Partizan.net - Forum navijača Partizana

Dobrodošli na najveći i najstariji Forum Navijača Partizana!

Nekoliko desetina hiljada ljudi prati i podržava naš rad. Zaprati nas na socijalnim mrežama za najnovije informacije o Partizanu ili se pridruži hiljadama članova u diskusijama na našem Forumu

Važno: Registracije za nove članove su trenutno zatvorene. Ukoliko svejedno želite da nam se pridružite, pošaljite E-mail Uredništvu koje će Vas uputiti u proceduru. Kontak informacije možete pronaći na partizan.net

Napred Partizan!

PFC nostalgija: istorija, legende, stare slike

Pajas

Grobarčina
Учлањен(а)
06.01.2008
Порука
1.351
Reaction score
1.345
1969:
Partizan-Dinamo 1-0:

Partizan-Olimpija 2-0:

Vojvodina-Partizan 1-2:

Bjekovic:

Sloboda-Partizan 0-0:

Partizan-Hajduk 2-0:

Partizan-Ujpest Doza 2-1:

Hasanagic:
 

Pajas

Grobarčina
Учлањен(а)
06.01.2008
Порука
1.351
Reaction score
1.345
1969:
Mane Bajic:

Idriz Hosic:

Svemir Djordjic:

OFK-Partizan 0-5:

Curkovic:

Hasanagic-Hosic-Bora Djordjevic:

Partizan-zvezda 2-2 (prva slika je losijeg kvaliteta):


 

RotoShack

Grobarčina
Учлањен(а)
02.12.2012
Порука
6.251
Reaction score
2.844
У теми ИН МЕМОРИАМ остављамо поруке поводом изненадне смрти нашег великана Милана Галића. Овде, издвајамо његову животну исповест, испричану Божи Копривици...

Strelac iz doma za ratnu siročad

Koliko istorije, sjecanja, ne osjeti covjek dok procita sve ovo. Blago onima koji su imali priliku da ga upoznaju uzivo, ali imam i ja osjecaj kao da sam ga poznavao nakon citanja ovog. Pocivaju u miru ljudino.
 

Pekarski

Grobarčina
Учлањен(а)
10.04.2010
Порука
9.376
Reaction score
1.445
Локација
Na najvišem nivou
Odlična fotografija, levo je Sarajlić, a dole desno ispod golmana nisam siguran, ali mi liči na Klinčarskog.

У теми ИН МЕМОРИАМ остављамо поруке поводом изненадне смрти нашег великана Милана Галића. Овде, издвајамо његову животну исповест, испричану Божи Копривици...

Strelac iz doma za ratnu siročad
Tenk je bila prva asocijacija onih sa kojima sa pričao o Milanu Galiću, a koji su imali priveligiju da ga gledaju. Jedan od najvećih napadača u istoriji Partizana i naše zemlje. Samo onaj het-trik u pobedi od 5-0 protiv cigana je dovoljan za večno divljenje ovom čoveku, koji je svašta proživeo do dolaska u Partizan.

sve ove godine sam bio siguran da je to bio golman sa prezimenom prevoznog sredstva:banghead.

vlace, ako citas, oprosti:D.
I da je mene neko pitao, mislio bih da je na toj utakmici branio Vlak :D, verovatno zbog ove isto tako antologijske utakmice, koja se odigrala nekoliko godina ranije isto tako u Zagrebu.
http://www.youtube.com/watch?v=jIZKarkBUMA
 

Crno-beli

Partizanovac
Учлањен(а)
30.09.2006
Порука
19.482
Reaction score
2.060
Слика преузета са Фејсбук стране и блога "Црно-бела носталгија", иначе слика је из архиве породице Виславски. На слици су Галић и Виславски, преминули прошле недеље.

28sx8c6.jpg
 

Saša Aleks

Grobarčina
Учлањен(а)
05.12.2012
Порука
1.692
Reaction score
4.344
Локација
Brèko, BIH
sve ove godine sam bio siguran da je to bio golman sa prezimenom prevoznog sredstva:banghead.

vlace, ako citas, oprosti:D.


Prezime prevoznog sredstva:buhaha

ili kako ga je pokojni Marko Marković jednom greškom nazvao Vlah...

Ne slažem se da mu treba opraštati, jedino možda on može nama oprostiti što nas je tukao 1997. godine kao trener
 

RotoShack

Grobarčina
Учлањен(а)
02.12.2012
Порука
6.251
Reaction score
2.844
Jos jedan zanimljivi pregled istorije naseg tima za nas koji je slabije poznajemo. U vezi sa tim, ima li ko neki video sa majstorijama Usketa. Vidjelo se na onoj prijateljskoj pred pocetak prvenstva kakav je bio, pa bih volio vidjeti kakav je bio u punoj snazi.
 

srna

Grobarčina
Учлањен(а)
05.12.2011
Порука
2.529
Reaction score
2.622
Локација
Skopje
Milos Dzelmas mnogo dobar igrac ali malo potcenjen.Nikad nije dostigao zvezdane (sto nevolim ovaj zbor ali jebiga) trenutke kao neko od njegovih saigraca ali to je karma.Sta je sa tim covekom.Gde je , sad kad sam pogledao Partizan-Hajduk podsetio sam se ovog lika mnogo mi je bio drag.
 

Crno-beli

Partizanovac
Учлањен(а)
30.09.2006
Порука
19.482
Reaction score
2.060
Ту је, живи у Београду, редован је на Партизановим утакмицама.
 

Pajas

Grobarčina
Учлањен(а)
06.01.2008
Порука
1.351
Reaction score
1.345
1970:

Hajduk-Partizan 1-1:

Partizan-Sarajevo 1-0:




1971:

Bora Djordjevic:

Partizan-OFK 0-0:



Liga sampiona: Hajduk-Partizan 2-2:

Paunovic:
 

Mare grobar

Grobarčina
Учлањен(а)
01.07.2014
Порука
1.880
Reaction score
624
Локација
Na slepom koloseku
Pre ravno cetrvt veka smo odigrali jednu od najzanimljivijih utakmica u istoriji Evrokupova ikada.Jos uvek se secam sebe i brata prikovane za radio uz povremena ukljucenja Jodana Ivanovica.Ni tada nas nisu prenosili na tv-u,gle koincidencije.Kasnije na prolece posle Groningema nas je unistio Raducoju,u Titogradu,iako nam je Spasic doneo povoljan rezultat iz Bukuresta smanjivsi u zadnjim minutama u Bukurestu na 2-1.Postojala je i mogucnost da odemo direktno u polufinale Kupa Kupova jer je Dinamu kao vojnom klubu,usled revolucije u Rumuniji pretilo raspadanje.Jedno od 2 Evropska proleca koje pamtim.Nadam se trecem ove godine.:napred Partizan
 

dr_error

Početnik
Учлањен(а)
13.12.2010
Порука
119
Reaction score
8
Da, nisu nas prenosili tada. Mislim da su prenosili istovremeno cigane protiv Galatasaraja (koji je bio truba, turski fudbal je tada bio go k....).
 

Petar-Skopje

Super Moderator
Уредник
Учлањен(а)
19.01.2007
Порука
4.299
Reaction score
2.878
Локација
MKD
Cetvrt veka od nasu najuzbudljiviju utakmicu u istoriji, a 7 Novembra procice tacno 30 godina od revansa protiv QPRa. Pre dva meseca sam napisao na drugoj temi jedan predlog da snime neki kratak dokumentarac za bar jednu od te dve utakmice (nesto kao dokumentarni film o Manceu), nadajuci se da ce bar neko od cuvenog marketing tima Partizana procitati i usvojiti predlog... Za sada nista od toga, a velike su sanse da nista nece biti ni do novembra.:banghead

Da se vratim na temu, ta generacija je jedna od najgotivnijih ikada i ova sadasnja u velikoj meri potseca na tadasnju! Nisam bio rodjen tada, ali slusao sam raznih prica od raznih ljudi i uglavnom svaka od njih se zarvsavala sa valjanjem po podu nakon Scepovicevog gola!:D
 

Goran Tomić

Kralj fanzina
Учлањен(а)
07.12.2011
Порука
11.803
Reaction score
29.768
Локација
Beograd
Pre ravno cetrvt veka smo odigrali jednu od najzanimljivijih utakmica u istoriji Evrokupova ikada.Jos uvek se secam sebe i brata prikovane za radio uz povremena ukljucenja Jodana Ivanovica.Ni tada nas nisu prenosili na tv-u,gle koincidencije.Kasnije na prolece posle Groningema nas je unistio Raducoju,u Titogradu,iako nam je Spasic doneo povoljan rezultat iz Bukuresta smanjivsi u zadnjim minutama u Bukurestu na 2-1.Postojala je i mogucnost da odemo direktno u polufinale Kupa Kupova jer je Dinamu kao vojnom klubu,usled revolucije u Rumuniji pretilo raspadanje.Jedno od 2 Evropska proleca koje pamtim.Nadam se trecem ove godine.:napred Partizan
Gle koencidencije, ta utakmica je bila 27.septembra, a taj datum je i rođendan mog sina, koji se rodio nekoliko godina kasnije...
Ono - meni drugo, a njemu prvo evropsko proleće pamtimo obojica, stvarno bi bilo lepo da i ove godine zapamtimo još jedno...
 

markic

Grobarčina
Учлањен(а)
20.03.2007
Порука
2.947
Reaction score
1.199
Prvo evropsko proleće koje pamti tvoj sin je i moje prvo kojeg se zapravo sećam. Ono prethodno mi je u magli, bio sam baš klinac i sećam se samo da sam bio u Vršcu kod babe i da sam plakao kad smo ispali.

Ovo skorije je bila grupa sa Grcima i Englezima koju smo suštinski prelomili tako što smo otkinuli Grke, a neki drugi (Lacio) nisu. Neka u četvrtak počne da liči na tu sezonu pa ćemo da vidimo kako ćemo dalje...
 
Top