Partizan.net - Forum navijača Partizana

Dobrodošli na najveći i najstariji Forum Navijača Partizana!

Nekoliko desetina hiljada ljudi prati i podržava naš rad. Zaprati nas na socijalnim mrežama za najnovije informacije o Partizanu ili se pridruži hiljadama članova u diskusijama na našem Forumu

Važno: Registracije za nove članove su trenutno zatvorene. Ukoliko svejedno želite da nam se pridružite, pošaljite E-mail Uredništvu koje će Vas uputiti u proceduru. Kontak informacije možete pronaći na partizan.net

Napred Partizan!

PFC nostalgija: istorija, legende, stare slike

Maxi

Banned
Учлањен(а)
17.08.2008
Порука
1.593
Reaction score
23
Nadam se da sam pogodio temu.
Citao sa u novom IP secanje Partizan-Roma 88.Tamo pise da smo im uzeli jednu zastavu,da li postoji neka slika ?Veoma mi je bitno
 

grobar032

Grobarčina
Учлањен(а)
27.02.2007
Порука
5.110
Reaction score
554
Локација
Humska 1
Као што сам рекао у теми бивши играчи, ова екипа ветерана Партизана је јуче одиграла пријатељску утакмицу против Слободе у Чачку! Надам се да иако се људи мењају и видно старе, можда неко пронађе неког свог омиљеног играча из младости!
Слике су мало веће...

 

Crno-beli

Partizanovac
Учлањен(а)
30.09.2006
Порука
19.482
Reaction score
2.060
Од бивших играча препознајем само Клинчарског (капитен) и Ђурића (горњи ред, четврти с лева). Ту је и Бранко Смиљанић (доњи ред, први с лева), отац Лоле Смиљанића. А мислим да препознајем и једног господина који није био играч али је велики "гробар" и често игра са ветеранима Партизана. :D Поздрав за њега ако случајно чита форум...
А први са леве стране у горњем реду ми личи на Ацу Трифуновића...
 

Dr.Hofmann

Guest
Gospodin sa brojem 3 prvi sa desne strane stoji je Kadenić , ako ga vidite da se mota po stadionu sa majicom "Grobari Vukovar" ja sam mu je dao heheh!!
E sad dali je on nekada igrao i kakvu je ulogu imao ako je igrao stvarno neznam, a.i uglavnom stalno je sa delegacijom veterana ma gde igrali! Ovde kod nas u Vukovaru su bili 4 puta u zadnje 4 godine i svaki puta je bio !!
 

vratonja

Grobarčina
Учлањен(а)
03.08.2007
Порука
2.802
Reaction score
1.119
Локација
Ivanjica
Ima u danasnjem SPORTU izvestaj sa ovog meca i spisak igraca.
 

Crno-beli

Partizanovac
Учлањен(а)
30.09.2006
Порука
19.482
Reaction score
2.060
kucamo na vrata zaboravljenih asova...

RTS online

Бјековић ексклузивно за РТС

Поводом обележавања 40 година успешне спортске карије, Ненад Бјековић дао је ексклузивни интервју РТС-у.
Ненад Бјековић рођен је у 5. новембра 1947. године у Лазареву. Бјековић је бивши југословенски фудбалер и дугогодишњи спортски директор ФК Партизан.
Истакавши се као талентован нападач у екипи ФК Пролетер из Зрењанина, за који је с великим успехом играо четири сезоне (1965-1969), пуну играчку афирмацију достигао је у београдском Партизану у чијем је дресу до 1976. одиграо укупно 379 утакмица и постигао 191 гол.


Био је најбољи лигашки стрелац у првенству 1975/76. године са 24 поготка и тада је у последњој утакмици, против Олимпије у Љубљани (1:0), постигао једини гол и којим је Партизан стигао до титуле шампиона. С великим успехом је играо за француску екипу ОГЦ Ница (1976-1981), у којој је био најбољи стрелац.
Уз четири утакмице за младу репрезентацију (1968-1970), одиграо је и 22 утакмице за најбољу селекцију Југославије, за коју је постигао четири гола. Дебитовао је 19. децембра 1968. године. на утакмици против Бразила (2:3) у Бело Хоризонтеу, а од дреса с државним грбом опростио се 24. фебруара 1976. године у пријатељском сусрету против Алжира (2:1) у Алжиру.
Посветивши се тренерском позиву, неколико година је био члан стручног штаба београдског Партизана. Када је Милош Милутиновић изабран за савезног капитена, од 20. августа 1984. налазио се на челу стручног штаба „црно-белих".
Бјековић је дуги низ година био спортски директор ФК Партизан. Због лоших резултата Партизана у сезонама 2005/06 и 2006/2007, Бјековић је поднео оставку на место спортског директора 16. маја 2007, али је именован за саветника председника за спортска питања.

http://www.rts.rs/page/sport/ci/story/31/Фудбал/74830/Бјековић+ексклузивно+за+РТС.html
 

Anthony

Grobar
Учлањен(а)
10.10.2008
Порука
730
Reaction score
18
Slicna ekipa veterana je pre nepun mjesec dana gostovala i kod nas u Brckom, samo sto su tu bili i Vucicevic, Karasi, Djelmas...

Gledao sam za vikend snimak utakmice Newcastle - Partizan 0-1 (3-4). Htio sam malo da se prisjetim starog uspjeha, u susret novom. Kako su tada dobro odigrali svi igraci. Danasnji kapiten Djordjevic je odigrao bez greske, u potpunosti zaustavio mnogo viseg i jaceg Ameobija. West je "ubio" Shearera. Sasa Ilic je igrao kao Totti, kako je samo dijelio lopte, gradio se, sirio igru, majstorski nema sta. Nadj i Duljaj su se borili maksimalno, uzimali lopte i razbijali napade. Stojanoski cistio sve. Malbasa probijao levo, a Cirkovic desno, sta je covjek tad radio, pa duplo je brzi bio od onog njihovog Bernarda. Kako je propao posle tih utakmica, nikako mi nije jasno. Covjek "sprinta" po strani u 110 minutu. Iliev imao par dobrih pokusaja i dao gol, a Delibasic je par puta bio u nasem 16-cu i izbacivao lopte, a i uklizao je par puta. Ivica Kralj, vrhunske odbrane i tri skinuta penala, sta reci osim :respect. Sjajna utakmica, imali smo bolje sanse od Newcastlea u drugom poluvremenu i produzetcima. Mateus je bio sjajan, hladnokrvan i znao je da postavi taktiku, svaka mu cast. Ovu utakmicu treba pustati nasim igracima pred svaki play-of mec za ulazak u Ligu Sampiona.
 

ARMY

Grobarčina
Учлањен(а)
25.06.2008
Порука
3.084
Reaction score
405
Локација
Sa Covicevim panterima u Stjepana Supanca
A najjace treba Milivoje da sutne penal Mateus gotov okrece se ne zna sta ce od sebe,a neki lik nas u jakni Partizan,verovatno clan tima,sad da li je terapeut,ekonom ili nesto drugo ne znam,ali covek se tako smejao i mahao rukom ka isto nekom clanu tima kao da smo vec prosli.
 

PFC_D

Guest
ja mislim da su gotovo svi grobari bili potpuno sigurni da ce Milivoje da da gol kao sto su gotovi svi bili potpuno sigurni da ce Boya da promasi...
 

joca kkp pfc

Grobar
Учлањен(а)
24.06.2008
Порука
805
Reaction score
14
Локација
Knjazevac/BG
ne znam da li je za ovu temu...

36612620-305266223a.jpg
 

Enslaved

Grobar
Учлањен(а)
30.11.2006
Порука
10.278
Reaction score
34.153
Локација
vaginamandibularia
Milivoje je tip igrača koji ima jedan šut u karijeri , i on ga je iskoristio. Može se reći da je to čovek koji je doneo največu sreću Grobarima u poslednjih 30 godina. Nema ko nije plako od sreće kad je pogodio taj famozni penal. Boja, to je čovek koji je mogao da bude poput Milivoja, al on je taj svoj jedini šut u karijeri promašio. Može se bez imalo preterivanja reći da je Boja irač Partizna koji je najviše rastužio Grobare u poslednjih 30 godina...
 

Anthony

Grobar
Учлањен(а)
10.10.2008
Порука
730
Reaction score
18
Uh, kako se slazem sa ovim za Boju. Definitivno je njegov promasaj, najveci u zadnjih 30 godina.

Cirkovic je te utakmice u Ligi Sampiona odigrao sasvim solidno, i fizicki je jedan od jacih igraca koji su iigrali u Partizanu.
 

Maxi

Banned
Учлањен(а)
17.08.2008
Порука
1.593
Reaction score
23
Slicna ekipa veterana je pre nepun mjesec dana gostovala i kod nas u Brckom, samo sto su tu bili i Vucicevic, Karasi, Djelmas...

Gledao sam za vikend snimak utakmice Newcastle - Partizan 0-1 (3-4). Htio sam malo da se prisjetim starog uspjeha, u susret novom. Kako su tada dobro odigrali svi igraci. Danasnji kapiten Djordjevic je odigrao bez greske, u potpunosti zaustavio mnogo viseg i jaceg Ameobija. West je "ubio" Shearera. Sasa Ilic je igrao kao Totti, kako je samo dijelio lopte, gradio se, sirio igru, majstorski nema sta. Nadj i Duljaj su se borili maksimalno, uzimali lopte i razbijali napade. Stojanoski cistio sve. Malbasa probijao levo, a Cirkovic desno, sta je covjek tad radio, pa duplo je brzi bio od onog njihovog Bernarda. Kako je propao posle tih utakmica, nikako mi nije jasno. Covjek "sprinta" po strani u 110 minutu. Iliev imao par dobrih pokusaja i dao gol, a Delibasic je par puta bio u nasem 16-cu i izbacivao lopte, a i uklizao je par puta. Ivica Kralj, vrhunske odbrane i tri skinuta penala, sta reci osim :respect. Sjajna utakmica, imali smo bolje sanse od Newcastlea u drugom poluvremenu i produzetcima. Mateus je bio sjajan, hladnokrvan i znao je da postavi taktiku, svaka mu cast. Ovu utakmicu treba pustati nasim igracima pred svaki play-of mec za ulazak u Ligu Sampiona.


Ubedljivo najace mi je bilo,posle penala Milivoja,on trci kao da je tekma tek pocela,ide ka navijacima,a ostali igraci jure za njim ne mogu da ga stignu :buhaha
 

PFC_D

Guest
mali vremeplov, 10 godina ranije...

29. jula 2009. godine igramo prvu utakmicu drugog (za nas) kola kvalifikacija za ligu sampiona protiv kiparskog Apoela...
28. jula (ako se dobro secam) 1999. godine, igrali smo prvu utakmicu drugog kola kvalifikacija za istu tu ligu sampiona protiv rijeke...

moram da priznam da me mnogo toga podseca na tu godinu. protiv ne bas poznatog i jakog protivnika Flore Talin u 1.kolu, okupilo se neverovatnih 12ak soma ljudi, a od toga 2 trecine na jugu. slicno kao i protiv simpaticnog Rila ...
rijeka, koja je te godine igrala kvalifikacije za ligu sampiona kao drugoplasirana u hrvatskom prvenstvu (nakon sto joj je nk hask gradjanski kroacija dinamo i ostali, bezocno oteo 1.mesto) izvukla je prakticno najtezeg protivnika u tom drugom kolu (pobednika meca pfc-flora, tj nas)...
iako su se razbacivali izjavicama, stidljivo pretili, ja mislim da su i oni bili sasvim svesni da nas nece proci. poznatiji igraci u tom timu su bili bosko balaban, jasmin agic i strelac jedinog njihov gola u tom dvomecu hrvato/madjar barnabas stipanovic.

prva utakmica odigrala se kod nas. inace, mi smo imali ogromna ocekivanja iz vise razloga. prvo, tim koji je prethodnu sezonu odigrao SJAJNO, pojacao se. dosao je, tada na ceni, Milorad Pekovic (moj skolski drugar) iz ofk bgd, ali to nije bilo toliko veliko pojacanje koliko odlazak najgoreg napadackog tandema u istoriji fk partizan (bjekovic/obradovic). ivica iliev/kezman/pekovic u rotaciji delovali su extra... !

na samoj utakmici, naravno ludilo. mi na jugu sa nekim polovnim (verovatno atalantinim ili interovim) belo/crno/plavim zastavicama, navija se, a onda rijeka krece da kopira nasu igru 2 godine ranije u zagrebu. svaki nas napad, umalo gol.

10. minut (otprilike) 1-0. sale je razmenio pas sa nekim na ivici sesnaesterca i lob (slican moreiri u 95. minutu februarskog derbija)

par minuta kasnije, centar sut, krle skace izmedju njih trojice 2-0. nisu ni krenuli sa centra, slobodnjak za nas na ivici. nazalost neko promasuje gol, da je ta lopta usla, mislim da danas nk rijeka ne bi postojala...

poluvreme, odusevljenje, medjutim, moramo mi da zaseremo. iz prve ozbiljnije akcije, pocetkom drugog poluvremena, barnabas stipanovic plasira pored damjanca i za rijeku sjajan rezultal 2-1.

krece nervoza na terenu, na tribina takodje, pevaju se neke pesmice koje mozda i nisu trebale da se pevaju (igrate ko p... grobari), nasi se saplicu jedan od drugog, ali onda posle kornera 10ak minuta pre kraja, krle zakucava glavom i sasvim solidnih 3-1...

neka krleta ukenja u nikoziji, ko na jna pre 10 godina... !
 

Crno-beli

Partizanovac
Учлањен(а)
30.09.2006
Порука
19.482
Reaction score
2.060
Браво за сећање! Флора...знам да је сат-два пре текме Београдом протутњало страшно невреме, да сам мислио да ли ће се уопште играти а и ако се буде играло, хоће ли доћи 1.000 људи...кренуо сам мало касније, закаснио 20-ак минута а кад сам стигао, шокирао сам се - Југ пун као шибица! :respect
Стварно је доста тога подсећало на утакмицу против Рила. Што се Ријеке тиче, стварно смо играли као п.... у другом полувремену. А почетак је био невероватан. Ријечани су се буквално одсекли у првом полувремену, када је Југ почео да се дозива са севером, нису знали какво их је зло снашло. Хрвати су се ипак понадали за реванш а онда смо их и буквално сахранили тамо...штета што нам је после њих улетео Спартак из Москве. Не сећам се да нас је неки тим тако надиграо. Ипак, и политика се умешала, па смо касније текму УЕФА купа против Лидса играли као домаћини у Херенвену, а то већ није имало никакве везе са спортом...
 

medjutim

Banned
Учлањен(а)
18.08.2008
Порука
2.590
Reaction score
88
.. jebeni Lids je i protiv Spartaka iz Moskve igrao na neutralnom terenu u Sofiji, zbog jake zime..

Nikako mi nije bilo jasno kako onakav Spartak nije uspeo da prodje dalje u LS.. mnogo su bili jaki..
 

Crno-beli

Partizanovac
Учлањен(а)
30.09.2006
Порука
19.482
Reaction score
2.060
Прејаки су били за нас, баш. Колико се сећам, и смешни Виљем Други је после био испред њих у групи. Не знам да ли је на њихов неуспех утицало то што је тада код њих већ био крај сезоне, јер Руси играју од марта па до новембра... :confused

Али нисмо имали за чим да жалимо, мене је душа болела када смо следеће године против Порта испустили победу у 92. минуту...
 

Dr.Hofmann

Guest
Tada protiv porta sam i ja bio na toj tekmi ,i meni je ostalo u ružnom sećanju jer su nam spakovali u nadoknadi vremena, Sećam se da je na toj utakmici protiv porta bilo skandiranje "slobodane spasi srbiju i ubi se" a onda je po nama opizdio vatrogasni šmrk no nije dugo trajalo. Sećam se da je na toj tekmi protiv porta Ilijev imao sjajan šut u rašlje za 2-0 i mislim da je golman odbranio pa je lopta zakačila prečku, stvarno šteta, a revanš u Portu smo igrali na njihovu godišnjicu kluba i ako se sećate poluvreme je završeno 0-0 a početak drugog je kasnio više od 30 minuta jer su prilikom ceremonije na poluvremenu nešto sjebali i nestalo je struje na kraju 1-0 za njih tamo, au najmanju ruku smo bili ravnopravni mislim da smo tada imali dbar tim ali neiskusan za evropu.
 
Top