Partizan.net - Forum navijača Partizana

Dobrodošli na najveći i najstariji Forum Navijača Partizana!

Nekoliko desetina hiljada ljudi prati i podržava naš rad. Zaprati nas na socijalnim mrežama za najnovije informacije o Partizanu ili se pridruži hiljadama članova u diskusijama na našem Forumu

Važno: Registracije za nove članove su trenutno zatvorene. Ukoliko svejedno želite da nam se pridružite, pošaljite E-mail Uredništvu koje će Vas uputiti u proceduru. Kontak informacije možete pronaći na partizan.net

Napred Partizan!

PFC nostalgija: istorija, legende, stare slike

PARTIZAN

Partizan
Учлањен(а)
04.05.2009
Порука
11.900
Reaction score
315
Al' kako su se purgeri primili na Čavu kad je došao tamo...dobar je bio tamo, postao im je ljubimac jako brzo...da čovek ne poveruje da jedan čovek "čisti" Beograđanin, sa ovdašnjeg asfalta, doživljava usred Zagreba da mu desetine hiljada purgera skandira "Ćava, Ćava"...znači ne "Čava", nego ono njihovo meko "ć"...pamtim kao juče da je bilo...

A on dođe sa Dinamom ovde, izađe sam ispred Omera (ako se ne varam, ako je on bio na golu, a mislim da jeste), ne 100%-tna nego 1000%-tna šansa za gol, a "Ćava" je "dune" na gornju polovinu "Juga"! :D
 

Goran Tomić

Kralj fanzina
Учлањен(а)
07.12.2011
Порука
11.803
Reaction score
29.767
Локација
Beograd
Ех, Чава...
Дао само 5 голова за Партизан, и заувек га памте захтевне гробарске душе...
А Зашто?
Зато што је био истински мајстор ове игре с лоптом...
А памтимо ми, и, рецимо Бајру, који је било далеко од мајсторства са лоптом, али је зато преорао сваки милиметар (сваког) терена на коме је играо...

Треба то дошапнути Џигију, Јојићу, Брашанцу, праштамо ми свашта, али тражимо и да играч има нешто...
Да ли је то мајсторство, срце, муда...јбмлг, али нешто мора да има!
Ми увек тражимо да видимо нешто у нашем, црно-белом дресу...Шта нас брига, за неке тамо цифре и статистике!

Јебеш бре статистику! Пет голова није много, али ето, памтимо Чаву...

Играла једном ,,А,, репрезентација против ,,Б,, тима, илити тима који су ,,саставили новинари,, - тако нешто...
Нешто ми се чини да су ,,А,, били у плавим, ,,Б,, у белим дресовима, играло се на стадиону ЈНА...
За ,,Беле,, играли Чава и (нек ми Гробари опросте, што морам да поменем играча из ,,Рупе,, али и ) Пижон...
Е, та двојица су ,,дупе померали,, ,,А,, репрезентативцима својим ,,ситним везом,, по средини!
Чава на крају добио телевизор, као играч утакмице...

Ето, није својим талентом досегао све што је можда могао, али - кад се дохвати лопте - био је на нивоу најбољих тадашњих ЈУ играча...
На тој утакмици, ето, и најбољи...
 

grobar032

Grobarčina
Учлањен(а)
27.02.2007
Порука
5.110
Reaction score
554
Локација
Humska 1
Не знам да ли је било прелистах пар страница у назад и нисам видео...
На слику сам налетео негде на фејсу, па у случају да је већ постављена бришите. Рачун са једног од путовања. :D

Postavljeno prvo ovde na forum pre nekoliko meseci!

WebCrew edit
 
Последња измена од уредника:

Dragan9Mance

Grobar
Учлањен(а)
15.03.2012
Порука
452
Reaction score
15
Локација
ulica Dragan Mance br.9
Đani

Nadam se da nisam promašio temu....
Mislim da ove slike doktor Ðanija zaslužuju mesto u nostalgiji :buhaha

img20130303124903.jpg


img20130303124918.jpg


img20130303124937.jpg


img20130303124958.jpg
 

Nightwolf

Grobarčina
Учлањен(а)
09.04.2010
Порука
2.582
Reaction score
21
Локација
Tamo negde...
Prva utakmica Partizana na stadionu JNA bila je? I protiv koga? Da li zna neko? Samo zvanicna utakmica. Treba mi ovaj info :)
 

Pera115

Grobarčina
Учлањен(а)
27.01.2011
Порука
2.851
Reaction score
3.675
Posto je stadion JNA otvoren utakmicom reprezentacija Jugoslavije i Francuske 9.10.1949, ispada da smo narednu utakmicu igrali 22.10.1949 protiv Sarajeva 3:1 pobedili.Sad to ne mora biti tacno jer je mozda pre utakmice reprezentacije, Partizan igrao na JNA al to mozda nije zabelezeno kao zvanicno otvaranje stadiona.
 

Crno-beli

Partizanovac
Учлањен(а)
30.09.2006
Порука
19.482
Reaction score
2.060
Да, стадион је званично отворен утакмицом Југославија - Француска, могуће је да је Партизан и пре тога почео да игра на стадиону.
 

Nightwolf

Grobarčina
Учлањен(а)
09.04.2010
Порука
2.582
Reaction score
21
Локација
Tamo negde...
Ja sam na jednom blogu pronasao podatak da je stadion zavrsen i zvanicno otvoren 23. decembra 1951. Da li je istina i da li taj podatak jos negde moze da se nadje nemam pojma. Kao zvanicno otvaranje uzima se utakmica Jugoslavija protiv Francuske.

http://zfrontliners.zf.funpic.de/stadion.php

Prva uopste na Jna bila je izmedju Jugoslavije i Francuske ali kad bi se pronasao podatak za Partizan bio bi pun pogodak.
 

PARTIZAN

Partizan
Учлањен(а)
04.05.2009
Порука
11.900
Reaction score
315
Da, sezona 81/82, ovde su nas pocepali 3:0. Mislim čak da je ovo jedan od 2 gola Zlatka Vujovića (ako se dobro sećam).
Ne zna se ko ovde od naših izgleda nemoćnije - da li Stojić, da li Mića Radović ili Zvonko Popović...
 

Pera115

Grobarčina
Учлањен(а)
27.01.2011
Порука
2.851
Reaction score
3.675
Od kako im se Poljud sagradio,posrecilo im se sa nama,nazalost.
 

PARTIZAN

Partizan
Учлањен(а)
04.05.2009
Порука
11.900
Reaction score
315
Da, samo onu poslednju odigranu (prekinutu) ih razguzismo...osim toga još par remija (0:0, 1:1, 3:3 i 2:2 pa bod na penale) i sve ostalo porazi...jedno 5-6 otprilike...od 1980. do 1990...
 

Pekarski

Grobarčina
Учлањен(а)
10.04.2010
Порука
9.376
Reaction score
1.445
Локација
Na najvišem nivou
Znao sam ko će da se javi na pojavu Zlatka Vujovića.:buhaha Pitanje je bilo samo koliko minuta, odnosno sekundi će proći od momenta postavljanja fotke.:D

Poslednja sezona Tome Kaloperovića u kojoj smo izgubili sve derbije "velike četvorke", osim 0-0 sa dinamom na Jna.
 

Crno-beli

Partizanovac
Учлањен(а)
30.09.2006
Порука
19.482
Reaction score
2.060
Сећам се те текме јер је ишла директно преко тв-а. Знам само да се те 1981/82 пред нашу текму са Динамом у Београду у 26. колу писало да је на реду "супер дерби". На крају смо завршили као 6. на табели, осам кола касније...

Још нешто - ви "маторци" (у које и себе убрајам) ускоро ћете имати прилику да преко блога за који знате а којег не бих сада рекламирао :D, а наравно и преко овог форума, читате интервју са једним нашим играчем из периода краја 70-их и прве половине 80-их.

За сада толико, да не кваримо изненађење, иначе до контакта је дошло уз помоћ једног нашег форумаша, а бивши фудбалер је изузетно коректан и апсолутно на располагању за један исцрпан интервју.

Обухватићемо нама драге сезоне 1975/76, 1977/78, 1982/83 као и оне мање сјајне... :wink:
 

Pekarski

Grobarčina
Учлањен(а)
10.04.2010
Порука
9.376
Reaction score
1.445
Локација
Na najvišem nivou
Imali smo neku šansu pred zadnje kolo da budemo četvrti, i plasiramo se u kup kup uefa. Trebalo je da pobedimo Sarajevo(sigurno) i Željezničar da izgubi, ili igra nerešeno (tako nešto). Na kraju se ni jedno, ni drugo nije ostvarilo :D, i Sarajevo se zahvaljujući odigranih 0-0(omiljenom rezultatu Kaloperovića:D) sa nama plasiralo u kup uefa.

@Crno-beli
Ne mogu da izdržim, ovo je jače od mene.:D
Aca Trifunović ili Neša Stojković?
 
Последња измена:

Crno-beli

Partizanovac
Учлањен(а)
30.09.2006
Порука
19.482
Reaction score
2.060
Ево те текме и тог омиљеног резултата... :D

http://www.youtube.com/watch?v=-Y2Wq27eu8o

@Crno-beli
Ne mogu da izdržim, ovo je jače od mene.:D
Aca Trifunović ili Neša Stojković?

Није, реч је о играчу који није код свих тих титула био међу првих 11, али је код последње две био део екипе, а посебно је дао допринос код треће као првотимац. :wink:

Не питајте више. :D
 

Saša Aleks

Grobarčina
Учлањен(а)
05.12.2012
Порука
1.692
Reaction score
4.344
Локација
Brèko, BIH

PARTIZAN

Partizan
Учлањен(а)
04.05.2009
Порука
11.900
Reaction score
315
Jel ti čitaš šta piše Pekarski gore? Nemoj ti meni "mogao bi biti Zoran"...:D

Dakle strelci jesu svakako ti koje si našao na Hajdukovom sajtu (išao sam i ja da gledam pre nego što si ti to postavio, znam da oni imaju na svom sajtu u arhivi sve svoje strelce...), ali ovo je gol ZLATKA Vujovića! :D

Sećam se i cele akcije - lopta mu je došla sa desne strane, on je bio okrenut leđima golu, onda je provukao majstorski (nešto između pete i unutrašnjeg dela stopala, desna noga je bila u pitanju) loptu, okrenuo se ka golu, svog čuvara tim potezom dobro "izmajmunisao", odjednom je bio sam samcat i onda je loptu "podbo" desnom nogom i pogodio suprotnu malu mrežicu...a to se već vidi ili makar naslućuje na fotografiji.

Nikad neću prežaliti što nije igrao za Partizan...a još kad sam tamo negde u 90-im čuo i konkretnu priču, saznao koliko je to sve u jednom momentu bilo realno i blizu...odmah na početku njegove seniorske karijere, kraj 70-ih...
 

Crno-beli

Partizanovac
Учлањен(а)
30.09.2006
Порука
19.482
Reaction score
2.060
Једна стара разгледница из 1967, а на полеђини и пригодан текст, тј. подјебавање навијача комшинице од стране човека који је послао разгледницу. :D

Хвала Лазару на фотографијама!

6jhvth.jpg


263c27s.jpg
 
Top