Partizan.net - Forum navijača Partizana

Dobrodošli na najveći i najstariji Forum Navijača Partizana!

Nekoliko desetina hiljada ljudi prati i podržava naš rad. Zaprati nas na socijalnim mrežama za najnovije informacije o Partizanu ili se pridruži hiljadama članova u diskusijama na našem Forumu

Važno: Registracije za nove članove su trenutno zatvorene. Ukoliko svejedno želite da nam se pridružite, pošaljite E-mail Uredništvu koje će Vas uputiti u proceduru. Kontak informacije možete pronaći na partizan.net

Napred Partizan!

PFC nostalgija: istorija, legende, stare slike

Goran Tomić

Kralj fanzina
Учлањен(а)
07.12.2011
Порука
11.737
Reaction score
29.563
Локација
Beograd
Imali smo Milka Đurovskog koji je bio mnogo bolji fudbaler od Pančeva, ali...

Po tradiciji, kad ode neko visoke fudbalske klase kao Milko, u klubu kažu, nema veze, imamo Đurđevića...
A to što Đurđević ispromašuje ono što Milko ne bi...
Ili što u sledećem veku Bjeković neće da odreši kesu za JEDNOG napadača za kvalifikacije za LŠ, jer ima Grubješića koga bi posle da proda...

I tako, iz godine u godinu, iz decenije u deceniju, sve prilike da uradimo nešto više u Evropi smo izgubili zarad neke sitne (ili manje sitne) trenutne koristi...
Posle nekog prvog i strogog perioda po osnivanju našeg Kluba, postali smo zapravo samo preduzeće za kupoprodaju fudbalera, a ne klub sa vizijom kako do vrha Evrope...

Teško mi je pao ovaj poraz u MIlanu, teško mi je palo i to što ih posle na JNA nismo izbacili, ili bar pobedili...

Ali...

Ništa mi (u Evropi) nije tako teško palo kao ono kad nas je Fljamurtari izbacio...
Imali smo tada tim za velike domete, kad ono - Sokolj Kušta, jedan šut, jedan gol, i zbogom Evropo, nemoj više čekati na nas...

 

Goran Tomić

Kralj fanzina
Учлањен(а)
07.12.2011
Порука
11.737
Reaction score
29.563
Локација
Beograd
...tako da smo igrača u najboljim fudbalskim godinama zamenili sa klincem koji će tek kasnije da postane svetska klasa...

I, kako smo radili tako smo i prošli...

Koliko smo to imali uprava koje su imale za cilj da pokorimo Evropu ili koje su uspešno radile na tome da zadržimo najbolje kojima ćemo još i pridodati novi kvalitet?

Odgovor znate i sami.





,,Иако је постигао гол на свом дебију у дресу Партизана против свог бившег клуба ФК Будућност, пролећну полусезону у новом клубу је углавном провео у прилагођавању на игру "црно-белих" и до краја сезоне на 14 наступа није постигао погодак.,,

Naravno, nije ovo nikakvo upoređivanje karijera Milka i Peđe, niti je Milko u našem klubu bukvalno zamenjen Mijatom, igrali su oni neko vreme zajedno u Partizanu, nego, kao što sam već o tome pisao, šteta je što nismo imali Milka umesto Đurđevića u tom dvomeču sa Interom, jer verujem da bismo bolje prošli...

A Mijat je bio vrlo dobar u te dve utakmice, ali...
Eto...


 

Samuraj

Grobarčina
Учлањен(а)
05.10.2006
Порука
1.107
Reaction score
270
Imali smo Milka Đurovskog koji je bio mnogo bolji fudbaler od Pančeva, ali...

Po tradiciji, kad ode neko visoke fudbalske klase kao Milko, u klubu kažu, nema veze, imamo Đurđevića...
A to što Đurđević ispromašuje ono što Milko ne bi...
Ili što u sledećem veku Bjeković neće da odreši kesu za JEDNOG napadača za kvalifikacije za LŠ, jer ima Grubješića koga bi posle da proda...

I tako, iz godine u godinu, iz decenije u deceniju, sve prilike da uradimo nešto više u Evropi smo izgubili zarad neke sitne (ili manje sitne) trenutne koristi...
Posle nekog prvog i strogog perioda po osnivanju našeg Kluba, postali smo zapravo samo preduzeće za kupoprodaju fudbalera, a ne klub sa vizijom kako do vrha Evrope...

Teško mi je pao ovaj poraz u MIlanu, teško mi je palo i to što ih posle na JNA nismo izbacili, ili bar pobedili...

Ali...

Ništa mi (u Evropi) nije tako teško palo kao ono kad nas je Fljamurtari izbacio...
Imali smo tada tim za velike domete, kad ono - Sokolj Kušta, jedan šut, jedan gol, i zbogom Evropo, nemoj više čekati na nas...

Doveli smo mi Mijatovića kao zamjenu. Panceva spominjem jer je 88 trebalo da dodje kod nas. E Mijat i Pančev bi bili pakao. To je i Plavi Stevanovic isto rekao
 

serAlex

Grobarčina
Учлањен(а)
21.05.2007
Порука
7.320
Reaction score
37.457
Isto kao i Savićević, mi smo njima "oteli" Mijata...
 

Issa

Grobarčina
Учлањен(а)
06.02.2008
Порука
1.594
Reaction score
3.380
Локација
JNA
Ne mogu sad da trazim, ali taj Fljarmutari uopste nije bio los tim . Posle su ispali koliko znam od Barselone, u Albaniji nisu izgubili. Sledecu sezonu su opet igrali sa Barselonom i ispali na pravilo gol u gostima, ili se varam. Moze neko i da me ispravi ako gresim.
 

Zalosna Sova

Grobarčina
Учлањен(а)
29.06.2019
Порука
2.280
Reaction score
10.727
Локација
underground
Mislim da su posle nas izbacili jos jedan tim. Ako se ne varam iz Istocne Nemacke
 
Top