Partizan.net - Forum navijača Partizana

Dobrodošli na najveći i najstariji Forum Navijača Partizana!

Nekoliko desetina hiljada ljudi prati i podržava naš rad. Zaprati nas na socijalnim mrežama za najnovije informacije o Partizanu ili se pridruži hiljadama članova u diskusijama na našem Forumu

Važno: Registracije za nove članove su trenutno zatvorene. Ukoliko svejedno želite da nam se pridružite, pošaljite E-mail Uredništvu koje će Vas uputiti u proceduru. Kontak informacije možete pronaći na partizan.net

Napred Partizan!

PFC nostalgija: istorija, legende, stare slike

Crno-beli

Partizanovac
Учлањен(а)
30.09.2006
Порука
19.482
Reaction score
2.060
Сјајно! :clap

Остаје ми непознаница зашто је овако касно одиграно последње коло, чак и за оно време? Можда има везе са ЕП које се играло у Југославији... :confused
 

PARTIZAN

Partizan
Учлањен(а)
04.05.2009
Порука
11.900
Reaction score
315
Da, da...upravo zbog EP...

http://en.wikipedia.org/wiki/UEFA_Euro_1976

Finalni turnir (Beograd /Zagreb) jeste trajao samo 4 dana (16/20. juni), ali su četvrtfinala igrana u aprilu i maju (pazite pauzu između prvog i revanš meča četvrtfinala, mesec dana jebote)...

http://en.wikipedia.org/wiki/UEFA_Euro_1976_qualifying

...i kad još dodaš pripreme reprezentacije za finalni turnir onda nije ni čudo da je prvenstvo tako kasno završeno...

http://www.partizan.co.rs/istorija-kluba/arhiva-od-1945/1975-1976/

Bile su dve duge pauze - prva od 11.04. do 02.05, a druga od 06.06. do 23.06...

Posebno mi je interesantna ova druga duga pauza, od 06.06. do 23.06, samo 4 kola pre kraja prvenstva...danas mi je nezamislivo da se prvenstvo prekida (pa još u takvoj dramatičnoj fazi) kao onda...
 

Pera115

Grobarčina
Учлањен(а)
27.01.2011
Порука
2.851
Reaction score
3.675
Prva pauza od 11 aprila 1976 je bila zbog utakmica reprezentacije sa Madjarskom i Velsom
 

Crno-beli

Partizanovac
Учлањен(а)
30.09.2006
Порука
19.482
Reaction score
2.060
Mislim da će ovo predstavljati pravi povratak na temu: http://www.sr.partizan.rs/66992-66992/
:šal

Ја сам тек вечерас видео да је на линку у дну стране комплетан аудио снимак другог полувремена 34. кола 1975/76! :respect

Укључења са Карабурме, из Љубљане, Скопља...три утакмице које одлучују првака и битку за опстанак.

Обавезно преслушајте!
 

PARTIZAN

Partizan
Учлањен(а)
04.05.2009
Порука
11.900
Reaction score
315
Voja ludak...još tada je snimao "na magnetofon, magnetoskop, jebem li ga" (tako se odrazio)...:buhaha

Al' ima još nešto vredno kad se klikne na dnu teksta na onaj "zacrvenjeni" link, pa onda na tom linku na "PDF" koji se nalazi skroz dole...:D

Al' isek'o me gad, svaku opisnu psovku mi je zamenio "kulturiška" izrazom, nema više "duvaju cigani kurac" i slično u opisu...:D...jedino je ostavio ono "rupčaga", to mu je bilo i previše slatko da "seče"...:D
 

Crno-beli

Partizanovac
Учлањен(а)
30.09.2006
Порука
19.482
Reaction score
2.060
Али `ладно Милан Анђић и данас преноси утакмице! :D Миодраг Стојиљковић је преносио са Карабурме, мислим да ни он попут Јордана, није међу живима.
 

Pekarski

Grobarčina
Учлањен(а)
10.04.2010
Порука
9.376
Reaction score
1.445
Локација
Na najvišem nivou
:respect:respect za Voju i njegov audio snimak za sve Grobare antologijskog radio prenosa, zajedno sa sve pištanjem magnetofona.:D

Na žalost i Miodrag Stoiljković je pokojni, jedan od najupečatljivijih sprotskih komentatora iz tog vremena. Kada već spominjemo učesnike ovog snimka, voditelj emislije iz studija je Sveta Vuković.
 

Pera115

Grobarčina
Учлањен(а)
27.01.2011
Порука
2.851
Reaction score
3.675
Prijateljska utakmica pocetkom 80tih Teleoptik-Partizan




Veterani krajem 90tih
 

Crno-beli

Partizanovac
Учлањен(а)
30.09.2006
Порука
19.482
Reaction score
2.060

Ау, Перо...домаћи задатак за све овде. Препознајем у горњем реду само Предрага Томића, до њега голмана Воју Марковића, поред Марковића Ацу Трифуновића и Владимира Јоцића, а доле Горана Каденића и Ушкета Вучићевића...
 

Pekarski

Grobarčina
Учлањен(а)
10.04.2010
Порука
9.376
Reaction score
1.445
Локација
Na najvišem nivou
Baš sam hteo da pitam da li je ono Tomić:D
Meni drugi sa leva gore strašno liči na Đorđa Kokovića bivšeg igrača Rada i Slobode, a kasnije prilično nebitnog trenera, mada sam ja mislio da je on ganci.:confused
Na ovim utakmicama vetrana često su igrali i oni koji nikad nisu bili u Partizanu. Znam za Zekića bivšeg ofkovca, pa i brat mi je pričao da je on jednom igrao...:D
 

Pera115

Grobarčina
Учлањен(а)
27.01.2011
Порука
2.851
Reaction score
3.675
Katic postiže gol 1972 u Beču protiv First Viene za pobedu 4-1 u Srednjoevropskom kupu
72.jpg
 

Brmba

Grobarčina
Учлањен(а)
14.07.2008
Порука
2.495
Reaction score
202
Локација
Napokon u Pioniru
Mogao bih skoro da se zakunem da je drugi s leva u gornjem redu nekadasnji trener Smedereva i slicnih klubova Milenko Kikovic, ali mislih da je on ganci :confused
 

Crno-beli

Partizanovac
Учлањен(а)
30.09.2006
Порука
19.482
Reaction score
2.060
Дефинитивно је Киковић, а доле у средини је Горан Милојевић. Али као што рече Пекарски, није тај тим ветерана био стриктно предодређен само за наше бивше играче. Пар година је за њих бранио бивши голман Вележа Вукашин Петрановић.
 

Pajas

Grobarčina
Учлањен(а)
06.01.2008
Порука
1.351
Reaction score
1.345
Nadam se da nisu bile:
Mijatović:

Đurđević:

Pandurović:
 

Dr.Hofmann

Guest
Vojin audio snimak 34. kola iz 1976. :respect

Malo sam doterivao i mislim da sam uspeo da popravim kvalitet
http://www.youtube.com/watch?v=NV8fMEqcRUs

Meni je ovako bolje za slušanje i uživanje

Veliko hvala Voji za ovu poslasticu :clap

E ovo je stvarno fantazija, ovaj audio snimak zlata vredi...:D

Nisam imao vremena do sada da ovo preslusam,evo pustio sam trenutno sam na 10 minutu audio snimka..

A u picku materinu ja se evo sada radujem vodecem golu OFK Beograda protiv Hajduka:D

Prepoznatljivi Andjicev glas se javlja iz Skoplja...:D
 

Crno-beli

Partizanovac
Учлањен(а)
30.09.2006
Порука
19.482
Reaction score
2.060
Na blogu Crno-bela nostalgija došlo je do noviteta - u polju Oznake, sa desne strane, dodata su imena svih igrača čiji su profili urađeni, kao i oznake pojmova koji se pominju u postovima. Sada je pretraga mnogo lakša, i dovoljno je da kliknete na pojam (prezime igrača ili trenera, ime rivala, sezonu...) i dobijate automatski sve postove gde se ti pojmovi pominju. Naročito je efikasno kod pretrage igrača, a na blogu su urađeni profili 95% igrača koji su igrali zvanične takmičarske utakmice.

Naravno, neki profili igrača su propraćeni biografijama, a neki nisu već samo slikama - radi se uveliko i na tome da se dodaju svuda pisane biografije, za sada se došlo do igrača na I.

Videćete na blogu da nisu sve sezone pomenute - naravno, ogroman je ovo posao, bilo je bitno otvoriti sve profile za igrače, a sada će se sadržaj puniti postepeno, kad nađem vremena.

To je to, pa ako vas zanima, izvolite, svratite a na slici je ilustracija...

14brcc1.jpg
 

Dr.Hofmann

Guest

Nikada nisam imao priliku da odslusam ili odgledam na snimku zavrsnicu te utakmice u Ljubljani, evo ovaj audio snimak mi je to omogucio.

Naslusao sam se od detinjstva Ciganskih prica o "nasem" sudiji Maksimovicu i tome kako nam je ovu utakmicu u Ljubljani produzio jedno 765 minuta po Ciganskoj verziji, , naravno ja sam im uvek odgovarao i malo je produzio koliko su vama navlacili kroz istoriju red je da i nas malo neko "pogura"..

I evo bas sada na ovom snimku sa posebnom paznjom sam pratio te poslednje minute audio prenosa, i slusam Jordana Sta prica , slusam ga kada kaze igra se poslednji minut, i igralo se maksimalno 2 do 3 min nakon devedesetog,s tim da je obrazlozio da je prekida bilo dosta i da opravdano produzava tako da i ova ciganska prica o nekom Maksimovicevom enornom produzetku ne pije vodu, mislim to se i moglo ocekivati od cigana , oni i istina dva pojma.

Stojkovic je pokusao da sutira, evo Bjekovica , Bjekovic i gol, gol gol gol.......:D
 
Top