Partizan.net - Forum navijača Partizana

Dobrodošli na najveći i najstariji Forum Navijača Partizana!

Nekoliko desetina hiljada ljudi prati i podržava naš rad. Zaprati nas na socijalnim mrežama za najnovije informacije o Partizanu ili se pridruži hiljadama članova u diskusijama na našem Forumu

Važno: Registracije za nove članove su trenutno zatvorene. Ukoliko svejedno želite da nam se pridružite, pošaljite E-mail Uredništvu koje će Vas uputiti u proceduru. Kontak informacije možete pronaći na partizan.net

Napred Partizan!

PFC nostalgija: istorija, legende, stare slike

Двоглави

Grobarčina
Учлањен(а)
04.12.2011
Порука
4.102
Reaction score
679
Локација
ovde, nazalost
@ Centurion

Da, da.
Bio je 103.
Tacno, znam da smo izgubili u Lucanima pre derbija, ja sam tada bio u Bg, moj cale je isao da gleda, zove covek posle meca i kaze: dno dna...

Secas se svega, svaka cast, Babarogica i ciganske strelce sam potisnuo, ali golova se vrlo jasno secam, kao i Ciriceve sanse na 0:0...
Cakarev gol je jedan od jacih delirijuma mase koji sam doziveo na Partizanovim utakmicama.
Strasno je to bilo...
 

PFChampion

Grobarčina
Учлањен(а)
11.04.2010
Порука
8.895
Reaction score
13.756
Интервју Фахрудина Јусуфија "Журналу" (страна бр.4)

http://www.sr.partizan.rs/wp-content/uploads/2014/09/z-28.9.pdf

Kad ovakve legende stavimo u mracni kutak zasluzujemo sve ovo sto nam se danas desava. Svi su imali snage da teraju zeca i bika, a niko nije ni pomislio da vrati legende. Ne znamo mi sta hocemo.....valjda da se oni samo vrate da ih neki Djura tj. novi zec ponovo maze govnima i tera da ih polizu, a da ga navijaci kritikuju i pljuju kao u jednom periodu Krstajica npr pa i tog nesrecnog Kezmana....sve smo zsluzili nema sta da se vadimo na nepravdu.
 

akiopaki

Grobarčina
Учлањен(а)
18.12.2007
Порука
3.568
Reaction score
1.085
Sam sam proverio za Cakara.
Dva gola je dao komsijama u dresu Sutjeske, sezona 2000/01.
Tri gola u dresu Partizana: 1994/95, 1995/96 i 1996/97.
Ovaj iz marta 1996 bio je za vodjstvo od 3:1 u pobedi od 3:2 na gostovanju.
Poprilicno bizarna situacija, sut iz slobodnjaka sa 22-23 m, lopta pogadja nekog od njihovih u zidu, totalno menja pravac i ulece u Milojevicev ugao pod vrlo cudnom parabolom.
Ubedjen sam da je taj gol odlucio titulu, kao sto sam ubedjen da sam tada naceo meniskus jer mi je jedno 30 ljudi pretrcalo preko noge slaveci zgoditak.

Даје им Чакар гол у неком 27.-28. минуту, а већ у 30. га је чекала измена, или су га извели на полувремену, не сећам се тачно. Тадашњи тренер Црвене з. Муслин је имао обичај да држи састанке са противничком екипом пре почетка утакмице, а Чакар је замењен јер није био на састанку (као бивши играч Партизана).

103. дербија се сећам због оних умрлица Црвеној које смо држали, била је она једна већа као шеталица на почетку, и неколико стотина мањих папирних. После Чакаревог шута лопта је одлетела високо, и чинило ми се да се спуштала скоро целу вечност у гол. Једна од мојих лепших успомена на дербије.
 

Pera115

Grobarčina
Учлањен(а)
27.01.2011
Порука
2.851
Reaction score
3.676
1989 Seltik-Partizan
1.jpg

2.jpg

3.jpg

4.jpg

5.jpg

6.jpg

7.jpg

8.jpg
 

Двоглави

Grobarčina
Учлањен(а)
04.12.2011
Порука
4.102
Reaction score
679
Локација
ovde, nazalost
@akiopaki

Izgleda da je bilo jos ranije...

13.mart 2001:

Sutjeska 1-2 Crvena zvezda
[Damir Cakar 4; Branko Jelic 7, Goran Drulic 31]

Mislim da sam ovu sezonu apostrofirao pre nase prolecne utakmice sa NP.
Kao indigom preslikano, 2000/2001- 2013/14, mada ni u 1999/00 nisu birali sredstva protiv nas.
Pisalo se vec ovde o ciganskom postenju tih godina, necu da ponavljam stvari...
 

Centurion

Grobar
Учлањен(а)
10.01.2012
Порука
855
Reaction score
675
Локација
Београд
16 година је данас од великог подвига из 1998. године, можда и највећег успеха после санкција уз наравно, 2 учешћа у Лиги Шампиона.
Ретко се дешавало да избацимо клубове са тако скупим саставима, као што је то био Њукасл те године.


Скраћени снимак победе од 1:0 која нам је донела пласман у друго коло Купа победника Купова, што је било и последње издање тог такмичења.

http://www.youtube.com/watch?v=EPdS7u4XtFM








Лако се сећати лепих ствари :ziveli
 

Mare grobar

Grobarčina
Учлањен(а)
01.07.2014
Порука
1.880
Reaction score
624
Локација
Na slepom koloseku
Jedan od najjacih momentuma, zvanih "delirijum mase kod postizanja gola" se dogodio posle prolaska Njukastla, na utakmici sa Laciom.Ekipom koja je te godine osvojila Italijansko prvenstvo,najjacu ligu tih godina, i ujedno i to poslednje izdanje Kupa Kupova.
Atmosfera je bila dodadtno podgrejana najavom mladjanog gancija da ce doci sa cergarskom majicom na nas stadion.
Drugi ganfer je imao strasnih problema u defanzivi,a zaradio je i jednu pesmicu u cijoj se drugoj strofi pominjala i Tv Palma ,pa je kasnije pretio da zbog te pesmice nece vise nositi dres sa nacionalnim grbom.
Kamo lepe srece da je ispunio svoje obecanje.
Elem,vec pomenuti delirijum mase se dogodio kada je doticni"nekad se zvala"probio po krilu junaka pesmice a Krstajic sproveo loptu u mrezu.
Pitanje je kako bi se do kraja proveli na JNA Nesta,Bufon,Mancini,Nedved i ekipa,da Marselo Salas nije u stilu glumaca iz Spanskih serija zaradio penal za svoju ekipu u 45. minutu prvog poluvremena.
 

Crno-beli

Partizanovac
Учлањен(а)
30.09.2006
Порука
19.482
Reaction score
2.060
Кад је то Буфон бранио у Лацију? За Лацио је бранио Маркеђани.
 

Mare grobar

Grobarčina
Учлањен(а)
01.07.2014
Порука
1.880
Reaction score
624
Локација
Na slepom koloseku
Moja greska,u pravu je Crno Beli.Sada sam pogledao i golove sa te utakmice i vidim da je Trobok asistirao kod prvog gola.Proslo je 16 godina,ne zamerite:ziveli
 
Учлањен(а)
26.01.2010
Порука
999
Reaction score
489
Локација
U igri
Jos jedan detalj sa tog 103. derbija je, kako se tada najavilo I u nekoj sportskoj stampi, a kasnije I spiker na stadionu, da je prisutan istom bio I Hristo Stoickov (valjda na inicijativu svog kuma).
 

Deki_blade

Grobarčina
Учлањен(а)
12.04.2008
Порука
1.467
Reaction score
84
Локација
..u svom svetu..
Ne mogu da se setim da li je o tome vec pisano ovde, ali koji je nas all-time rekord (od osnivanja) po pitanju zaredjanih pobeda na startu prvenstva?
 

el mago

Grobarčina
Учлањен(а)
05.07.2010
Порука
2.171
Reaction score
731
Локација
БИРЗИМИНИЈУМ
Оно што сам ја пронашао, у сезони 98/99 имали смо на старту првенства 15 узастопних побједа. Вјероватно је то и рекорд, тешко да је могло боље од тога :D
 

akiopaki

Grobarčina
Учлањен(а)
18.12.2007
Порука
3.568
Reaction score
1.085
el mago

У тој сезони није могло боље. 15. коло смо добили Милиционар по неком снегу и цичи зими 1:0 на Макишу. 16. коло је био Обилић (резултат 0:0, са само једном шансом на целој утакмици), а у 17. колу (тада последњем) смо добили ОФК 3:2 на Карабурми, после 2:1 за њих. Ето, да није било тада недодирљивог Обилића, скоро да је могло и до 100% учинка.
 
Учлањен(а)
03.07.2014
Порука
293
Reaction score
41
Локација
Бгд/ЈНА-Истoк
Што се поменуте сезоне тиче, мала ретроспектива..., у јесен 1998. године смо избацили Њукасл у КПК, Вук Рашовић на обе текме дао по гол... из пенала..., у 2. колу (1/16 финала) избацио нас Лацио у реваншу, након 0:0 у Риму. Цигане смо тада тукли на ЈНА... тотална еуфорија, Кежман за победу у 90', а из те јесени се сећам и бројног гостовања Гробара у Крагујевцу и победе од 1:2.

То првенство је прекинуто у марту 1999. због бомбардовања, а последња одиграна текма била је са циганима 2:2, хаос у рупи... Партизан је са тада актуелним шампионом Обилићем био у трци за титулу, али је иста припала нама, до прекида смо имали пар бодова више од њих.

Што се новије историје тиче, најубедљивији смо били у сезони 2011/2012. У првом колу "најава јамба" (илити 5. узастопне титуле) на ЈНА, са све петардом у мрежи Пазараца, али смо већ у другом колу кикснули у Ужицу изгубивши 2:1, након тога следи низ од 13 узастопних победа, међу којима и победа над чергом у подбањичком колектору 2:0 головима Вукића и Шћепе... На крају јесењег дела првенства имали смо скор 14-0-1... Верујем да то може и боље.
 

Pekarski

Grobarčina
Учлањен(а)
10.04.2010
Порука
9.376
Reaction score
1.445
Локација
Na najvišem nivou
Што се поменуте сезоне тиче, мала ретроспектива..., у јесен 1998. године смо избацили Њукасл у КПК, Вук Рашовић на обе текме дао по гол... из пенала..., у 2. колу (1/16 финала) избацио нас Лацио у реваншу, након 0:0 у Риму.
1/8 finala KPK protiv Lacija.
 
Учлањен(а)
03.07.2014
Порука
293
Reaction score
41
Локација
Бгд/ЈНА-Истoк
Тако је Пекарски, оштетио сам нас без икакве потребе... :D 2. коло КПК против Лација је била 1/8 финала.

Већ 15-ак година нема тог такмичења, а 1/8 финала ЛШ и ЛЕ играју се у пролећном делу, отуда и превид.
 

Centurion

Grobar
Учлањен(а)
10.01.2012
Порука
855
Reaction score
675
Локација
Београд
Оно што сам ја пронашао, у сезони 98/99 имали смо на старту првенства 15 узастопних побједа. Вјероватно је то и рекорд, тешко да је могло боље од тога :D

Тачно, то је најубедљивији старт неког клуба на нашим просторима.
Пре тога је рекорд (не знам чији) био 11 узастопних победа на старту првенства, ми смо у 12. колу играли у Зрењанину против Пролетера, повели смо 1:0, они су изједначили, а историјски гол за тријумф и рушење тог претходног рекорда је дао чини ми се Саша Илић и то у 92. минуту, изазвавши ерупцију одушевљења међу Гробарима на стадиону у Карађорђевом Парку.
Један од оних момената који се памте цео живот.

После су уследиле још 3 победе у низу, све до 16. кола када смо у тврдој утакмици ремизирали са Обилићем код нас у Хумској, 0:0, оставши на тих 15 узастопних победа у низу.
 
Top