prvi centar.
Uopste ne zelim da komentarisem zato ne igra ovaj ili onaj. To Vlada zna zasto, a ja mogu samo da nagadjam, ali zasto se ne ispravljaju greske ili se prave potezi koji budu kontra produktivni. Ne znam kako da se takve stvari dozvole centru strancu, a sa druge strane protiv makabija, odluka vlade da pera pocne utakmicu nas je kostala te pobede. Pera je jako lose organizovao igru u prvih par minuta lose smo otvorili i sve je krenulo naopako a sve pod izgovorom da lafajeta atmosvera u pioniru ne uplasi.
Ne vidim cak ni peru i kecmana kao igrace koji vode neku glavnu rec na terenu, pa kada se krene sa serijom gresaka da neko smiri, da se ne panici. Ovi cesi dana su trebali da puknu 20-30 razlike od nas, kakva su ekipa. Kakav nimburg kakvi bakraci.
Ne dovode se 3 crnca da bi se igrala samo EL. Do sada smo morali mnogo bolje da igramo ili ako nista drugo da vec imamo neki kontinuitet u dobroj igri. Mi imamo samo kontinuitet da na svakoj utakmici imamo serije i serije gresaka.
Plasim se da ce sve ovo jako puno da nas kosta. Top 16 nam je sada najmanji problem, nije ni vazno da li cemo uci, nov je trener i neka uci, i Dule je ucio. Ali ako 4 puta uzastopni prvak NLB ne udje na F4 ili da ne budemo prvaci Srbije, to je problem, jer imamo ovoliko stranaca. Mislim da necemo "da eksplodiramo" mozemo samo da ispravljamo greske i da se popravljamo a s obzirom koliko gresaka ima..............:banghead..................


Pozdrav svima
 

Enslaved

Grobar
Учлањен(а)
30.11.2006
Порука
10.341
Reaction score
34.952
Локација
vaginamandibularia
Šta vam je ljudi, opustite se malo, biće gore. Cigane, Igokeu, Krku sigurno dobijamo, protiv Radničkog ćemo se mučiti u gostima, Zadar ne sećam se da smo dobili u gostima, a onda idemo na noge ciboni pa Budućnosti, pa u Vršac.. Vrlo lako možemo da imamo posle 15 kola skor 6-9. To je dovoljno za neko 10. mesto.
 

Jegda

Grobarčina
Учлањен(а)
03.10.2007
Порука
2.123
Reaction score
61
Локација
Autokomanda
Previše ste se većina vas raspekmezili i razmazili,kao da ste zaboravili period od pre par godina, pustite malo ekipu i Vladu da od ovog materijala kojeg sad imamo ( a koji je slabiji nego proteklih par sezona), ukomponuje ekipu i izvuče maksimalno šta može pa ćemo videti za šta će to biti dovoljno, ja mislim da će biti dovoljno da se obezbedi plasman u EL sledeće godine .


Još jedna stvar smeta mi toliko glorifikovanje Duleta Vujoševića kao da je on bog i batina, svaka njemu čast i kapa do poda za sve što je dao Partizanu ali vi ga preterujete maksimalno.

Slazem se delimicno s tvojim postom, ali smatram isto tako da ne treba se skrivati iza opravdanja tipa: I dule je gresio, ekipa je nova,itd itd...Imidz kluba je gradjen previse dugo da bi se kaljao porazima od iste te ekipe za koju smo zbog poraza sprdali ciganiju prosle godine. Gostovanje nije "vruce", niti imaju neku zestoku publiku ili bog zna kakvu prednost domaceg terena.....

I da Lafajet je uzasan igrac, dzaba sto je statisticki danas bio najbolji, mrsav, slabasan, pritom nije nesto brz, niti ima prodor, niti sut...
 

Zagor

Guest
И за широки смо копали душу циганима непраним рукама, па су и они знали да нас клепе само тако...

Потрајаће осцилације, чувајте енергију...
 

PARTIZAN

Partizan
Учлањен(а)
04.05.2009
Порука
11.900
Reaction score
315
Jedino što me teši je ova izjednačenost u ligi...posle 7 kola će u ligi od 14 ekipa njih čak 12 da stanu u dve pobede (od bilansa 5-2 do bilansa 3-4). Znači uprkos ovom očaju danas (stvarno smo odigrali kriminalno, posebno u drugom delu 3/4 i u celoj 4/4) i dalje je sve "tu negde" kad je u pitanju vrh tabele...srećom, tako je...

Ima nešto što ne ulazi u statistiku! A to je izigravanje kipa, statue ili čunja u odbrani, kao i kretanje bez lopte radi više opcija u napadu! Ako si gledao utakmicu to si svakako trebao da primetiš!

I pitam se dokle ćeš uvredljivim konstatacijama (u ovom slučaju je to "diletantizam") da nipodaštavaš tuđe mišljenje čim se ne slažeš sa njim??? :roll:

Izvini senzitivni, izvini što sam te emotivno pogodio "uvredom"...Jel ti stvarno misliš da Lafajet za ovo danas treba da bude prvi na listi za prozivanje? Nisam napisao da je dobro odigrao. To nikako i nipošto. Ali ovo što je Veseli danas "pokazao", to je bez konkurencije za vrh ružne liste u našem timu! Evo, ja sam diletant ako je to pogrešno što pišem. Priznajem da sam ja diletant! Može tako?
 
Последња измена:
Учлањен(а)
29.06.2008
Порука
14.795
Reaction score
55.888
Локација
Ja sam ceo život s tobom...
Sve đene đene,nemam nameru da pljujem dešavaju se i ovakve stvari,ali ekipa opasno počinje da me podseća na neke ciganske iz prošlosti,mislim na one njihove kao fol "dobre" ekipe,dok su se nadali da mogu da nas dobiju.
Bez neke konkretnosti u igri,bez određenog stila,nedovoljno spuštanja na centre,očajno raspodeljena minutaža i klinci koji imaju ulogu čisto da smanje prosečan broj godina ekipe a ne i da igraju.
I manite se više poređenja sa prošlim sezonama,nema ova situacija u tom smislu dodirnih tačaka sa prethodnim sezonama,to znamo i mi koji smo svake sezone apsolutno ubeđeni u uspeh bez obzira na start.
 

nikola70

Grobarčina
Учлањен(а)
24.01.2010
Порука
2.781
Reaction score
276
Meni se sve vise cini da nije problem u nasoj neuigranosti, nego u igracima koji su manje vise polovni i igraju toplo-hladno. A pritom to nisu mladi igraci. Tu spadaju i pojedini stranci.
Dzavaj je po meni igrac sa kojim smo potrefili, ali u pravom smislu, ali ne moze on da bude nosilac igre, odnosno ne moze on da resava utakmice i da nas vuce tokom nje. Kao sto nas Maric nije vukao i predvodio (da se razumemo, on je igrao odlicno i donosio pobede i mozda je i najzahvalniji igrac kojeg sam gledao) cele sezone, vec je to radio Bo, Dusan Kecman je donosio pobede, Roberts lomio parket...... tako ne moze ni Jawai da odigra konstantno celu utakmicu i da od njega ocekujemo da postigne 40 poena i da mi pobedjujemo tako cele sezone, veoma se brzo procitaju visoki igraci i njihove kretnje.

Gist ce da napreduje i bice sve bolji i mislim da je i on odlicno pojacanje, samo isto kao i u slucaju Dzavaja, ne moze on da resava utakmicu svojim kreacijama 10 napada za redom, a da se plej i zajedno sa pojedinim igracima krije po uglovima.

Lafajet po meni promasaj, on bi trebao da radi sve ovo sto sam prethodno naveo. To je i sam Vlada navodio pre nego sto je plej i dosao, da nam treba organiyator igre koj ice da preuyima odgovornost i da bude motor tima, ali mi to jednostavno nismo dobili.

Klobucar je decko diskriminisan ako se tako moze reci. Nije uspeo da pokaze jos sve sta zna, a nece ni uspeti kako je krenulo.

Milosavljevic igrackoji ume da nas kupi sve sa jednim, dva poteza, ali je veliki problem njegova konstantnost za njegovu minutazu. Ajde sto ne igra konstantno u euroleague, ali on vec ima dovoljno iskustva u NLB.

Kecman i Pera odradjuju svoj posao al isu prinudjeni da od pocetka sezone i rade ono sto se od njih nije ocekivalo kada se sklapao tim, i to je sve posledica promasaja sa pojedinim pojacanjima.
Jednostavno misljenja sam da bi ova ekipa mnogo bolje izgledala sa Popovicem i Rasicem!
Prosle godine smo poceli sa 4-4 u NLB i to je bila posledica neuigranosti i nekih drugih stvari koje su uticale (turneja u Americi, malo sudije.... itd...), tako da smo u tim utakmicama, koje su bile mnogo jace nego sto smo igrali ove sezone, gubili tokom celog meca i nikako nismo mogli da kontrolisemo svoju igru pa tako i utakmicu. Dok ove sezone mi gubimo 4 dobijene utakmice (manje-vise Siroki), to nesto govori!!!
 

ptica

Grobar
Учлањен(а)
17.07.2010
Порука
389
Reaction score
0
Jaoooo Nikola gdje spomenu Rasica tek ce sad da se zakuha
 

fluid

Grobarčina
Учлањен(а)
18.07.2007
Порука
1.183
Reaction score
212
Локација
u sopstvenoj koži
Izvini senzitivni, izvini što sam te emotivno pogodio "uvredom"...Jel ti stvarno misliš da Lafajet za ovo danas treba da bude prvi na listi za prozivanje? Nisam napisao da je dobro odigrao. To nikako i nipošto. Ali ovo što je Veseli danas "pokazao", to je bez konkurencije za vrh ružne liste u našem timu! Evo, ja sam diletant ako je to pogrešno što pišem. Priznajem da sam ja diletant! Može tako?
Šta se sve tebi dozvoljava pa ovo je strašno! Opet provokacije po ko zna koji put! Nisam ja provociran jer sam u poslednje vreme slabo pisao, uglavnom sam čitao šta se piše, već drugi članovi foruma koji su se slučajno usudili da ne misle kao ti, tj. svojom glavom.

Ajde pokušaću još jednom uljudno... Ovde se radi o konstantno lošoj igri Lafajeta bez tendencije da će biti bolje. I smatram da treba da bude prvi na listi prozivki jer ono što je danas pokazao mnogo toga se ne prikazuje kroz statistiku. Onakvo ispadanje iz aviona, ne samo na današnjoj utakmici, ne priliči jednom igraču koji treba da nosi i organizuje igru Partizana. Niko nije rekao da si napisao da je Lafajet igrao dobro, niti da Veseli danas nije pravio katastrofalne greške, ali bi svakako bilo dobro da sagledaš sve pojedinosti i da bez provokacija pristupaš diskusiji.
 
Последња измена:

Trile

Grobar
Учлањен(а)
28.10.2009
Порука
374
Reaction score
2
Evo jedan komentar sa drugog foruma,koliko je istinit ne znam,procenite sami
Dragi forumasi, u poslednjih mesec dana sam primetio da mnogi kritikuju Laffayeta. Naravno, vi biste zeleli da on odmah bude najbolji strani plej koji je ikada dosao u Partizan, i da odmah proradi. Ovako, posto ja pratim sve oko NBA i NBDL i NCAA i EUROLEAGUE, zelim da vam kazem par stvari oko Olivera Lafayetta. Prvo, blago nama navijacima Partizana sto takav igrac igra kod nas. Samo ga sacekajte, decko je ispao iz ritma, nema utakmice u rukama, poslednji put je igrao pre 8 meseci ! Naime, kada je iz Erie BayHawks-a presao u Fort Wayne Mad Ants-e, igrao je strasno dobro. Ovo mu je bila statistika na odigranih 48 utakmica. Pazite, 48 utakmica: 17.1 points, 6.5 assists, 4.6 rebounds, and 1.8 steals in 35.3 minutes per game for the season. A u seriji protiv Eria, od 28 marta do 02 aprila u pobedi Antsa od 4-0 imao je skor 28.8 points, 8.5 assists, 6.8 rebounds, and 2 steals, and he shot 51.3 percent from the field and 40 percent from 3-point range. Tada su ga zvali iz Boston Celticsa, gde je odigrao dobro protiv Milvokija. Dok Rivers ga je zadrzao kao pomocnog igraca, sto znaci da sedi u civilu, i ceka ako se neko povredi, npr. Rondo, jer su u Bostonu znali da ce u play-offu ici do kraja i da je sezona duga.Mana za Lafayetta je bila to sto nije imao takmicarski kontinuitet, sto je veoma bitno za sportistu, ali ko bi odbio Dok Riversov poziv ? Na treninzima je imao zadatak da igra protiv Ronda i da mu bude sparing igrac. U last cut-u nisu mogli da mu ponude garantovani ugovor. Lafajette odlucuje da zeli da zaradi neki novac i da napreduje, napravi ime i vrati se u USA. Agent mu preporucuje Partizan jer ga je Vlada Jovanovic snimio jos ranije. Cim je Vlada cuo da Lafayette zeli da dodje, otpustaju popovica koji je smesan za Lafayetta. Sto se tice samog lafayetta, on je veoma brz, brzi od 80 % NBA igraca. U evropi mu moze parirati samo Holden. On nije crossover igrac, Lafayette ima druge finte gde koristi varke i brzinu. Dobro sutira, pogotovo iz driblinga u desno. vrhunski odbrambeni igrac, jako dobro cita sledeci potez napada i sece lopte ( kao protiv Zagreba ). Zna da uzme loptu od igraca ( kao Planinicu ). U tranziciji je jak, ima dobar i pravovremen pas, njegove lopte gadjaju u centar, i imaju jako veliku brzinu. Ali, treba mu vreme da se vrati u formu !!! A onda, drugacije cete pricati. Nemoguce je da se vi bolje razumete u kosarku od Danilovica, on je igrao u NBA kod Pat Riley-a, u prvoj petorci ! Pravi grobari, strpite se. I upamtite: Lafayette je bolji od mcCalebba!
 

grobarstvo

Guest
Katastrofa.Katastrofa.Pa ovo vise nema veze sa uigranoscu ekipe.Za nas kao da je trojka pomerena na 14 m.Najgori smo u evropi sto se tice trojki.Po 20 izgubljenih lopti na mecu,nemamo sutera u ekipi.Ma ne mogu vise da pisem.Kataklizma.
 

Zagor

Guest
@ Trile

Не знам ко је аутор, колико је меродаван, итд.

Знам шта је рекао Един у преносу за његов шут, а мислим да он доста прати кошарку и да се доста разуме...

Видећемо...
 
Статус
Затворена за писање одговора.
Top