Partizan.net - Forum navijača Partizana

Dobrodošli na najveći i najstariji Forum Navijača Partizana!

Nekoliko desetina hiljada ljudi prati i podržava naš rad. Zaprati nas na socijalnim mrežama za najnovije informacije o Partizanu ili se pridruži hiljadama članova u diskusijama na našem Forumu

Važno: Registracije za nove članove su trenutno zatvorene. Ukoliko svejedno želite da nam se pridružite, pošaljite E-mail Uredništvu koje će Vas uputiti u proceduru. Kontak informacije možete pronaći na partizan.net

Napred Partizan!

PFC nostalgija: istorija, legende, stare slike

Dragan9Mance

Grobar
Учлањен(а)
15.03.2012
Порука
452
Reaction score
15
Локација
ulica Dragan Mance br.9
groningen.jpg
 

Gauloises

Banned
Учлањен(а)
02.12.2012
Порука
87
Reaction score
3
11284_481641268551578_1353210173_n.jpg


Varsity stadion Toronto
Benfika-Partizan 4ti Avgust 1980

covek sa kravatom ocigledno nije imao pravilan rezim ishrane i korektan trening program
 

idio hroma

Izopačena Partizanština
Учлањен(а)
06.12.2010
Порука
2.838
Reaction score
608
Covek sa kravatom je vidno bolestan.
Jesi siguran da je ovo Toronto?Ona zgrada iza redak primer socrealizma.
 

Gauloises

Banned
Учлањен(а)
02.12.2012
Порука
87
Reaction score
3
bien sur

kolonijalizam u fulu, pogledaj desno

bolestan sam i ja, pa imam odlicno telo
 
Последња измена:

Pera115

Grobarčina
Учлањен(а)
27.01.2011
Порука
2.851
Reaction score
3.675
bravo Gauloises za sliku.Mora da je Toronto,tamo smo igrali finale turnira 1980.
 

Laky

Grobarčina
Учлањен(а)
30.09.2006
Порука
1.156
Reaction score
163
Локација
..
Иако се ова тема односи углавном на старе слике Партизана, надам се да може да прође овај пост са фото причом 131. ,,вечитог дербија" који се одиграо ипак прије шест година.

Како одмиче вријеме, тако се и гасе неки портали, нестају слике па је права драгоцјеност видјети оволики број фотографија са нашег фудбалског дербија.

Неко је са запада ,,ишкљоцкао" 172 слике са дешавања на и око терена (јбг има и слика :pickaciganska):

http://www.subotica.com/slike/album...-131.-veciti-derbi-partizan-zvezda-prvenstvo/

Посебан дерби, након суморних година бојкота и кризе са трофејима, ЈНА је те вреле септембарске вечери 2007. год. био крцат, одлично навијање и солидна игра наших фудбалера, а голове су дали Јоветић и Мореира. Био је то дерби који је означио окретање нове странице у П.Ф.К.-у што се тиче приче са титулама, јер је од те сезоне кренула ова, Богу хвала, серија дуга шест година с надом да ће имати нових епизода :D
Иначе, мој први дерби и уопште утакмица Партизана којој сам присуствовао на стадиону ЈНА.
 

Crno-beli

Partizanovac
Учлањен(а)
30.09.2006
Порука
19.482
Reaction score
2.060
Да прозовем ове моје исписнике, ветеране. :D

Ово је слика са текме Хајдук - Партизан из 1977, види се одбрана Хајдука како интервенише испред нашег играча. Може ли неко од вас да препозна нашег играча са слике?

Наравно, знам све наше играче из те генерације али вероватно ме збуњује лош квалитет слике и гримаса играча у моменту настанка слике.

2a67ccn.jpg
 

Crno-beli

Partizanovac
Учлањен(а)
30.09.2006
Порука
19.482
Reaction score
2.060
Хвала! И мени је некако најреалније да је Бошко Ђорђевић, тим пре јер се овде ради о нападу Партизана. На слици су одбрамбени играчи Хајдука, па је реално очекивати да се та акција са слике одвијала при нападу Партизана.

Други играчи на које сам помишљао су Томислав Ковачевић и Борислав Ђуровић.
 

Crno-beli

Partizanovac
Учлањен(а)
30.09.2006
Порука
19.482
Reaction score
2.060
54. derbi, 1973/74, 2-1 za nas na JNA. Golac i Bošković (u pozadini)

3492vlj.jpg


58. derbi iz 1975/76, 1-4 na JNA. Nepoznat naš igrač, mogao bi biti Perović ili Kunovac.

2enylp0.jpg


Borislav Đurović na jednom od derbija, možda je 57. derbi

21ka2rq.jpg
 

Crno-beli

Partizanovac
Учлањен(а)
30.09.2006
Порука
19.482
Reaction score
2.060
Можда је и Козић, као и код Бошка Ђорђевића на слици са ове исте стране, гримаса је та која заварава. :D

А Владу Пејовића одаје фризура. :D
 

Pera115

Grobarčina
Учлањен(а)
27.01.2011
Порука
2.851
Reaction score
3.675
1955 Honved-Partizan
55honved.jpg

1981 Turnir La linea u Kadizu, Sporting Hihon-Partizan 2:3
81.jpg
 

batakpudla

Grobarčina
Учлањен(а)
19.05.2007
Порука
3.885
Reaction score
11.033
Чуо сам две приче од старијег лика, па рекох да поделим са вама да видим да ли има истините. Главни актер је наш чувени голман Петар Борота.

Наиме, у једној утакмици (извор није сигуран али претпоставља да је са циганима) су противнички навијачи довели мајмуна на стадион, Бороту прозивали са Перо мајмуне, и бацали банане на терен. Куриозитет је да је Борота на полувремену те банане гулио и јео :D

Друга прича је да је у утакмици са циганима после неке ситуације, кошкања јебем ли га чега, Шестић тражио Бороти да му дода лопту јер је фаул (а судија ништа није свирао!). Борота му је додао, овај дао гол а Борота после јурио да га бије :D
 

Dr.Hofmann

Guest
Tad smo pukli 1-0 na tom derbiju , ako ja ne gresim, neka me stariji isprave, i to bas tim golom iz zajeba Sesticevog, ima jedna ovde loklana prica, gde je glavni akter pokojni stric od jednog naseg okorelog Grobara Vukovarskog koji je i dalje navijacki aktivan..

Uglavnom gostovala je ovde Zvezda neka je prijateljska utamica bila u pitanju sa Vukovarskim Vuteksom, revijalni karakter, a tada je pomenuti igrao za Vuteks i Sestica je tako srkljao da su svi skocili u fazonu jesi li normalan hoces li da ga polomis, i kada ga je skrljao rekao mu je to ti je za onaj zajeb u derbiju...:D, uglavnom ziva je istina da ga je ovaj polomio,a ostalo i nije toliko vazno...

Imao je sve dogovoreno sa Tuzlanskom Slobodom za prelazak kod njih, ali je odustao, tukao je zestinu opasno, a glas identican Misi Tumbasu , pokoj mu dusu, preminuo je tragicno pre par godina...

Secam se nakon revansa u Newcastlu i naseg prolaska u ligu sampiona, bio je pjan 5 dana kao majka, castio je sve na kog agod naidje, a ulazak u ligu sampiona je proslavio praznjenjem vise sarzera AK47...:D
 
Последња измена од уредника:

Crno-beli

Partizanovac
Учлањен(а)
30.09.2006
Порука
19.482
Reaction score
2.060
Чуо сам две приче од старијег лика, па рекох да поделим са вама да видим да ли има истините. Главни актер је наш чувени голман Петар Борота.

Наиме, у једној утакмици (извор није сигуран али претпоставља да је са циганима) су противнички навијачи довели мајмуна на стадион, Бороту прозивали са Перо мајмуне, и бацали банане на терен. Куриозитет је да је Борота на полувремену те банане гулио и јео :D

Друга прича је да је у утакмици са циганима после неке ситуације, кошкања јебем ли га чега, Шестић тражио Бороти да му дода лопту јер је фаул (а судија ништа није свирао!). Борота му је додао, овај дао гол а Борота после јурио да га бије :D

Не знам за ово са бананама, мислим да је то класична "урбана легенда" или да будем прецизнији, измишљотина.

Што се тиче чувеног гола Шестића, то је 63. дерби игран у јесен 1978/79. Једино је тачно да је Шестић дао гол. Није Борота додао лопту Шестићу, већ ју је спустио на земљу, мислећи ваљда да је судија свирао фаул. Нажалост, фаул није био (иако је морао да га свира), грбави је узео лопту и дао гол. Снимак који је поставила ова ганштура све показује:

http://www.youtube.com/watch?v=dNVDeXCCxJU

Борота је само пар месеци пре тога имао сличан кикс, који нас је коштао проласка у следеће коло Купа шампиона. У гостима против дрезденског Динама је спустио лопту да би је испуцао, иза леђа му се прикрао немачки играч који је остао иза њега у претходној акцији, украо му лопту и дао гол.

Борота је касније објашњавао како је тада буквално имао прекид филма. :D

Многе приче које се сада везују за њега, као она са качкетом, су измишљење и нема никаквих потврда да се то десило. Па бар би у Челзију и Енглеској то било овековечено.
 

GolmanRade

Grobar
Учлањен(а)
24.06.2009
Порука
839
Reaction score
508
Tog gola onog mongoloida Sestica se secam kao juce da je bilo jer je to bilo iza gola kod nas na jugu. To je i uticalo na tu celu utakmicu kao i cinjenicu da je pre utakmice jedan nas momak izboden od strane mandova. Momak je bio iz Tetova cini mi se, mozda gresim, ali sigurno je bio iz Makedonije. Ta utakmica se igrala na tadasnji praznik dan republike 29.novembar. Momak je imao zastavu zasivenu za cebe neke braon boje, karirano sa svetlim i tamnim braon kockama, a sa druge strane nasa zastava iste velicine. Secam se kao danas tog jezivog prizora kada je to cebe ostalo na snegu. Jebem ih u usta mandovska napalo je njih nekoliko jednog momka i izboli ga.
 

Crno-beli

Partizanovac
Учлањен(а)
30.09.2006
Порука
19.482
Reaction score
2.060
На профилу једног од навијача Хајдука нашао сам извештај са утакмице Партизан - Хајдук 2-0, из 1969. Прелепи голови Ђорђића и Вукотића, посебно овај други после сјајног лажњака.

http://www.youtube.com/watch?v=hEX0yP1SX5I
 
Top